Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


uškinamama -> Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 10:18:26)

Me zanima kaj razumete pod frazo, da se preživlja kvaltetni čas z otrokom. Ker sem že nekajkrat zasledila te besede tu na spletu pa tudi v real life-u. No me zanimajo kriteriji , da lahko potem rečeš, da preživljaš čas z otrokom - kvalitetno.




Anonimen -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 10:25:55)

zame to pomeni,da se aktivno otroku posvetis,ne pa,da npr.visis na netu,otrok pa postopa okoli in mu je dolgcas.Lahko si cel dan z otrokom,pa ima manj od tebe,kot drugi,kjer je mama z njim le pozne popoldanske ure,vendar takrat aktivno-se igrata,sta zunaj,mu prisluhne...




ssevin -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 10:27:34)

ja pa saj veš kdaj preživiš z otrokom kvaliteten čas in kdaj ne?? kak tega ne zastopiš, ne zastopim res ne.




uškinamama -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 10:28:57)

IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

ja pa saj veš kdaj preživiš z otrokom kvaliteten čas in kdaj ne?? kak tega ne zastopiš, ne zastopim res ne.



Jaz preživljam "samo " čas. 




uškinamama -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 10:31:00)

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

zame to pomeni,da se aktivno otroku posvetis,ne pa,da npr.visis na netu,otrok pa postopa okoli in mu je dolgcas.Lahko si cel dan z otrokom,pa ima manj od tebe,kot drugi,kjer je mama z njim le pozne popoldanske ure,vendar takrat aktivno-se igrata,sta zunaj,mu prisluhne...


aha, no to je sicer zame pač normalen čas z otrokom...super, da vem.




ssevin -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 10:31:59)

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

ja pa saj veš kdaj preživiš z otrokom kvaliteten čas in kdaj ne?? kak tega ne zastopiš, ne zastopim res ne.



Jaz preživljam "samo " čas. 



ja pa saj vsi preživljamo čas, včasih bolj kvalitetno, včasih pa ne. zdaj ne veš kdaj je kvalitetno in kdaj ne? pa saj to je glupa fraza, važno, da smo zdravi in da se imamo najbolj radi. to je kvalitetno dovolj.




kristinaj -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 10:43:42)

to kleopatra..

otroku se moraš 100% posvetit, otrok rabi celega tebe




Anonimen -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 10:44:17)

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Me zanima kaj razumete pod frazo, da se preživlja kvaltetni čas z otrokom. Ker sem že nekajkrat zasledila te besede tu na spletu pa tudi v real life-u. No me zanimajo kriteriji , da lahko potem rečeš, da preživljaš čas z otrokom - kvalitetno.


sama beseda kvaliteta/kakovost pomeni nekaj pozitivnega. torej je najbrž to čas, ko otrok od tebe dobi nekaj pozitivnega. kaj pa nekdo razume kot pozitivno, je pa drugo vprasanje.
meni je npr. pomembno, da se med "ukvarjanjem" otrok nekaj zraven še nauči (ker mi je znanje zelo pomembna kvaliteta), drugi pa bodo rekli, kaj ga psihiram. potem je tu še otrokovo razumevanje mojega pojma kvalitete. [sm=smiley36.gif] npr. učenje črk nikakor ni na njegovem seznamu, medtem ko razlaga o življenju in razvoju živali (ajme dinozavrov) je pa 1A. [sm=jezicek.gif]

od vsega je pa najpomembnejše muckanje v mojem naročju. tud če nič drugega ne delava [sm=smiley1.gif]




tanikaa -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 10:46:20)

IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

ja pa saj veš kdaj preživiš z otrokom kvaliteten čas in kdaj ne?? kak tega ne zastopiš, ne zastopim res ne.



Jaz preživljam "samo " čas. 



ja pa saj vsi preživljamo čas, včasih bolj kvalitetno, včasih pa ne. zdaj ne veš kdaj je kvalitetno in kdaj ne? pa saj to je glupa fraza, važno, da smo zdravi in da se imamo najbolj radi. to je kvalitetno dovolj.


Pa da mamo za sproti. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




uškinamama -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 10:51:02)

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Me zanima kaj razumete pod frazo, da se preživlja kvaltetni čas z otrokom. Ker sem že nekajkrat zasledila te besede tu na spletu pa tudi v real life-u. No me zanimajo kriteriji , da lahko potem rečeš, da preživljaš čas z otrokom - kvalitetno.


sama beseda kvaliteta/kakovost pomeni nekaj pozitivnega. torej je najbrž to čas, ko otrok od tebe dobi nekaj pozitivnega. kaj pa nekdo razume kot pozitivno, je pa drugo vprasanje.
meni je npr. pomembno, da se med "ukvarjanjem" otrok nekaj zraven še nauči (ker mi je znanje zelo pomembna kvaliteta), drugi pa bodo rekli, kaj ga psihiram. potem je tu še otrokovo razumevanje mojega pojma kvalitete. [sm=smiley36.gif] npr. učenje črk nikakor ni na njegovem seznamu, medtem ko razlaga o življenju in razvoju živali (ajme dinozavrov) je pa 1A. [sm=jezicek.gif]



Vaš kaj mene zmede ...tisto  " raje dve urici kvalitetno " kot  cel dan , samo da je. Ker , samo razmišljam, v recimo 10 urah se lahko posvetiš otroku 100%  - tako da , ko pade ga potolažiš, da , ko hoče mir , ga pustiš na mirU. Ko kuhaš mu daš , da nareže korenje - dobro to je izkoriščanje  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image], da ko mu pade na pamet neko vprašanje - si tam in mu po svojih močeh odgovoriš...Če pa te ni tam te ni. Tudi , če potem dve uri poješ, rišeš, barvaš [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] .




Anonimen -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 11:03:40)

uskinamama,samo to itak...mu brises nosek,tolazis ko pade,previjas,uspavas,pogovarjas,pomaga pri kuhanju....to se meni zdi vsakdanja rutina.Kvaliteta je pa,ko se samo otroku posvetis.Npr.,moj moz dela cele dneve,a,ko pride domov,se tamali posveti.Se igrata,skaceta,poslusata muziko....medtem,ko recimo moj ocim...jaz se ne spomnim,da bi se kdaj komu od nas otrok posvetil,igral,prisluhnil...pa cetudi je bil cel dan doma.Kaj pa pomaga,ce je smrcal pred tv[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anonimen -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 11:16:43)


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Vaš kaj mene zmede ...tisto  " raje dve urici kvalitetno " kot  cel dan , samo da je. Ker , samo razmišljam, v recimo 10 urah se lahko posvetiš otroku 100%  - tako da , ko pade ga potolažiš, da , ko hoče mir , ga pustiš na mirU. Ko kuhaš mu daš , da nareže korenje - dobro to je izkoriščanje  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image], da ko mu pade na pamet neko vprašanje - si tam in mu po svojih močeh odgovoriš...Če pa te ni tam te ni. Tudi , če potem dve uri poješ, rišeš, barvaš [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] .

saj pravim. tud je odvisno, kaj je otroku pomembno.
nam staršem je čist prevečkrat pomembneje, da se otrok uči (jaz na primer[sm=jezicek.gif]), otroku je pa pomembneje, da se z njim igraš (s plišastim volkom [sm=jezicek.gif]), rišeš, barvaš... stvari, ki naj bi jih že "obvladal" (in se tebi to zdi brezveze delat) [sm=smiley1.gif]




Anonimen -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 11:17:24)

za mene je kvalitetni cas takrat, ko vse spustis iz rok in se posvetis otroku. od uspavanja, do branja knjigic, igranja otroskih igric. pac takrat, ko si 100% posvecen otroku.ne da vmes pometas, pa vsake tolko odgovoris:aha, lepo. priden si bil, ko ti mali rece.pac da si 100% pri stvari.
se pa ne strinjam, da je bolje 2 uri kvalitetnega casa, kot cele dneve nekvalitetnega.
za moje pojme je dovolj, ce si z otrokom doma cel dan, da mu posvetis 15 minut do pol ure kvalitetnega casa. naprimer, ko delamo skupaj domaco nalogo, pravljica za lahko noc in podobno.




Anonimen -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 11:19:39)

pri nas je najkvalitetnejsi cas v avtu med potjo, ko pojemo,se pogovarjamo in igramo razne igrice, ki si jihh sami izmislimo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




mika -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 11:25:49)

kVALIETETen čas se men zdi takrat, kadar dobim pozitiven feedback od hčerke. Pa naj je to sprehod, na katerem se pogovarjava ali igranje spomina, branje knjigice, ko mi pomaga kuhat....pravzaprav najino druženje....
če sem jaz na netu, ona pa na drugem računalniku igra igrce - npr., ni najin čas....takrat ga ima vsaka zase, kar je tud pomembno. Pomembno je predvsem najt ravnovesje med druženjem in ko potrubujemo vsi, tud ona, čas zase. To pa veš tako, ko je otrok zadovoljen in ne sitnari non stop okrog tebe. Pride tud pri nas takšen dan, ko ni z ničemer zadovoljna in tak dan je bil  včeraj in sem pol zvečer imela slabo vest[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image], sicer nimam pojma zakaj...najbrž zaradi tega, ker nisem dobila nazaj pozitivnega feedbacka, da sva se imeli fajn. Sem pa razmišljala o tem, zakaj je bilo tako, pol sem se potolažila, da je jutri nov dan, pa se je jutro začelo čudno.....ne vem...nekaj je v luftu




felicia -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 11:42:32)

se nekako strinjam z vsem. pač ko mali hoče se sam igrat ali pa enostavno pokaže, da me tisti trenutek ne potrebuje, ga pustim pri miru. Torej se ne vsiljujem, ko imam jaz čas in ko bi si jaz želela preživljati kvalitetni čas. Po drugi strani pa sprejmem vabilo za igranje, ko mi reče pejt se z mano igrat ali pa reče a ti lahko pomagam, ko pospravljam. Nikoli si ne rečem ok zdaj pa je čas za preživljanje kvalitetnega časa, vse skupaj se dopoljnjuje.




uškinamama -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 11:57:35)

mika , felicia hvala.




janapan -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 12:25:23)

po mojem je kvaliteten čas z otrokom....da se mu ob tem da si z njim tudi posvečaš...npr...greš na sprehod in se pogovarjata, gledata in opazujeta stvari okrog sebe, izdelujeta hiške iz palčk....kuhaš in otrok kuha s tabo ti pa mu razlagaš kako naj meša, kaj mora še dodat v zmes za palačinke....da mu bereš knjigico, da rišrš z njim, da se igraš z njim, da ...kot je ena tle gor napisala...tudi otrok nekaj ven potegne pa tudi če je to sama zabava in se nič ne nauči....





Jančika_ -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 12:33:01)

Jaz na naš skupen čas gledam v celoti in se trudim, da je ves vsaj približno kvaliteten. Naša dva me redko potrebujeta ob sebi "aktivno", glede na celoten čas, ki ga preživimo skupaj. Ponavadi sta eden drugemu dovolj, sta super ekipa, ampak me pa rabita v bližini. Če grem iz enega prostora v drugega, mi pogosto nezavedno sledita z igro. Ali pa me pokličeta, da ugotovita, kje sem, in sta čisto zadovoljna, čeprav nisem aktivno udeležena v njuni igri.

Trenutno sem recimo precej gibalno neuporabna, pa sta na srečo ravno v takem obdobju, da veliko rišemo in ustvarjamo. Ne bi mogla reči, da je kvalitetni čas samo tisti, v katerem aktivno kaj počnem z njima, ker potrebujeta tudi svoj mir, pa tudi vsakodnevna nega in hranjenje spadata v običajno družinsko življenje. Prav tako obojestransko prilaganje itd, to je vse del življenja in učenja. Ne znam si predstavljati, da bi bili samo dve uri na dan skupaj in bi takrat recimo igrali fuzbal ali delali čestitke, vse ostalo bi pa porihtali drugi namesto mene. Naučiti se morata tudi, kdaj dati mir, kdaj je primeren čas za pogovor...in tega se ne moreta naučiti v samo eni uri t.i. kvalitetnega časa. V končni fazi so pa to samo izrazi, ne.




mika -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 12:39:20)

IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Ne znam si predstavljati, da bi bili samo dve uri na dan skupaj in bi takrat recimo igrali fuzbal ali delali čestitke, vse ostalo bi pa porihtali drugi namesto mene. Naučiti se morata tudi, kdaj dati mir, kdaj je primeren čas za pogovor...in tega se ne moreta naučiti v samo eni uri t.i. kvalitetnega časa. V končni fazi so pa to samo izrazi, ne.



Tud jaz ne. Kvaliteta je odvisna tudi od kvantitete.  primerjava med kvalieteto in kvantiteto ni ravno to, s čimer se nekateri starši tolažijo. sicer pa kot sem napisala...otrokov odziv pove največ.




Anonimen -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 12:44:33)

Tisto o dveh kvalitetnih urah na dan,sem jaz ciljala na starse,ki delajo do poznega popoldneva.




liliana -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 12:47:09)

Jaz pa tako globoko običajno ne razmišljam, da bi razglabljala o tem kaj je kvalitetni čas z otrokom......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

in so mi takšni izrazi kot "kvalitetno izkoristiti čas z otrokom"...."smo dramatično izboljšali kakovost našega življenja, ker nimamo televizije" smešni in me bolj spominjajo na samodokazovanje starševske pomembnosti.......ko vlogo starša pojmujemo kot službeni projekt in ne kot nekaj naravnega in samoumevnega.....




Jančika_ -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 12:48:21)

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

Tisto o dveh kvalitetnih urah na dan,sem jaz ciljala na starse,ki delajo do poznega popoldneva.


No seveda, so okoliščine, ki jih ne moreš izbirati, to se razume. Pač delaš v tem okviru.




uwaga -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 13:02:10)

Kvalitetni čas pomeni, da z otrokom naredita kaj kvalitetnega. Kvalitetno pospravita hišo, kvalitetno razmečeta, kvalitetno norita, se kvalitetno skregata ( mam pubertetnico), se kvalitetno umažeta, se kvalitetno pocarkljata....
Skratka, nič površinsko in šlampasto, pa karkoli že je.




bumerang -> RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - otroci (20.11.2009 13:05:52)

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Me zanima kaj razumete pod frazo, da se preživlja kvaltetni čas z otrokom. Ker sem že nekajkrat zasledila te besede tu na spletu pa tudi v real life-u. No me zanimajo kriteriji , da lahko potem rečeš, da preživljaš čas z otrokom - kvalitetno.


To razumem kot frazo, ki opravičuje dejstvo, da si v službi (zanalašč ne bom napisala, da delaš) od jutra do sutra, svoje otroke pa poturiš v vrtec od prve možne jutranje ure, popoldan pa te vzgojiteljice čakajo, da prideš po otroka 15 minut po tem, ko je vrtec že zaprt, ko pa prideš domov pa otroke pošlješ otroke eno nadstropje više/nižje k noni, da je z njimi do večera, potem jih pa zvečer umiješ in prebereš pravljico.
To je to - časa z otrokom ne preživljajo kvantitetno ampak kvalitetno. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Zelo kvalitetno.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>