RE: Ukinitev portala RR? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Splišni -> RE: Ukinitev portala RR? (3.11.2009 22:38:20)

Samo kaj pa bo zdaj z uno mlado, neizkušeno punco, ki je pač v afektu napisala, kar je slišala? Upam,d a je ne bo kdo tožil.




Anonimen -> RE: Ukinitev portala RR? (3.11.2009 23:57:35)

Vsi, ki smo imeli slabe izkušnje, čeprav s smrtnim izidom, smo vse pometli pod preprogo - saj je pri nasv sloveniji pogosto kriva žrtev namesto storilec.


Ravno v takih primerih bi bilo treba govorit, ceprav je po eni strani to bolece za prizadete, na drugi pa prizadet ponos zdravstva.

Ampak smrtnost novorojenckov JE realnost. Osnovni statisticni podatek, poleg tistega o stevilu prebivalstva, pismenosti, BDP-ju. Dejstvo je tudi, da je v Sloveniji izredno nizek, kar kaze na dobro prenatalno oskrbo in zavedanje o pomembnosti le te. Profesionalec, ki opravlja svoj posel, stevilke ne bo nikoli pometel pod preprogo.




ledenaa -> RE: Ukinitev portala RR? (4.11.2009 6:57:27)

jaz pa upam,da je bodo šli tožit!!!!!




CUKRČEK -> RE: Ukinitev portala RR? (4.11.2009 7:31:31)

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

jaz pa upam,da je bodo šli tožit!!!!!



Jaz tud mislim,d a bi bilo prav da jo tožijo. Ker takih stvari pa res ne moreš nekaznovano širit naokoli.




srki -> RE: Ukinitev portala RR? (4.11.2009 8:09:18)


IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Men je Svet itak za kozlat, pristranski, pokažejo tisto plat zgodbe, ki je bolj senzacionalistična, v glavnem rumeno, rumeno, rumeno[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image] .
Pa še Slak se je dons pozabu obrit.



Se strinjam. Pa ne samo Svet, še kaj drugega. Samo da je bolj napihnjeno in da raja čisto znori, jaz sploh ne bom več gledala TV, sem se odločila. že itak jo bolj malo, zvečer kaj, tega Sveta in tega sranja pa sploh ne. Kaj pa imam od tega? Lahko sam zbolim od jeze in skrbi, klinc jih gleda. Verjamem samo še tisto, kar doživim sama, ne kar mi drugi pravijo.

SE mi zdi, da ti mediji še bolj širijo negativen vpliv na ljudi, že tako je vse bolj tako tako, potem pa širijo na pol laži in same grde novice. Pa a res ni nič več vzpodbudnega za povedat, nekaj, kar človeku povrne voljo?

Verjamem, da je dosti krivde tudi na strani zdravstva, vse pa le ni treba v isti koš metat. Za ta primer ne vem, kaj se je zgodilo, če je bilo pa z otroci en dan prej vse OK, drug pa ne, ja ne vem no, naključje in da vsakega, ki se mu to zgodi, boli. Samo vedno krivdo samo na eno stran metat, se mi pa res ne zdi fer.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.11.2009 8:20:38)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Gina -> RE: Ukinitev portala RR? (4.11.2009 8:30:14)

Se strinjam z dado. Poleg tega - tožit bi šle nekoga, ki napiše nekaj, kar ne veste ali je res ali ne - mislim kar se odgovornosti za dve smrti istega dne v isti porodnišnici tiče - tega ta hip res še nihče ne more vedet najbrž, niti strokovnjaki mogoče ne, hkrati pa zagovarjate zdravnike, ne glede na vse in kar na splošno. Ne štekam, res ne. NI se vam še dovolj hudega zgodilo. Pa to ne pomeni, da ta hip obsojam porodnišnico, res ne. Pravim le, da nimamo pojma o pojmu kaj je bilo in da ni nič narobe, če se stvari pride do dna - zaradi obeh strani, tako mamice kot zdravnikov.




špelin@ -> RE: Ukinitev portala RR? (4.11.2009 8:36:12)

IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
jaz pa upam,da je bodo šli tožit!!!!!

Jaz tud mislim,d a bi bilo prav da jo tožijo. Ker takih stvari pa res ne moreš nekaznovano širit naokoli.

Hej, Cukrček... Že res, da je tukaj govora o državni inštituciji in o potencialnih osmih posameznicah, za katere se je na koncu izkazalo, da sta "samo" dve, vendar en posameznik ni vreden nič manj, kakor ena državna inštitucija... Kar pomeni, da bi lahko zaradi pisanja na forumu tožili kar lepo število RR-ovk, ki (malo manj, kakor) dnevno kršijo Kazenski zakon in Zakon o prekrških.
Za omenjeni (sedaj izbrisani) članek je bilo jasno vidno, da ni napisan samo v afektu, temveč tudi popolnoma dobronamerno - z željo, da se ugotovi, za kaj gre. Poleg tega ni bila nikjer podana (zapisana) informacija, kjer je avtorica prišla do teh podatkov oz. kdo ji jih je posredoval. Če že govorimo o njeni krivdi, potem le ta ni izključno njena, ampak je zraven še najmanj ena oseba, za katero ne vemo, kdo je in kako je ona prišla do zavajajoče informacije. Če jo je podala mati enega od umrlih novorojenčkov, potem je še bolj logično, da je vse skupaj nastalo v afektu jeze, žalosti in še česa zaardi smrti svojega prvorojenega otroka. Tega pa ni težko razumeti in kolikor se spoznam na takšne stvari, je najhujše, kar bi ti dve osebi lahko doletelo (sodno), to, da bi se morali javno, pisno opravičiti vpletenim. Česar pa tudi ne morejo zahtevati, dokler preiskava ne bo končana, torej, dokler se ne bo točno vedelo, kaj se je s tema dvema novorojenčkoma dejansko zgodilo.
Bodite realne, ženske. Tukaj je govora o ljudeh, ki jih je osebno prizadela smrt otroka. Kot, da ni že to dovolj, pa potem omenjate še tožbe. Ne ga srat, no.

Se strinjam. Ne morem verjet: vsapovsod bi vsak nekoga kar tožil, praktično ni konfliktne teme, kjer se ne bi kot prva (in izpod mnogih prstov edina!) rešitev takoj pisalo o tožbah... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Res smo "daleč" prišli, potem se pa nekatere režijo "glupim Američanom" [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.11.2009 8:39:42)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




ledenaa -> RE: Ukinitev portala RR? (4.11.2009 8:40:47)

A res??
Kakor jaz vem gre komot lahko porodnišnica tole gospodično tožit

ja takoj bi jo šla tožit-zakaj-hmm a nisi brala teme??
Kakšno škodo je naredila zdaj porodnišnici -zdaj bo kar nekaj nosečk šlo drugam rodit itd,dobesedno je tudi blatila porodnišnico itd
tako da ja tožba je komot kot mišji kakec
pa se ne rabiš strinjat,niti me ne zanima če se da
Potem bi lahko vsi marsikaj pisali po netu ,pa ne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

če bi se lahko vse pisalo ,bi se potem tudi tema o 8 mrvih otrokoih vrnila,pa se ne -le zakaj??




Anonimen -> RE: Ukinitev portala RR? (4.11.2009 8:46:33)

Če bi ljudi tožili za vse stvari, ki jih slišijo, mnogokrat na "rekla kazala" opciji, bi bil tožen vsak drugi človek. V končni fazi se potem ne bi smelo o nobenem primeru razpravljati, dokler "sodba" ni dokončno potrjena. Pa na en račun neke zgodbe slišiš 1001 zgodbo, pa čeprav morda niti ena ni prava od teh 1001.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.11.2009 8:47:20)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




oka -> RE: Ukinitev portala RR? (4.11.2009 8:47:30)

O.k. bili sta dve smrti dojenčkov, dve smrti preveč in bolečina staršev je neznosna. Ampak bodimo realni, kar se izbrisane teme tiče. Razpon med 2 do 9 dojenčkov je presneto velik, če pa zraven dodaš še tisto o 27.10. dobi zadeva čisto druge razsežnosti. In v prispevku so objavili le tisto, kar se je v samem sporočilu še zdelo verodostojno. Samega pretiravanja v stilu devetih dojenčkov in mamic pregledanih 27.10. pa niso objavili. Hja, če bi objavili še to, bi se njihova verodostojnost pošteno zamajala. Dokaz več, da takim oddajam, ki objavljajo neke senzacionalne novice, podkrepljene s senzacionalnimi dokumenti in dopisi ne gre verjeti.

Nikogar ne zagovarjam, nikogar ne mislim obsojat in mislim, da je treba vsako tako smrt raziskati. Na bruhanje pa mi gre natolcevanje, ki je spravilo marsikatero bodočo mamico v strah, na bruhanje mi gre način poročanja in napihovanja takih žalostnih novic. Kar pa se same avtorice tiče pa mislim, da je pisala v nekem afektu, sama prestrašena in po mojem še dokaj nezrela. Kar pa vseeno ni opravičlo za njen prvotni, grozljivi post.




špelin@ -> RE: Ukinitev portala RR? (4.11.2009 8:47:56)

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

A res??
Kakor jaz vem gre komot lahko porodnišnica tole gospodično tožit

ja takoj bi jo šla tožit-zakaj-hmm a nisi brala teme??
Kakšno škodo je naredila zdaj porodnišnici -zdaj bo kar nekaj nosečk šlo drugam rodit itd,dobesedno je tudi blatila porodnišnico itd
tako da ja tožba je komot kot mišji kakec
pa se ne rabiš strinjat,niti me ne zanima če se da
Potem bi lahko vsi marsikaj pisali po netu ,pa ne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

če bi se lahko vse pisalo ,bi se potem tudi tema o 8 mrvih otrokoih vrnila,pa se ne -le zakaj??


Ja, ful jim je naredila škodo, a ti res misliš, da vse nosečke berejo RR, MON ali bibaleze?? Yeah right! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Porodnic bo za vse porodnišnice dovolj, ne o škodi, lepo te prosim, no. Kolikokrat je bila popljuvana LJ porodnišnica in ožigosana za brezosebno, osebje pa za neodgovorno, dojenčki so umirali (in še umirajo, pred kratkim eni forumovki na zelo dvomljiv način - če je pol res, kar je napisala) ampak imajo še vedno gužvo na kubik.


Aja: malo pozorneje beri teme. Marsikdo marsikaj (po tvoje tožbe vrednega) piše na netu, slabo bereš.





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.11.2009 8:48:50)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Gina -> RE: Ukinitev portala RR? (4.11.2009 9:04:29)

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

če bi se lahko vse pisalo ,bi se potem tudi tema o 8 mrvih otrokoih vrnila,pa se ne -le zakaj??



Zato ker stvar ni raziskana, pa ker rr nima namena biti vmesni posrednik med komerkoli, ker posledično lahko samo nastrada, od katerekoli strani že. Nikakor pa ne zato, ker bi bilo res, da so zdravniki popolni, krasni in ne delajo napak. Imajo pa denar in so zavarovani kot kočevski medvedi. En posameznik proti sistemu??? Ne me hecat. Sem preveč slabega doživela. Tudi v eni od slo. porodnišnic. So me poslali na splav, češ da je zarodek umrl, otrok je pa lepo živel in je danes en fejst fant - samo zaradi tečne mame, ki ni hotela na čiščenje. So me v isti porodnišnici zašuštrali na tem istem prvem porodu - pustili zarastline posledično, na drugem pa niso pogruntali 3 ure, da otrok narobe leži. Ne bi o slo. porodnišnicah.

Zdravniki imajo moč, monopol in državo za sabo v primeru svojih napak. Nimaš pravice reči prav nič, s tabo ko si bolan ali samo nemočen lahko delajo glih kakor jim paše. Enostavno jim moraš zaupat. Kaj se je še pri nas zgodilo zdravnikom, ki so nekomu nekaj naredili? Celo tistim, ki so jih v razvpitih primerih vlačili po tv, medijih, se ni zgodilo nič. Imajo celoten sistem za sabo. Krijejo en drugega in sistem jih krije še dodatno. Ne, nihče mi ne bo govoril, da je naše zdravstvo ok kar se tega tiče.

Strinjam se, tudi zdravstvenim delavcem se ne godi ok. Kot prvo jih ne upoštevajo, ministrstvo dela po svoje in jih ne nagrajuje, jih ne upošteva in v bistvu jih po mojem mnenju po drugi strani država vsakodnevno ravno tako povozi. Zakone sprejemajo mimo njih, stroka je tukaj za državo, vsaj kakor berem po časopisih če jim je za verjet, ne toliko pomembna stvar. Zdravstveni delavci torej večinoma bijejo svoj boj z mlini na veter. Jasno je, da v času recesije to še bolj pride na plan in posledično ljudje ne delajo več z veseljem, vsaj ne s takim, kot so. Odnosi znotraj med ljudmi se podirajo in vse to se pozna na delu. Vsaj na različnih drugih področjih je tako, zakaj bi bilo tukaj drugače? Človek je pri delu manj učinkovit, manj potrpežljiv in manj motiviran. Zahteve so vse večje, plače nižje in ves čas ljudem govorijo kako premalo in ne dovolj dobro delajo. Logično da jih mine. Trpijo bolniki, ne more biti drugače. Samo za te reči jaz ne bi krivila zdranikov, bi krivila državo, da ne najde sistema, kako furat državo skupaj s strokovnjaki na svojem področju, logično bi bilo, a ne.
če temu dodamo neustrezen sistem izobraževanja za naše zdravnike, vsaj sama ne vidim druge razlage, zakaj taka množica zdravnikov ne najde npr. ustrezne diagnoze, se zmoti, ... vsaj glede na podatke, ki jih imamo iz forumov in zgodb, ki jih ljudje pišejo, ap verjamem,d a si ravno ne zmišljujejo, ker nimajo vzroka da bi si, pridemo globoko tja, kjer sonce ne sije.

Rešitev (zgolj moje osebno mnenje):
1. upoštevati zdravnike pri njihovih pogledih na zdravstvo in možnosti izboljšanja - upoštevati zdravnike pri oblikovanju zakonov in podzakonskih aktov kar se zdravstva tiče (zmanjšati normative, dati zdravnikom bolj proste roke pri odločitvah, narediti zdravstvo bolj dostopno vsem za vsa zdravila in postopke, podpirati tudi privatno prakso in zagotavljati denar za koncesijonarje..., bolj kontrolirati farmacijo.. zavarovalnice... ma kaj vem kaj še, polno je tega kar bi lahko omogočilo boljši sistem)
2. ugotoviti kaj je narobe s sistemom izobraževanja zdravnikov, ter izdelati boljšo strategijo razvoja tega področja
3. dati izjemno dobre plače zdravnikom, hkrati uvesti sistem nadzora in zdravnike pošiljati na dodatna izobraževanja (po njihovi izbiri), ter obvezno odvzeti licenco tistim, ki so ne dovolj pazljivi, šlampasti ali nestrokovni
4. omogočiti dovolj zdravnikov in posledično ne tako dolge delavnike zdravnikov in zdravstvenih delavcev

Evo, tako jaz to vidim. Lahko pa se motim prav v vsem.




Jerneja_ -> RE: medijsko popularen RR? (4.11.2009 9:06:34)

No jaz srčno upam, da ne bo nobenih tožb in da se bo avtorica nepreverjenih navedb naslednjič, preden bo napisala nekaj v kar ni prepričana, prepričala in potem pisala. Res je nastala cela zmeda!

Nas ne bo nihče ukinil. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.11.2009 9:08:28)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




tecnobica -> RE: Ukinitev portala RR? (4.11.2009 10:05:31)


IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Men je Svet itak za kozlat, pristranski, pokažejo tisto plat zgodbe, ki je bolj senzacionalistična, v glavnem rumeno, rumeno, rumeno[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image].
Pa še Slak se je dons pozabu obrit.



Se strinjam s tole izjavo.

Pa portal 24ur tudi.




Leela -> RE: Ukinitev portala RR? (4.11.2009 10:47:15)

Kot pri američanih s temi tožbami in to. Se strinjam z dado.

Sicer pa benika tožil te bojo, ker si napisala, da se bo RR ukinil, ker to očitno ni res: pa daj pazi kaj pišeš no.

Se pa tudi strinjam z Gino glede zdravstva.

Sicer je ta res malo huda da je 8 otrok umrlo (čeprav to ni nemogoče) ampak iz tega delat neke udarne novice pa tudi ni treba. Sploh je pa halo in grožnja o tožbah in medijih nastala tukaj na RR in tudi ena "dobra"oseba od tukaj je to sporočila na svet.
Drugače se pa ni malokrat zgodilo, da novinarji zgodbe iščejo na forumih, ne samo na RR (pazite kaj pišete [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]).




Splišni -> RE: medijsko popularen RR? (4.11.2009 10:49:04)

IZVIRNO SPOROČILO: Jerneja RR

No jaz srčno upam, da ne bo nobenih tožb in da se bo avtorica nepreverjenih navedb naslednjič, preden bo napisala nekaj v kar ni prepričana, prepričala in potem pisala. Res je nastala cela zmeda!


Je ful strinjam s tem. Pač mlad, neizkušen človek, tole ji bo ena velika izkušnja. Itak bo vnaprej bolj previdna, pa marsikatera, ki je vse tole skupaj brala, tudi. Ljudje se učimo vse življenje.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.11.2009 10:49:19)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




ledenaa -> RE: Ukinitev portala RR? (4.11.2009 10:52:44)

dada očitno nimaš izkušnje z tožbami
zakaj tožb ni recimo na forumih,pa čeprav nekateri ljudje uporabljajo tuja imena,priimke-zato ,ker se jim ne da ali pač ne znajo





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.11.2009 10:59:34)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Leela -> RE: Ukinitev portala RR? (4.11.2009 11:23:29)

IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
dada očitno nimaš izkušnje z tožbami

Na žalost jih imam preveč.
zakaj tožb ni recimo na forumih,pa čeprav nekateri ljudje uporabljajo tuja imena,priimke-zato ,ker se jim ne da ali pač ne znajo

Po forumih se med sabo ne tožarimo predvsem zato, ker se nam ne da. Hec bo, ko se bo eni enkrat dalo. [sm=smiley1.gif]


ledenaa jaz se strinjam s tabo glede predmeta tožbe, ampak včasih so te obtožbe skoraj absurdne. Enkrat en NN napiše, da bo ubil busha, za hec, v afektu, pretirano napiosano, ker mu gre na jetra recimo, in ga tožijo in obsodijo. Človk bo prdnu v javnosti pa se bo bal ker lahko s tem koga užali...





Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>