ali katera??? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


corfu -> ali katera??? (13.6.2005 16:59:47)

Ali katera od vas, poleg vseh "rednih obveznosti"(čiščenja, kuhanja...) vzame čas si tudi samo zase...s kakšno aktivnostjo, ne vem...aerobiko, fitnesom, tekom, ampak da je to redno, vsak teden?

:kuza::kuza::kuza::kuza::kuza::kuza::kuza::kuza::kuza:

Ali pa imate kakšno aktivnost, ki je povezana tudi z možem(plesne vaje, vožnja z motorjem, plavanje)' Ampak seveda redno, ne enkrat na mesec???


hvala:rozica:




Lunca1 -> ali katera??? (13.6.2005 17:11:00)

če sem čisto odkrita: NE! Mi tamala ne da dihat, če že gremo gremo kam skupaj na obisk. Edino kar je, da grem takole mal na forum.




Primoza -> ali katera??? (13.6.2005 17:21:31)

Moja žena hodi redno v hribe, pol z nami, pol pa s prijateljico. Najine skupne ture brez otrok so vezane na parkrat letno, potem greva pa še parkrat letno kam ven in po novem tudi parkrat z gorskim kolesom. Frekvenca tur je kakih 80 krat letno, družinskih je cca. polovica. Kako to je vidite v albumih. Redne obveznosti si delimo jaz bolj kuham, nabavljam in skrbim za finančne naložbe, žena bolj pospravlja, in skrbi za otroške stvari (zdravstveni pregledi itd...) pomagamo pa si tudi s snežilko.

OPOMBA primoza kljub končnici -a ni ženskega spola, da ne bo konfuzij. Če pridržite miškino puščico na imenu se to jasno vidi.




Anonimen -> ali katera??? (13.6.2005 17:22:41)

ne, ni časa. Rada bi redno tekla, pa mi ne uspe vsega uskladit.




Magi* -> ali katera??? (13.6.2005 17:28:58)

za zdaj mi ne znese. pa sem zelo organizirana, samo nimam tako zelo organiziranega moža. blagor tvoji ženi primoza. prav res.




Primoza -> ali katera??? (13.6.2005 17:32:48)

Saj bodo začele poročati tudi tiste, ki jim že znese, ampak verjetno so trenutno na rekreaciji. Jaz trenutno čuvam otroke, žena je pa v službi:(




Magi* -> ali katera??? (13.6.2005 17:37:19)

hi, hi priomza. jaz pa čakam, da se tamajčkena zbudi in jo mahneva okoli. mož je pa še v službi in bo prišel šele pozno zvečer:((

smo pa nabavli ruzak za nošenje otrok in komaj čakam, da ga gremo preskusit. poskusna "vožnja" po trgovini je bila sila uspešna. tamajčkena se je z eno rokico zgrabila za ogrodje, z drugo pa mlatila po svojem prevoznem sredstvu: "hi konjiček, hi!". se opravičujem za skrenitev s teme.




Magi* -> ali katera??? (13.6.2005 17:37:57)

ups, primoza.




viv_ -> ali katera??? (13.6.2005 17:39:02)

aerobika 2x na teden




Maxica -> ali katera??? (13.6.2005 17:41:38)

Jaz sem tudi hodila na aerobiko od :duda: drugega meseca starosti, in sicer enkrat na teden. Sedaj je nimamo več, hodiva pa z :duda: na dooooolgeeee sprehode. Drugega si sama ne "privoščim", nimam niti potrebe niti želja, če sem čisto iskrena.




Primoza -> ali katera??? (13.6.2005 17:42:21)

No super, zdajle sem vam glede na starost dojenčka sezona šele začenja. Ruzak je dobra zadeva, pa še otroci so maksimalno na svežem zraku. Je dobra osnova rekreacije, seveda pa ne edina.




SaaS -> ali katera??? (13.6.2005 17:58:04)

Jaz sem pred porodom sicer mislila, kako bom fino na aerobiko hodila. Ampak zaenkrat ne gre (7mesecev). Je pa že to kar sproščujoče, da se saj vsake toliko (vsak drugi dan?) usedem in kakšno urico berem in sem z mislimi kje drugje. Imam kar srečo, da mali čez dan spi tri ure skupaj in si kaj takega lahko privoščim. Rakreacije imam pa kar nekaj z vozičkom(še nikoli nisem toliko hodila kot te mesece), enkrat na teden pa hodiva plavat.




Tiki -> ali katera??? (13.6.2005 19:24:16)

Na žalost ne :ups:, bi bilo pa faj. Včasih sem plesala pri folklori, pa je v naši občini skupina za odrasle razpadla, ker ni bilo mogoče uskladiti urnika :(




Pi-kica 1 -> ali katera??? (13.6.2005 19:32:21)

Enkrat tedensko na odbojko. Bi rada nadaljevala še s pevskim zborom, pa mi zaenkrat še ne znese. Mogoče jeseni... Za skupne aktivnosti z možem pa si zaenkrat še ne vzameva časa, saj pikec zaenkrat še ni prevečkrat kje drugje v varstvu.

LP

Pi-kica




corfu -> ali katera??? (13.6.2005 20:30:54)

Enkrat tedensko aerobika, ki pa se čez poletje zaključi do septembra, potem ne vem kaj bom?:zmeden:

Razmišljala pa sva, da bi enkrat tedensko imela z možem skupno aktivnost, ampak nimava nobene ideja, kakšna zamisel ali predlog?




mehurčica -> ali katera??? (13.6.2005 20:55:08)

Oba se redno ukvarjava s športom. On zvečer hodi na fitness(vsaj 5x na teden), jaz pa tekam vsak dan, razen če je dež(ali če res ka dan nimam časa) ali pa grem na Pohorje. Upam, da bom kmalu dobila službo-takrat se bo pa tudi našel čas.:)




Anonimen -> ali katera??? (13.6.2005 21:01:47)

Gledališče 2 x na teden, vsaj enkrat pa še drink s frendicami




soseda -> ali katera??? (13.6.2005 22:02:00)

ne:ups:




Titty -> ali katera??? (14.6.2005 9:11:24)

Ja, jaz vsak drugi dan fitnesiram, a to le zato,ker imam fitnes naprave doma in mi tisto urco in pol otročka čuva tati...sicer mi pomoje nebi ratalo prav nič...:rozica:




karmy -> ali katera??? (14.6.2005 9:16:59)

komaj zdej k je začeu hodt v vrtec sm začela rolat spet... kako prijeten občutek :bravo:




Carmen -> ali katera??? (14.6.2005 10:07:19)

ja, kolo 1-2x na teden, tko za ene 2 uri, pa v klanc, da se fino prepotiš




AlenkaE -> ali katera??? (14.6.2005 10:35:53)

Jaz si že zborim nekaj uric na teden, da se lahko posvetim teku in gorskemu kolesarjenju. Mala je stara 3 mesece in ker dojim, malo pazim, da se ne preutrudim, ker ne želim izgubiti mleka.
Imam srečo, da me pri dejavnostih podpira tudi moj mož in tako si pač popoldneve razdeliva. Enkrat gre on, enkrat jaz. Pa še starši malo pomagajo, tako da lahko kakšno urico ugreva na kolo tudi skupaj. Tisti dan, ko ne grem sama, pa obvezno tamalo v vozek in gremo naši vsaj za eno uro hitre hoje. Najini sprehodi so tako ponavadi bolj v hitrem tempu. Pri nas imamo tudi nekaj klancev, tako da je tudi to dobra rekreacija. Zdaj, ko so dolgi in topli dnevi ni tako težko in se z možem lažje prilagajava.
Samo malo volje in sporazuma mora biti.
Bolj se giblješ, več energije imaš tudi za otroka.
Včasih pač pustim redna opravila (čiščenje, likanje) bolj na strani, ker mi je bolj pomembno, da peljem Lano ven, kot pa da bi lep dan peživela s krpo v roki.




Jančika_ -> ali katera??? (14.6.2005 10:46:25)

Trikrat na teden tečem, mož gre 2x na teden na trening juda, vsaj enkrat na teden teče in občasno gre na kolo ali v hribe (jaz nisem pristaš ne enega ne drugega, zato to počne sam ali s prijateljem).

To je kar tiče športa, drugače pa greva tu pa tam skupaj zvečer ven ali k prijateljem, ta petek recimo greva na Caveov koncert.




Lenny -> ali katera??? (14.6.2005 10:52:36)

Aha, sva se kar uspešno zorganizirala. Na začetku sva imela oba občutek, da zmanjkuje časa na vseh koncih, potem pa sva nekako spet ujela ritem. Moj v.d. možek ima vsak ponedeljek zvečer košarko, odbojko, nogomet, v glavnem skupinsko miganje, vsak drugi dan pa tek ali kolesarjenje. Jaz sem za skupinsko vadbo rezervirala sredo zvečer, pri kolesarjenju se mu z malim brez težav pridruživa, ostala potepanja pa so skupna. Če je vreme lepo, lahko ostane posoda v koritu in prah na policah, mi pa jo popihamo ven. Na ta način je hitro več časa :)-




Annny -> ali katera??? (14.6.2005 10:56:26)

Midva imava srečo, ker nama tamala zapi ob 17.30, kasneje pa pride moja mami in je samo 'prisotna' v hiši, tako da midva skoraj vsak dan kam greva. Na cca 2-urni sprehod greva vedno, veliko let že hodiva na trening karateja, potem pa še drugi skupni trenutki npr. vsak teden greva ven večerjat, skupaj hodiva v šoping (čevlji, oblačila ipd.). Moram reči, da si vzameva veliko časa zase, čeprav si ga do hčerkinega 6. meseca nisva, ker je bila kar naporen dojenček in sva zvečer šla najraje kar spat ali sva gledala TV, visela na netu ipd.

Lp




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>