|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 9:46:15   
lake
Od druzga tedna naprej upotabljam Nivea sensitive vlažilne robčke, doma in zunaj, pa ni mela nikoli vnete ritke, ravno obratno, prve dva tedna sm jo umivala z vodo in je po ritki dobila izpuščajčke, ki so po uporabi robčkov zginl.

Ne vem sicer al je to zginl zarad tega al bi glih tko.   

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 14:19:28   
PC Baby
Jaz tudi ob vsakem previjanju mažem s kremico. So nas tako naučili v porodnišnici in v materinski šoli pa še patronažna nam je to rekla. Saj vendar s tem zaščitiš otrokovo ritko, da je ne razžrejo fekalije do naslednjega umivanja.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 14:26:57   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby
Jaz tudi ob vsakem previjanju mažem s kremico. So nas tako naučili v porodnišnici in v materinski šoli pa še patronažna nam je to rekla. Saj vendar s tem zaščitiš otrokovo ritko, da je ne razžrejo fekalije do naslednjega umivanja.


na švedskem jih npr. ne. tam pravijo da se maže samo ko je potreba (beri vneta ritka). ko so novorojenci pa res niso ure v isti plenici, saj redno menjaš in umivaš, posušiš in po potrebi popudraš.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 3.9.2009 14:27:52 >

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 14:40:11   
Anonimen
Umivam z vodo in vato,ali pod tusem,zunaj z Pampers-sensitive robcki.
Mazem je ne,ker nima rdece ali vnete ritke.Le zakaj na ji jo?
dstranjevanja kakca le z robcki,se meni nikakor ne zdi zadosti higienicno,prej vse razmazano,kar se s prostim ocesom niti ne vidi.Itak se po veliki potrebi umivamo tudi ostali,nikakor ne le s papirjem ali nekimi vlazilnimi robcki.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 15:02:05   
mateyka
Itak se po veliki potrebi umivamo tudi ostali


če mamo bide si hotela rečt user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 15:47:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Itak se po veliki potrebi umivamo tudi ostali


če mamo bide si hotela rečt user posted image



ne nisem,ker ga nimamo,seuser posted image Pri nas je kar banja-bide.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 15:50:32   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Itak se po veliki potrebi umivamo tudi ostali


če mamo bide si hotela rečt user posted image


ne nisem,ker ga nimamo,seuser posted image Pri nas je kar banja-bide.


zgleda se z mojim možem poznate user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 15:53:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Itak se po veliki potrebi umivamo tudi ostali


če mamo bide si hotela rečt user posted image


ne nisem,ker ga nimamo,seuser posted image Pri nas je kar banja-bide.


zgleda se z mojim možem poznate user posted image



mogoce je prispeval idejouser posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 16:46:10   
Najaa
Jaz je tud ne mažem vsakič, samo zvečer. Tavečjo sem od začetka vsakič mazala in ko je kdaj nisem, je bila pol takoj rdeča. user posted image Tako da ja, koža se lahko navadi na kremo.
Pa nima veze, tamale pač ne mažem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 16:49:03   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Do kdaj ste ob vsakem previjanju umivale vaše malčke z vodo in (npr.) To to krpicami in začele upoabljati vlžne robčke?
Jaz mojo še zdaj umivam z vodo in je stara 6.mesecev. Ko pa sva na poti pa uporabljava vlažilne robčke.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 17:34:40   
zmajaz
Zanimivo je to, kako je od porodnišnice do porodnišnice različno. Pri nas smo že v porodnišnici imeli na previjalni mizi nastavljene vlažilne robčke (zdaj, ko sem drugič rodila, dobro leto pred tem pa ne), pa tudi patronažna me je ob prvem obisku, ko sem ji za umivanje ritke hotla dat krpico in vodo, vprašala, če nimam vlažilnih robčkov in mi rekla, da ni treba komplicirat. Če se pa izkaže, da robčki ne odgovarjajo ritki, jih pač potem ne uporabljaš. Dela pa vsak, kakor misli, da je najbolj prav, in kar se za njegovega dojenčka izkaže kot dobro.

Aja - pa v materinski šoli nam tudi niso rekli, da ne uporabljat vlažilnih robčkov.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 3.9.2009 17:35:16 >

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 17:41:50   
K_a_t_i
Krpice in voda - dokler ni začel kakat na stranišče (pri 2l in 4m). Zunaj pa smo seveda uporabljali vlažilne robčke.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
4.9.2009 22:05:57   
L1ana
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

L1ana koža se ne more nič razvadit
tako da ne vem zakaj bi te njena izjava šokirala,mene zdaj tvoja šokira.
pri prvemu smo z vodo ritko umivali do 16 mesecev.pri drugemu pa od rojstva vlažilne robčke



OK, sem šla sedaj prav iz firbca preverit, v čem je fora hladilnega mazila. Moja kmečka pamet user posted image mi je vedno pravila, da je hladilno mazilo namenjeno vneti koži (torej za zdravljenje že razdražene kože). Pa sem sedaj ugotovila, da je hladilno mazilo v bistvu za zaščito (preprečuje nastanek vnetja) in da nekateri res priporočajo večkrat dnevno uporabo. Se torej opravičujem za svoje neznanje. user posted image

Se pa kljub temu sprašujem, ali je res potrebno po vsakem (ne rečem 2-3x na dan, ne pa 6x ali večkrat - kolikorkrat se otroka previje) previjanju namazati ritko ... user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
4.9.2009 22:22:51   
ledenka
jaz mu ritko namažem zvečer in po tem, ko je pokakan, ker ga takrat bolj umijem. pri redni menjavi pa ga umivam s krpicami in vodo (zunaj pa s Hippovimi robčki)

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu L1ana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
4.9.2009 22:30:17   
anika87
Umivam s toto krpicami in vodo, razen če sma zunaj. Ritke ne mažem (na začetku sem, potem pa sem pomislila, da koža bolj diha, če ni namazana), namažem le na tanko kožno gubo v dimljah, če se mi zdi, da ma bolj suho kožo tam, tako da zelo redko namažem, pa potegnem še malo pod jajčka kremico, ampak res šparam. Vnetja nismo še imeli. 

_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
5.9.2009 10:42:13   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: L1ana

Se pa kljub temu sprašujem, ali je res potrebno po vsakem (ne rečem 2-3x na dan, ne pa 6x ali večkrat - kolikorkrat se otroka previje) previjanju namazati ritko ... user posted image




Moja kmečka pamet pravi, da vsako pretiravanje škodi, torej v eno ali drugo stran. Če nikoli ne namažeš (in potem ne previjaš redno) ali pa če namažeš preveč na debelo in prepogosto. Nekako tako si to predstavljam, da če je kreme preveč, tudi ni dobro, ker potem koža ne diha.

(odgovor članu L1ana)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
5.9.2009 11:01:02   
zaspancek1
Mi pa ze od zacetka uporabljamo vlazilne robcke (nam najbolj ustrezajo Babylove iz DM) in vsakic mazemo s hladilno kremo. Tudi nam so v soli za starse rekli, da robcki niso ok, pa patronazna tudi, vendar ce ni potrebe in ni obcutljive sorte, zakaj bi komplicirali. Samo enkrat smo imeli malo rdeco ritko, pa smo namazali s Sudocrem, pa je bilo takoj ok. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
5.9.2009 16:11:23   
Blueeyes
dokler se prvič ni kopala sem jo s krpicami, pol pa smo še z robčki... ne glede na to a se pokaka al polula jo umivam samo z robčki... itak jo vsak večer fajn skopam.. edin če se res poserje do vrha hrbta, pol jo kr v tuš dam in umijem

< Sporočilo je popravil Blueeyes -- 5.9.2009 16:13:37 >

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
6.9.2009 18:12:54   
Želvi
Jaz najini princeski že od začetka umivam ritko izključno s To-to blazinicami in vodo, le ko se pokaka "na grobo" odstranim kakec z vlažilnim robčkom, nato pa vse z vodo dobro umijem in osušim, na koncu pa čisto na tanko namažem s hladilnim mazilom. Vlažilni robčke drugače uporabljam le ko smo kje na obisku oz. zunaj.

Meni osebno se zdi voda najbolj primerna in se mi zdi škoda za tako nežno kožico tako kmalu redno uporabljati parfumirane zadeve.

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
6.9.2009 22:59:06   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: L1ana


Se pa kljub temu sprašujem, ali je res potrebno po vsakem (ne rečem 2-3x na dan, ne pa 6x ali večkrat - kolikorkrat se otroka previje) previjanju namazati ritko ... user posted image



Ne, ni treba. Če nima rdeče ritke, sploh ne. Samo zvečer, da je čez noč ritka bolj zaščitena.

(odgovor članu L1ana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
6.9.2009 23:29:35   
črticaa
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: L1ana


Se pa kljub temu sprašujem, ali je res potrebno po vsakem (ne rečem 2-3x na dan, ne pa 6x ali večkrat - kolikorkrat se otroka previje) previjanju namazati ritko ... user posted image



Ne, ni treba. Če nima rdeče ritke, sploh ne. Samo zvečer, da je čez noč ritka bolj zaščitena.



to velja če izključno dojiš,...če dodajaš adaptirano mleko vsi priporočajo da mažeš

bom popravlja,..da me ne bojo kuj zgrizeluser posted image  men so tko rekl (vsi)

< Sporočilo je popravil črticaa -- 6.9.2009 23:31:02 >

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
8.9.2009 12:42:45   
maktub
mi smo stari 17 mesecev in nasega korenjaka sevedno brisem z vodo, no razen če grem kam na obisk al pa tko ven imam s sabo robčke.. drugače sem zelo zelo zadovoljna z krpicami od Sanolabor , so zelo upojne, mehke , velike tako da z 2 krpico obrisem celo ritko in niso drage...trgovka je rekla da jih proda na tone in da zadnje čase mamice perejo samo z vodo.. smo ugotovili da so v starih časih pametno brisaliuser posted image

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
8.9.2009 14:31:50   
krfjolca
Od rojstva uporabljam vlažilne robčke, pri obeh. Večinoma milerjeve. Nikoli vnete ritke. Sem na začetku še nekaj komplicirala z vodo pa vato, sam je kup letanja od pipe do previjalne, pa ene dvakrat mi je mulo vse polil, zato sem raje pristala na robčkih. Mažem pa ne vedno, kakor se mi zazdi, so pa tudi pri nas v porodnišnici priporočali pri vsakem previjanju na debelo namazat.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   [Brisano sporočilo]
8.9.2009 14:33:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu krfjolca)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
8.9.2009 14:34:50   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: črticaa

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: L1ana


Se pa kljub temu sprašujem, ali je res potrebno po vsakem (ne rečem 2-3x na dan, ne pa 6x ali večkrat - kolikorkrat se otroka previje) previjanju namazati ritko ... user posted image



Ne, ni treba. Če nima rdeče ritke, sploh ne. Samo zvečer, da je čez noč ritka bolj zaščitena.



to velja če izključno dojiš,...če dodajaš adaptirano mleko vsi priporočajo da mažeš

bom popravlja,..da me ne bojo kuj zgrizeluser posted image  men so tko rekl (vsi)


Prvič slišim. user posted image Svojo tadrugo že od rojstva dojim in ji dodajam, pa ni zarad AM nič kaj drugače.
Lahko vprašam, kdo vsi so ti to rekli? Ker sem bila zelo dolgo v P, pa tega res nisem slišala od nikogar.


(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Finance v družini
Michonne RR

Kako imata s partnerjem razdeljene finance?

Vse imava strogo ločeno (13%)

Stroške si razdeliva ostalo vsak porabi po svoje (17%)

Vse porabiva skupaj po dogovoru (68%)

Z denarjem upravlja samo partner (0%)

Z denarjem upravlja samo partnerka (2%)


Število vseh glasov: 53

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!