|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 21:59:20   
PC Baby
Do kdaj ste ob vsakem previjanju umivale vaše malčke z vodo in (npr.) To to krpicami in začele upoabljati vlžne robčke?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 22:04:43   
kaminek
naša user posted image  je stara dobra 2 meseca in jo še vedno umivam z vodo. edino, če se pokaka, jo najprej z vlažilnimi robči, nato pa še z vodo. po moje se bom tega držala še kr nekaj časa, se mi zdi robčki preveč "umetni" za take male ritkeuser posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 22:16:14   
yelci
Moj je star 7 mesecev,pa ga se zmeri umivam z vodo.Robcki mi niso vsecuser posted image

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 22:18:42   
poli*
Moja je stara 10 mesecev in že od začetka uporabljamo samo to-to robčke. Ko se jih enkrat navadiš je fajn.
Če ne drugega, je plus v tem, da še nismo imeli vnete ritke user posted image .

(odgovor članu yelci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 22:36:54   
Najaa
Tavečjo sem z vodo dokler ni šla ven iz plenic, to je bilo pri cca 32 mesecih.
Tamala je stara 6m in jo vedno z vodo in toto krpicami. Ok, to velja za doma. Če smo vzunaj, pa z vlažnimi robčki. In doma včasih tud, če je pokakana, najprej z vlažnim in pol še z vodo čez.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 22:38:13   
Anonimen
Doma jo vedno umivam z robčki iz Müllerja in vodo (je najceneje in najbolj naravno) ... ko smo pa zunaj pa z robčki. Tako delam že od rojstva in bom, dokler bo v plenicah.

(odgovor članu poli*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 22:41:52   
črticaa
milerjevi robci pa res niso naravni,user posted image user posted image ...moj je bil čist flekast,.....saj pampers(baby fresh al pa sensitiv) bi rekla al pa nivea (svetlo modri)

jz uporabljam baby fresh že skos,....sam ene 5x sm mu z vodo umivala,..takrat k se je pokakal do vratu

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 22:46:57   
ellie
Ko se polula, jo umijem samo z vodo. Ko pa se pokaka, pa najprej z robčki in obvezno preko še z vodo. Men se tudi zdijo ti robčki preveč umetni in odišavljeni. Še jaz ne prenesem odišavljenega wc papirja, kaj šele kaj drugauser posted image  stara je pa 22. mesecev. Izjema je kje zunaj...ko pač ni možnosti uporabe vode. Ampak to je redko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 22:47:26   
irenav
Mislim, da je Otika mislila na suhe blazinice, ki se jih uporablja z vodo. V Muellerju stanejo 0,99€. Tako delamo tudi mi. Ko pa kam gremo, pa uporabljamo robčke.

_____________________________

2.9.08 sta se rodila moja sončka!

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 22:47:39   
mama_milchy
Moja je stara skoraj 6mesecev in jo doma samo z krpicami in vodo umivam; če smo zunaj na sprehodu pa z robčki;
Starejšega (zdaj ima čez 4leta) pa sem doma do drugega leta z vodo in krpicami pol pa je dal pleničke stran in ga obrišem kr z WC papirjem, no sm pa tam vlažilni robček

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 22:49:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: črticaa

milerjevi robci pa res niso naravni,user posted image user posted image


Am kaj pa je tako umetnega na njih? Baje imajo vonj po aloi, sam jaz ga še nisem zaznala ... so čist navadni papirnati robčki, nič navlaženi ... ala to-to varianta sam ful bolj vpojni.



(odgovor članu črticaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 22:58:40   
zmajaz
Jaz sem obema že od vsega začetka čistila ritko z robčki - mi je že sama patronažna rekla, da zakaj komplicirat. Ta večja je v 20 mesecih do zdaj samo 1x imela vneto ritko, ta mali pa zaenkrat še nikoli (star je 4 mesece). Uporabljam pa večinoma Niveine svetlo modre (Soft&Care; temno modri mi pa niso v redu) in občasno Müllerjeve (ko pač pridem do njih, ker imam do te trgovine daleč). Preizkusila sem tudi Babylove, pa mi niso bili všeč (so mi pa njihove plenice super). Pa Hoferjevi mi tudi niso bili všeč, drugih pa niti preizkusila nisem, ker so mi Niveini zakon, pa ful lepo dišijo in najraje kar te uporabljam.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 2.9.2009 23:00:18 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 23:04:12   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Jaz sem obema že od vsega začetka čistila ritko z robčki - mi je že sama patronažna rekla, da zakaj komplicirat. Ta večja je v 20 mesecih do zdaj samo 1x imela vneto ritko, ta mali pa zaenkrat še nikoli (star je 4 mesece). Uporabljam pa večinoma Niveine svetlo modre (Soft&Care; temno modri mi pa niso v redu) in občasno Müllerjeve (ko pač pridem do njih, ker imam do te trgovine daleč). Preizkusila sem tudi Babylove, pa mi niso bili všeč (so mi pa njihove plenice super). Pa Hoferjevi mi tudi niso bili všeč, drugih pa niti preizkusila nisem, ker so mi Niveini zakon, pa ful lepo dišijo in najraje kar te uporabljam.


Ja, če otrok nima rdeče ritke, ni treba komplicirat. Moji dve imata obe tako kožo, da je takoj rdeča.
Po drugi strani pa so mokri robčki običajno dražji od suhih.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 23:07:05   
črticaa
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: črticaa

milerjevi robci pa res niso naravni,user posted image user posted image


Am kaj pa je tako umetnega na njih? Baje imajo vonj po aloi, sam jaz ga še nisem zaznala ... so čist navadni papirnati robčki, nič navlaženi ... ala to-to varianta sam ful bolj vpojni.





aja navadni,..sori
jz sm misnla na une vlažilne,..k so res svinarija,...prov smrdijo,..no saj men,...eni jih pa hvaljouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 23:10:07   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Doma jo vedno umivam z robčki iz Müllerja in vodo (je najceneje in najbolj naravno) ... ko smo pa zunaj pa z robčki. Tako delam že od rojstva in bom, dokler bo v plenicah.


mi isto, samo uporabljamo toto in dm krpice brez vlažilnega gela ali kaj je že gor (razen ko smo zunaj in ni vode blizu).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 23:12:59   
črticaa
a kera rab te krpice,..jz jih še mam neki,...
pa ful preveč vate se mi po omarah vala,..če kera rabi,...k jz vem ga sm ga ej z vato umivalauser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 23:18:06   
Ploha
jst jo umivam s cik cak vato in vodo, ko smo na terenu pa z vlažilnimi robčki, brez dišav in neki sensitive user posted image tako bo dokler ne bo brez plenic, zdej bo stara 7 mescov...

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
2.9.2009 23:52:14   
L1ana
Zanimivo user posted image ... dokler nisem videla tele teme, nisem nikoli niti pomislila, da bi bili tisti vlažni robčki (ki, mimogrede, niso vlažni samo od vode user posted image ) namenjeni uporabi pri vsakem previjanju, pač pa da so namenjeni zlasti previjanju, ko pri roki ni vode oz. zunaj.  Jaz niti svojih intimnih predelov ne bi nikoli tako pogosto brisala s kakimi vlažilnimi robčki (pa četudi so posebej za intimno nego), kaj šele otroške ritke, ki ima še toliko bolj nežno kožo. user posted image

Mimogrede, ko smo že pri ritkah in previjanju: me je zadnjič kolegica čisto šokirala, ko je rekla, da svoji punčki že od rojstva pri vsakem(!!!) previjanju namaže ritko s hladilnim mazilom. Potem pa še doda, da če ji kdaj ne namaže, da ima takoj vneto ritko. Le kako je ne bi imela, če je pa koža že čisto "razvajena". user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 6:55:46   
TRIŠ
Takoj smo uporabljali  vlažilne kremne robčkeuser posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 7:02:44   
Hope2
Do ene 2 ali 3 meseca s to-to robčki in vodo, potem pa še samo z mulerjevimi vlažilnimi. Do zdaj (9,5 mesecev) ni imel še vnete rite. 

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 8:58:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: L1ana

Mimogrede, ko smo že pri ritkah in previjanju: me je zadnjič kolegica čisto šokirala, ko je rekla, da svoji punčki že od rojstva pri vsakem(!!!) previjanju namaže ritko s hladilnim mazilom. Potem pa še doda, da če ji kdaj ne namaže, da ima takoj vneto ritko. Le kako je ne bi imela, če je pa koža že čisto "razvajena". user posted image



Jaz ji tut vsakič mažem ... so nas tako v materinski šoli učili ...

(odgovor članu L1ana)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 9:09:35   
Anonimen
Prvo sem z vodo in vatko umivala dokler je imela plenice, torej do 26. meseca, enako delam pri drugi. Če je pokakana, ji rito umijem še z otroškim milom in nato konkretno sperem z vodo ter posušim. Nato namažem rito s kremo. Krema ima vlogo zaščite pred urinom, ki vsebuje amoniak, ta pa je za kožo vse prej kot prijazen. Tako koža ni diretno v stiku z urinom, čeprav so moderne plenice zelo vpojne.

Vlažilne robčke pa uporabljam zelo, zelo redko, ker so vse fajn alergeni. Starejša je dobila po njih vneto rito, mlajša te reakcije nima, imam pa jaz močno reakcijo, čim jih vzamem v roke. Te me začnejo srbeti, naredi se mi ekcem, vodeni izpuščaji, ki zelo srbijo in pečejo, koža pa je razpokana. To reakcijo sem opazila po Pampers sensitive, Babylove in Lumpi robčkih, ostalih še nisem sprobala. Nasploh, jaz jih uporabljam le, ko je nuja - na obiskih npr.

Torej, če se le da, se izogibam kemije.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 9:14:23   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: L1ana

Mimogrede, ko smo že pri ritkah in previjanju: me je zadnjič kolegica čisto šokirala, ko je rekla, da svoji punčki že od rojstva pri vsakem(!!!) previjanju namaže ritko s hladilnim mazilom. Potem pa še doda, da če ji kdaj ne namaže, da ima takoj vneto ritko. Le kako je ne bi imela, če je pa koža že čisto "razvajena". user posted image



Jaz ji tut vsakič mažem ... so nas tako v materinski šoli učili ...



Jaz sem mu mazala do ene 7 meseca, potem pa postopoma zmanjševala, zdaj mu namažem samo še zvečer pred spanjem. KOt sem rekla z rito in lulijem nima nobenih problemo. Mislim pa da tu ni nobene veze z "razvajenostjo" riteuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 3.9.2009 9:15:17 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 9:16:06   
ledenaa
L1ana koža se ne more nič razvadit
tako da ne vem zakaj bi te njena izjava šokirala,mene zdaj tvoja šokira.
pri prvemu smo z vodo ritko umivali do 16 mesecev.pri drugemu pa od rojstva vlažilne robčke

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: do kdaj umivanje ritke z vodo?
3.9.2009 9:40:21   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: L1ana

Mimogrede, ko smo že pri ritkah in previjanju: me je zadnjič kolegica čisto šokirala, ko je rekla, da svoji punčki že od rojstva pri vsakem(!!!) previjanju namaže ritko s hladilnim mazilom. Potem pa še doda, da če ji kdaj ne namaže, da ima takoj vneto ritko. Le kako je ne bi imela, če je pa koža že čisto "razvajena". user posted image



Jaz ji tut vsakič mažem ... so nas tako v materinski šoli učili ...


Jaz ji tudi namažem, sem tudi ta velikemu kako leto in pol. Pa ne zaradi tega, ker so v materinski šoli tako rekli, ampak zaradi tega, ker je otroška ritka občutljiva in je občutek čisto drug, če je namazana. Poleg tega jih v vrtcih tudi, vsaj v našem.

Drugače pa prakticiramo tako kot Otika in tudi z istim materialom.user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Pralne plenice
oblekca

Ali uporabljate/ste uporabljali pralne plenice?

Da, samo pralne (16%)

Da, večina, a kombinirano s plenicami za enkratno uporabo (11%)

Da, a redko (9%)

Nikoli (64%)


Število vseh glasov: 137

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!