do kdaj lupinica? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


eva1 -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 20:59:10)

Punce do kdaj se uporablja lupinca-vem da piše do 13 kg, ampak jaz si niti približno ne predstavljam, da bo takrat še notr pršu:zmeden2: ! do kdaj ste jo ve pri vaših malčkih uporabljale?
Lp, Eva in Luka




Jančika_ -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 21:02:51)

Naša je taka, da jo še pri 10 mesecih in dobrih 9 kg komot uporabljamo, samo zdaj jo ima babica v avtu.

Iz našega avta pa smo jo dali kak mesec nazaj, ker je hotel gledati ven, to pa gre lažje v tistem sedežu, ki je obrnjen naprej.




Anonimen -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 21:04:17)

Mi smo jo uporabljali do osmega meseca.V sedešku se veliko bolje počuti,ker ni tako utesnjena in vidi tudi očija:bravo:Sedi ko grofica;)




ZARA -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 21:10:41)

Zara je bila v njej do 8 meseca,brez problemov...




total -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 21:12:11)

Naša je tud bla za 13 kg in 66 cm,ampak noge več ni imel kam dati,ker je že prevelik za njo.




tia&silvija -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 21:16:28)

Mi smo bili v lupinici do 13kg do 6 meseca in 1 teden. Takrat smo imeli 8200g in bili dolgi 68cm in nismo več pasali v lupinico zato smo kupili avtosedež od 9 do 18kg.

LP, S&T




piščanc -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 21:24:15)

mi smo se pa peljali v lupinici dvakrat po eno uro - zmeraj z vpitjem.

pol sem ga pa dala v avtosedež od 0 do 18 kg, gleda naprej, je pa vse OK. res pa je, da ga vožnja ne uspava, mogoče 20 min, kasneje zaspi in prej se zbudi kot 4 leta starejša sestrica.




CatJa -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 21:24:20)

Jan jo je uporabljal do 8. meseca. Ce bi drzalo tistih 13kg, bi bil v njej tako 2 leti ;) glede na njegovo kilazo.




StBarbara -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 21:25:18)

ko je bil star 10mes smo zamenjali....




spacey -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 21:27:04)

Dobro vprašanje eva1...jst se tut to sprašujem, ker Liam že zdej tako čudno not sedi in je ves utesnjen in zdej ko je tko vroče tako zašvica, da ima po pol ure vožnje cel hrbet in laske mokre. :zmeden: Groza!

Mislim, da bomo mi kaj hitro prešaltali v ta pravi stolček. :)

Lp
:kuza:




StBarbara -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 21:29:44)

sej v "večjem stolčku" tud švicajo :zmeden:




CatJa -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 21:35:08)

Ja, tud :)




spacey -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 21:35:28)

Sej verjamem, sam niso pa tako utesnjeni...se mi zdi kot da je ena sardela v konzervi. 8)




StBarbara -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 21:36:23)

..ker mi se non-stop preoblačmo :grrr:




spacey -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 21:38:31)

..no, hvala enako! :hudicek: Imamo celo potovalko vedno sabo zanj in se mi zdi, kot da imamo modne revije. :grrr:




eva1 -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 21:43:36)

hej spacey, kako kaj? Je Liam pridn? Kako kaj napreduje-je še vedno tak korenjak???
pri nam mamo tut revije vsak dan-al smo pobruhani, al čist polulani, al pokakani-ko pa pridemo dam in ga dam iz lupince, je pa tak, kt da bi ga kdo z vodo polil zadej-pa mamo skoz klimo, pa isto sranje! Tako da za pranje nikoli ne zmanjka




Anonimen -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 21:55:32)

Tibor je tudi bil do kakšnega osmega meseca. Potem pa smo klupili nov avto in se ni dal air bag spredaj izključit, zato smo ga prestavili zadaj. Tam pa je bilo dretje skoraj do nezavesti. Zato smo ga dali v sedež, kjer je gledal nparej, pa je bilo malo bolje, čeprav smo še vedno peli razne otroške in partizanske pesmi.
Drugače pa za nekatere lupinice obstajajo letne prevleke, bombažne, prav zato, da se otrok toliko ne poti. Malo povprašajte.




andrejaz -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 21:59:21)

Mi lupinico do 13 kg pri dobrih 9 mesecih in 9 kg še vedno uporabljamo. Imamo že tudi kupljen večji avtosedež, vendar se mi zdi zelo praktična uporaba lupinice, saj če zaspi v avtu, ga z lupinico vred nesem ven.

Je pa zelo odvisno kakšen model lupinice imaš, saj se razlikujejo - Maxi Cosi Cabrio lupinica je izredno velika in široka lupinica




StBarbara -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 22:02:52)

ja te prevleke so bolj blažen žegen_saj je spodnja plast prevleke pri lupinici iz negorljivega materiala; lahko daš kar koli čes pa ne diha.





Anonimen -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 22:04:24)

Ja saj je sama lupinica tudi iz plastike, normalno, da ne diha. Ampak še vseeno je bolje, če imaš pod hrbtom bombažen frotir, na pimer, kot sintetiko.




lin -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 22:07:26)

Se mi zdi da do dobrega 6 mes,pol pa smo prešaltali v tavelik avtosedež(9-18 kg)




spacey -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 22:13:00)

Ja Liam raste kot goba...on gre vidno s težo gor, jst pa dol...hehe :)
Spanje je malo bolje, čeprav še vedno nimamo nekega reda, ampak tudi to bo. Zdej ga tale vročina ful zdela in je res bolje. :)
No, mi smo tudi: al pobruhani (skoraj vedno, ko se najemo), al prešvicani, al gre kaj skozi pri plenic :grrr: skratka vedno nekaj, pa še slinit smo se začeli, tko da obezna uporaba slinčka! Tudi nam ne zmanjka pranja in likanja! :grrr:
Sem pa strašno razočarana nad Pamperskami! :grrr: :zmeden: Zadnje čase opažam (od kar ga ne previjam ponoči), da je zjutraj od lulanja totalno premočena plenica in vlažna tetra in povijalna plenica, pa še celo bodi! :hudicek: :grrr: Pol sem pa še na koži opazla, da ima tisti gel iz Pamperske! Mislim totalna beda! In zdej se sprašujem katere plenice uporabljat, da bo ok?!?! Kak predlog?




Jančika_ -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 22:21:32)

Babylove od DM. Super plenice. Mi sicer največ uporabljamo Moltex Öko, ampak zadnje čase so parkrat premočile, tako da za ponoči obvezno Babylove.




eva1 -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 22:25:26)

Ja pamperske so :hudicek:- mi smo prešaltal na "hagisove" zaenkrat nam te še ni premočle!!
A vaš je tut tak slinko-naš se slin, kt da bo že zobe dobil-upam da še ne-ker drugače adijo moje bradavice!
Pa kok ti to uspeva-da kile gredo dol-men pa sam gor:hudicek: ! Sem prav jezna!!!
Joj nmaš je bil danes tak tečko-podnev je premal spal, pol se je pa od 5-8h sam :(( ej nč ni pomagal, ne nošenje, zibanje!! Ko sva se dojila je 3x potegnu pa zaspal-tako da že zdej vem, da ne bomo danes dobr spal-sigurno se bomo spet dojil ponoč! Mah bo že!
Kdaj boš dala kašne nove slikce v album? Jih že močno pogrešam!




mehurčica -> do kdaj lupinica? (3.6.2005 22:26:47)

Lupinico do 13kg(Monbebe) je imel do 9.meseca starosti, takrat je imel 9300g in 75cm. Je malo večja lupinica in nam je zelo prav prišla. Poleti smo obvezno imeli brisačo v njej. Enako sedaj v večjem avtosedežu.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>