|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kakšne dopustnice ste?
30.6.2009 23:07:48   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: oka

A, pavšalisti potem. Meni je to super. Od aprila pa do oktobra je morje naše. 



Nismo klasični pavšalisti, ker ta lastnik tega noče. Tako smo dogovorjeni, da mu damo 400€ za mesto, zimovanje v to ceno je všteta, še dnevna cena prikolice. Ker pa imamo dogovor s prijatelji, ta znesek delimo in nas stane samo 200€. Potem pa še nas dnevno stane vse ostalo 13,5€, pač dneve, ko smo tam.

Maja, ko pridemo postavljat predšotor, pa smo tam cel teden zastonj. Torej bi moral biti znesek celotnega dopustovanja še nižji, če bi preračunala na 4 tedne v celem letu...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: kakšne dopustnice ste?
30.6.2009 23:48:53   
oka
Nismo klasični pavšalisti, ker ta lastnik tega noče. Tako smo dogovorjeni, da mu damo 400€ za mesto, zimovanje v to ceno je všteta, še dnevna cena prikolice. Ker pa imamo dogovor s prijatelji, ta znesek delimo in nas stane samo 200€. Potem pa še nas dnevno stane vse ostalo 13,5€, pač dneve, ko smo tam.


A tako. No še vedno dobra varianta. Me pa še nekaj zanima (potem dam pa mir): kaj pa vam zaračunajo s temi 13 EUR? Ker če gledam kako je pri nas, je tako, da plačamo pavšal, potem pa dnevno le eko takso (samo midva), takso (samo midva) in zavarovanje (vsi štirje) in ne nanese toliko oz. bistveno manj, tako da je pri nama v bistvu največji strošek pavšal.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: kakšne dopustnice ste?
1.7.2009 0:01:38   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Nismo klasični pavšalisti, ker ta lastnik tega noče. Tako smo dogovorjeni, da mu damo 400€ za mesto, zimovanje v to ceno je všteta, še dnevna cena prikolice. Ker pa imamo dogovor s prijatelji, ta znesek delimo in nas stane samo 200€. Potem pa še nas dnevno stane vse ostalo 13,5€, pač dneve, ko smo tam.


A tako. No še vedno dobra varianta. Me pa še nekaj zanima (potem dam pa mir): kaj pa vam zaračunajo s temi 13 EUR? Ker če gledam kako je pri nas, je tako, da plačamo pavšal, potem pa dnevno le eko takso (samo midva), takso (samo midva) in zavarovanje (vsi štirje) in ne nanese toliko oz. bistveno manj, tako da je pri nama v bistvu največji strošek pavšal.


Všteta je elektrika, voda, avto, 2x odrasla oseba, 2x otroka, 4x taksa (brez prikolice, ki je všteta že v 400€), pač vse kar moraš v kampu plačati na dan.

In pavšal seveda je navječji strošek, predvsem v Istri, kjer so zneski počasi že nenormalni. In če bi bil človek res tiste 4-5 mesecev na morju, je najbrž ceneje, kot dnevna tarifa. Samo finta je v tem, da je redko kateri toliko dni na morju, pa če tudi si še ne vem koliko vikendov doli. In če si preračunaš pavšal na dejanske dneve, kar jih prebijete doli, je to še vedno dosti.

Mi smo ponavadi nekje 20-25 dni, torej, če vzamem 20x 13,5= 270+200(naš "pavšal")=470€

In ta znesek se z najcenejšim pavšalom ne more kosati. Vsaj pri nas ne, ko smo na morju pač ca. 20 dni.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: kakšne dopustnice ste?
1.7.2009 0:20:39   
oka
Če potem prav razumem, vi vse, vodo, elektriko... plačujete dnevno. Ker pri nas je to všteto v pavšal in potem ne mi štirje, ne kdo drug, ki pride k nam ne plača nič drugega kot takse in zavarovanje.
Se pravi je v vašem kampu tako, da imajo s pavšalom vse te stroške pokrite npr. štiri osebe, ki so prijavljene s pavšalom, ostali pa morate plačati vse.
Ker če pogledaš z druge strani, ti je potem skoraj ista figa dat za cel pavšal (imaš kampe, ki so kar ugodni naš npr. 1600 EUR, Tunarica 1200 EUR), v katerem je všteto vse kar vi dnevno plačujete, pa še obiske imaš neomejene, kadar se ti sprdne od pomladi pa do jeseni, prikolica je tvoja in lahko z njo neomejeno razpolagaš...
Je pa res, da je Istra hudo draga. Nama je še najbolj sprejemljiva varianta Krk. Ceneje kot Istra in še vedno dovolj "blizu" za vikende. In ko imaš enkrat prikolico in plačan pavšal, verjemi da poskušaš to maksimalno izkoristit ali pa oddaš za kak teden dva in dobiš nekaj povrnjeno. Če pa greš tako kot vi, 20 dni in ne rabiš več, potem pa ja, je pa res daleč najbolj ugodna varianta.

< Sporočilo je popravil oka -- 1.7.2009 0:25:58 >

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: kakšne dopustnice ste?
1.7.2009 0:26:29   
Marogica
Oka, se strinjam s tem, kar si napisala, vendar je v praksi to malo težje. Najprej moraš tolikol ljudi najti, da zapolniš termine, vsi pa gremo nekje od sredine julija do sredine avgusta in če smo že mi tri tedne v tem terminu, nam ostane še samo eden za "oddati"...., v določeni kampih v Istri, pa kljub pavšalu lahko pridejo še 2-3 osebi dodatno, vsi ostali pa plačajo v tvoji prkolici dnevno tarifo normalno.

Meni se tudi Ugljan ne zdi več tako daleč, odkar je avtocesta. Smo v 4 urah v Zadru, s tem, da moraš vsaj pol ure odšteti za pavze, ki jih med potjo naredimo.





_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: kakšne dopustnice ste?
1.7.2009 10:31:40   
oka
Oka, se strinjam s tem, kar si napisala, vendar je v praksi to malo težje. Najprej moraš tolikol ljudi najti, da zapolniš termine, vsi pa gremo nekje od sredine julija do sredine avgusta in če smo že mi tri tedne v tem terminu, nam ostane še samo eden za "oddati"...., v določeni kampih v Istri, pa kljub pavšalu lahko pridejo še 2-3 osebi dodatno, vsi ostali pa plačajo v tvoji prkolici dnevno tarifo normalno.


Pri nas je tako, da imava midva prikolico in plačava večji del pavšala. 50 nočitev si zakupita tast in tašča. Imamo 200 nočitev, pri katerih ne plačaš nič drugega kot takse. Pri nas je število oseb neomejeno. Lahko nas je not 10 al pa štirje, nihče ne plača nič. Ko pa presežemo število 200 pa se plača to kar plačujete vi oz. za dodatnih 500 kun lahko vzamemo pavšal z 250 nočitvami. Mi je pa znano ja kako je v Istri in midva sva prav iskala tak kamp, ki ne omejuje število oseb po pavšalu.
Termine vsaj midva napolniva hitro. Otvoritev sezone je vedno na veliko noč, tako, da smo tam vsaj štiri dni. Potem so tu prvomajski prazniki, ko smo dol od 26.4. pa do konca praznikov, junija si vedno vzameva prosto od 24 pa do konca vikenda (kakor pač pade 25.), potem je tu še dopust in pa vikendi, ki jih koristiva glede na Capove druge obveznosti in jih lahko koristiva od aprila pa do 15. oktobra.
Se mi pa zdi da je veliko odvisno od tega iz katerega konca se voziš na morje (npr. meni je iz Gorenjske gotovo bližje kot tebi iz Štajerske) in od poklica (delo za vikend..). V končni fazi pa itak ni važno kako in kaj, važno je, da je na morju super in zabavnouser posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: kakšne dopustnice ste?
1.7.2009 10:50:19   
Lolek in Bolek
Samo eno vprašanje? Pa vas nič ne moti, da greste vedno na eno in isto mesto, nekatere hodite vrsto let v en in isti kamp?
Saj HB da smo ljudje različni in nam ustrezajo različne stvari. Jaz sem osebno sprobala že vse, kamp, prikolico, šotor, apartmaje, hotele, bungalove, pa se mi zdi, da je povsod zanimivo. Starši so mi pač pokazali več različnih oblik preživljanja dopusta. vse je odvisno od tega, koliko smo se pripravljeni prilagoditi.
Mislim pa, da je keč vse zadeve sprememba okolja, kot je ena že napisala. Jaz letos spet ne vem, kam grem. Vem samo to, da bo sonce in toplo ves dopust - to definitivno. Če sem razočarana nad kompleksom kjer bom bivala (beri padla dol zvečer) dva tedna, figo mar - bomo nadoknadili pa kje drugje in spet bomo rekli; božansko smo se imeli - ker najpomembnejše je, kdo je zraven in kako ga prenašamo..user posted image

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: kakšne dopustnice ste?
1.7.2009 11:03:46   
oka
Ja ljudje smo si različni. Meni ni nobenega problema hoditi več let v isti kamp, v isto prikolico... Meni je to več kot dopust, to je moj mali raj, tam se sprostim, pozabim na vse in to od aprila pa do oktobra, družba je fenomenalna. Je pač tako, da eni uživamo tako, drugi pa pač drugače.

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: kakšne dopustnice ste?
1.7.2009 11:40:19   
ssevin
Nisem ravno zahtevna dopustnica, samo da se v miru nakopam, nasončim, nahranim, naspim, itd...ni važno kje.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: kakšne dopustnice ste?
1.7.2009 12:05:15   
Anonimen
V Egiptu se da fajn najest?

(odgovor članu ssevin)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: kakšne dopustnice ste?
1.7.2009 12:11:59   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: ...Che

V Egiptu se da fajn najest?


Tam se da nažirat pravzaprav.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: kakšne dopustnice ste?
1.7.2009 12:17:35   
Anonimen
+2? +3? ...?

(odgovor članu ssevin)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: kakšne dopustnice ste?
1.7.2009 19:36:57   
tanjusi
Men je ful fajn da mi ni treba NIČ delat  tisti teden , ko sem na morju, zato smo bli že sedaj nekajkrat v hotelu, je blo fajn, hrane dovolj pospravljeno...
Na plaži pa nekega obstanka nimamo. Veliko plavamo, se sprehajamo, uživamo. uh komaj čakam....user posted image


_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: kakšne dopustnice ste?
1.7.2009 20:09:45   
Anonimen
Ja zame je dopust tudi ,da ne kuham ne sesam...čeprav smo bili v apartmaju nisem kuhala smo vedno šli jest ven.Glede nekega uživanja ali poležavanja pa ni šanse poleg malega tak da sem raje doma.Niti ne maram nekega pakiranja in razpakiranja....

(odgovor članu tanjusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: kakšne dopustnice ste?
1.7.2009 21:19:09   
čipka
em nič odgovorom in komentarjev brala in ti bom kar na vprašanje odgovorila.
Še preden sem spoznala mojegauser posted image sem bila takšna dopustnica, kot so me učili . Se pravi skor vsako leto na Hrvaško k sorodnikom, potem sem bila najstnica in s prjatlcami hodila na 2, 3 snevne izlete. Z bivšim fantom sva šla na Rodos na 14 dni-se mi je  zdel, da bom orgazen dožvela-uauuu neki novga, malo drugačni ljudje, kraji, običaji, hrana, itd..   Ko sem pa spoznala pa fanta, ki pa uživa v potovanjih in ne preko agencije-ampak pegpack varianta. To se pravi, kupiš letalsko karto za tam kjer pač hočeš it, recimo sva jo kupila za Bangkok (2 povratni karti za 1 mesec naju je prišlo še tastarih 170 tisoč tolarjev) To je zdaj cca 750e - za za oba. S seboj sva imela 150 tisoč tolarjev-OKOLI 650€. Plus, če nama bo zmanjkalo kartice kreditne. ZA 1 MESEC! Dol sploh ne bom govorila kok je pocen, bom sam rekla 600€ sva zapravla v 1 mesecu in okoli 50€ nama je ostalo, to se spomnim, ker sva se smejala, da bova imela ravno prav za taxi iz Brnika. 650€ za 2 osebi, s tem, da ješ, spiš kjerkoli ti srce poželi v raznih guesthouse-ih, kupuješ na veliko. Nakupla sva si cot za 2 leti naprej. Če dam samo za primerjavo-1 nočitev s klimatizirano sobo te pride od 6-15€(za 1 ali za 3ljudi-je čisto vseeno, takšna cena je). Odvisno kakšen guesthouse je -sem spala v različnih, pa ni bilo nevem kakšne razlike. No, midva sva itak najprej v uni za 6€, ker nisva vedela v kolikšnem času se lahko denar dol porabi. Jest sva hodila ven ali na ulice Koh San Road-a(zajtrk, kosilo, veerja+veliiiiiko pivov). In ne boste verjeli pivo je dol najdražji.user posted image + da sva skos potovala po krajih z vlakom, celo na otoke sva hodila. Hočem reči na ta način, da sva imela veliko muske za mal denarja. In če vse preračunaš
1 mesec=750€ karte+650€ za zapravljanje= cca 1400€ za 1 mesec. No, drug let sva šla pa malo bližje- v Myanmarruser posted image , kjer je isti šmorn. 
Zdej, ko imava dojenčka, sva rekla recimo tja do ene 4 ali 5 leta, da ne gremo na potovanja, bomo šli pa pol in res nepozabno in komaj čakam, da spet grem.user posted image


_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: kakšne dopustnice ste?
1.7.2009 22:33:01   
aprilčica07
Zame je idealen dopust, da  imam 14 dni mir, dam možgane na off, gledam morje iz našga zalivčka, mi ni treba vžgat avta, ker grejo dedci  v trgovino.. skratka da je mir, dobra kompanija, da kaj dobrega pojemo in popijemo in da nafilam baterije...Kaosa in drugih reči imam zadosti iz službe, tako da mi tak miren dopustič zeloooo paše..user posted image user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: kakšne dopustnice ste?
1.7.2009 23:11:38   
pravljica
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Kamp-varianta, že skoz, s tem, da imamo tekočo (toplo-hladno) vodo v predšotoru, poleg pa smo postavili še svoj tuš ob prikolici. Temu jaz rečem luxus, drugega luxusa v bistvu ne potrebujem.

Smo bolj na "izi", kar je seveda dvoumno povedano, saj z otroci ne moreš ravno cel dan ležati. Mišljeno je, da si ne ogledujemo znamenitosti, da ne kolesarimo v vročini 20 km in ne igramo tenisa vsak dan 2 uri.

Prikolica je postavljena tako, da tudi ne ležimo na plaži, kar bi me ubilo, predvsem vleka vsakršnje krame na plažo 2x na dan. Torej smo pred prikolico, in ko se kopamo se gremo skopat, saj imamo morje 5-10 m od prikolice. Muving je samo kar se tiče kopannja, potapljanja, ribarjenja in večerinih sprehodov, prav tako jutranjih, ki pomenijo obisk trgovine.

Kuham, ko mi paše sede, stoje, ob dvanjastih, ob štirih, v glavnem, ko smo lačni, oblečena ali v kopalkah, z mokrimi ali suhimi lasmi..... Tudi to je zame luxus.

Dopustujemo ca 20-25 dni, odvisno od tega, kolikor nam pač paše.

Idealna varianta dopusta? Trenutno to, kar sem opisala.


vse to, samo da gre pri meni za apartma user posted image  

pakiranje za 2-10 dni me ubija, zato potegnemo na 3 tedne, da se mi splača vse to ven pa not zlagat user posted image  

znamenitosti ipd. a-a

10 m do morja, spanje od x do y, topel kruh, ki se topi v ustah zjutraj, kosilo ob 15ih, 16ih, 17ih ali ga kar preskočimo in gremo zvečer na pico, vsi 4je imamo 1 potovalko oblačil, ker se zjutraj oblečemo v kopalke in jih zvečer slečemo...praženje na plaži, to je zame, igre v vodi, smučanje, snorkanje in nabiranje školjk, ribe in ribe user posted image  večerni sprehodi...ma daj da je že enkrat sobotaaaa! user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: kakšne dopustnice ste?
2.7.2009 0:09:17   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: čipka

pegpack varianta.


user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: kakšne dopustnice ste?
2.7.2009 1:24:16   
2ursae
rada imam, da se dogaja, izlete in oglede. Pa ne z busom in 50imi sopotniki, ampak po svojih željah in načrtih. Tako sva z možem počela, ko sva bila še sama, sedaj, ko imava dva malčka, pa gremo pač na HR in smo bolj stacionirani na enem mestu z občasnimi enodnevnimi izleti v bližnjo okolico. Ko pa bosta zrastla, bomo pa sigurno tudi potovali in si kaj ogledali.
Raje imam hotel, vsaj polpenzion, saj mi niti slučajno ne paše kuhat, pospravljat in pomivat med dopustom, rada tudi kampiram, čeprav že dolgo nisem, z otroci pa še nisem probala, bomo pa definitivno tudi to počeli, ko bosta le malo večja, da bosta lahko tudi sama že zase poskrbela. Najman rada imam apratma, grem definitivno raje v šotor sredi gozdička.



_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: kakšne dopustnice ste?
2.7.2009 2:04:03   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: higuys
Kaj je za vas dopust?

Tri variante so.

1.) Dopust kot odklop od ponorelega sveta: v tem primeru mi je popolnoma vseeno, kam grem, samo, da tam ni nikogar in da je čim manj civilizacije. In da ne počnem popolnoma nič, samo jem, pijem in se nastavljam soncu (ali berem knjigo v postelji, če je slabo vreme). Nekaj dni, pa imam polne baterije.
2.) Dopust kot odkrivanje nečesa novega: definitivno v lastni režiji in najraje couchsurfing. Lokacija ni pomembna, mora pa se čimveč dogajati: spoznavanje novih ljudi, krajev, znamenitosti, zgodovine, hrane, pijače, karkoli. Posteljo se "vidi" samo, ko dejansko spiš (in to na minimumu).
3.) Dopust kot zabava: poleti lokacija ob morju (najrajši otok), pozimi kakšna zapuščena gorska koča. Brez otrok, totalen odklop (a la dekliščina od Seven).

Ko veš, kaj bi rad, potem ni problema uživati. user posted image

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 70
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




roditi naravno
leyah

naj se odločim za naravni porod ali?

epiduralno (62%)

carskega (6%)

plin (31%)


Število vseh glasov: 64

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!