|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   godrnjanje dojenčka ponoči
4.6.2009 11:11:24   
brigita23
Pozdravljene mamice

Imam eno vprašanje in bi prosila za kakršnkoli nasvet, saj me stvar že rahljo spravlja ob živce. Imamo mesec dni starega dojenčka, ki že od prvega dne ponoči godrnja. To  ni le navadno godrnjanje tu in tam ampak zelo glasno in moteče napenjanje in jamranje. Ob tem se še zvija in zraven spi. Ne vem kaj mu je. Ni zaprt saj je planička vedno polna, tudi lačen ni saj se polno dojiva in lepo pridobiva na teži'??? Ko sem povprašala pediatrinjo o tem mi je dejala, da je to normalno. Mene pa vseeno skrbi. Prosim za podobne izkušnje. Kako naj ga omirim, jamra tudi če mu dam dudo v usta??? Jst in moj mož pa ne spiva nič, saj tega ni moč prelišati, bojim pa se tudi da bi dobil pruh od tega napenjanja.

Hvala za vse nasvete in odgovore

_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
4.6.2009 11:16:11   
jajula
mogoče ga mal zvija po trebuščku.

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
4.6.2009 11:28:33   
brigita23
IZVIRNO SPOROČILO: jajula

mogoče ga mal zvija po trebuščku.


ja sem že tudi to pomislila in sem mu dala koroške kapljice, po katerih ga ponavadi vedno preneha zvijati...ponoči pa ne pomaga, zaleže le za par minutk ko se oblizuje ker so sladkeuser posted image

_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
4.6.2009 11:28:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jajula)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
4.6.2009 11:34:33   
HHH
Tudi naš je počel nekaj podobnega. Slišati je bilo skoraj kot renčanje. Prav smešen je bil videti. Tudi on je nehal nekje pri 3 al i4 mesecih.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
4.6.2009 12:08:09   
Lunca1
Dojenčki znajo bit precej glasni. user posted image  Moj zaradi tega od začetka sploh ni mogel spat.

Saj bo minilo.user posted image

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
4.6.2009 12:32:42   
dushka
Jaz imam ponoči tudi te probleme, pa bo punčka stara čez 9 dni že 4 mesece. Malo ji pomagajo kapljice sab simpleks. Upam, da bo tega kmalu konec, ker bi se res en dan rada naspala.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
4.6.2009 14:47:16   
matic0105
user posted image user posted image Mi smo tudi dali to skozi. Ponavadi se je začelo proti jutru - okoli 4-4.30. In to tako glasno, da me je zbudil. Še danes se z mojim veliko presmejiva na ta račun, čeprav takrat zaradi pomanjkanja spanja ni bilo smešnouser posted image .

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
4.6.2009 15:26:34   
TanjaK
Naša pupa je stara dva meseca, pa se hecamo, da je tako kot da bi imeli majhnega medvedka v zibelki. Mislim, da to ni nič hujšega in da jih samo malo zvija in napenja.

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
4.6.2009 15:59:07   
brigita23
hvala punce...zdej ste me pa potolažile. Sem pač prvorodka in me je malček skrbelouser posted image user posted image user posted image , no pa vidim da ste imele podobne težave.user posted image

_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu TanjaK)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
4.6.2009 17:05:56   
Najaa
Moja to še vedno dela kadar jo malo zvija po črevesju. In bolj proti jutru.
Sam da jaz in moj mož kar spiva, ker naju je že taprva hčerka navadla, da to ni nič takega. user posted image

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
4.6.2009 19:21:55   
sonček85
naš tudi to včasih dela  ,seveda po tem k ga ponoč nahranim user posted image

_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
4.6.2009 19:30:36   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: brigita23

Pozdravljene mamice

Imam eno vprašanje in bi prosila za kakršnkoli nasvet, saj me stvar že rahljo spravlja ob živce. Imamo mesec dni starega dojenčka, ki že od prvega dne ponoči godrnja. To  ni le navadno godrnjanje tu in tam ampak zelo glasno in moteče napenjanje in jamranje. Ob tem se še zvija in zraven spi. Ne vem kaj mu je. Ni zaprt saj je planička vedno polna, tudi lačen ni saj se polno dojiva in lepo pridobiva na teži'??? Ko sem povprašala pediatrinjo o tem mi je dejala, da je to normalno. Mene pa vseeno skrbi. Prosim za podobne izkušnje. Kako naj ga omirim, jamra tudi če mu dam dudo v usta??? Jst in moj mož pa ne spiva nič, saj tega ni moč prelišati, bojim pa se tudi da bi dobil pruh od tega napenjanja.

Hvala za vse nasvete in odgovore


Ma prav enako je bilo pri ta malem pri nas. Enako. Se je zvijal in napenjal, da mi je blo čudno, da kaj za vraga spušča take glasove. In reveža je res ful močno zvijalo. Sem ga pol dajala spat na trebuščka, čeprav me je blo najprej strah, ki je boljše, če spijo na boku zaradi polivanja. ma se je kar dobr obneslo. Ga je manj zvijalo.

Sicer pa smo si pomagali z kapljicami, ma mora minit en čas, da se to uredi, da se prebavni sistem navadi.

Je pa dobil popkovno kilo ubožček od napenjanja. no pa ta starejši jo je imel tudi.user posted image  No ma to tudi vse mine in ni nič nevarnega, čeprav so pa res revčki.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
4.6.2009 19:39:52   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: brigita23

Pozdravljene mamice

Imam eno vprašanje in bi prosila za kakršnkoli nasvet, saj me stvar že rahljo spravlja ob živce. Imamo mesec dni starega dojenčka, ki že od prvega dne ponoči godrnja. To  ni le navadno godrnjanje tu in tam ampak zelo glasno in moteče napenjanje in jamranje. Ob tem se še zvija in zraven spi. Ne vem kaj mu je. Ni zaprt saj je planička vedno polna, tudi lačen ni saj se polno dojiva in lepo pridobiva na teži'??? Ko sem povprašala pediatrinjo o tem mi je dejala, da je to normalno. Mene pa vseeno skrbi. Prosim za podobne izkušnje. Kako naj ga omirim, jamra tudi če mu dam dudo v usta??? Jst in moj mož pa ne spiva nič, saj tega ni moč prelišati, bojim pa se tudi da bi dobil pruh od tega napenjanja.

Hvala za vse nasvete in odgovore
mo mesec dni starega dojenčka, ki že od prvega dne ponoči godrnja. To  ni le navadno godrnjanje tu in tam ampak zelo glasno in moteče napenjanje in jamranje. Ob tem se še zvija in zraven spi. Ne vem kaj mu je. Ni zaprt saj je planička vedno polna, tudi lačen ni saj se polno dojiva in lepo pridobiva na teži'??? Ko sem povprašala pediatrin



To je popolnoma normalno - tako, kot ti je že povedala vaša pediatrinja.

Moja hči je prvi mesec v spanju dobesedno rjovela - spuščala je namreč tako grozne glasove, da naju je z možem spreletaval srh.
Pa nas je P. pomirila, češ da to počne mnogo dojenčkov in da to godrnjanje s časom izzveni.

In res je po enih 2m nehala godrnjat.

Ni pa to spuščanje (prav nič dojenčkovih) glasov prav nič povezano s krči in napenjanjem.
Moja hči namreč ni imela krčev, ni je napenjalo, ko je bila stara 1m je celo noč prespala v enem kosu, pa je kljub temu prvi mesec dobesedno "rjovela", drugi mesec pa le še glasno godrnjala, tretji mesec pa spokojno spančkala.

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
4.6.2009 21:12:34   
majaS80
Jaz sem ga zato selila v njegovo sobo in od takrat vsi bolje spimo :)

_____________________________

MajaK

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
5.6.2009 11:08:12   
hedviga
user posted image user posted image user posted image
Ja, tudi naša dvojčka....OBA!!user posted image user posted image
Špela je renčala in bevskala (ja, točno tko je blo slišat), Miha pa brundal in kvakal, pa še nekaj nedefiniranih glasov.
No, tega je zdaj konec oz. se mi zdi že dober mesec ali več nisem slišala, kar nekako je izzvenelo.
Ampak...zdaj so pa druge finte ponoči, zdaj pa se razmetavata in premetavata, in grizljata roke, da fajn cmoka, pa premikata glavo sem in tja, pa v snu jamrata in se smejita...Spet oba!!
Ma, no, sej vseeno nekako spimo, smo se navadili user posted image user posted image  Jaz pač vstanem 100x in dam dudo, ju pokrijem...

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu majaS80)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
5.6.2009 12:43:44   
meduzica
ravno včeraj je pediatrinja povedala da je to normalno in da mali pač svoje vokalne sposobnosti tako razvija user posted image

rekla je še, kljub temu da zelo glasno brunda to dela podzavestno in vmes se čisto normalno naspi (za razliko od očija in mamice)

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
16.6.2009 19:09:57   
dreamhorse
Pri nas se to dogaja, kadar po hranjenju ne podre kupčka... takrat se mi zdi, da imam levčka v posetljici... takrat jo samo dvignem pokonci, podre kupčka in že mirno in tiho spi...

(odgovor članu meduzica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
30.6.2009 9:09:23   
TeBo
Pri nas se brunadanje prav tako začne okoli 4h zjutraj. Kako ste si pa pomagale? S kapljicami ali ste pač pustile, da mine in masirale, dale dudo?

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: godrnjanje dojenčka ponoči
30.6.2009 14:22:19   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: brigita23

Pozdravljene mamice

Imam eno vprašanje in bi prosila za kakršnkoli nasvet, saj me stvar že rahljo spravlja ob živce. Imamo mesec dni starega dojenčka, ki že od prvega dne ponoči godrnja. To  ni le navadno godrnjanje tu in tam ampak zelo glasno in moteče napenjanje in jamranje. Ob tem se še zvija in zraven spi. Ne vem kaj mu je. Ni zaprt saj je planička vedno polna, tudi lačen ni saj se polno dojiva in lepo pridobiva na teži'??? Ko sem povprašala pediatrinjo o tem mi je dejala, da je to normalno. Mene pa vseeno skrbi. Prosim za podobne izkušnje. Kako naj ga omirim, jamra tudi če mu dam dudo v usta??? Jst in moj mož pa ne spiva nič, saj tega ni moč prelišati, bojim pa se tudi da bi dobil pruh od tega napenjanja.

Hvala za vse nasvete in odgovore


Čak, da bo star tam ene 3-4 mesece, ko bo sred noči pel arije.user posted image Kar na vsem lepem. Men je blo ful smešno.user posted image No, sej zdej pri 1 letu ni pa nič drugače, govori v sanjah.user posted image Vsako besedo novo, ki se jo nauči čez dan, jo ponavlja še isto noč v sanjah. user posted image Zadnč sem mogla it ven iz spalnice, tolk je blo smešno.

(odgovor članu brigita23)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Starost
Erin

Odgovorite le ženske :) Vaš partner je:

isto star kot ve (15%)

starejši (67%)

mlajši (18%)


Število vseh glasov: 374

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!