|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   še ne sedi
3.5.2009 20:32:42   
mkbk
Naš je star 8 mesecev, pa še ne sedi!!!! A ni to že ful pozno? DEjte mi tiste napisat ko so vaši tud tok stari pa še ne sedijo...sej itak, da smo na fizioterapiji pa vse, sam tko mal bi rada vedla.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: še ne sedi
3.5.2009 20:47:28   
slovenka
Od znanke pupa je začela sedeti šele pri 9,5 mesecih, naša pri 6,5 m. Ne bi rekla, da je 8m zelo pozno, sicer pa tako sama več veš, če hodite na fizioterapije...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu mkbk)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: še ne sedi
3.5.2009 21:04:37   
analucija
meni je ta dugi prej puzal kot pa sedel. tam nekje okrog osmega meseca je začel stabilno sedet

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: še ne sedi
4.5.2009 16:38:09   
Karolin
Tudi moja še ne sedi in je stara osem m. in pol, a me ne skrbi. Bo že še nadoknadila. Tudi midve hodiva v RA in na fizioterapijo.

(odgovor članu analucija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: še ne sedi
4.5.2009 17:07:49   
Taddy78
Pri 6.mesecih naj bi sedeli ob opori, pri 9-h pa fixno oz. brez opore. Naš je brez opore sicer sedel pri 8.mesecih, ampak razpredelnice gor ali dol, eni prej, drugi kasneje....

(odgovor članu Karolin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: še ne sedi
4.5.2009 17:19:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: analucija

meni je ta dugi prej puzal kot pa sedel. tam nekje okrog osmega meseca je začel stabilno sedet


sej tko more bit. otrok se vsede iz položaja na vseh štirih, takrat se smatra da samostojno sedi. tisto z zalaganjem in posedanjem ni nič. tko da dejansko otrok samostojno sedi med 8. in 10. mesecem in nič prej.

(odgovor članu analucija)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: še ne sedi
4.5.2009 18:18:53   
pipic
Taddy kvasiš neumnosti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: še ne sedi
4.5.2009 20:17:45   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: analucija

meni je ta dugi prej puzal kot pa sedel. tam nekje okrog osmega meseca je začel stabilno sedet


sej tko more bit. otrok se vsede iz položaja na vseh štirih, takrat se smatra da samostojno sedi. tisto z zalaganjem in posedanjem ni nič. tko da dejansko otrok samostojno sedi med 8. in 10. mesecem in nič prej.



Odvisno od otroka, ne more biti tako kategorično. Naša je prej (pred 7 mes) zelo lepo sama sedela, se je sama vsedla, ker je kobacala... Pa še ni bila stara 8 mes - a bi jo morala potemtakem dol polagati? user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: še ne sedi
4.5.2009 20:39:59   
mkbk
a potem je tak velik razpon, mal sem potolažena.. v razvojni pa itak nočejo nič povedat, da bi si človek lahko predstavljal kako večina otrok, ker najbrž neko povprečje pa le je, čeprav smo eni zadaj, drugi pa že prej...mene je samo tok zanimalo, firbec pač

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
4.5.2009 20:42:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mkbk)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: še ne sedi
5.5.2009 9:33:10   
mkbk
oh naš tud po vseh štirih še ne gre, zdaj je en mesec kar se je začel na trebuh obračat. Pa dobr sej vsi enkrat shodijo(no ja večina jih )se tolažim...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: še ne sedi
5.5.2009 11:30:39   
teja28
naš na tistem pregledu pri 9.mesecih še ni dobro sedel, pa se ni nihče nič sekiral. Tudi mi ne user posted image  POtem je pa kar naenkrat začel lepo sedet. Enako je bilo s hojo...nič, nič, nič, potem pa v enem dnevu hopa cupa in hodi. Eni prej, drugi kasneje.... nič bat user posted image

(odgovor članu mkbk)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: še ne sedi
5.5.2009 13:17:29   
petrolejka
Moj mali je bil zeloooo pozen. Pri 9 mesecih je sedel, če sem ga sama posedla. Sam se je usedel pri 10 mesecih, plazil se je tudi pri 11., po vseh 4 pa je pričel pri 12 mesecih. Nič hiteti, nič forsirati. Zaupaj fizioterapevtki.

(odgovor članu mkbk)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: še ne sedi
5.5.2009 19:11:13   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: pipic

Taddy kvasiš neumnosti


Aja user posted image
Te pa ti povej kako je na stvari...napisala sem tako, kot je bila na naših pregledih pri P...


http://bibaleze.si/clanek/dojencek/razvoj-dojencka-6-mesec.html
Malo si preberi kaj piše na tem linku...seveda pa vsi otroci niso isti user posted image

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: še ne sedi
5.5.2009 21:31:31   
Anonimen
no, tale članek je zame bedarijauser posted image otrok samostojno sedi, ko se sam vsede, ne ko ga ti posedeš in sediuser posted image lahko je to pri 6. mesecih, ampak zelo redko.
sedenje ob opori se ne smatra za nič, ker tudi ne pove nič o otrokovih zmožnostih in napredku.

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: še ne sedi
6.5.2009 8:35:50   
majči22
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

no, tale članek je zame bedarijauser posted image otrok samostojno sedi, ko se sam vsede, ne ko ga ti posedeš in sediuser posted image lahko je to pri 6. mesecih, ampak zelo redko.
sedenje ob opori se ne smatra za nič, ker tudi ne pove nič o otrokovih zmožnostih in napredku.



Ja v tabeli razvoja, ki ga imajo pri P je tudi sedi brez opore (najkasneje pri 8m mora to doseči), sam se vsede je pa kr dosti kasneje (najkasneje mora doseči pri 11mesecih)

Mislim, da napredek otroka je pri obeh stvareh.


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: še ne sedi
6.5.2009 14:01:49   
Taddy78
Ne vem zakaj ste nekatere tako napadalne, je pa za videt, da sploh ne preberete vsega.
Že v prvem odgovoru sem napisala, da razpredelnice gor ali dol...torej se nisem kaj ozirala na njih.

Mamica je spraševala kdaj so naši otroci sedeli in sem ji na to odgovorila, seveda pa je razlika, če otrok hodi na FT...

Sedeti ob opori pri 6.mesecih zame pomeni, da ko otroka posedeš v voziček, sedi brez da bi ga metalo sem in tja, da ne pade naprej, če segne proti igrački in če ti sedi v naročju, da sedi brez da ga nagiba na strani...

Logično da so si otroci različni, ampak moj sin se je rodil z dokaj visoko kilažo, kar pomeni, da je hitro delal stvari, ki jih drugi ne, v nekaterih pa tudi zaostajal.
Pri 6.mesecih je imel 8600g in je fiksno sedel  ob opori (nisem ga nič silila, se je sam dvigoval, če ni imel "sveta pred seboj), pri 8.mesecih je sedel brez opore in nič ni plazil, če ga je kaj zanimalo se je samo vrtel okoli svoje osi. Plazil ih hodil ob opori je pri 9.5mesecih, no in shodil pri 13.5mesecih...

Ne vem v čem je problem, ampak je dosti odvisno od samih P kako odreagirajo, naša vem da bi nas poslala naprej, če pri 6. mesecih ne bi sedel ob opori...


(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: še ne sedi
6.5.2009 22:40:43   
mkbk
a to pol pomen da naš niti ob opori ne sedi, ko čofne naprej ko se stegne za igračko oziroma v vozičku zleze dol.... cela štalauser posted image

< Sporočilo je popravil mkbk -- 6.5.2009 22:42:42 >

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: še ne sedi
7.5.2009 0:13:30   
rija
¸jaz se pretirano ne bi sekirala, ker so si otroci ful, ful različni.

moj je pri 9 pripuzal po stopnicah v prvo nadstropje sam, ....moj brat se sam pri 7 mesecih potegnil na noge...je pač "fajta" takauser posted image

pa zdaj me linčajte....ampak se mi zdi, da so tudi suhi otroci bolj gibčni in žilavi....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu mkbk)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: še ne sedi
7.5.2009 6:45:42   
Anonimen
pa zdaj me linčajte....ampak se mi zdi, da so tudi suhi otroci bolj gibčni in žilavi.


ja normalnouser posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: še ne sedi
7.5.2009 11:14:34   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

pa zdaj me linčajte....ampak se mi zdi, da so tudi suhi otroci bolj gibčni in žilavi.


ja normalnouser posted image



Ja, in je tudi obratno - ker so tako aktivni, potem tudi teže ne morejo tako pridobivati, kot če bi bili samo pri miru. user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: še ne sedi
7.5.2009 11:55:47   
mkbk
mi mamo dobrih 8 kil...to je malo. saj vem,da je vzrok v tem da je bil rojen z 2 kg in nedonošen 5 tednov prezgodaj...in korigirano star tolk in tolk- jaz to vse dobro vem, samo kaj ko se pa  živciram, ko vsi že sedijo še dost mlajši, pa ne morm čist nić pomagat, še dobr da je mož bolj skuliran. Drugače pa me je samo zanimalo.  pa jasno večina bi se verjetno podobno počutila, ko že komaj čakaš da tvoj user posted image kaj novega osvoji...

< Sporočilo je popravil mkbk -- 7.5.2009 11:56:45 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: še ne sedi
7.5.2009 15:49:33   
Taddy78
Saj to sem že razmišljala da bi ti napisala, ko si omenila da hodita na fizioterapijo...pri prej rojenih otrocih večina "razvoja" gre malo počasneje, tako da se res nimaš kaj za sekirat.
Če bi tvoj user posted image  bil rojen normalno po PDP-ju, bi lahko razmišljala o tem, da kaj ni vredu, ampak poslušaj svojega moža in se ne sekiraj user posted image  

(odgovor članu mkbk)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: še ne sedi
7.5.2009 15:55:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mkbk

mi mamo dobrih 8 kil...to je malo. saj vem,da je vzrok v tem da je bil rojen z 2 kg in nedonošen 5 tednov prezgodaj...in korigirano star tolk in tolk- jaz to vse dobro vem, samo kaj ko se pa  živciram, ko vsi že sedijo še dost mlajši, pa ne morm čist nić pomagat, še dobr da je mož bolj skuliran. Drugače pa me je samo zanimalo.  pa jasno večina bi se verjetno podobno počutila, ko že komaj čakaš da tvoj user posted image kaj novega osvoji...


Sama sem rodila 11 tednov prehitro. Hčerka je začela sedeti pri 8,5 mesecih in to pri fizioterapiji in vsakdanjemu izvajanju vaj doma. Potrebno je potrpljenje in dosti vaje v kolikor se kažejo nepravilnosti v razvoju. Shodila je pri 16 mesecih.

Koliko izvajate fizioterapijo doma?

< Sporočilo je popravil Bojana26 -- 7.5.2009 15:56:36 >

(odgovor članu mkbk)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: še ne sedi
7.5.2009 18:51:19   
mkbk
vaje izvajamo vsak dan med igro...kolikor pač si jaz zapomnim, ki nisem fizioterapevtka...imamo tudi blazino tako da je res veliko gor. Jaz mislilm, da je problem v tem ker do prejšnejga mesca sploh ni hotu bit na kravcah, max 10 sekund se je naučil obrat nazaj že pri treh mesecih, šele sedaj se non stop kotali in se je navadil na ta položaj, jaz kar gledam, kako da se sedaj ne pritožuje. Edina stvar ki je ne delam, je da smo ga sedaj ko je toliko večji nehali dvigovat tako med nogo, kot na začetku.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?