|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rotavirus
20.3.2009 9:18:47   
Anja24
Naslednji mesec nas čaka cepljenje...zanima me ali ste dale svoje user posted image  cepit proti rotavirusu ali ne? Ali je res tako nujno to cepljenje? Naj povem še to, da bo šla moja mala v vrtec pri enem letu oz. takrat ko bom dobila službo.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rotavirus
20.3.2009 9:22:22   
ajataja
Sem cepila,ni pa tako nujno.Glede na to,da imam starejšo v vrtcu lahko mimgrede prinese kaj domov.Jaz sploh nisem razmišljala o tem ali da ali ne,mi je bilo čisto jasno takoj ,da otroka cepim in ga obvarujem pred tem virusom,ki ga taki malčki slabo prenašajo-v večini primerov se znajdejo v bolnici.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rotavirus
20.3.2009 9:26:21   
n.nati
Jaz sem ga dala cepit in mi ni žal, stranskih učinkov ni imel nobenih. Ni pa to cepljenje nujno, odločiš se sama

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rotavirus
20.3.2009 9:27:26   
metuljčica1
Jaz ti svetujem, da cepiš.Mi tamale nismo, pa je tavečja lani dobla rotavirus in me je blo ful strah da bi ga še tamala, pa hvala bogu ni.Je pa tavečja bla 4dni v bolnici na kapalni.Je doma dobila vročino, 2xbruhala, nič ni hotla jest al pa pit, pa cel dan prespala, je bilo kar dovolj da je dehidrilala in sma bile že naslednji dan v bonici, kjer je dobila potem še drisko.Sploh ni bilo prijetno, je bla čist izčrpana.Če se da to preprečit le daj.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rotavirus
20.3.2009 9:48:42   
J.L.
mi nismo cepili, bi pa se sigurno, če bi bila ta možnost še enkrat za cepljenje odločila. mi je žal, da je nismo. user posted image

(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rotavirus
20.3.2009 9:52:55   
ksenija12
Cepljenje toplo priporočam. Mi smo najmlajšega cepili, starejšega bi tudi, pa takrat še ni bilo te opcije. Vsak, ki je kadarkoli videl ali imel otročka na pediatriji zaradi rote, bi dal trikrat več denarja, samo da bi ga obvaroval pred tem. Je res, da s cepljenjem ne preprečiš 100% rota virusa, ampak zagotovo pa ne zboli v tako hudi obliki, da bi potreboval bolnišnično zdravljenje.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rotavirus
20.3.2009 9:53:42   
Pšemek
Jaz sem jo dala cepiti, pa čeprav ni veliko vrtčevskih otrok okoli nje. Si pa ne morem predstavljati oz. ji ne privoščim, da bi bila v bolnici, na infuziji, vsa boga in nemočna. Stranskih učinkov ni bilo nič.

_____________________________

Naj sreča ne premami te v prevzetnost in nesreča ne poniža v sužnja.
Ostani to, kar si, kot zlato v plamenih ohrani svoj ponosni jaz!
(Evripid)

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rotavirus
20.3.2009 9:54:19   
Anja24
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

mi nismo cepili, bi pa se sigurno, če bi bila ta možnost še enkrat za cepljenje odločila. mi je žal, da je nismo. user posted image


Zakaj ti je žal?


(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rotavirus
20.3.2009 10:02:20   
Katy78
Mi imamo v začetku aprila drugi odmerek DiTePer-a, pa bomo cepili tudi za rotavirus. Meni je že pediatrinja v porodnišnici priporočila tovrstno cepljenje. Mi je pa naša pediatrinja rekla, da je cepivo v dveh odmerkih in med prvim in drugim odmerkom mora biti en mesec razlike s tem da mora dobiti drug odmerek do 6. meseca starosti oz. največ 2 tedna po dopolnjenem 6. mesecu. Sicer sem nekje na forumu brala, da nekateri pediatri cepijo tudi pozneje, tako da ne vem, kako pomembna je starost. user posted image

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rotavirus
20.3.2009 10:14:46   
nia5
Smo cepili, ni imela stranskih učinkov, sploh nisem pomislila da je ne bi.

_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rotavirus
20.3.2009 10:32:31   
pipic
Jaz pa sploh nisem pomislila da bi cepila


(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rotavirus
20.3.2009 13:02:30   
Soncnica
Živjo!

Tudi mi naše user posted image nismo cepili, to pa zato, ker ima cepivo lahko tudi stranske učinke. Jaz sem imela posledice zaradi cepljenja po Di te Per, čeprav so moji mami takrat perdiatri sveto zagotavljali, da stranskih učinkov ni. No pa so bili. Raje tvegam in grem s tamalo za 3-4 dni v bolnico, kot pa da se ji zgodi, kar se je zgodilo meni. Mi smo za Di - Te - Per že prvega otroka cepili pod nadzorom (s tem, da so se zdravniki po posvetovanju odločili, da ga proti oslovskemu kašlju (Per- Perrtusis) ne bodo cepili) in bomo zagotovo tako postopali tudi pri tamali. Je pa res, da državo vsako cepljenje pod nadzorom na pediatrični kliniki stane okoli 8.000 EUR (tri leta nazaj je stalo 200.000,00 SIT), zato bi bilo za državo predrago, če bi tako cepili vsakega otroka. Meni je zdravnik, ki je sina 3 leta nazaj pregledal na pediatrični kliniki  in je profesor na medicini (on je odseveoval cepljenje proti Pertusisu)  rekel: Veste to je tako kot da bi šla velika skupina ljudi čez cesto pri rdeči luči. Nekaj ji bo zbil avto, ampak velik del skupine jo pač odnese brez posledic.

Pa da me ne bo kdo narobe razumel: jaz apriori nisem proti cepljenju, ampak mislim pa, da bi vsak starš moral zbrati res vse potrebne informacije, preden se za to odloči. Tudi meni osebno se zdi npr. nujno celjenje zoper otroško paralizo ali polio, pa zoper rdečke pri punčkah ali mumps pri fantkih, vse ostalo pa je vredno premisleka.

Srečno!


(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rotavirus
20.3.2009 13:02:41   
Čebel@
ceplenje je samo plačniško,a ne?kdaj pa se cepi?bom dala našo pupouser posted image

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Rotavirus
20.3.2009 13:06:04   
Čebel@
IZVIRNO SPOROČILO: Soncnica

zoper rdečke pri punčkah ali mumps pri fantkih

a imajo punčke manjkrat mumps?

(odgovor članu Soncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rotavirus
20.3.2009 13:18:27   
Soncnica
[/quote] a imajo punčke manjkrat mumps?
[/quote]

Ne gre zato, da bi imele punče manjkrat mumps. Gre za to, da so rdečke lahko nevarne za plod (če nosečnica dobi rdečke), mumps pa pri fantkih lahko povzroči neplodnost

lp

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Rotavirus
20.3.2009 13:59:19   
Lunca1
IZVIRNO SPOROČILO: majchy23

IZVIRNO SPOROČILO: Soncnica

zoper rdečke pri punčkah ali mumps pri fantkih

a imajo punčke manjkrat mumps?


vse tri sestre smo ga imele

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Rotavirus
20.3.2009 14:35:36   
Čebel@
aha....hvala za odgovore glede mumpsa

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Rotavirus
20.3.2009 15:47:50   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: nia5

Smo cepili, ni imela stranskih učinkov, sploh nisem pomislila da je ne bi.


enako...

In Soncnica, res je- vsako cepivo ima lahko stranske učinke... ampak si predstavljaš kakšni so šele učinki rota virusa na malega otročka???user posted image  

Mislim, da tu ni dileme- DA za cepljenje! Je pa res žalostno, da je samoplačniško in si ga marsikdo ne more privoščiti...

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Rotavirus
20.3.2009 17:19:54   
Soncnica
Hoj!

A si lahko ti predstavljaš, da ti po cepljenju za celo življenje ostane ohromljena leva stran telesa? In sedaj daj to na tehtnico z nekaj dnevi v bolnišnici - ne, po moje tudi ni dileme...

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Rotavirus
20.3.2009 18:27:45   
blemma
Moja malčica je bila cepljena, ni imela nobenih stranskih učinkov. Sosedov fantek pa je bil že 2x v bolnici in je bil zelo ubogi. Je pa res, da se pri njih virusi kar hitro širijo, ker sta dva bratca že v vrtcu.

_____________________________

... in končno je prišla moja princeska Emma, 8.5.2008 ob 16.43.

(odgovor članu Soncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Rotavirus
20.3.2009 18:51:37   
Soncnica
Ja, saj vem. Če pri meni ne bi bilo takih komplikacij in ne bi imela te izkušnje, bi se tudi mi zagotovo odločili za cepljenje. Zdaj si tega ne upam zato, ker se cepljenje odsvetuje za tiste, ki so alergični na kakšno sestavino cepiva. Ker ne vem, če sem morda jaz alergična na katero izmed sestavin in  ali so to morebitno alergijo podedovali otroci, si jih ne upam cepit zoper rota virus. Ostala cepljena mojih otrok so (bodo) opravljena pod nadzorom.

LP

(odgovor članu blemma)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Rotavirus
20.3.2009 18:56:49   
botrca
Zgoraj desno vtipkaj "rotavirus" in boš našla dosti odgovorov na to temo.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Soncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Rotavirus
20.3.2009 20:08:53   
birdy
Mi je nismo dal, pa smo jo hotl... Pa je blo nekak premal denarja takrat in jo nismo.
Sicer pa naša izkušnja z rotavirusom ni bla huda, mal je kakala, mal je bruhala ampak ni blo panike. Fantek k smo ga nalezl ga je pa precej naj...
Medtem ko menda blažji virus (kalici virusim karkol že to pomen čist točno) so nas pa dotolkel. In to konkretno, bla sem tud v bolnici s tamalo, seveda je bla priklopljena na flašo, en dal je cel prespala, čist je bla boga nouser posted image
Je pa res da pri rota virusu sem jo dojila, pri kalicih virusih pa se nisva več dojili...

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Rotavirus
20.3.2009 20:15:26   
Felicita
birdy, kalicivirus ni nič bolj 'blag' kot rota, je pa precej bolj pogost (več kot 50% virusnih gastroenteritisov pri otrocih v slo povzročajo kalicivirusi).

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Rotavirus
21.3.2009 9:51:28   
Medeja75
Jaz moje nisem dala cepit za nic. Apriori ne zagovarjam ne eno, ne drugo stran. Tveganje je povsod. Zagovarjam pa to, da se vsak stars pozanima o plusih in minusih in potem sele takole zavzeto razpravlja, kako zelo je to fajn. Ne pojdite za credo, informirajte se!
Se en link:
http://www.svood.org/

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Suši
Oceania

Ali radi jeste suši?

Ja (11%)

Ne (43%)

Ne poznam (46%)


Število vseh glasov: 431

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!