|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  164 165 [166] 167 168   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:00:59   
lilcha

IZVIRNO SPOROČILO: brkn83

pozdravljene.

Kako ste kaj? No js sem danes že kr uredu. Sem včeraj namreč mogla v porodnišnico na čiščenje hematona, ki se mi je naredil pod šivi - nekje za pest velik strdek krvi. Od tega sem imela tudi vročino.

No najprej sem šla k svoji ginekologinji na pregled, ona pa me je potem poslala kr v porodnišnico. Naj bi sicer dobila narkozo in poseg bi naj trajal nekje cca 20 minut. Ampak dežurni zdravnik se je lepo odločil, da bo to on naredil kar na živo - v glavnem bolečine 100x hujše kot pa pri porodu. Potem sem pa morala čez noč ostati na opazovanju, dobila sem še antibiotike in kri so mi vzeli. Ker pa je bilo danes vse uredu, pa tudi vročine ni bilo več pa sem lahko šla domov.

Brkn vidiš da hvalabogu si šla včeraj do zdravnika. Bogica, to je mogl pa res fejst bolet. Upam, da so zdej zrihtal vse, da ne boš omela več težav.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 4126
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:17:40   
maja83
Živjo punce....sm imela kr velik za prebrat zdej ko se nisem že dva dni oglasila...mi je ekran na računalniku crknu, pa sm še komaj danes pogruntala da je to to, pol sm mogla pa na podstrešje po eno staro kišto, tko da zdej vas lahk berem.

no morm povedat, da sem včeraj le šla v P na pregled zaradi tistega izcedka in nič...CTG ni pokazal nobenih popadkov, zdravnica je po pregledu rekla da se mi ni odluščil čep ker vrat ni krvavkast tko da je bila tista sluz najverjetneje posledica vaginalnega pregleda.

Mi je pa rekla da imam zrel maternični vrat, da odprta nisem nič oz.en centimeter in da če še nimam popadkov da se pač naj drug teden lepo oglasim pri ginekologinji na ponovnem ctg-ju...
Jst sm pa že bla tko prpravljena da je to to in da bom končno spoznala mojo drugo lepotičko.

Čeprov Vam moram povedat da ko sem se včerja zvečer odpravljala v P se mi je hčera tako jokala in me sploh ni hotela spustiti...me je kr mal presenetla. No sej danes se bova mal pogovorile zopet o tem tko da jst upam da ne bo čist obupana ko bom pa res mogla iz v bolnico....




_____________________________

17.1.2001.....je prišel na svet moj sonček z imenom LARA
27.2.2009.....pa se je rodila mala LIANA

(odgovor članu lilcha)
Neposredna povezava do sporočila: 4127
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:19:50   
TAMIKA3
Ajvy saj ni tako hudo, kako jih naučiš, tako jih imaš. trije fantiči so MARIN (22.3.2002), ki je prvošolček, TIAN (25.12.2004) je trmast 100/h, MAI (3.8.2006) je pa carta. smo malo zamudili, da bi bili 2002, 2004, 2006 in 2008(20.2.2009)

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 4128
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:30:13   
Ajvy
reckova....

Vav,,,,bravo mami  in ati seveda....za korenjaka Jureta 


user posted image


_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu lilcha)
Neposredna povezava do sporočila: 4129
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:35:37   
MIHAILO
Oooo Tamika kako lepo 4 otroke bos imela-to je tudi najina zelja...user posted image tak pa ni vazno kaj je,samo ,da so vsi zdravi...
Ajvy user posted image ,hvala za tako dobre besede ,saj jih imam jaz tudi celo nosecnost tako same pozitvine stvari govorim in da kakor koli bo bom zdrzala in to je to,je brezvez vnaprej razmisljat,samo vcasih pa malo zaidem z razmisljanjem...ampak si ti tu ,da me usmeris nazajuser posted image Tarjica se je pa kar slekla sama?user posted image ...Jaz sem malo pospravljala mi je pasalo...

(odgovor članu Urša08)
Neposredna povezava do sporočila: 4130
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:37:27   
Ajvy
Urša...a veš, da sem ravno razmišljala o vas...super za Žigo in za vašo nočko...le tako naprej user posted image user posted image user posted image user posted image

JA...res ji gredo pleničke že orenk na živce...samo kaj ko se tako zaigra, da potem ne gre..pa še premrzlo je zato, da bi bila na pu prpravljena na kahlico....če bi bilo poletje , bi bila že brez pleničk.....v vrtcu vse opravi na kahlico...tka da je ....
Tiso kar malo zvija..ampak niso krči..vsaj zdi se mi ,da ne ....ampak dejstvo, da enostavno ne podre kupčka......in potem cmevka v spanju.....

Super za Žigo, da nima krčkov, a NEjc jih je imel??

Maja83...lepo da si vse  zrihtala....zares škoda, ko ni bilo še nič.....
Glede tvoje pupe...naša Tarja je šla na dan mojega poroda k babici okoli 18 ure zvečer...vedno gre rada k njej in vedno se imasta the best.....tisti dan , pa je Tarja tak jokala. in me klicala mamica ( pa me nikoli ne kliče tako)..mamica,da se mi je srce sparov in sem se orenk zjokala, ko sta odšli.....otroci to čutijo...noro....
Tak ,da čist verjamem, da je tvojo Laro tako vrglo...bogica....

Lilcha..kako gre??

Tamika....imaš prav..kakor jih naučiš...takle maš.....kaka lepa imena user posted image user posted image user posted image user posted image
PA tako majhne razlike....super mami ......dobra si user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu MIHAILO)
Neposredna povezava do sporočila: 4131
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:38:29   
Ajvy
MIhailo....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 4132
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:42:39   
lilcha
 user posted image user posted image user posted image  Reckova čestitke za Jureta user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 4133
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:43:48   
TAMIKA3
hvala Ajvy. bolj boga mami, ma vedno kaj za pospravljat, pa cunje prat in likat.user posted image user posted image
drugače pa gre, so bolj pridni kot sosedove punce.

vsem, ki ste že postale mamice čestitke

souser posted image pa saj bomo tudi me kmalu v rokah držale naše zakladke.user posted image

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 4134
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:47:00   
TAMIKA3
a ima katera kakšen predlog za ime. se z mojim user posted image ne moreva zedinit. meni je všeč TIL, on bolj navija za TIMOTEJA. ime naj bi bilo na črko T

(odgovor članu TAMIKA3)
Neposredna povezava do sporočila: 4135
   [Brisano sporočilo]
13.2.2009 11:47:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TAMIKA3)
  Neposredna povezava do sporočila: 4136
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:48:25   
Ajvy
IZVIRNO SPOROČILO: TAMIKA3

hvala Ajvy. bolj boga mami, ma vedno kaj za pospravljat, pa cunje prat in likat.user posted image user posted image
drugače pa gre, so bolj pridni kot sosedove punce.

vsem, ki ste že postale mamice čestitke

souser posted image pa saj bomo tudi me kmalu v rokah držale naše zakladke.user posted image



to je pa itak ena nedokončana zgodba...vse zlikaš..se vsedeš miren in zadovoljen koliko ti je uspelo postoriti....pol pa pogledaš v sobo, pa se tam nov stroj suši, pa še spomniš se ,da je en stroj ravnokar opral perilo ,ki ga je treba seveda še obesit.....uf...tema na oči......

super za pridnost..to je zelo lepo slišati user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu TAMIKA3)
Neposredna povezava do sporočila: 4137
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:49:22   
Ajvy
IZVIRNO SPOROČILO: TAMIKA3

a ima katera kakšen predlog za ime. se z mojim user posted image ne moreva zedinit. meni je všeč TIL, on bolj navija za TIMOTEJA. ime naj bi bilo na črko T


Timotej....user posted image user posted image user posted image user posted image
drgač je pa meni favorit na T  Tibor.....al pa Timon....


_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu TAMIKA3)
Neposredna povezava do sporočila: 4138
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:49:24   
MIHAILO
Tamika kako fajn...se razlike v letih so mi vsecuser posted image ,ker je fajn ,ce niso prevelike ,se lahko skupaj igrajo ane?Samo mami more bit pa res pridna in pozitivna ,da lahko zdrzi nosecnost za nosecnostjouser posted image

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 4139
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:49:40   
Ajvy
IZVIRNO SPOROČILO: kolumbo

Jst čakam patronažno, Rokso ma termin, ko je buden in mal kokodaka, luštn za požret....vidm, d še nism sporočila osnovnih podatkov za seznamuser posted image : ROK, 10:20AM,  51 CM, 3760G


kako ste ????


_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4140
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:49:41   
lilcha
Ajvy hvala, kar v redu sem. Malo sem pospravila kopalnico, sej veš školjko, pa lijak , banjo to vem da moj zihr ne bo ribal potem ko jaz ne bom mogla. Tko da mal predpriprav ne škodi, dokler lohk še kej migam user posted image . Sicer ima že navodila napisana kaj vse mora postorit medtem ko bom jaz v P., da bo res tipitopi k prideta dve babnce domov user posted image .
Pa še motivacijo mam, ker greva pol k moj pride iz službe na PIIIIICOOOOOO user posted image user posted image user posted image .
Pa vi ? Ste O.K.? A ti si sama s Tiso, mislim a tvoj nima zdej očetovskega dopusta?

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 4141
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:51:37   
Ajvy
LIlcha..to pa je motivacija..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...
MM je na očetovskem....še v ponedeljek....potem pa gre nazaj delat..pa bova sami....
Drgač je pa super, ko je doma....mam mau družbe.....trenutno je na kavi pri sosedu user posted image


_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu lilcha)
Neposredna povezava do sporočila: 4142
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:52:45   
MIHAILO
Tamika a si lahko sploh kaj delala?user posted image ...pomojem,da ti ne zlaufa ane...porodniska pol je pa ze druga nosecnost aneuser posted image

(odgovor članu MIHAILO)
Neposredna povezava do sporočila: 4143
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:54:54   
MIHAILO
Ojla Kolumbo...Kako ste kaj?user posted image

(odgovor članu MIHAILO)
Neposredna povezava do sporočila: 4144
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:55:07   
Ajvy
nič punce...grem Tiso zbudit, previt in nahranit...pa bo ura mimo...pol grme pa z njo ajat...potem pa bomo šli na mini sprehod do Tarjinega vrtca.....da našo Tiso malo sončke obsije....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu MIHAILO)
Neposredna povezava do sporočila: 4145
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:55:54   
MIHAILO
Kolumbo je Majkl kaj bolje?Upa ,da je.

(odgovor članu MIHAILO)
Neposredna povezava do sporočila: 4146
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:56:19   
cati
IZVIRNO SPOROČILO: TAMIKA3

a ima katera kakšen predlog za ime. se z mojim user posted image ne moreva zedinit. meni je všeč TIL, on bolj navija za TIMOTEJA. ime naj bi bilo na črko T


Če bi bila naša Tia fant bi bil Timonuser posted image

(odgovor članu TAMIKA3)
Neposredna povezava do sporočila: 4147
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:57:52   
lilcha

IZVIRNO SPOROČILO: Ajvy

LIlcha..to pa je motivacija..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...
MM je na očetovskem....še v ponedeljek....potem pa gre nazaj delat..pa bova sami....
Drgač je pa super, ko je doma....mam mau družbe.....trenutno je na kavi pri sosedu user posted image


Aha, torej imaš pomoč. Sem mislila da si sama za vse.
Torej rabijo tudi očkati mal oddiha vmes, da pobegnejo na en čvek user posted image  user posted image  user posted image .
Saj je prav tako. Uživajte še naprej, se mi zdi da ste ena taka fletna družinica z veliko medsebojne podpore in razumevanja. Le tako naprej. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 4148
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 11:59:13   
cati
Punce ve katera kok izbrisat nosečniški kolendarček ker jaz sem še vedno nosečauser posted image  že 41t

(odgovor članu lilcha)
Neposredna povezava do sporočila: 4149
   RE: Februarčice 2009-6. del
13.2.2009 12:00:43   
Katjusa
Punce moje.... kok jst vas pogrešam ampak enostavno mi ne znese s časom, čeprav morem pohvalit benjamina zelčo priden dojenček.... edino zvečer ga  mal krči dajejo ampak do sedaj smo jih blažili s toplimi obhladki no danes pa sem dobla kaplce iz koroških lekarn mi jih je prjatlca poslala tak da upam da bodo kej pomagale.... Drugače smo mu pa tud med mlekeca dajam mal komarčka pa je tud blo pol mal boljše.... tok da če kateri kej prav pride lahko izkoristi naše izkušnjeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Moja porodna zgodba (na kratko)user posted image user posted image
ob okol 5 zjutraj me je nekaj tako močno špiknalo v spodnjem delu trebuha da sem se od bolečime zbudla in bolečina je na kratko držala (nisem mela pojma da gre za popadekuser posted image user posted image user posted image ) potem sem zaspala nazaj in čez kako uro je spet nekaj zabolelouser posted image (na to nisem polagala pažnje se mi ni zdelo nič posebnega glede na to da na koncu nosečnosti že vse boli)
okol pol 7 zjutraj me spet zbudi bolečina in tokrat sem pogledala na uro....že čez 6 minut me spet pikne in tako se je na 4-6 minut pojavljalo kr kake pol ure potem pa sem šla na WC in oipazla rozasto rjav izcedek.... šla sme nazaj v posteljo in razmišljala da kak bi blo fino it rodit in upala da se popadki nadaljujejo.... zbudila sme mojga in mu dala lupčka pa mu rekla "lubi men se zdi da danes bomo pa šli" (se mi zdi da me ni resno jemal k sme mu to zadnje dneve večkrat reklauser posted image user posted image user posted image )
okol 8 so bli popadki še vedno na 4-6min. in sem Florjana peljala dol k babiki v varstvo pa ji povedala da imam popadke v povprečju na 5 min in je rekla da nej kr hitro grem v P pa sem se smejala in sme ji rekla sej se ne mudi nočem bit prva tamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
pol sem si privoščla en mali zajtrk (žemlja+navadni jogurt) mojga pa sem poslala da se obrije in da se je potem še najedu tačas pa sem sama zložla še stroj perila in ga pospravla v omare..... nato sem se stuširala in sma šla (med popadki sem kr obstala so postajali vedno močnejši tak da jih res nebi mogla zgrešituser posted image user posted image user posted image ) okol 10 ures ma šla od doma in tam so me poslali kr pod tuš in mi dali njihovo srajčko.... potem pa na CTG (sem mela občutek da popadkov sploh ni več.... seveda od samega navdušenja da bomo kmalu zibali) na ctg sme bla kratek čas mogoče ene 15 min potem pa kr na pregled k G in je rekla da sem odprta od 4-5 cm in da nej grem kr na klistir.... še prej je naredlka UZ je rekla da bo velik dojenček okol 4200 verjetno še kej več (sem bla kr mal žalostna k sem si želela pod 4 kg.....) no okol 15 čez 11 sem prišla v porodno kjer me ne sprejela ful prijazna babica (imena se ne spomnim) potem je prišla še zdravnica in mi predrla mehur rekla da je dete še kr visoko pa so ga med popadkom z babico mal dol prisnle in nastavle v pravi položaj.... potem pa se je začelo čakanje..... ob 12 je babica rekla da bomo mal pospešil in dal mal umetnih zraven ker se je počasi spuščal no potem so se popadki vrstili kr na 2-3 minute med popadki sem vedno zaprla oči in razmišljala kak blo lepo in si lajšala bolečine z mislimi da ni tak hudo user posted image user posted image user posted image user posted image
Ful me je tiščalo da prtisnem pa je babica rekla ne tiščat ne tiščat mal še počakmo kr dihat..... v glavnem težko delo ampak sem s etrudla kolikor sem se lahko no in prišel je čas k je rekla zdej pa potisnte kak sem bla teh besed vesela in potem naslednji popadek spet ne tiščat ne tiščat (glavica je bla že zunaj) in končno sme slišala odrešilne besede zdej pa spet potisnte in tako se je rodil naš drugi zakledek.... ker sem se trudla in nisem tiščala ko je babica rekla da ne smem in ker se je babica ful trudla in mi čuvala presredek nisem bila nič šivanauser posted image user posted image user posted image user posted image TO JE BIL MOJ SANJSKI POROD ...... naekrat pa je iz mene začela tečt kri kr v curku vsi so zečel tekat okol mene in jst sem bla cela preplašena kaj bo zdej no na srečo se je krvavitev umirila babica mi je dala na trebuh hladne obhladke in vse se je dobro končalo.....

RECEPT ZA ODHOD NA PORODuser posted image user posted image user posted image user posted image : GARANTIRAM DELUJEuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
- izberite si datum na katerega ne želite rodituser posted image user posted image user posted image
- en dan pred tem pojdite na daljši izlet (kaka avstrija) user posted image user posted image user posted image user posted image
- zvečer si privoščite toplo kopeluser posted image user posted image user posted image user posted image
- potem na forumu zaželite vsem k želijo naslednji dan rodit da se jim začne kej dogajat (seveda je tist dan za vas totalo neverjeten in nezaželjen za rodit)
- potem še po MSN-ju povejte sonosečki da nikakor ne želite naslednji dan rodit....
- se vležite v posteljo in se z možekom dogovorita kako bosta nslednje jutro pospravila stanovanje (razdelita si delo kaj nej kdo postori) in se dogovorita da popoldne greste pa kam na potepuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


v porodnišnici s eje spet dogajalo svašta in tako sem po prvi noči povedala da ne želim dojit in da želim sama hranit po flaški ni blo nobenih problemov sam mleka mi pa niso dajal kolkr bi ga naš benjamin rabu tak da so mi ga pustili enkrat 3 ure lačnega hodla sem vsake pol ure tja nej bi dajo vsaj malo da se mal potoleži pa mi niso daliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sem tko jokala ko sem ga gledala lačnega in mu nisme mela kej dat niti prekuhane vode mi niso hotl dat... no po 3 ureh joka sem končno naletela na drugo sestro k nama je dala takoj mleko k ga je benjamin z takim užitkom spil in potem je spal kr 6 ur bošček je bil čist zmučen...... aja mleka pa nisma dobila ker kao nebi smel tolk pojest kolkr je zahteval ker so pametni in dajejo vsem dojenčkom eneko čeprav vsi normalni vedo da je razlima med 2,5kg in 3,8kg težkim ddojenčkom in da nimata enakih potreb niti eneko velikega želodčkauser posted image user posted image user posted image user posted image ja no kakorkoli zdej smo doma in je sve super jokamo samo ko nas kej zvije in jo se previjamo.... nenormalno se jezi in noče bit nagecuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
patronažna je bla danes tle in pride spet 24. ko se bomo kopali user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ČESTITKE VSEM NOVIM MAMICAMuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image

                                                            

(odgovor članu lilcha)
Neposredna povezava do sporočila: 4150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  164 165 [166] 167 168   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  164 165 [166] 167 168   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?