previjanje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tasika12 -> previjanje (9.4.2005 18:56:49)

Pozdravljene,

zanima me kako dolgo ste povijale vaše malčke na široko? Do treh mesecev ali kaj manj?

Hvala
Nataša




Alika -> previjanje (9.4.2005 19:00:30)

Dokler niso na uz rekl,da ni treba več.Pr nas je blo to do šestga in pol,ampak je nedonošen.
Je tud odvisn od zdravnika,pa od tega če ste imel v družini kake težave s kolki v otroštvu.




total -> previjanje (9.4.2005 19:01:20)

Sploh nisem rabila:zmeden:




puncica -> previjanje (9.4.2005 19:10:48)

Nismo nikol je patronažna rekla če so kej naročil v LJ pa sem rekla da nič niso rekl, pa je sam probala nogice pa rekla da ni treba, da drugače bi itak naročili. Tako da nismo. Smo pa bli vseen na UZ in je blo vse ok.




Titty -> previjanje (9.4.2005 19:28:00)

Mi smo do 3 meseca in pol,ko smo imeli pregled in slikanje kolkov...ko so tam rekli,da je vse ok, smo potem s tem nehali. Jaz vseeno mislim,da je otroke potrebno vsaj nekaj mesecev tako povijati,saj v taki fiziološki pozi, kolki se lažje in boljše razvijejo,vsaj taka je dokrtina...včasih se je povijalo na široko do 1.leta starosti, sedaj pa je to do 3 meseca, vendar kakor za vse ostale zadeve, se tudi tukaj mnenja glede na regijo in celo mesto v Sloveniji zelo razlikujejo, doktorji pa pametujejo en čez druzga...:((




ZARA -> previjanje (9.4.2005 19:29:21)

2 meseca in pol...




babylove -> previjanje (9.4.2005 19:35:44)

Nikoli.

Titty, mogoče je bila taka doktrina v stari Jugoslaviji... Če ni indikacij za široko povijanje, ne vem zakaj bi otroka in mamo mučili s tem.




Blink1 -> previjanje (9.4.2005 19:39:35)

Ja tudi jaz sem povijala široko do 4 mesecev. V MB je sicer široko povijanje do 3. meseca. Jaz sem najprej povijala 2,5 meseca, pa na UZ pri 3. mesecih nekaj ni bilo v redu in sem morala povijat še en mesec. Pa sva imeli v porodnišnici na UZ vse 1A. Pri nas pač tako je.




piščanc -> previjanje (9.4.2005 19:42:23)

tjašo sem do tretjega meseca, ko je bilo slikanje

žiga je imel slikanje že v porodnišnici in sem ga po porodnišnici samo ponoči do prvega meseca, ko je imel slikanje

odvisno je od pediatra, koliko je informiran o novostih




Zea -> previjanje (9.4.2005 20:06:00)

Na začetku nam je pediatrinja priporočila, da pleničko (pampersko) pri previjanju spodaj prepognemo in je to zadosti, da novorojenčkom drži nogice narazen. Torej nikoli nismo klasično na široko povijali.




Gina -> previjanje (9.4.2005 21:33:51)

:bravo:bravo babylove:bravo:
Cel svet več ne povija na široko, samo slavna Slovenija še misli po Jugoslovansko.

No, pa ti povem, kako sem jaz povijala:
1. otrok do 6. meseca, ko smo imeli uz. Potem so mi svetovali, naj še 3 mesece povijam preventivno, pa nisem niti en dan

2. otrok do 4. meseca, ko smo imeli uz kolkov. Potem so mi svetovali, naj povijam še 3 mesece preventivno, pa nisem niti en dan

3. otrok 8 dni porodnišnice + UZ, potem so mi svetovali, naj še 3 mesece povijam preventivno, ugani naprej....




Titty -> previjanje (9.4.2005 21:35:12)

Ne,babylove ni bila taka doktrina v stari YU,ampak velja še danes. Mi smo imeli slikanje kolkov v porodnišnici preden smo šli domov in je bilo vse super,vse lepo razvito (v tem primeru ste vi dobili navodilo,da lahko povijate samo s pampersko). Mi pa smo kljub temu dobili navodilo naj NORMALNO povijamo dokler ne bomo dobili na dom vabilo na ponovno slikanje po 3.mes. starosti in če bo šele na tem slikanju vse ok, potem naj nehamo NORMALNO povijati in obdržimo le pampersko, če pa na tem pregledu ne bo vse ok, pa bo verjetno treba ŠIROKO povijati.

Za tiste,ki niste hodile v materinsko šolo,naj razložim kaj pomeni NORMALNO in kaj ŠIROKO povijanje.

NORMALNO povijanje: 1 pamperska, čez na 4 dele upognjena 1 tetra plenička in čez povijalna plenica.

ŠIROKO povijanje: 1 pamperska, čez 2 na 3 dele zloženi tetra plenički in čez povijalna plenica.

Torej otroka se NORMALNO povija do slikanja kolkov,ki je nekje med 2.in 4.mesecem.

LP,T. :rozica:




Titty -> previjanje (9.4.2005 21:39:21)

Seveda pa še 1x ponavljam: mnenja se tako zelo razlikujejo glede na regijo in mesto v tej naši ljubi SLO, da dobivamo res verjetno vse drugačne nasvete,bodisi v materinskih šolah, porodnišnicah ali pri pediatrih....




Gina -> previjanje (9.4.2005 21:45:04)

Srečno Titty!




piščanc -> previjanje (9.4.2005 21:51:35)

:bravo: Gina :bravo:

Titty nam so pa v materinski šoli povedali da je normalno povijanje s pampersko, široko povijanje z eno pleničko in dvojno široko povijanje z dvema pleničkama. Ampak kakor komu paše. Meni sta se otročka smilila. Pediatri pa tudi niso enotnega mnenja, jaz sem jo vprašala, pe sem dobila tak odgovor, da bi bilo bolje, če jo nebi. 'Ja naj bi bilo dobro za kolke, samo raziskave so pokazale da je brez veze, ah dajte samo preventivno....'

Če samo pomislimo, da so jih pred 40 leti povijali s trakom od nog do glave... smo že kar nekam prišli.




Titty -> previjanje (9.4.2005 21:52:11)

Hvala Gina,
sem pa mirna pri duši,da sem storila vse, kar je v moji moči, da le ne bo kaj narobe...če bi se kaj zalomilo zaradi moje nagonske odločitve (tako kot si se ti odločila, ne glede na nasvete zdravnikov!!), si nebi nikoli oprostila...očitno imaš raje kurativo kot preventivo...sicer pa mene absolutno ta prevetniva niti malo ne obremenjuje kot tebe....




piščanc -> previjanje (9.4.2005 21:53:03)

še dobro, da se dojenčki ne razlikujejo po regijah in mestih.

pa brez zamere, malo heca




piščanc -> previjanje (9.4.2005 21:55:58)

bi se pa bilo za vprašati od kje izvirajo krči in slaba prebava, pa kila... - me zanima kako bi jaz kakala in se napenjala, če bi imela rit povezano v trdo gmoto??

Pa da ne omenjam hrbtenice, ki visi na glavo. Jaz zaupam naravi, ki ima precej boljšo pamet, kot mi ljudje. Samo da to pozno spoznavamo.




Titty -> previjanje (9.4.2005 22:02:29)

ninočka...krči,slaba prebava in kila absolutno nimajo veze s takim povijanjem... seveda pa, če si ti predstavljaš široko povijanje kot zatiskanje otroka v trdo gmoto,da pri tem ne more ne dihat,ne kakat in se ne premikat, potem bi se pa bilo za zamislit in pravno kaznovat tako povijanje... s tako izjavo si samo dokazala do kod seže tvoje poznavanje fizionomije otroka...




piščanc -> previjanje (9.4.2005 22:13:31)

no brez žalitev, saj so to le mnenja, jaz pravim, da bodo krči itd. odpravljeni pri dojenčkih, ko jim bomo nehali vsiljevati svoje ideologije

kako pa veš, da krči nimajo veze s tem povijanjem???

pravno kaznovat, dej ohladi se

glede na to, da široko povijanje večinoma ne izvaja več, bi znalo biti, da je bilo napačno??




Titty -> previjanje (9.4.2005 22:31:14)

ninočka, kje vidiš kako žalitev??? Kakor si sama rekla,gre le za delitev mnenj...no,naj ti odgovorim:

Krči pri otroku nastajajo samo zaradi nerazvitega črevesja (pri enih bolj,pri drugih manj) in ko se le-to začne "srečevati" z mlekom, so posledica krči...

Pravno kaznovat sem mislila zato,ker s takim povijanjem bi šlo za maltretiranje, mučenje, izvajanje agresije nad otrokom...in to bi bilo potrebno pravno kaznovat. Govoriva čisto hipotetično...

Ni dokazov, da bi bilo široko povijanje škodljivo za otroka, obratno pa ja...zato,če je karkoli narobe s kolki je potrebno široko povijat ali pa celo otroka v tak steznik namestit - to se ti šele srce trže...

LP :rozica:




Anonimen -> previjanje (9.4.2005 22:34:54)

Prejšnji teden smo bili na UZ - 3 mesece 1 teden, pa so nam rekli, naj preventivno povijamo z eno tetra pleničko še 3 mesece, čeprav je vse ok. :ups: No, potem pa je pediater rekel, da samo še ponoči naj uporabljamo takšno povijanje, podnevi pa brez - samo pamperska je dovolj. Ampak... pri nas - smo malo bolj z obrobja - je to bojda normalno.




piščanc -> previjanje (9.4.2005 22:40:09)

Titty ne strinjam se z nobeno od tvojih trditev, zato



Srečno Titty.




babylove -> previjanje (9.4.2005 22:52:30)

Gina, Gina, ti nevestna mama ;)!

Moj mulc niti mimo UZ ni šel in je od prvega dneva izključno v Pamperski. Pediater mu pri vsakem pregledu (=1x mesečno) preveri kolke, dokler ne bo shodil.

No, pa se je spet našla ena pametna. Draga Titty, to kar so tebi v šoli za mamice povedali, ni treba jemati za sveto; že več kot desetletje v razvitem svetu to (in še kaj) ne velja in šteje za staro šolo. Če si slučajno medicinka, pa bi bilo fino ažurirat svoje znanje, po možnosti seči malo po tuji literaturi in razširiti obzorja.





Titty -> previjanje (9.4.2005 23:02:17)

Dobrodošla v klub tapametnih, babylove!

Lepo je deliti mnenja s tako razgledanimi in s širokimi obzorji...hvalabogu, da vas imam...:bravo:





Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>