|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pravilno dihanje med porodom
30.11.2008 23:48:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška
ko boš na mizi boš pozabila na vsa dihanja in dihala tako kot ti bo pasalo ...


Se ne strinjam ... meni je pravilno dihanje grozno pomagalo pri prestajanju popadkov ... ko še niso bili tako hudi sem delala globoke vdihe skozi nos in izdihe skozi usta, nato ko so se ojačali po pasje in na koncu smo pritiskali.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: pravilno dihanje med porodom
1.12.2008 9:52:59   
majči22
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Tisto prvo je kao "dihanje za doma" med popadki.

Potem v porodni, ko so popadki že precej močnejši tako ali tako tudi če bi hotela enostavno ne moreš več tako dihati - takrati dihaš "po pasje" - hitri vdihi in izdihi.

Tisto, ko zadržiš zrak in pritiskaš pa je šele takrat, ko se dejansko začne porod in ti babica reče, da lahko pritiskaš - prej pa nikakor ne.

Tako je. No in meni je pravilno dihanje zelo pomagalo. Sam ko je res ta hud popadek pa nisem več mogla dihat tako skoncentrirano, ampak se splača dihat pravilno. Nikoli ne bom pozabila, ko so v materinski šoli rekli, da bomo med enim in drugim popadkom zaspale, sem se samo smejala in rekla, da to pa sigurno ne. No in ravno to sem delalauser posted image .


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: pravilno dihanje med porodom
1.12.2008 9:54:06   
majči22
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška
ko boš na mizi boš pozabila na vsa dihanja in dihala tako kot ti bo pasalo ...


Se ne strinjam ... meni je pravilno dihanje grozno pomagalo pri prestajanju popadkov ... ko še niso bili tako hudi sem delala globoke vdihe skozi nos in izdihe skozi usta, nato ko so se ojačali po pasje in na koncu smo pritiskali.


Potek pri meni isti.user posted image Smo hitro končali v 3 urah.


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: pravilno dihanje med porodom
1.12.2008 11:43:20   
Alči
Po mojem ni res da v porodni vse pozabiš. Meni je dihanje pomagalo. Počasno dihanje je na začetku -skozi nos not in ven skozi usta-, ko popadki še niso močni, ko pa si sledijo na par minut, pa je dihanje hitro in plitko -kot kuža ko je zadihan(tako prispodobo mi je rekla babica) in to skozi nos. probaš se skoncentrirat na dihanje ko so popadki močni in bolijo k 100 ..... in je lažje. Jaz sem se zraven prijela še za štango od infuzijeuser posted image in je blo sploh super. Pritisneš pa šele ko ti dovolijo. Poslušaj babice , ker ti one tudi ful pomagajo.

(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: pravilno dihanje med porodom
1.12.2008 11:45:27   
Alči
Ja ja tudi jaz se spomnim  , da me je zmanjkalo na koncu med enim in drugim popadkom.....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: pravilno dihanje med porodom
1.12.2008 11:53:39   
palas
Meni je dihanje zelo pomagalo. Med popadki plitko dihanje, po popadku pa globok vdih in izdih. Res pomaga. Enkrat mi ni uspelo lepo plitko dihati in je blo,.... sem bruhala :(
Ko pa babica reče, da potisni, pa zajameš zrak in potisneš.
Sej ti vse tm povejo. Srečno!


_____________________________

* Od 17.1.2008 naju osrečuje Leon *
*3.4.2010 je Leon postal starejši bratec Evi*

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: pravilno dihanje med porodom
1.12.2008 12:59:01   
botrca
link na to temo

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu palas)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: pravilno dihanje med porodom
1.12.2008 13:05:37   
clara23
Jaz sem vse pozabila ko sem prišla v porodno tako da se ne obremenjuj..ti bo že babca govorila kako in kaj

(odgovor članu Tende)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
1.12.2008 15:29:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu clara23)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: pravilno dihanje med porodom
1.12.2008 15:36:12   
lion
ko so bili popadki sem jaz še pravilno dihala(sem se še zavedala). ko pa je prihajal tisti trenutek sem pa dihala tako kot pač mi je bilo najbolje. ko pa je bil istis pa sploh na dihanje nisem več mislila.

čim manj misli na dihanje proti koncu in se posveti trenutku v tisti situaciji

to je res en neponovljiv občutek user posted image

(odgovor članu Tende)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: pravilno dihanje med porodom
1.12.2008 16:10:02   
poli*
Dihanje po pasje- pazite, da bo to dihanje res površinsko, ker jaz sem verjetno "preveč" dihala in je prišlo nekaj zraku v želodec, tako da sem potem še bruhala user posted image

(odgovor članu lion)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?