|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 11:43:40   
julči
Otrok po dopolnjenem 6 m starosti naj bi prespal celo noč, kar pomeni 11-12 ur brez prebujanja in hranjenja. Spanje je navada in otrok se je mora naučiti. Prav tako je dobro nočno spanje nepogrešljivo za uspešen dan, zato so za otroke ki slabo spijo, čez dan značilne spremembe razpoloženja, bolj razdražljivi in slabše volje so, bolj so odvisni od svojih staršev kot otroci ki dobro spijo in jokajo brez razloga.
zato naj bi že dojenčke po 6m "naučili spati"  celo noč in sicer z rituali, ne da jih pustimo jokati same, ampak da hodimo k njim in jim samo nežno prigovarjamo (brez nošenja, dotikanja,..)


Uglavnem prebrala sem že ogromno na to temo, ampak še vedno nič nevemuser posted image . Pri nas je situacija taka, mala je stara dobrih 6m, imamo večerni ritual in vsak dan povečini lepo sama zaspi (jo dava budno v posteljico) okrog 20ih. Je samo dojena, 69 cm, 8 kg (ob rojstvu 4), GH poje še zanemarljivo malo, zaradi alergije gre bolj počas. Torej se lepo redi, vsi ji pravijo da je debeluška. Ponoči je pa tako- zbudi se 2x in vedno ob istem času in sicer okrog 24 in ob 4.30 se podoji in je budna, ter zaspi nazaj: Kako naj vem ali je to samo NAVADA (nočno hranjenje) ali res rabi, je punca lačna? Namreč ona je velik jedec, poje kar ji dašuser posted image . Sem že probala ji zvečer dajat poleg dojenja še rižolino, je spet vsega velik pojedla, ampak situacija ista, je ura polnoči, ona pokonc in jest. Sem poskusla z dudo,... ne gre, se je drla skor pol ure, skos bolj naglas, ko sem jo podojila je zaspala nazaj. Vseen mislim da je to navada. Kaj mi svetujete? Študiram da bi poskusla to metodo- Estivillovo, da bi reskirala par noči, sam po drugi strani pa saj veste kakšne smo mame, malo se nam smilijo, skrbi me pa najbolj to, da bi jo pustila lačno. A je katera poskusla? Kakšni so rezultati?

Al kaj naj, do kdaj se bo nadaljevalo to nočno hranjenje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 11:50:37   
Petraa
Če ne bi bila lačna ne bi pojedla svoj obrok. in to da otrok naj bi prespal celo noč pa ne bom izgubljala besed
Vzemi so dobro knjigo ,pa boš videla kako v bistvu otroci spijo ;)

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 11:57:56   
aluš
Ne vem, jaz pri takem "tempu" zbujanja in hranjenja (sploh če res samo poje in zaspi nazaj in ne zganja cirkusa) ne bi delala revolucije.
Čeprav nikoli ne veš, kdaj jo piči jest vsaki dve uri. Takrat je pa treba ukrepat. Samo ne me vprašat za recept. Meni je to moj delal pet mesecev, potem pa čudežno prespal prvo noč in še vse naslednje.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 11:58:00   
MAŠKA
Se mi zdi, da pri teh zadevah knjig ne rabiš, te samo begajo. Prilagajaj se otroku, saj niso vsi otroci enaki.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 12:03:25   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Se mi zdi, da pri teh zadevah knjig ne rabiš, te samo begajo. Prilagajaj se otroku, saj niso vsi otroci enaki.


Se strinjam. Aluš je dobro svetovala. Jaz tudi zaenkrat še ne bi delala revolucije.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 12:09:53   
Lilita

IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Se mi zdi, da pri teh zadevah knjig ne rabiš, te samo begajo. Prilagajaj se otroku, saj niso vsi otroci enaki.



Točno tako. Ljudje smo si že kot otroci različni. Enim paše to, drugim ono. Knjige naj bodo vodilo, pomoč, ne pa zakon beseda.

Naša punca spi ponoči že skoraj od rojstva. Z vmesnimi dojenji, ki jih sama postopno zmanjšuje. Če sva se do treh, štirih mesecev dojile skoraj točno na tri-štiri, ure, tudi ponoči, se sedaj ponoči dojiva pri 8M dvakrat.
Mogoče je res lačna, lahko pa da se tudi samo malo pocrklja ali čekira, če sem še tam (ali ona ;) ). Dojenje ni samo hranjenje otroka.

No, podnevi je pridna, živahna, lačna, sitna, jokcava in še bi se našlo. Dan je predolg, da bi bili otroci samo pridni in nasmejani.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 12:10:13   
Anonimen
Mah, ja,.... knjige, članki, raziskave,.. prikazujejo neko povprečje. povprečje, ne pa vsaega posameznika psoebej, ker vsak v nečem od tega povprečja odstopa. V povprečju otroci spijo 12 ur. OK, samo eni spijao ponoči tudi samo 8 ur skupaj, drugi pa 14. Eni nehajo čez dan spati pri dveh letih, eni pri 6, eni nikoli (npr. jaz user posted image ). In eni spijo mirno celo noč, drugi nemirno, tretji se zbujajo petkrat,.... Sem zihr, da je kar velik del spanja povezan z geni. JAz, mkoj brat in ata imamo isti ritem spanja - se veliko premetavamo, sanjamo zelo intenzivno in se ponoči zbudimo ter ne moremo zaspati nazaj. odkar pomnim je tako, le da z leti postaja to še bolj intenzivno. Pa nismo nikoli spali skupaj, tako da drugo kot gene ne morem krivit user posted image .

Hočem rečt, da nekaj je povprečje, drugo pa posameznik in njegova osebnost. Cilj pa je ravnotežje, sploh v družini, kjer je intimno povezanih več članov - pusti knjige, mene, sosedo, micko in taščo, naredite si svoj vsakdan tak, da boste vi kot skupnost vsi zadovoljni.


(odgovor članu julči)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 12:13:38   
marty5
Tudi jaz pravim, da teorija je teorija, pravi odgovor pa se skriva v vsakem otroku posebej. Meni je starejši sin sam "povedal" kdaj ne potrebuje več nočnega obroka - ko sem mu ponudila flašo, ko se je zbudil, jo je gladko zavrnil (to je bilo nekje okrog 6. meseca). Je pač samo potreboval malo bližine, crkljanja. Mlajši (5,5 mesecev) je že pri dveh mesecih prvič prespal noč in od takrat se včasih ponoči zbudi, včasih ne. Zadnje čase se skoraj redno zbudi okrog 4ih zjutraj, popije svoje mleko in zaspi nazaj. Očitno je lačen - je pa res da prespi v kosu vsaj 6-7 ur.

V končni fazi saj tudi odrasli ne spimo vedno enako - včasih se zbujamo, včasih ne. Včasih nam je dovolj manj spanja, včasih potrebujemo več. Včasih kaj sanjamo, bi se samo h komu stisnili....Ne vem, zakaj od otrok pričakujemo, da so kot roboti.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 12:16:16   
Todala
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Se mi zdi, da pri teh zadevah knjig ne rabiš, te samo begajo. Prilagajaj se otroku, saj niso vsi otroci enaki.


OK, otrokom je treba prilagoditi, ampak občasno se splača poskusiti nove stvari. Ko meni že manjkalo mleka in mala imela 8m, smo poskusili, tako kot je v knjigi, nežno. V 3 dneh je "naučila spati". Brez jokanja. No, takrat že jedla kašice, rižolino itd. Jaz sem bila precej sigurna, da ne more biti lačna.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 12:42:24   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: Todala

IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Se mi zdi, da pri teh zadevah knjig ne rabiš, te samo begajo. Prilagajaj se otroku, saj niso vsi otroci enaki.


OK, otrokom je treba prilagoditi, ampak občasno se splača poskusiti nove stvari. Ko meni že manjkalo mleka in mala imela 8m, smo poskusili, tako kot je v knjigi, nežno. V 3 dneh je "naučila spati". Brez jokanja. No, takrat že jedla kašice, rižolino itd. Jaz sem bila precej sigurna, da ne more biti lačna.


A se da to tudi nežno izvesti? Brez joka oz. puščanja, da otrok joče ne vem koliko minut?

Todala, a si tako dobra in mi zaupaš naslov in avtorja knjige? Hvala!!

(odgovor članu Todala)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 12:45:18   
zarjica
Hm, definicija ˝prespati celo noč˝pomeni, spati 5 ur skupaj. Vem, tudi meni je čudno, ampak tako je. Piše v knjigi ˝Brez joka v spanje˝, pa tudi na netu sem brala.
Sicer pa - ravnati se po dojenčku. Če hoče jesti, naj je. Če ima pri 6 mesecih 8 kg, ni predebela, torej se ne hrani nekontrolirano ali preveč.
saj jo bo minilo, če ne prej, pa v puberteti...user posted image

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 13:33:44   
danijela in taja
pri 6 še rabi js mislim ,.....ti jo podoji in to je to .....glavno da pol spi do enga let a lahko ponoči jejo .....če le dojiš je še boljš .....ko ne boš jo boš odvadla tud ponoč...ne delaj si skrbi...lp

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 13:47:49   
Aurea
IZVIRNO SPOROČILO: julči

Otrok po dopolnjenem 6 m starosti naj bi prespal celo noč, kar pomeni 11-12 ur brez prebujanja in hranjenja.


user posted image

Kolikor se jaz pogovarjam, je to samo pri redkih otrocih, večinoma tistih na flaški.



_____________________________

Si sapis sis apis.


(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 13:52:01   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Se mi zdi, da pri teh zadevah knjig ne rabiš, te samo begajo. Prilagajaj se otroku, saj niso vsi otroci enaki.


user posted image se strinjam. Sploh, če je avtor američan user posted image . In ja, vsak otrok je zgodba zase...user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 14:47:53   
julči
ok, torej ni nobena probala kakšne metode, finte,... da bi otrok "se naučil spati"? Vsi so pač sami nehali... enkrat že bo tudi naša pupa, saj vem.

Ta metoda Todala ki si jo ti probala pa tud mene zanima.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 15:53:57   
marty5
Jaz sem si enkrat kupila knjigo od Pantleyeve - Otroško spanje, brez joka v sanje. Smo nekaj sprobali, ampak ne zdi se mi nobeno dokritje - gre za to, da se vzpostavi ritual ipd. No, kot je ena že prej omenila, je definicija spanja celo noč tudi po tej knjigi 5 ur v kosu, kar smo mi že zelo zgodaj dosegli....

Kar je nam definitivno pomagalo do boljšega spanja vseh je bila selitev user posted image  v svojo sobico. Prvi je šel kmalu po 1. mesecu in kmalu začel spati celo noč, 2. ravno tako. Pa na tem linku sem našla koristne info o spanju doječkov - je pa v hrvaščini. O ciklih spanja, navadah, biološkem razvoju spanca......

http://www.mameibebe.net/dijete/spavanje.asp

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 17:01:58   
eole
IZVIRNO SPOROČILO: aluš

Ne vem, jaz pri takem "tempu" zbujanja in hranjenja (sploh če res samo poje in zaspi nazaj in ne zganja cirkusa) ne bi delala revolucije.
Čeprav nikoli ne veš, kdaj jo piči jest vsaki dve uri. Takrat je pa treba ukrepat. Samo ne me vprašat za recept. Meni je to moj delal pet mesecev, potem pa čudežno prespal prvo noč in še vse naslednje.


se podpišem ... res, nikoli ne veš, kdaj boš morala vsati 10x na noč iz neznanega razloga. takrat se ti bo zdelo zdajšnje stanje milina ...

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 17:33:40   
polona5
Julči - ne pozabi: ZA TVOJEGA OTROKA NI ŠE NIHČE KNJIGE NAPISAL! To si velja zapomnit! Naš tamali se je 2 meseca (od 6-8m) zbujal vsako noč na 1 URO, ker so mu nagajali zobki. Sama sem bila zaradi teh neprespanih nočo kot zombiuser posted image . Sedaj je star eno leto, pa se še vedno zbuja po 2x na noč - enkrat za čaj okrog 1h in drugič za mleko okrog 5,6h. Redkokdaj se zgodi, da spusti čaj - tisto noč sem, verjemi, blažena in naspana za cel teden. Tako pač je. To moraš sprejeti in ne se obremenjevat z nekimi teorijami iz knjig. Lp

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 18:14:54   
zmajaz
11-12 ur v kosu pri 6. mesecih se meni zdi nekam veliko - meni zdaj tu in tam toliko prespi pri 10. mesecih, ko že ves dan je samo GH in res ne more biti lačna.

Je pa pri nas bilo tako, da smo jo spanja naučili. Je namreč že lepo spala od 21:30 do kakih 5h/6h, potem je pa naenkrat začela prestavljati uro vedno bolj nazaj in na koncu je jedla že med 00:30 in 01:30 ter spet okoli 4h. Do tega je verjetno prišlo, ker sem jo do 6. meseca samo dojila in ji enostavno ni bilo več dovolj. Ko je nekje pri 7. mesecu zvečer pojedla že ornk obrok čokolinota, pa se je vseeno zbujala ob navedenih urah, sem pa predvidevala da je to navada in sem enostavno ukinila dojenje tako zgodaj. Odločila sem se, da je ne bom dojila pred 5. zjutraj (oz. v skrajnem primeru ne pred 4:30). Prvo noč je ob 12:30 jokala enih 10 minut - sem jo božala in jo tolažila. Potem je zaspala. Ob 3:30 se je spet zbudila in začela jokati - trajalo je kake pol minute. Ko je videla, da sem jo začela božati in tolažiti, je že vedela, da ne bo nič in je raje zaspala. Potem sem jo dojila okoli 5h. Par noči se je še zbujala ob teh urah, ko je bila navajena - vendar brez joka - samo malo je pojamrala, če je pa že zajokala, pa ni trajalo več kot pol minutke. Prej kot v enem tednu se je pa tudi zbujati nehala in je začela spati najmanj do 5h, včasih pa tudi do 6h ali celo dlje. Zdaj ko se ne dojima več (noče, ker sem noseča in ji zgleda mleko več ne paše) in zjutraj dobi flaško s čokolinom kar v kinderpet (tako da ni več cartanja na dojki), pa je začela spati celo dlje - večinoma ad 20:30/21:00 pa kar do 7h ali celo 8h. Tako da sem ugotovila, da je za zgodnje zbujanje v veliki meri bila kriva želja po cartanju - bolj kot sama lakota, saj je v treh dneh po tem ko je zjutraj začela dobivati čokolino, začela sama od sebe spati 2 uri dlje kot prej, ko se je dojila.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 17.11.2008 18:15:35 >

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 19:38:20   
Todala
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

11-12 ur v kosu pri 6. mesecih se meni zdi nekam veliko - meni zdaj tu in tam toliko prespi pri 10. mesecih, ko že ves dan je samo GH in res ne more biti lačna.

Odločila sem se, da je ne bom dojila pred 5. zjutraj (oz. v skrajnem primeru ne pred 4:30). Prvo noč je ob 12:30 jokala enih 10 minut - sem jo božala in jo tolažila. Potem je zaspala. Ob 3:30 se je spet zbudila in začela jokati - trajalo je kake pol minute. Ko je videla, da sem jo začela božati in tolažiti, je že vedela, da ne bo nič in je raje zaspala. Potem sem jo dojila okoli 5h. Par noči se je še zbujala ob teh urah, ko je bila navajena - vendar brez joka - samo malo je pojamrala, če je pa že zajokala, pa ni trajalo več kot pol minutke.


Zofy, Julči, knjiga se imenuje: Metoda Dr.Eduarda Estivilla "Spi dete spi". Zmajaz je točno opisala, kako to približno gre. Pri nas prvi otrok že pri 7m sam se odločil, da spi čez noč. Drugič smo pač malo pomagali. Računali smo na to, da mogoče ne bo šlo. Mi tudi nič ne silimo, ampak od takrat vsako noč spi od 21h do 6h (zdaj ima 18m), razen če je redkokdaj bolana. Je zelo živahna in je vsak večer precej utrujena, spanje sploh ni več problema.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 19:40:30   
kajajaka
ne vem kako je z učenjem spanja...

naša na srečo prespi vso noč že od 3 meseca, spi okoli 10 ur, poje in spi še 3 ure.

Sem pa ravno zadnjič govorila s kolegico, ki ima dve deklici 2 in 1 leto, porihta jih vsak večer na enak način, pa starejša že od 4 meseca prespi noč, mala pa pri 1 letu še nikoli ni prespala noči v enem kosu... Otroci so pač različni.

Jaz je nebi učila spati... Če je lačen, naj je. Kaj pa mu daš za večerjo? Vidim, da jo le dojiš. Po moje je to pri 6mes. odločno premalo za celo noč. Kaj pa če bi dodala riževe kosmiče (se jih lahko že po 4. mesecu daje in dobiš tudi take brez dodatkov sladkorja... (zaradi alergije kot praviš). Jaz ji dajem Bio Reisflocken od Milupe, brez glutena in kristalnega sladkorja. Sestavine: riževa moka in vitamin B.

lp, srečno

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 20:03:32   
zmajaz
Zofy, Julči, knjiga se imenuje: Metoda Dr.Eduarda Estivilla "Spi dete spi". Zmajaz je točno opisala, kako to približno gre.

A to je res prav takšna metoda? Ker jam namreč nisem brala prav nobene knjige in nobenih člankov na to temo, ampak sem delala čisto po svojem občutku. user posted image

Drugače pa jaz vedno zagovarjam, da otroci so različni, imajo različne potrebe in ravno mamice so tiste, ki najbolj poznajo svojega otroka in bi morale najbolj vedeti, kaj je pri otroku dejansko potreba, kaj pa navada ali celo razvada. Samo poslušati je treba svoje instinkte.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 17.11.2008 20:15:51 >

(odgovor članu Todala)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 20:35:55   
2 Sraki
No mi smo eni tistih, ki smo pri 8M pustili otroka se jokati, dokler ni zaspal nazaj. Trajalo je vse skupaj ene 3 dni, da se je zbudil do 2x na noč. Vsekakor je v enem tednu spal celo noč brez problema. Je pa bil to skrajni ukrep, ker enostavno jaz nisem bila sposobna se vsako uro zbujati, ker je bilo to čisto preveč. Jokal pa je 2x po 20 minut in enkrat celo 40minut, potem pa je bil mir. Včasih se je zbudil malo zajokal in se spomnil, da je to brez veze in hitro zaspal nazaj.

Na tvojem mestu še ne bi šla v skrajne ukrepe, v kolikor pa se zadeva okoli spanja spremeni, pa delaj po svojem občutku in tisto kar si se odločila oz. se boš odločila vztrajaj. Je hudo poslušati otroka, da se joka tako dolgo. Mi smo ene dvakrat probali it k njemu in ga malo ogovorit in je vse še poslabšalo. Tako smo pač prilagodili metodo njemu, je pa res vsak otrok drugačen.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Se strinjate? Je to navada ali še potreba?
17.11.2008 20:54:39   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: tosja

IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Se mi zdi, da pri teh zadevah knjig ne rabiš, te samo begajo. Prilagajaj se otroku, saj niso vsi otroci enaki.


user posted image se strinjam. Sploh, če je avtor američan user posted image . In ja, vsak otrok je zgodba zase...user posted image



se strinjam

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
POZOR: Previdno s fiziološko raztopino in ...
Prepogosto izpiranje noska s fiziološko raztopino in uporaba med mamicami priljubljenega nosnega aspiratorja prinese tud...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?