|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 8:32:26   
Splet.Ka
Še to. Pri nas smo šli ven v vsakem vremenu, ker je mala uživala v nahrbtniku. Ga imate?

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 8:44:10   
petrolejka
Otroka/dojenčka v voziček, čez voziček dežno prevleko in veselo na pot. Midva tako dela vsak dan. Me sploh ne zanima kaj si folk misli. Mali in jaz uživava. V šoping greva pa le takrat, ko je res nuja. Imava tudi uornk nahrbtnik. Prakticirava ga za v hribe, ko bo pa sneg na cesti, ga bova pa še na cesti, do takrat pa voziček.

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 8:59:38   
D.anna 76
Glede na to, da v zaprte prostore z dojenčkom ne boš šla, potem ti preostane le to, da si ves dan sama z njim doma.

Če pa rabiš ti spremembo okolja,  pa predlagam da daš malega v varstvo mami ali tašči pa greš sama mal ven, v shoping pa si kupiš kaj za dušo. Boš vidla, bo še tako grd deževen dan ratal lepši.

Itak pa ne bo celo zimo slabo vreme. Vidiš, danes je že nehalo deževati.

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 11:02:37   
Leela
Ven greš takrat, ko ne pada, saj ne pada non stop. Ali pa pojdite v kakšen bazen.

(odgovor članu D.anna 76)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 11:17:54   
SpeliG
Nama z mojo 7-mesečnico uspe vsak dan iti ven, kljub takemu vremenu. Če ne pada gremo s user posted image  na sprehod (preventivno s sabo dežno prevleko za voziček in dežnik), če pada imamo pa to srečo, da smo v hiši in so pred hišo dopoldne trije prazni nadstreški za avtomobile. No, svoj avto zapeljem ven in že imava kar nekaj manevrskega prostora, da lahko mal kroživa z vozičkom.

Drugače se ne izogibava nobenih krajev, sva ravno prišle s pošte (nabito polne, ker je ravno tak datum..), ko se zbudi pa greva po nakupih. Mi druzga niti ne preostaja, da jo povsod jemljem s sabo, ker sva veliko same doma in je pač treba kdaj kam tudi it in kaj opravit. Pa še ni bila bolna, trkam...Posledično zelo rada hodi naokrog, ker je tako navajena čist od malega, si firbčno ogleduje izložbe kot prava ženska...user posted image

Se pa strinjam, da vsak dela po svoje. Niso vsi otroci enaki pri nobeni stvari in tukaj ni prav ali narobe, mamica naj dela kot se ji zdi prav.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 12:26:12   
Fidodido
Pri nas ni nikakršna ovira vreme. Prekrijemo voziček v katerem je 7 mesečnik, da ni mokre, mama pa dežnik v roke in gremo na sprehod.
Sama prakticiram, da sva čimveč zunaj, če so temperature primerne, če ne pa čimvečkrat po malem.
Včasih tudi odspimo (3 ure kar zunaj). Tudi sedaj, ko se stemni že ob 17. uri greva ob cca 18. ven za kakšne pol ure. Ni ovir!

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 12:35:25   
lenika
Sem prav vesela, da sem iz majhnega kraja in da nimamo raznih šoping centrov, ki so izgleda v večjih mestih postala kar izletniška točka za družine. user posted image  In kaj počnete tam v tistih zatohlih prostorih, brez oken, svetlobe, svežega zraka...?

(odgovor članu Fidodido)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
14.11.2008 12:46:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sirenetta)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 12:49:32   
pizamca
Loviva minute, ko ni dežja... in potem hitro ven, pa za vsak slučaj dežnik in marelo s sabo... Pa v kengurujčku se rada nosi, upam, da bo v nahrbtniku isto. Samo, da je zunaj. Mislim,da se še ni zgodilo, da bi bili cel dan v hiši, ker se nama samo sfuzla :D Pa še veliko hišo imamo, že če greva samo dvakrat po štengah gor in dol je v redu, si kar ne predstavljam kako mora biti v stanovanju....
Tudi mene zelo motijo tile dnevi, ko so tako moreči in je že skoraj ne mesec dež :( Saj bo decembra bolje, november je pa eden najbolj grdih mesecev (vsaj zame). Decembra bodo pa že lučke in vse bo okrašeno, že kar vidim našo, kako vriska od navdušenja :D

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 12:53:49   
aluš
Ja, če imaš razloge, da si res previden, potem Ok.

Tudi jaz se poslužujem tiste variante, rajše preventiva kot potem celo sranje, ker res nikoli ne več kaj se razvije iz ene navadne viroze. 100 x nič, enkrat pa za vse življenje sranje.

Ampak če pa preveč komplicira, si pa res lahko samo doma in še enkrat doma.

Jaz sem imela prvega otročka spomladi, poletje je prespal zunaj v vozičku, ko je ratal aktiven pa zima. In sem si takrat rekla, naslenjega dojenčka bom imela pozimi.  Ker prve mesece itak prespi, ko se začne zavedat sveta okoli sebe, si pa lahko veliko zunaj, ko je že toplo. In je bil res zimski, zadeva se je obnesla. Z izjemo, da je večji prinesel domov virozo in sva pri 6-tih tednih pristala v bolnici (hvala bogu brez posledic).

Predlogov kam iti pa nimam več, sem ti jih že v prejšnem pisanju naštela, pa ti ne pridejo v upoštev.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 14:32:41   
kaya2007
In kaj počnete tam v tistih zatohlih prostorih, brez oken, svetlobe, svežega zraka...?


sori, ampak če zunaj cel dan dežuje kot iz škafa, tudi tam nimam kaj početi. še posebej, ker je naša tamala stara ravno toliko, da se noče vozit v vozičku, ampak hoče sama hodit, tako da nam ne preostane nič drugega kot da smo doma, ali pa gremo kam pod streho-in na koncu ponavadi ne preostane nič drugega got shoping center user posted image  (pač državi ni v interesu, da bi nam naredila kkašne otroku prijazne kotičke, bolj se splača, da vse postavijo v trgovine). je pa res, da mi je tudi tam bolj dolgočasno kot ne in tudi tja ne gremo pogosto...bolana ni bial pa nikoli, pa se nismo izogibali nobenih prostorov.

hvala bogu, da danes ne dežuje več, greva lahko vsaj na en pošten sprehod!

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 14:33:20   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: aluš


Ker prve mesece itak prespi


Kakor kateri, naš ni, pa je bil majski.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 14:36:15   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

In kaj počnete tam v tistih zatohlih prostorih, brez oken, svetlobe, svežega zraka...?


sori, ampak če zunaj cel dan dežuje kot iz škafa, tudi tam nimam kaj početi. še posebej, ker je naša tamala stara ravno toliko, da se noče vozit v vozičku, ampak hoče sama hodit, tako da nam ne preostane nič drugega kot da smo doma, ali pa gremo kam pod streho-in na koncu ponavadi ne preostane nič drugega got shoping center user posted image  (pač državi ni v interesu, da bi nam naredila kkašne otroku prijazne kotičke, bolj se splača, da vse postavijo v trgovine). je pa res, da mi je tudi tam bolj dolgočasno kot ne in tudi tja ne gremo pogosto...bolana ni bial pa nikoli, pa se nismo izogibali nobenih prostorov.

hvala bogu, da danes ne dežuje več, greva lahko vsaj na en pošten sprehod!


No potem pa nič ne zamujamo, smo raje doma in nam je lepo. Kakor hitro pa preneha deževat, pa skočimo ven.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 14:54:40   
Lona76
Te čisto zastopim kako ti je. Naša je stara 8 mesecev in sva v tem vremenu preprosto cel dan doma. Se igrava in to je to. Ja res pa je da rabim jaz spremembo in ko pride mož domov grem zvečer na kakšno kavico ali pa v shoping. Ja s ta malo ne hodim na pošto, v shoping center, skratka nikamor kjer je veliko ljudi. Zakaj? ker je imela v svojih 8 mesecih 4 krat bronhiolitis. Prvega pri 1 mesecu in pred cca 3 meseci pa 3 v 1,5 meseca. Ja in v teh 8 mesecih smo pristali zaradi tega 2 krat v bolnici prvič pri 1 mesecu, brez kisika samo na opazovanju, pred enim mesecem pa na kisiku 5 dni. Me zanima, če bi razmišljale kako mora otrok zboleti in dobiti viroze ko bi težko dihal in bi bil v bolnici ve pa z njim. Mislim da bi vse naredile da se nebi ponovilo. Res je, da ga ne moraš 100 % zaščititi ampak se trudiš. Ja in ko pridemo mi domov si gremo najprej umiti roke in se preoblečemo, šele potem gremo do user posted image . Obiski pa morajo biti 100% zdravi, drugače jih ne sprejmemo in si morajo prav tako umiti roke. Ja bolje preprečiti kot zdraviti. Sploh pa vsi pulmologi svarijo naj otrok ne vozimo v nakupovalna središča ker punce ko boste enkrat videle da nimajo na pediatrični dovolj priključkov za kisik za vse otroke v tamkem obdobju sigurno ne boste šli v trgovino.
Sicer pa naj vsak dela kakor ve in zna. In hvala bogu da nekateri dojenčki ne zbolijo.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 17:06:10   
Najaa
Ne da ful zagovarjam šoping centre, ampak ko greste same v nabavo, a mislite da takrat pa virusov ne morete prinesti domov? user posted image

(odgovor članu Lona76)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 19:28:38   
Lona76
Ja jih lahko, ampak je manjša verjetnost da ko si umiješ roke ko prideš domov user posted image  zboli ali pa če greš v shoping center. Jaz itak pravim da naj vsak dela kot mu paše. Se mi pa zdi neumno ker ko si z user posted image  v trgovini vsi s takim veseljem gledajo v voziček in zraven kašljajo user posted image . To je tisto kar naredi največ bolanih user posted image . Tko da lahko zboli tudi tako, da domov prinese kdo drug,  vendar je manjša verjetnost. Jaz pa bom naredila čimveč da ne bo user posted image  zbolela. Zaščititi 100% je pa itak ne moram.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 20:17:52   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: nuala

Glede na tvoje stališče do stvari ti na žalost res ne ostane drugega, kot da z otrokom ostaneš doma.
Sama imam namreč popolnoma drugačen odnos do stvari in se ravnam po načelu " kamor grem jaz, gre tudi otrok".  To pomeni v trgovino, na banko, v knjižnico, na vožnjo z avtobusom, na kavo, v igralnico, v bazen, na obisk, na sprehod s psom,... In tega se držim že od začetka. Poleg tega pa sem mnenja, da mora biti otrok 1 uro na dan na svežem zraku ( majhen otrok pozimi raje 2x pol ure ) ne glede na vreme. Otroka oblečeš in je. Če noče bit v vozičku jo daj pač v ruzak.




Se podpišem pod tale post. Se ravnam po enakem načelu kot nuala. Namesto ruzaka pa pride tudi trak ali kengurujček prav, ker imaš tako otroka pod dežnikom.

Jaz ne vem, če se v shopping centrih lahko kar iz zraka naleze. Jaz jo imam v vozeku, se sprehajam po Mercator centru gor pa dol (ali City Parku), tamala se ničesar ne dotika in uživa v opazovanju ljudi, lučk. Ne vem kako bi se kaj nalezla. Sej ne hodijo ljudje mimo in kihajo in kašljajo vanjo. Če povem po pravici, nisem niti pomislila, da ne bi šla z njo kamor grem tudi sama. Nisem pomislila, da je v trgovini, knjižnici in sploh na vseh javnih mestih polno bakterij in virusovuser posted image

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 20:21:26   
Zofy
Lona76, ker vem kako je tvoja mala revica skozi bolna, tudi jaz na tvojem mestu ne bi hodila med ljudi z njo zdaj, ko razsajajo razni virusi. Je revica res že ful pretrpela v tako kratkem časuuser posted image  

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 43
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?