|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 13:18:17   
barni
Se tudi vam zdi, da prakticno v takem vremenu ne morete nikamor?

Meni je grozno, da sva cel dan notri in doma. Nasa pupa bo kmalu stara eno leto in pocasi nimam vec energije, da bi jo dohajala, saj je non stop na spidu, igrace, tekanje po vseh stirih, dvigovanje ob mojih nogah, da se se premaknit ne morem, ves cas moram biti njenem vidnem polju...

Tako si zelim, da bi malo zamenjali okolje, pa vendar KAM???

Ven ne gre, ker ne prenese pelerine cez vozek. Hodi se ne. V soping centre ne, ker je nevarnost okuzbe (koliko ljudi tja hodi prehlajenih in bolnih!).
V lokal na kavo? Ne bo slo, ker ne sedi v narocju, na tla je ne morem dati, ker je umazano in mrzlo. Naj se grem kar malo vozit z avtom, pa vendar v avtosedezu cez cas postane dolgcas.

Skratka, kaj pocnete ve? Meni je danes ze prava mora, ko vem, da bom cel dan notri....zunaj pa se kar dezuje. In sele zacenja se zima. Ko vsaj ne bi padal dez, pa bi lahko sla z vozekom....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 13:34:09   
CatJa
Če gre samo za menjavo okolja, potem kam na obisk, ali pa v nahrbtnik, dežnik in gremo naši. Jaz dam našega v voziček in na teraso, da pride do malo svežega zraka.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 13:50:10   
valela
Res je katastrofa tole vreme, pri meni je še ta problem, da sem čez dan brez avta in potem odpade še ta možnost, da bi na kak obisk skočile...
Nič, potrpeti bo treba čez zimo, potem bo pa boljše...
Se pa gremo jutri kopat v terme, da bo vsaj en dan malo pestro user posted image

LP

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 13:56:53   
Najaa
Moja se je tudi v dežju z dežno prevleko rada vozila v vozičku. Šli sva pa tudi v trg. centre v igralnice. Pa ni bila prav nič bolana zarad tega.

(odgovor članu valela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 14:21:49   
Petraa
Naš noče imeti kapice nepremočljive tako da sprehajanje po dežju odpade

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 14:36:06   
aluš
K mami-tvoji, k tašči, k prijateljici na obisk, ki ima tud majhnega čmrla.

Vse seveda pod pogojem, da kaj od naštetega "obstaja" za porabit.

Pa čakat če se dež slučajno zmoti in za 10 minut neha padat. Ampak naš je takrat 100% spal, pa tudi če drugač nikoli ni tisto uro sppal.

Pa kakšna lutkovna predstava, če je že zmožen kaj sedet na miru in spremljat, če ne je brez veze, škoda živcev.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 14:38:41   
ZvezdicaZaspanka
Ja tudi meni se zdi da smo cele dneve doma. Jaz imam dvojčka, stara 8m in sta tudi že prav aktivna in zahtevata veliko pozornosti. Čez dan smo sami...pa še v bloku na 3. nadstropju brez dvigala, brez balkona. Mala dva pa že težka, da bi ju mamica sama dol nesla (dva naenkrat).  Ko pride očka domov, je že skoraj tema...tako da nam ostanejo edino kakšni vikendi. In meni se že počasi meša ker ne moremo nikamor. Mislim, da bo zima kar dolga...

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 15:02:44   
barni
Dedki in babice delajo, tasca recimo lahko kdaj vskoci, samo kaj ko to ni prava druzba zame.
Soping centri definitivno odpadejo.
Na obisk h kolegicam bi slo obcasno, pa je treba potem gledati da smo vedno vsi zdravi. Kar pa je vcasih kar tezko, ker je enkrat en prehlajen drugic drug.
Enoletnica pa se ne zmore daljse pozornosti zato ni sans da bi sli na kaksno predstavo.

Ce ima katera se kak predlog je res dobrodosel, ker tale zima bo sicer doooolga!

Oci pride v temi domov, pa itak ce je dez, ne moremo ven. Lahko samo jaz skocim malo ohladit glavo user posted image .

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 15:12:19   
ery
Barni, mene pa zanima zakaj ne v šoping centre? Pa slej kot prej bo prehlajena ali karkoli, bolj jo boš imela izolirano, slabše bo. Otroček mora to dobiti za obrambo.




_____________________________




(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 15:22:47   
barni
No, ni cisto tako, da otrok mora biti cimvec prehlajen in izpostavljen virusom in bakterijam, da se naredi obramba. Zal. In vecji ko je otrok, lazje prenasa in preboleva bolezni, kot manjsi. Pri majhnem traja viroza recimo en teden, s tem, da se ne more normalno dojit, ne zna pihnit sluz iz noska ipd., pri vecjem pa viroza z istim virusom poteka precej hitreje in tudi otrok jo lazje prenese, hitreje je zdrav, manj tezav ima.

Soping centri so leglo virusov in bakterij, sploh v teh dneh. Ce samo pomislim, kolikokrat sem bila prehlajena, morda tudi kdaj z vrocino, kasljem ipd. in sem mirno hodila okoli. No zdaj vem, da to ni bilo posteno do zdravih. Sploh do majhnih otrok. 

Zato soping centri odpadejo. Majhni otroci nimajo se dokoncno "izdelanega" imunskega sistema. In preboleti otrosko bolezen in postati imun zanjo je nekaj cisto drugega, kot prebolevati virozo za virozo. Na to ne postanes nikoli imun. In viroza se pri majhnem otroku lahko zelo nepredvidljivo obnasa in hitro lahko pride do komplikacij, prenosa na dihala, dihalne stiske, zavracanje tekocine, dehidracija ipd. Poleg tega se bakterijska obolenja lahko zdravijo z antibiotiki, za viruse pa ni zdravil, preprosto miniti mora.

Nocem nic strasit, vsaka po svoje, samo vprasala si, pa sem napisala svoje mnenje.

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 15:46:37   
tralala
Pri nas je lepa otroška knjižnica z veliko igralno preprogo, polno igrač in knjigic seveda. Ne vem pa, kako je v tvojem kraju. Drugih idej nimam, sory.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 15:57:58   
nuala
Glede na tvoje stališče do stvari ti na žalost res ne ostane drugega, kot da z otrokom ostaneš doma.
Sama imam namreč popolnoma drugačen odnos do stvari in se ravnam po načelu " kamor grem jaz, gre tudi otrok".  To pomeni v trgovino, na banko, v knjižnico, na vožnjo z avtobusom, na kavo, v igralnico, v bazen, na obisk, na sprehod s psom,... In tega se držim že od začetka. Poleg tega pa sem mnenja, da mora biti otrok 1 uro na dan na svežem zraku ( majhen otrok pozimi raje 2x pol ure ) ne glede na vreme. Otroka oblečeš in je. Če noče bit v vozičku jo daj pač v ruzak.



_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 16:01:14   
barni
Nuala, kaksen ruzak imate vi, da gres lahko tudi v dezju ven? Mi imamo ruzak za v hribe, kamor jo velikokrat nesemo, samo ni za v dez, oziroma ce bi jo pokrila s pokrivalom za dez, ne vidi cisto nic ven. Kako to vi resite?

Nama je ravno zato tako hudo, ker sva bile navajena, da sva bile vedno zunaj, vsak dan, ko le ni dezevalo.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 16:29:08   
ery
Se podpišem pod Nualo.

Oba otroka gresta z mano povsod. Ena je stara 3 leta , drugi 3 mesece.


_____________________________




(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 18:13:06   
maša2008
A dežnika pa ne poznate?
Mi imamo nahrbtnik Vaude in ga pridno uporabljamo tudi v dežju, nosač pa ima seveda še dežnik!

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 18:50:21   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: valela

Res je katastrofa tole vreme.
Nič, potrpeti bo treba čez zimo, potem bo pa boljše...




se podpišem

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu valela)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
13.11.2008 18:55:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu botrca)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 21:16:58   
Gilo
IZVIRNO SPOROČILO: nuala

Glede na tvoje stališče do stvari ti na žalost res ne ostane drugega, kot da z otrokom ostaneš doma.
Sama imam namreč popolnoma drugačen odnos do stvari in se ravnam po načelu " kamor grem jaz, gre tudi otrok".  To pomeni v trgovino, na banko, v knjižnico, na vožnjo z avtobusom, na kavo, v igralnico, v bazen, na obisk, na sprehod s psom,... In tega se držim že od začetka. Poleg tega pa sem mnenja, da mora biti otrok 1 uro na dan na svežem zraku ( majhen otrok pozimi raje 2x pol ure ) ne glede na vreme. Otroka oblečeš in je. Če noče bit v vozičku jo daj pač v ruzak.




Se strinjam. Tudi jaz grem z našo pupo na sprehod v vsakem vremenu, pa je stara 4,5 mesecev, samo oblečem jo dobro, pa je. No dobr, če bi fejst deževalo, bi počakala, da mine, drugače pa ... ven na svež zrak.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
13.11.2008 22:56:47   
fitzgerald
kako plavanje ali pa telovadba za dojenčke / malčke? v LJ je vse polno te ponudbe, pa tudi v drugih krajih se najde kaj, seveda pa tudi tu najbrž ne moreš povsem izključiti nevarnosti okužb.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
13.11.2008 22:57:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gilo)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
13.11.2008 22:59:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu barni)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
13.11.2008 23:01:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 2:15:08   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: barni

No, ni cisto tako, da otrok mora biti cimvec prehlajen in izpostavljen virusom in bakterijam, da se naredi obramba. Zal. In vecji ko je otrok, lazje prenasa in preboleva bolezni, kot manjsi. Pri majhnem traja viroza recimo en teden, s tem, da se ne more normalno dojit, ne zna pihnit sluz iz noska ipd., pri vecjem pa viroza z istim virusom poteka precej hitreje in tudi otrok jo lazje prenese, hitreje je zdrav, manj tezav ima.

Soping centri so leglo virusov in bakterij, sploh v teh dneh. Ce samo pomislim, kolikokrat sem bila prehlajena, morda tudi kdaj z vrocino, kasljem ipd. in sem mirno hodila okoli. No zdaj vem, da to ni bilo posteno do zdravih. Sploh do majhnih otrok. 

Zato soping centri odpadejo. Majhni otroci nimajo se dokoncno "izdelanega" imunskega sistema. In preboleti otrosko bolezen in postati imun zanjo je nekaj cisto drugega, kot prebolevati virozo za virozo. Na to ne postanes nikoli imun. In viroza se pri majhnem otroku lahko zelo nepredvidljivo obnasa in hitro lahko pride do komplikacij, prenosa na dihala, dihalne stiske, zavracanje tekocine, dehidracija ipd. Poleg tega se bakterijska obolenja lahko zdravijo z antibiotiki, za viruse pa ni zdravil, preprosto miniti mora.

Nocem nic strasit, vsaka po svoje, samo vprasala si, pa sem napisala svoje mnenje.


Meni se zdi, da malo pretiravaš. Moj user posted image ima 7 mesecev in še enkrat ni bil bolan, ne prehlajen, ne nič. Pa smo vsaj dvakrat na teden v kakšnem šoping centru.
Poleg tega, da ga dvakrat na teden izpostvaljamo "leglu bakterij", sva imela oba s partnerjem v tem času virozo. Pa se malega ni nič prijelo. Res je sicer, da se otroci zelo razlikujejo glede tega in eden bo skozi zdrav pa četudi je večkrat izpostavljen kakim boleznim, drugi pa bo zbolel tudi če bo skozi zaprt doma.

No, še da malo špiknem: a partnerja pošlješ v ta kruti svet poln bacilov in bakterij oblečenega v skafander pa z masko, da kaj ne prinese domovuser posted image ...Ali ga doma tako oblečeš, da slučajno kaj ne poda otroku in tebi? Kaj pa ti? Kako pa nakupuješ, hodiš na banko, k frizerju, itd. itd. itd.? Ok, otroka ne vzameš s sabo, če sem prav razumela, ampak kaj pa ti kot vmesnik-prenosnik?

Ne vem, meni se osebno zdi tvoje razmišljanje o šoping centrih kot leglu virusov in bakterij malo user posted image .

Pa da ne bo pomote, ne preživljam celih dnevov v raznih šoping centrih, in itak da imam raje svež zrak. Ampak tudi glede tega kot glede večine ostalih reči, mislim da je najboljša ena srednja mera, brez pretiravanj ne v eno ne v drugo skrajnost.

Pa brez zamere...to je pač moje mnenje user posted image

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 7:53:00   
barni
Ej Sireneta, ni panike, normalno da ima vsak lahko svoje mnenje. In ja tudi partner je bil ze bolan in kolikor se je le dalo, smo bili loceni (mi imamo na sreco toliko prostora, da se je to dalo). Ko sem bila jaz bolna, je mala pokasirala od mene, k sreci se ni razvilo nic hujsega. kot sem napisala, mlajsi je clovek, hitreje se ga prime. In tusi to je res, da so ljudje razlicni; enih se primer prej enih kasneje.

Ves, dokler ne ves, ne boli pravijo. In res je tako. Ko pa te enkrat nekaj strafne...pravijo, da tisti, ki ga je picila kaca, se boji zvite vrvi. In res je tako. Niso tile pregovori iz trte izviti.

Hvala bogu da lahko hodis povsod z otrokom in je vse ok. Bodi vesela. Tudi jaz sem si zelela, da ne bi bilo treba tako komplicirati. Ker pa vem, kaj to lahko prinese...raje ne tvegam, ce pac lahko preprecim.

In seveda je povsod moznost okuzbe, samo ce jo lahko zmanjsas, zakaj ne? Skratka punce, vsaka po svoje, jaz samo zbiram predloge, in ce mi kaksen ustreza, se ga z veseljem posluzim. Ko je bila nasa mlajsa ni bilo vazno kaksno vreme je bilo, vsak dan sva bili zunaj, ker ni bil problem v vozicku. Ko je otrok vecji in ga vse zanima... je malo tezje zdrzati pod pelerino (tudi v ruzaku). Blagor tistim, kki jim otroci mirno sedijo v vozeku user posted image .

Hvala vsem za predloge, ja kot pravite nekatere, bo pac treba pocakati na lepse vreme oziroma da ne bo dezevalo. Takrat pa takoj ven na zrak...JUHU!


(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kam z otrokom v teh dneh?
14.11.2008 8:21:18   
Splet.Ka
Pri nas je nehalo deževati. Upam, da je pri vas tudi in boste lahko preprosto šli na sprehoduser posted image

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?