|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
29.10.2008 17:25:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nena m)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Poškodba in odškodnina
29.10.2008 17:32:05   
nena m
Pomoje pa je najbolje, da vprašaš v Tuš. Tako, na splošno, kako je urejevo z zavarovanjem pri rojstnih dnevih. Mamico vpletat bi bilo pa res zelo grdo.  

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Poškodba in odškodnina
30.10.2008 9:39:49   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: nena m

Mi smo bili pred kratkim v Lj v City parku na rojstnodnevni zabavi in je morala mama slavljenca podpisati izjavo, da prevzema odgovornost  za vse povabljene otroke za igranje v igralnici.


O šit, tega pa jaz nikoli ne bi podpisala. Saj čisto zmešana pa res ravno nisem, no!

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Poškodba in odškodnina
30.10.2008 9:42:12   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI
Saj ne vem, malo mi je nerodno kar tako klicati v TUŠ (ja, ta je bil user posted image ) in se pogovarjati nekaj, o čemer nimam pojma.


Saj samo vprašaš, ali imajo zavarovane otroke za pirmer poškodbe ali ne. Jaz sem takoj, ko sem tole temo začela brat, poklicala v Megacenter in vprašala. Saj to pa res ni nič takega.
To bi se človek že skoraj moral pozanimat, preden nekje organizira RD. No, jaz se vsekakor od zdaj naprej bom, ker prej sem res mislila, da imajo povsod zavarovano.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Poškodba in odškodnina
30.10.2008 10:08:59   
2ursae
lahko ti kar povem, da za skaženost ne boš dobila. Skaženost je podana v primeru, ko so posledice tako hude, da zunanji izgled človeka pri drugih zbuja občutek gnusa.

Lahko uveljevljaš odškodnino za njegove telesne bolečine (poveš, koliko dni je trpel hude, koliko dni srednje pa koliko dni lahke bolečine) in nevšečnosti med zdravljenjem (da je moral hodit k zdravniku, čakat, je izostal iz vrtca in igre ...), duševne bolečine (mal poveš, kako težko je otroku, ko ga boli, je siten, prizadet ...), strah (tuki se tud da mal slikovito opista, kako je bilo, ko je sam čakal na mamico, pa rešilec ... - čeprav zahtevki za strah gredo bolj težko skoz, mora oseba doživet res hud šok, npr. prometno nesrečo, pa še tam ne dobiš veliko, če se ni zgodila v res hudih okoliščinah).

upam, da ti je bilo tole kaj v pomoč

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
30.10.2008 10:59:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu 2ursae)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Poškodba in odškodnina
30.10.2008 11:06:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

A da tri centimeterska brazgotina, ki bo verjetno vidna vse življenje, ni skaženost? Meni je.


Ne, ni. Ker potem imamo vsi skažene otroke. Ne zdaj pretiravat, Bagi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
30.10.2008 13:38:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Poškodba in odškodnina
30.10.2008 20:09:08   
kekec in mojca
Joj, Bagi, meni je tako neprijetno pri srcu, ko preberem kaj o tem. Na našem RD, tudi v Oslariji v MB, sem morala plačat tri vzgojiteljice, ker so bili malo mlajši otroci, pa so vse tri stale na enem mestu in čvekale, otroci pa tekali po celi igralnici. user posted image user posted image user posted image user posted image

Stoži jih, zahtevaj odškodnino, kolikor se le da, ker so prav malomarne, kar se tega tiče!!!

(Pa na srečanje in družabni dogodki malo poglej.user posted image )


< Sporočilo je popravil kekec in mojca -- 30.10.2008 20:12:34 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Poškodba in odškodnina
30.10.2008 20:19:29   
Mišni
Moram pa prav napisat, da ne bomo samo blatiliuser posted image , da v Kranju v novem Tušu s pa fuuuuul prijazne, pa fuuuul velik jih je. Še moj otrok je rekel, da je pa tam prav fino, ker so tako prijazne vse.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Poškodba in odškodnina
30.10.2008 21:50:19   
Pia73
Od sodelavca sin se je poškodoval v enem od Hipermarketov. Bil pa je v navzočnosti očeta in morda je tudi mama bila zraven. Kakorkoli odškodnino so dobili in kar precej visoko. Tako,da obvezno zahtevaj odškodnino. Po mojem celo morajo imeti zavarovano za take primere.

Slišala sem tudi za eno, ki je padla v bolnici in si zlomila nogo pa je dobila odškodnino. Je pa res, da je padla na sveže pomitih tleh.

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Poškodba in odškodnina
30.10.2008 21:53:05   
Pia73
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Ja, na lastno odgovornost sem ga zaupala dvem neznanim tetam. user posted image




Bagi, tako razmišljanje je brez veze. A, ko si ga peljala v vrtec si pa vzgojiteljice zelo dobro poznala? Nesreča, ki se je zgodila tvojemu sinu se pa res lahko hitro pripeti. Po mojem tudi niso bile samo tiste tete krive. Lahko bi bila ti zraven pa ne bi mogla preprečiti nesreče.

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Poškodba in odškodnina
30.10.2008 21:54:14   
Volga
Jaz bi bila pa samo vesela, da je z malčkom "vse v redu". Torej, da gre zgolj za tri šive in posledično brazgotino. In niti slučajno se mi ne bi dalo razmišljati o raznih odškodninah in ostalem. Res.

(odgovor članu Pia73)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Poškodba in odškodnina
30.10.2008 21:57:09   
Pia73
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

tudi če odgovornosti nimajo zavarovane ne pomeni, da moraš kar takoj skočit v tožbo. Poskusi sestaviti odšk. zahtevek, jim poslati, pa se morda lahko dogovorite izvensodno. Če zavarovanja ni, plačajo iz svojega žepa. Če zavarovanja nimaš, ne pomeni, da nisi odgovoren, pomeni le, da odšk. zahtevkov ne plača zavarovalnica, ampak ti sam.
Aja, pa za to ne rabiš odvetnika.


Tole je pasuper napisano! user posted image  Le, da bi jaz dodala: odvetnik ne bi škodil.

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Poškodba in odškodnina
30.10.2008 22:30:54   
pravljica
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Jaz bi bila pa samo vesela, da je z malčkom "vse v redu". Torej, da gre zgolj za tri šive in posledično brazgotino. In niti slučajno se mi ne bi dalo razmišljati o raznih odškodninah in ostalem. Res.


po moje v trenutku nesreče tudi ni najprej pomislila na odškodnino user posted image  v čem je potem poanta vseh teh zavarovanj user posted image


_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Poškodba in odškodnina
30.10.2008 22:33:56   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: pravljica

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Jaz bi bila pa samo vesela, da je z malčkom "vse v redu". Torej, da gre zgolj za tri šive in posledično brazgotino. In niti slučajno se mi ne bi dalo razmišljati o raznih odškodninah in ostalem. Res.


po moje v trenutku nesreče tudi ni najprej pomislila na odškodnino user posted image  v čem je potem poanta vseh teh zavarovanj user posted image



POjma nimam, samo jaz sem preveč "lena", "flegma", da bi se mi dalo s temi zadevami ubadati. Čisto res. Po moje sem že imela priliko kdaj se spraševati isto kot Bagi in terjat kako odškodnino, ko se je malček kje poškodoval, pa sem se šele zdaj spomnila na to, zdaj ko temo berem. Pa mi ni nič žal, d se nisem prej, važno, da je z malim vse v redu.

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Poškodba in odškodnina
31.10.2008 9:32:41   
KimPossible
Se strinjam z Volgo. Bodite srečni, da so otroci odnesli samo tako. Tudi najbolj nedolžen padec lahko pusti tragične posledice. In noben denar na tem svetu tega ne popravi.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
31.10.2008 13:15:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu KimPossible)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   [Brisano sporočilo]
31.10.2008 14:00:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Poškodba in odškodnina
31.10.2008 17:17:51   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Verjetno sem izgledala tako: user posted image , ko sem v rešilcu zagledala krvavega in objokanega otroka. user posted image

Mater, ste mi zdaj dvignile pritisk.  

Zakaj pa sploh plačujemo zavarovalnicam, če v primeru poškodb, toče, poplav, požara,... ne bi zahtevali nič?
Če se ti doma zlomi steklena miza, ali ti toča poškoduje streho, boš zahteval odškodnino, za pošodbo otroka pa ne? user posted image

Mislim, jaz sem očitno res za na luno.



Ne ti, očitno sem jaz, ker se mi in ne bi dalo in ne bi pomislila na to. No saj, Hb, da ste tudi taki, ki pokoristite, kar vam pripada.

Za šive se pa oproščam, sem hitro brala.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Poškodba in odškodnina
31.10.2008 21:56:04   
kekec in mojca
Bagi, ne dovoli, da ti RR dvigne pritisk.

Vsak ima svoje mnenje... Volga je zmeraj direktna in s svojim pisanjem zadene v živo.

Pa to ni kritiziranje nobene strani.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Poškodba in odškodnina
31.10.2008 22:34:57   
mama54
Joj, Bagi, komaj zdaj sem videla, da si pisala o sineku, ki se je poškodoval v Tušu. HB, da je z njim vse v redu, saj je kazalo na pravo grozljivko. Naša dva mala sta to videla in sta zdaj vsa prestrašena, tako, da ju danes nikakor nismo spravli na igrala.Upam, da ti bo uspelo vsaj nekaj iztržit od zavarovalnice. Pa enega objemčka malemu.user posted image

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Poškodba in odškodnina
1.11.2008 8:30:05   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: KimPossible

Se strinjam z Volgo. Bodite srečni, da so otroci odnesli samo tako. Tudi najbolj nedolžen padec lahko pusti tragične posledice. In noben denar na tem svetu tega ne popravi.


Evo to je zame brezvezno razmišljanje. Pa ne govorim zdaj, naj Bagi spravi na kant trgovino in igralnico, ampak nekaj je potrebno ukrenit v tej smeri. Kje pa piše, da ne bodo ravno zaradi tega, ker bodo morali izplačat odškodnino, bolj privili svoje zaposlene, popravili nevarne dele, tiste tetike tam, ki pa pazijo na otroke, bodo pa to resnično počele.
Če bi vsak kaj ukrenil s tem, bi bilo teh poškodb manj in tudi starši bi bp zaupali otroka za kakšno uro takšnim igralnicam.

(odgovor članu KimPossible)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Poškodba in odškodnina
1.11.2008 10:04:09   
Anonimen
Zakaj pa sploh plačujemo zavarovalnicam, če v primeru poškodb, toče, poplav, požara,... ne bi zahtevali nič?

Zakaj je pa vsaj od tete ne zelis user posted image , ce ima zavarovano?
Ce bi slo za avto, bi hitro pozabili obcutke, ko gre za otroka pa...ne razumem, zakaj ne uveljavljas necesa kar ti pripada? Zavarovalnica ni socialna ustanova, visoko profitno podjetje je. V koncni fazi imas opravka z njo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Poškodba in odškodnina
1.11.2008 10:58:47   
kofetek2010
BAGI - ti kar zahtevaj odškodnino user posted image

Upam, da boš porihtala tako kot treba... meni ni uspelo, ko so tamali lani avtomatska vrata v Leclercu zlomila zapestje... sem naletela na butastega policaja, ki je želel krivdo naprtit meni in me je predal tožilstvu. HB, da so bili tam tolk prisebni in me niso klicali... Zaradi tega butastega policaja, ki je bil mnenja, da nisem dovolj poskrbela za varnost mojega otroka (kako user posted image  pa jo naj za obe roki držim in hodim z njo???) so mi odvetniki svetovali naj odstopim od tožbe za odškodnino...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




ZOBOZDRAVNIK
nataly33

Ali se vaš otrok boji zobozdravnika in zato noče na pregled?

DA (24%)

NE (74%)


Število vseh glasov: 78

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!