|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
28.10.2008 16:00:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Poškodba in odškodnina
28.10.2008 16:05:56   
Anonimen
če je nalepka, igranje na lastno odgovornost, potem ste žal popušili.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
28.10.2008 16:08:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Poškodba in odškodnina
28.10.2008 16:09:16   
rija
zavarovano imajo ziher odgovornost...to skoraj morajo meti...sicer pa je vse na lastno odgovornost.


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Poškodba in odškodnina
28.10.2008 16:14:35   
brigitaa
lahko ima zavarovano lastnik zgradbe, oz. najemnik objekta, če je pameten ima odgovrnost zavarovano, oz.plača iz lastnega žepa. obrni se nanj, hkrati pa zbiraj dokumentacijo o prejeti oz. iskani zdravniški pomoči, vse šteje, oz vsak dan

_____________________________

Kar ne ubije, te samo okrepi

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Poškodba in odškodnina
28.10.2008 16:17:22   
Anonimen
Če je otrok dodatno zavarovan za primer poškodbe, vam odškodnina pripada, v kolikor imate vsaj en poškodbeni list, ne glede na to, ali ima igralnica napis "na lastno odgovornost", ali ne. Z nalepko se igralnica zaščiti osebnih tožb in izterjav škode.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
28.10.2008 16:21:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Poškodba in odškodnina
28.10.2008 16:23:36   
rija
Žal bagi...zato pa ga jaz ne pustim samega v naši igralniciuser posted image  so mi enkrat rekli, da kao ni zaželjeno, da hodim z njim noter...ampak dokler nobeden ne odgovarja zanj, mam vso pravico biti not. Jaz se ne pustim odgnati, ker večinoma so te varuhinje itak neke študentke, ki se prej ali slej zatračajo, deca pa majo fešto. user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
28.10.2008 16:32:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Poškodba in odškodnina
28.10.2008 16:34:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalzina

Če je otrok dodatno zavarovan za primer poškodbe, vam odškodnina pripada, v kolikor imate vsaj en poškodbeni list, ne glede na to, ali ima igralnica napis "na lastno odgovornost", ali ne. Z nalepko se igralnica zaščiti osebnih tožb in izterjav škode.


user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Poškodba in odškodnina
28.10.2008 16:40:39   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: kalzina

Če je otrok dodatno zavarovan za primer poškodbe, vam odškodnina pripada, v kolikor imate vsaj en poškodbeni list, ne glede na to, ali ima igralnica napis "na lastno odgovornost", ali ne. Z nalepko se igralnica zaščiti osebnih tožb in izterjav škode.


user posted image



Ja ampak vedve pa res ne štekata, izgleda.

Bagi sprašuje, če lahko toži organizatorje, to je lastnike te igralnice?

Saj ne sprašuje, če bo dobila zavarovalnino, ko je otrok poškodbeno zavarovan pri kakšni zavarovalnici. Oh ja.

Bagi, odgovora pa žal ne vem. Po moje, vsaj po moji logiki, bi morali imeti zavarovano in sem skoraj prepričana, da imajo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
28.10.2008 16:43:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Poškodba in odškodnina
28.10.2008 16:45:15   
Mišni
Bagi, zdajle sem po telefonu vprašala tja, kjer smo mi imeli organizirano RD zabavo, pa pravijo, da otroci niso nič zavarovani za primer poškodbe.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
28.10.2008 16:56:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Poškodba in odškodnina
28.10.2008 16:57:41   
rija
bagi, jaz sem ziher, da imajo zavarovano odgovornost.....vprašaj na upravo centra.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Poškodba in odškodnina
28.10.2008 17:00:33   
Anonimen
Se vam zdi neumno, če zahtevam odškodnino? 


Ne.
Tukaj imas dve moznosti. Ali ima center zavarovano odgovornost in ti bo odskodnino izplacala zavarovalnica po obicajnem postopku ali pa je nima zavarovane, ceprav ne razumem, zakaj ne in moras odskodnino terjati preko tozbe.

Lahko pa zahtevas odskodnino tudi od tete, ki ji je bilo varstvo zaupano. Zavarovanje odgovornosti je namrec obicajen del stanovanjskih zavarovanj (hisa, etazna lastnina) in vkljucuje skodo povzroceno kjerkoli v Evropi (in tudi v doticnem trgovskem centru, ce ni slucajno eksplicitno izkljucen user posted image  ). Meni je sicer paradoksno, da je zavarovan posameznik, ne pa tak velik center. Zakaj pa tiste table, igranje na lastno odgovornost pa ne vem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Poškodba in odškodnina
28.10.2008 17:11:35   
muška
To je bilo v Tušu v Oslariji ne? Sprašujem  zato, ker se je tam zgodilo že veliko poškodb. No, poznam en primer, ko so starši dobili  odškodnino, koliko in na kak način pa ne vem. V vsakem primeru imajo zavarovano odgovornost iz tega pa seveda lahko dobiš odškodnino.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Poškodba in odškodnina
28.10.2008 21:06:39   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Bagi, zdajle sem po telefonu vprašala tja, kjer smo mi imeli organizirano RD zabavo, pa pravijo, da otroci niso nič zavarovani za primer poškodbe.


Ne me hecat. No, saj ti verjamem, samo se mi zdi ful čudno.

Torej jih lahko samo civilno tožiš ali predlagaš poravnavo, ne?



O tem pa nimam pojma. Je pa to v Kranju Megacenter, ki je kao malo bolj fensi. Ne preveč, ampak vsaj malo naj bi bilo. Mislim, nimajo se ravno za kr neki. Tako da ja, meni se tudi zdi čudno. Ampak tako so rekli.

Daj sporoči, kaj boš izvedela, kako je pri vas to urejeno in kako boste zadevo uredili.

< Sporočilo je popravil Mišni -- 28.10.2008 21:07:17 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Poškodba in odškodnina
28.10.2008 22:38:13   
pravljica
ti sam do kakšnega odvetnika stopi (ali pa do kakšne agencije ala "poravnava" ipd.), bodo ziher kaj zrihtali user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Poškodba in odškodnina
29.10.2008 11:07:40   
muška
Zdaj sem se spomnila, tukaj obstaja ena caka. In sicer obstaja nepisano pravilo, ki pravi, da naj bi pri civilnih vprašanjih o zavarovanju rekel da nimaš in to baje zaradi zlorabe. Saj na tak način lahko iz tvjoega zavarovanja vleče vsak denar, tvoja premija se pa viša.

Torej, upam, da sem razumljivo napisala.

Aja, odškodnina se v takem primeru uveljavlja preko odvetnika - nisem pa čisto 100%

< Sporočilo je popravil muška -- 29.10.2008 11:10:35 >

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Poškodba in odškodnina
29.10.2008 11:08:33   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: muška

to, da ne bi imeli zavaraovano mi je pa ful čudno še bolj pa neodgovorno. Mi npr. smo čisto mala firma, imamo tudi organizirane rojstne dneve pa imamo zavarovano odgovornost.


Očitno jih še nihče ni tožil, teh naših, ali kaj. Gre pa za Megacenter v Kranju.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Poškodba in odškodnina
29.10.2008 14:08:09   
2ursae
tudi če odgovornosti nimajo zavarovane ne pomeni, da moraš kar takoj skočit v tožbo. Poskusi sestaviti odšk. zahtevek, jim poslati, pa se morda lahko dogovorite izvensodno. Če zavarovanja ni, plačajo iz svojega žepa. Če zavarovanja nimaš, ne pomeni, da nisi odgovoren, pomeni le, da odšk. zahtevkov ne plača zavarovalnica, ampak ti sam.
Aja, pa za to ne rabiš odvetnika.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Poškodba in odškodnina
29.10.2008 14:21:07   
Pikapolonica_
Saj če nimajo zavarovano, to ne pomeni, da ti nimaš pravne osnove za poravnavo ali tožbo.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Poškodba in odškodnina
29.10.2008 14:23:14   
Mišni
Ja, pa saj to je jasno.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Poškodba in odškodnina
29.10.2008 16:11:12   
nena m
Mi smo bili pred kratkim v Lj v City parku na rojstnodnevni zabavi in je morala mama slavljenca podpisati izjavo, da prevzema odgovornost  za vse povabljene otroke za igranje v igralnici. Je pa večina staršev ostala v slaščičarni in je pač vsak malo popazil na svojega. Verjetno je povsod organizirano podobno - igralnica ne prevzame odgovornosti. Torej bi lahko tožila edino mamo slavljenca.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




je vas mož ljubosumen brez pravega razloga?
cupacups



da (26%)

ne (74%)


Število vseh glasov: 196

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!