|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stroka in Baby vac
22.9.2008 14:37:31   
maša2008
Mene pa zanima če je katera govorila s pediatrom ali zdravnikom orl glede uporabe Baby vaca? Kakšno je njihovo mnenje?
Ali je res primeren za tako male dojenčke? Kaj pa draženje sluznice zaradi uporabe sesalca?

< Sporočilo je popravil maša2008 -- 22.9.2008 14:38:59 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stroka in Baby vas
22.9.2008 14:38:47   
Doll
Tisti staromodni in tisti,ki nimajo blage veze o njem,ga odsvetujejo.Naša P ve kaj je in ga tudi sama uporabljauser posted image

(odgovor članu maša2008)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stroka in Baby vas
22.9.2008 14:40:22   
tabi
to še ful priporočajo user posted image kako pa misliš da na pediatrični čistijo noskeuser posted image

_____________________________

Moder je človek,ki se uči od drugih.Mogočen je tak,ki je zadovoljen s tem kar ima.Bogat pa je ta,ki prave prijatelje ima.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stroka in Baby vac
22.9.2008 14:46:25   
Anonimen
Na intezivni negi za nedonošenčke so tudi imeli tako zadevo. Mi smo sprobali takrat, ko je hropla in niso slišali na pljučih. Je pa bila zdravnica proti, da bi to počeli prevečkrat.

Uporabljam pa Baby Vac zdaj pri hčerki ko ima res poln nos (npr. zjutraj ko vstane ima dostikrat polnega, ali pa takoj po napadu joka, ker takrat dosti gre ven).

Z zadevo pa ni treba pretiravat, za normalno čiščenja nosa je dovolj robček- pri tistih ki znajo izpihniti.

Ko smo bili mali smo čistili tako, da sem potegnila z usti in ne s sesalcem.

< Sporočilo je popravil Bojana26 -- 22.9.2008 14:47:30 >

(odgovor članu maša2008)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stroka in Baby vac
22.9.2008 14:47:16   
simona2
Meni je tudi pediatrinja rekla, če imamo aspirator, ki se priključi na sesalec, ko smo se mučli z ročnim pa ni šlo, pa moram reči, da je naša pediatrinja zelo "tradicionalna".

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu maša2008)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stroka in Baby vac
22.9.2008 18:18:04   
rija
torej stroka je za....vsaj tisti, ki vedo, za kaj se gre.

saj sesalec nič ne izsuši sluznice bolj, kot katerakoli pumpica. bistvo vsega je samo enakomeren vlek, ki ga z usti ali ročno pumpico ne moreš dosečti.

v bistvu si je BV izmislila ena mamica in njen pediater. sta tako dolgo tuhtala, da sta na koncu razvila ta fenomenalni izdelek.
sprva je bil steklen, vendar so ga zaradi krhkosti in predvsem zato, ker steklarji niso mogli napihat dovolj BV, zamenjali s plastičnim.

vse to se podrazumeva, da gre za čiščenje noska ob bolezni.

v ničemer ni dobro pretiravati, torej tudi z BV ne....pa s tem ne mislim, da otroku ne smeš pogosto sesati nosu....lahko, vendar ko je BOLAN. ni pa BV mišljen za vsakodnevno čiščenje ZDRAVEGA noska.

zdrave noske je potrebno pustiti pri miru! niš štohat s palčkami, nič z robčki in nič z fiziološko. enostavno mir jim je treba dati.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu maša2008)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 12:11:57   
SpeliG
Mene pa čist tako zanima, koliko časa cca pri vaših user posted image  trajajo običajni prehladi.
Pri nas ima zdaj točno teden zamašen nosek in nič ne kaže na bolje. Danes ji četrti dan čistim z BV, ven spravim OGROMNO, ampak vsak naslednji dan je še mal slabše. Ker nima vročine in tudi skoraj ne kašlja, naju zdravnica ne jemlje resno. Zdaj pa nevem, ali je možno, da sem preveč pogosto čistila, ali pa je to normalen proces...?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 12:15:27   
maša2008
Naša je tako prehlajena že točno sedmi dan. Vseeno smo šli do zdravnika, da smo sedaj pomirjeni glede ušes, pljuč....
Svetovala nam je čiščenje noska s fiziološko. Ker je sluznica nabreka in prihaja do krvavitev naj bi z Baby vacom čistili le OBČASNO.

(odgovor članu SpeliG)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 12:18:39   
SpeliG
Sej sva bile tudi midve pri P. in je vse ostalo OK, pljučka, ušeska, grlo je rahlo vneto ampak nič hujšega. Nosek pa čist zapacan...

(odgovor članu maša2008)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 12:22:41   
maša2008
Pravijo da se lahko vleče tud 10-14 dni user posted image . Upam, da bo kmalu bolje.

(odgovor članu SpeliG)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 12:31:03   
simona2
Ja tudi nam se nos vleče že več kot teden dni in ker je malo zatekalo nazaj so bila tudi pljučka slišati slabo, Ko mislimo, da je že malo bolje se spet nos zamaši - za znoret. Pediatrinja je rekla tudi, da ne smemo ven in tako smo že od prejšnjega petka praktično v stanovanju.

A ve hodite ven, če imajo tako zamašen nos, pa so brez vročine?

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu maša2008)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 12:37:42   
maša2008
Mi, če nima vročine, gremo normalno ven. Paziti je treba edino, ce je zrak zunaj zelo mrzel (kar pa sedaj še ni) da otrok s prehladom ni izpostavljen prevelikim nihanjem v temperaturi - predvsem zaradi bronhijev in pljuč, če zaradi zamašenega nosu diha skozi usta.

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 12:38:51   
SpeliG
Nama je rekla da greva lahko za kakšne pol urice toplo oblečene na zrak in sva tudi malo šle. Se mi bo kar zmešalo v stanovanju, res... Pa mala je razdražena, ker je zaspana pa ne more spat zarad dihanja, noro. Vsaj ponoči jo zaenkrat ne moti, HB..

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 12:46:24   
Marogica
TOrej.....mi smo to "aparaturo" nesli zdravnici pokazat, ker je prav tako čudno pogledala, ko smo ji omenili sesalec. Ko ga je videla, je bila navdušena in njena pripomba je bila, da škoda, da se več mamic ne odloča za takšne stvari. Namesto tega pa predpisuje kot nora fiziološko razstopino.

TOrej....stroka vsaj kar se mojih izkušenj tiče, je nad tem navdušena.

Otroka pa stara 7.5 let in 3.5-pri obeh sem ga uporabljala. Pohvalna zadeva, nobenega izsuševanja sluznice in podobnega. Pri ta mlajšem se ga uporabila, ko je bil star 1 mesec. Tako, da brez panike.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu SpeliG)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 13:00:33   
lana8
Sama sem vprašala pediatra o baby vac-u in kakšno mnenje ima glede njegove uporabe. Povedal je da je že slišal zanj, in da nekaj podobnega uporabljajo v lj. porodnišnici,samo pri sami uporabi moramo paziti da ne rinemo baby vac preveč user posted image  v nosnici.  

(odgovor članu maša2008)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 13:44:58   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: SpeliG

Mene pa čist tako zanima, koliko časa cca pri vaših user posted image  trajajo običajni prehladi.
Pri nas ima zdaj točno teden zamašen nosek in nič ne kaže na bolje. Danes ji četrti dan čistim z BV, ven spravim OGROMNO, ampak vsak naslednji dan je še mal slabše. Ker nima vročine in tudi skoraj ne kašlja, naju zdravnica ne jemlje resno. Zdaj pa nevem, ali je možno, da sem preveč pogosto čistila, ali pa je to normalen proces...?


mislim, da je to normalno.

prav tako pa mislim, da bi zdaj že bile na AB, ker če ima toliko sekreta, bi že fasala kakšno vnetje ušes user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu SpeliG)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 13:45:38   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: lana8

Sama sem vprašala pediatra o baby vac-u in kakšno mnenje ima glede njegove uporabe. Povedal je da je že slišal zanj, in da nekaj podobnega uporabljajo v lj. porodnišnici,samo pri sami uporabi moramo paziti da ne rinemo baby vac preveč user posted image  v nosnici.  


BV je oblikovan tako, da enostavno ne moreš preveče porinit v nosnicouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu lana8)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 15:35:45   
SpeliG
Ma ja, saj tudi jaz menim, da  ne more škodit, če ga pogosto uporabljam in sproti spraviva vse to ven iz noska. Se sprašujem od kje vse to, pa tak mali nosek. In predvsem se sprašujem, kako bi jaz to spravila ven z ročno pumpico, ki smo jo uporabljali do sedaj. Ne bi, nikakor, in verjetno bi res že imele kakšno vnetje ušes...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 19:37:24   
BAMBINA_
Mene pa zanima do katere starosti tole uporabljate. Ker, a ni štos tega spiranja s fiziološko in raznih aspiratorjev v tem, da se to počne zaradi tega, ker otrok pač še ne zna spihati šmrkljev. Ma, jaz ga že ves čas učim in srčno upam, da se bo pri kakšnih dveh letih znal sam ošmrkati...


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu SpeliG)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 19:42:34   
Doll
Star 3,5 pa ga še vedno uporabljamo.
otrok ne more še pihnit tako močno ,saj tudi jaz uporabljam baby vac ;)
Sem včasih tako prehlajena da ne morem vsega dati ven

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 19:44:56   
BAMBINA_
 
IZVIRNO SPOROČILO: Doll
saj tudi jaz uporabljam baby vac ;)

A res? Hehe user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 19:46:06   
Doll
ja res,priznam ,pa kaj.
Pomembno je samo to,da mi pomaga,mi je čist vseeno da je to nekaterim tak mimo,ko si to rinem v nos ;)

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 20:05:44   
Anonimen
Ogromno sem že prebrala o tej super zadevi in ker smo tudi mi sedaj na tem, da nam bo prišel prav pri user posted image , me zanima, kje se Baby vac kupi.
Hvala

(odgovor članu Doll)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 20:29:43   
rija
www.babyvac.si

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Stroka in Baby vac
23.9.2008 20:31:06   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Star 3,5 pa ga še vedno uporabljamo.
otrok ne more še pihnit tako močno ,saj tudi jaz uporabljam baby vac ;)
Sem včasih tako prehlajena da ne morem vsega dati ven



moj mož ga uporablja občano pri 42tih.....ko ma pod nosom že vse vneto od robčkovuser posted image  je BV balzam....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Številka žabic
Katka123 RR

katero številko žabic kupiti za novorojenčka?

56 (87%)

62 (13%)


Število vseh glasov: 15

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!