|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Avto ali otrok?
20.8.2008 10:30:29   
lunca77
Po nalovu sodeč sem mislila, da gre za vprašanje finančne narave user posted image
Drugače pa po dveh mesecih z izpitom tudi jaz raje peljem svjega otroka sama.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Avto ali otrok?
20.8.2008 11:12:34   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: lunca77

Po nalovu sodeč sem mislila, da gre za vprašanje finančne narave user posted image
Drugače pa po dveh mesecih z izpitom tudi jaz raje peljem svjega otroka sama.



Se opravičujem za tako narobe izbran naslov. user posted image

Mišni, ne nima jih -avto je star.

(odgovor članu lunca77)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Avto ali otrok?
20.8.2008 11:38:51   
smrka
IZVIRNO SPOROČILO: petja

Po 2 mesecih od opravljenega izpita nobenega.


Se totalno strinjam! Po 2 mesecih otrok nima pojma kaj pomeni sedet in vozit za volanom. Seveda mora vozit cim vec da si pridobi izkusenj - vendar ne takih relacij da bo v enem kosu prepeljal par sto kilometrov in to brez prisotnosti starsev. Najvec nesrec zakrivijo mladi vozniki ki se imajo za prepametne in gas do daske in vsa cesta je njihova, in sekajo ovinke, prehitevajo kot da so sami na cesti.... Tudi sama sem bila mlada voznica in sem mislila da sem bog i batina, dokler nisem prisla parkrat v kocljive situacije ki bi me lahko stale zivljenja. Ko sem sama naredila izpit od prve in ko sem se vsedla v avto od starsev mi je to blo cist neki druzga, ker sem vozila v avtosoli novega golfa, doma pa zjahan star avto. Kuplunga, saltanje to je vse blo zame drgac, cudno sem spuscala kuplungo.... rabila sem nekaj casa da sem to osvojila.



< Sporočilo je popravil smrka -- 20.8.2008 11:39:15 >

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Avto ali otrok?
20.8.2008 17:48:18   
bodoča
IZVIRNO SPOROČILO: Ženkica

IZVIRNO SPOROČILO: bodoča


Jaz sem tudi odgovorna in ne divjam na cesti, pa sem se jokala od sile in straha, ko sem prvič, nekaj dni po opravljenem izpitu, šla na poskusno vožnjo po avtocesti. Seveda v spremstvu izkušenega voznika.




Takih se pa jaz najbolj bojim. user posted image



Te zastopim, da se takih bojiš, pa saj nisem jokala skoz, ampak samo tisti prvi šok, ko mi je bilo rečeno, da naj peljem na avtocesto.

Sma se pa itak peljala enih 5 km - 7 km avtoceste, dost za prvič, no zdaj pa ravno po avtocesti najraje vozim, mi je veliko bolj varna kot navadne ceste.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Avto ali otrok?
20.8.2008 18:02:53   
Anonimen
Izkušnje si lahko nabira, ko se bo peljala v mesto po vsakdanjh opravkih, ne pa ko bo po avtocesti dirkala in tiščala na gas


Tudi izkusnje na avtocesti si moras enkrat nabrat.

Jaz sem sla takoj na AC, kolikor jo je takrat bilo....ceprav je bila (in je se) magistralka statisticno veliko bolj nevarna. To ti povedo v avto soli, da je treba cim vec vozit, da izkusnje dobis. Ce se tako bojite za svojega otroka na cesti, prosite instruktorja za dodatne ure voznje s spremljevalcem, da otrok izkusnje dobi.

Norosti, ki jih bo eventuelno delal na cesti, niso posledica neizkusenj, ampak vzgoje. Kultura in nekultura obnasanja se pokazeta na cesti, ne toliko vozniske spretnosti. Kultura pomeni, da sedes za volan spocit, da si skoncenriran na cesto (in ne na muziko, mobitele in prijateljice) in da upostevas osnovna pravila voznje, to je skrb za nemoten, umirjen in varen promet. In ta kultura ima z izkusnjami opraviti tocno nic, ima pa veliko opraviti z naso vzgojo.

Jaz ji avta v tem primeru ne bi dala.
Ne zato, ker se bojim za pleh in ne zato, ker nima izkusenj, ampak zato, ker upam, da bo otrok pri teh letih imel toliko domisljije in toliko veselja, da bo znal za svoje "kaprice" poskrbeti sam :).

(odgovor članu haloze)
  Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Avto ali otrok?
20.8.2008 19:01:17   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: petja

Po 2 mesecih od opravljenega izpita nobenega.



Pri nas bi bilo enako.

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Avto ali otrok?
21.8.2008 0:58:59   
Acjom1
IZVIRNO SPOROČILO: asso

Jaz sem pa po naslovu sodeč mislila, da nekdo izbira med nakupom avtomobila in "nakupom" otrokauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Enako! Pa mi no blo nič jasno... user posted image
V glavnem, tudi jaz po moje po dveh mesecih ne bi dala nobenega avta. Za izkušnje nabirat je po moje bolje, da je poleg nekoga, ki jih sam ima (starši, ali pa kdo drug, ki mu je za zaupat), ne pa da je otrok prepuščen sam sebi. user posted image Ne vem no..mislim, da je boljše postopoma začet.
Ampak to ni bilo vprašanje... user posted image Torej, če bi vseeno presodla, da je dovolj odgovorna in dobra voznica, bi se ziher odločila za boljši avto, varnost je pa le na prvem mestu.

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Avto ali otrok?
21.8.2008 9:56:28   
mehurčica
Enako: "Po 2 mesecih od opravljenega izpita nobenega." Za po mestu in okolici ja, valda. Za na morje pa ni šans.

_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu Acjom1)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Avto ali otrok?
21.8.2008 9:58:17   
mehurčica
Aja, še pozabila odgovorit na vprašanje: vsekakor bi dala za na daljšo pot varnejši avto. 

_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Avto ali otrok?
21.8.2008 12:51:39   
dory
Sem se ravno spomnila...starši ki so svoji hčeri ravno tako zaupali, so ji po treh mesecih dali avto, pobrala je še nekaj sošolk in gas na hrvaško obalo...ona se ni vrnila živa,ker jih je na enem ovinku zaradi prehitre vožnje zaneslo...v tistem trenutku je nasproti pripeljal tovornjak..

nesreča ne počiva, to je res in včasih tudi če ti po pravilih voziš prileti vate kdo drug...ampak izkušnje so le izkušnje in včasih so le te odločilnega pomena...le te se pridobivajo počasi in iz krajših prog postopoma na daljše...


(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 110
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




DUDA
nataly33

Ali ima vaš dojenček rad dudo?

DA (61%)

NE (39%)


Število vseh glasov: 109

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!