|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 18:04:20   
Anonimen
vozi sam na morje v divjem avtu, pa naj mu še tako zaupam


Meni so 100% zaupali, avto sem dobila vedno, ko sem zanj prosila.

Ampak na kraj pameti mi ni prislo, da ga prosim za na morje. Ker pri 18-ih pa menda imas toliko casa, da gres na vlak in bus user posted image . Pa se fajn se imas na poti do tja user posted image . In nihce ne tezi dva tedna prej, kako naj vozim, na kaj naj pazim in kaj vse se lahko zgodi.

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 18:04:59   
mojamura
kar si sam kupiš bolj ceniš - res je!


kerensa tudi pri nas bo tako....

btw a veš da mave obe sina, pa oba sta po mojih podatkih isti letnik..97 in 05 - a mam prav?

< Sporočilo je popravil mojamura -- 19.8.2008 18:05:53 >


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 18:05:22   
Kerensa*
Če ne drugega, tudi to, ja.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 18:23:43   
Naja31
Ali bi jih sama peljala na morje, ali bi šle z drugim prevoznim sredstvom.
Jaz sem šla z dvema prijateljicama pri 23ih na Hvar (pa imam izpit od 18ega leta), vse tri smo imele izpit, jaz svoj avto, ampak smo šle z vlakom do Rijeke in tam na trajekt.

Sem pa tudi 14 dni po opravljenem izpitu vzelo očetov avto (ki je takrat delal v tujini) in šla s prijateljico v shopping v Celovec, tja čez Ljubelj in nazaj skozi Karavanke. Nihče od staršev tega ni vedel. Če zdaj pomislim, je bia to neumnost. ampak takrat se mi je zdelo najbolj normalno, da če imam izpit in avto, grem nekam.

 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 18:24:42   
lemavrica
Nejbrž mu ne bom pustila da gre tako kmalu po narejenem izpitu sam za volan in na morje. Sem pa jašla skoraj takoj po narejenem izpitu s fantom na morje in sem jaz vozila in že odkar imam izpit pretežno jaz vozim, ker sebi najbolj zaupam.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 18:25:35   
Anonimen
ampak smo šle z vlakom do Rijeke in tam na trajekt.


To je the best ideja user posted image .

Samo ne vem, kam gredo user posted image

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 18:36:23   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: petja
Po 2 mesecih od opravljenega izpita nobenega.
Vaj not? 

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 18:49:45   
bodoča
Jaz ne bi posodila nobenga avta, pa naj bo še tako odgovorna punca.

Jaz sem tudi odgovorna in ne divjam na cesti, pa sem se jokala od sile in straha, ko sem prvič, nekaj dni po opravljenem izpitu, šla na poskusno vožnjo po avtocesti. Seveda v spremstvu izkušenega voznika.

Čista nekaj posebnega je, ko inštruktor sedi zraven tebe in spet je čist nekaj drugega, ko se prvič sam pelješ do najbljižje trgovine.

No, zdaj me pa itak ne spravijo več iz avta, res rada vozim in najboljš mi je, če sama vozim.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 18:58:02   
petja
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: petja
Po 2 mesecih od opravljenega izpita nobenega.
Vaj not? 


Sej sem v svojem 2. postu odgovorila ... Zato ker nimaš izkušenj, ne znaš odreagirati v kritičnih situacijah. Npr. večkrat na leto na medvoškem krožišču srečam folk, ki se v krožnem vozi v levo. Folk, ki ima že nekaj let izpit - že to je noro. In trdim, da je razlika, če jaz srečam takega norca na cesti ali pa ena punca, ki ima vozniški izpit šele 2 meseca - razlika bo v reakciji. Kako odreagirati pa izveš le iz izkušenj. In na poti na morje, kar je vsaj 100 km, se ti lahko zgodi svašta - jaz SVOJEMU otroku ne bi dala avta tako zgodaj, tako pač razmišljam.

O alternativnih prevoznih sredstvih so se pa že ostale razpisale.

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 19:17:13   
želva
IZVIRNO SPOROČILO: petja

Po 2 mesecih od opravljenega izpita nobenega.
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vedno več nas je!

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 19:49:30   
ZARA
Petja, ampak jst poznam žensko, ki ima izpit že 18 let in vozi, kot da ga sploh ne bi imela. Nevarna sebi in okolici.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 19.8.2008 19:50:36 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 20:10:49   
petja
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Petja, ampak jst poznam žensko, ki ima izpit že 18 let in vozi, kot da ga sploh ne bi imela. Nevarna sebi in okolici.


Sej ravno zato, ker je toliko norcev na cesti ... če imaš izkušnje, boš definitivno bolje odreagiral kot če jih nimaš.

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 20:28:11   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: petja

Po 2 mesecih od opravljenega izpita nobenega.


Tudi jaz ne. Izkušnje si lahko nabira na krajših relacijah, šele potem pa na daljših. Jaz tudi svoje hčere ne bi pustila z nekom ki ima samo 2 meseca izpit.

Kasneje pa vsekakor varnejši avto.

Pa brez zamere.

< Sporočilo je popravil Alfabeta -- 19.8.2008 20:35:17 >

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 21:01:18   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

vozi sam na morje v divjem avtu, pa naj mu še tako zaupam


Meni so 100% zaupali, avto sem dobila vedno, ko sem zanj prosila.

Ampak na kraj pameti mi ni prislo, da ga prosim za na morje. Ker pri 18-ih pa menda imas toliko casa, da gres na vlak in bus user posted image . Pa se fajn se imas na poti do tja user posted image . In nihce ne tezi dva tedna prej, kako naj vozim, na kaj naj pazim in kaj vse se lahko zgodi.


No, meni so moji starši sami ponudili avto za na morje. Pa zato nisem nič razvajena, nisem delala neumnosti na cesti, avto sem vrnila brez praske. In ja, sem si tudi svojega zaslužila s počitniškimi deli.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 21:03:27   
Anonimen
Sploh nisi razumela poante user posted image .

Pri 18-ih je toliko nacinov, da se imas ze na poti na morje fajn user posted image , kar poslusanje starsev (in starsev prijateljic), kaj se lahko zgodi in kako vozit, ni. Ampak saj je vseeno, naj naredijo, kakor jim je prav.

(odgovor članu anitaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 21:16:45   
Dashenka
Jaz bi jih tudi raje peljala in prišla iskat ali pa jim plačala karto za vlak ...

in pa
Tudi midva avta ne bi posodila, ampak otroka na morje peljala in prišla iskat.

ali celo
....bi raje ali ga peljala sama oz. vsaj sedela zraven, da on pelje v eno smer na morje, ....


Lahko rečem le OMGuser posted image !!! To je pa višek overprotection-a.
Pa saj vendar ni govora o 10 letniku, ki se odpravlja v poletno kolonijo ali tabor.
Pač pa o polnoletni hčeri, odrasli ženski z volilno pravico, ki je med drugim opravila tudi izpit za vožnjo osebnega avtomobila.

In popolnoma normalno je, da je sposobna odšofirat do morja. Zakaj pa ne? Saj se ne odpravlja na štart rallyija Pariz-Dakar.

Glede posojanja avta pa jaz otroku svojega ne nameravam posojat za na dopuste.  Iz preprostega razloga, ker lastnega avta razen v izjemnih prilikah ne posojam.
Pač pa bom v močno spodbudo in tudi delno finančno pomoč, da si bo hči čim prej kupila lasten avto. Enako kot so to pred 20 leti storili moji starši in pred 50 leti stari starši.
Ta pa bo primeren budgetu študenta in se niti pod razno ne bo mogel kosati z voznim parkom dobro situiranega 50 letnika na vrhuncu kariere. Kar pomeni med drugim tudi to, da mu bo zagotovo manjkalo kar nekaj varnostnih gadgetov, za katere nas avtomobilska industrija vsakič znova uspe prepričat, da so absolutni varnostni "must".

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 21:21:14   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Jaz bi jih tudi raje peljala in prišla iskat ali pa jim plačala karto za vlak ...

in pa
Tudi midva avta ne bi posodila, ampak otroka na morje peljala in prišla iskat.

ali celo
....bi raje ali ga peljala sama oz. vsaj sedela zraven, da on pelje v eno smer na morje, ....


Lahko rečem le OMGuser posted image !!! To je pa višek overprotection-a.
Pa saj vendar ni govora o 10 letniku, ki se odpravlja v poletno kolonijo ali tabor.
Pač pa o polnoletni hčeri, odrasli ženski z volilno pravico, ki je med drugim opravila tudi izpit za vožnjo osebnega avtomobila.

In popolnoma normalno je, da je sposobna odšofirat do morja. Zakaj pa ne? Saj se ne odpravlja na štart rallyija Pariz-Dakar.

Glede posojanja avta pa jaz otroku svojega ne nameravam posojat za na dopuste.  Iz preprostega razloga, ker lastnega avta razen v izjemnih prilikah ne posojam.
Pač pa bom v močno spodbudo in tudi delno finančno pomoč, da si bo hči čim prej kupila lasten avto. Enako kot so to pred 20 leti storili moji starši in pred 50 leti stari starši.
Ta pa bo primeren budgetu študenta in se niti pod razno ne bo mogel kosati z voznim parkom dobro situiranega 50 letnika na vrhuncu kariere. Kar pomeni med drugim tudi to, da mu bo zagotovo manjkalo kar nekaj varnostnih gadgetov, za katere nas avtomobilska industrija vsakič znova uspe prepričat, da so absolutni varnostni "must".




No, tale absolutni varnostni "must" je zadnjič rešil mlado punco (znanko). To je skor tako, kot bi rekla, da včasih tudi niso bili otroci privezani v avtu, pa v sedežih, zakaj potem danes morajo biti?

Pa danes res ni neka ogromna razlika v nakupu avtomobila, ki ima vsaj 1 airbag.  Saj ne rabi biti avto nov -ali pač?

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 21:32:53   
Dashenka
Nisi me dobro razumela.

Nikjer nisem napisala, da se morajo mladi vozit v 20 letnih razbitinah.
Danes lahko za 3000 EUR kupiš rabljen avto, ki je na EURONCAPu dosegel 5 zvezdic.

Ampak to posestniškim in zaščitniškim staršem še vedno ne bo dovolj. Ker (pre)več varnosti res nikoli ne škodi.

In bodo raje svoje hčere vozili in hodili iskat na morje. In to hčere, starosti, kot je bila Marija Terezija, ko je prevzela vladanja Avstroogrske in začela z rojevanjem svojih 16 otrok.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 21:37:40   
petja
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Nisi me dobro razumela.

Nikjer nisem napisala, da se morajo mladi vozit v 20 letnih razbitinah.
Danes lahko za 3000 EUR kupiš rabljen avto, ki je na EURONCAPu dosegel 5 zvezdic.

Ampak to posestniškim in zaščitniškim staršem še vedno ne bo dovolj. Ker (pre)več varnosti res nikoli ne škodi.

In bodo raje svoje hčere vozili in hodili iskat na morje. In to hčere, starosti, kot je bila Marija Terezija, ko je prevzela vladanja Avstroogrske in začela z rojevanjem svojih 16 otrok.



Dej nehaj no! Me smo gor rasle v drugačnih časih, ni bilo toliko avtomobilov, pa še vedno smo prišle do morja. Trenutno so pa razmere na cestah grozne, tako da če sem zaradi tega preveč zaščitniška do svojega otroka, pa naj bo! Raje vidim, da je živa!

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 21:41:51   
ZmajTolovaj
In bodo raje svoje hčere vozili in hodili iskat na morje. In to hčere, starosti, kot je bila Marija Terezija, ko je prevzela vladanja Avstroogrske in začela z rojevanjem svojih 16 otrok.

user posted image

Meni so dali avto pri 19, ko smo šli na morje, pa ni bilo problema, ker sem se dobro zavedala, da je cesta nepredvidljiva. Pa v enem letu, kar sem imela takrat izpit, sem res veliko prevozila, čeprav relacijskih  samo ene par.
Meni se tudi ne zdi fajn preveč ščitit svoje otroke; do njihove polnoletnosti je precej časa, da jim dopoveš kako in kaj se obnašat v civilizaciji. Resda je veliko norcev na cesti, ampak ti lahko naletijo tudi name ali na vas, izkušene voznike, pa ni rečeno, da nam bodo izkušnje pomagale. Ravno zato pa je fajn imet kolikor toliko varen avto (brez airbagov ni šans), ne nujno nov, seveda. Pa za začetek v Umag, ne ravno Dubrovnik.

No, tok teorije, vprašajte me čez 17 let, ko tamali ne bom posodila avta niti do Ljubljane user posted image


< Sporočilo je popravil ZmajTolovaj -- 19.8.2008 21:43:06 >


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 21:45:32   
petja
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj


No, tok teorije, vprašajte me čez 17 let, ko tamali ne bom posodila avta niti do Ljubljane user posted image



Sej to jaz zdaj razmišljam in totalno ptekam fotra, da je vztrajal na tem, da še en tečaj opravim z njim user posted image .

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 21:45:59   
pikecpokec
Ah, dejte no! Na vlak, avtobus ali trajekt naj gre. A ji bo krona z glave padla?

_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 21:50:11   
petja
IZVIRNO SPOROČILO: pikecpokec

Ah, dejte no! Na vlak, avtobus ali trajekt naj gre. A ji bo krona z glave padla?


Ne to ne, samo ti boš preveč zaščitniška do hčere!

Itak je pa na busih, vlakih in trajketih najlepš user posted image user posted image .

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 21:55:14   
LoCa
js se strinjam s petjo & co. po če ima punca 2 meseca izpita nima kaj se vozit sama na morje. in s tem bo najbolj poskrbljeno za varnost na cesti. če bi bla ona tolk odgovorna niti ne bi vzela avta ampak bi že sama hotla prej najprej več izkušenj. in razen tega, iz načela za daljše relacije frocu ne bi avta posojala, če ne bi blo mene al kake odrasle osebe ki jo poznam, zraven. mislim, da ne bi.
zarad takih for ima mularija v iber razvajene riti, tolko za intermezzo.

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Avto ali otrok?
19.8.2008 22:54:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anitaz

IZVIRNO SPOROČILO: petja

Po 2 mesecih od opravljenega izpita nobenega.


Kako pa si bo otrok nabiral izkušnje?



Tako, da bo stars nekaj casa vozil z njim kar malo v tri dni ali pa po opravkih. Jaz tudi nisem smela vozit sama Cliota, ki ga imamo skupaj s sestrami, dokler nisem naredila 1000 km z ocijem. In po 2-eh mesecih izpita se ne bi sla sama na morje, brez izkusenega soferja zraven mene. Je se prevec nepredvidljivih situacij. Tako da se strinjam s petjo.

(odgovor članu anitaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




imena
klara2007

katero izmed naštetih imen vam je najbolj všeč?

tiana (14%)

lana (38%)

neža (46%)

vanesa (2%)


Število vseh glasov: 129

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!