|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 1:02:43   
ELMA
IZVIRNO SPOROČILO: nizy


Se jo da naročiti tudi brez šunke ali pa s piščančjimi prsi namesto šunke.


ja , pa roke je treba prej umiti , da ne ostane vonj in okus po šunki user posted image



user posted image user posted image    Ta je pa bla dobra user posted image

_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.

(odgovor članu nizy)
Neposredna povezava do sporočila: 301
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 1:02:54   
nizy
juhu....dobila sem 4****


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nizy)
Neposredna povezava do sporočila: 302
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 1:04:11   
kvaražugon
IZVIRNO SPOROČILO: nizy


Se jo da naročiti tudi brez šunke ali pa s piščančjimi prsi namesto šunke.


ja , pa roke je treba prej umiti , da ne ostane vonj in okus po šunki user posted image


Predvidevam, da je Marogica kar striktna glede higiene. Vsaj kolikor sem uspela sama opaziti.user posted image


_____________________________

Ne boj se smrti, boj se neizživetega življenja.

(odgovor članu nizy)
Neposredna povezava do sporočila: 303
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 1:10:15   
nizy
Predvidevam, da je Marogica kar striktna glede higiene. Vsaj kolikor sem uspela sama opaziti.


glede na to temo ni na stvari higiena  , ampak priprava hrane   zaradi  vere  ,  verjetno se na isto  salamoreznico  režejo vse salame ali kakršnikoli  dodatki ,.... pri tem je treba biti pozoren , da  se to dela ločeno user posted image

(odgovor članu kvaražugon)
Neposredna povezava do sporočila: 304
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 1:13:17   
kvaražugon
IZVIRNO SPOROČILO: nizy

Predvidevam, da je Marogica kar striktna glede higiene. Vsaj kolikor sem uspela sama opaziti.


glede na to temo ni na stvari higiena  , ampak priprava hrane   zaradi  vere  ,  verjetno se na isto  salamoreznico  režejo vse salame ali kakršnikoli  dodatki ,.... pri tem je treba biti pozoren , da  se to dela ločeno user posted image


Sem razumela. Na salamoreznico pa res nisem pomislila.user posted image

< Sporočilo je popravil kvaražugon -- 20.8.2008 1:14:01 >


_____________________________

Ne boj se smrti, boj se neizživetega življenja.

(odgovor članu nizy)
Neposredna povezava do sporočila: 305
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 1:14:20   
ELMA
IZVIRNO SPOROČILO: nizy

Predvidevam, da je Marogica kar striktna glede higiene. Vsaj kolikor sem uspela sama opaziti.


glede na to temo ni na stvari higiena  , ampak priprava hrane   zaradi  vere  ,  verjetno se na isto  salamoreznico  režejo vse salame ali kakršnikoli  dodatki ,.... pri tem je treba biti pozoren , da  se to dela ločeno user posted image


elodomy-najbolj da meni prideš nam bom jaz naredila bez šunkeuser posted image  , jaz jo tudi ne maram user posted image fujjj

_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.

(odgovor članu nizy)
Neposredna povezava do sporočila: 306
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 8:16:53   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: nizy

glede na to temo ni na stvari higiena  , ampak priprava hrane   zaradi  vere  ,  verjetno se na isto  salamoreznico  režejo vse salame ali kakršnikoli  dodatki ,.... pri tem je treba biti pozoren , da  se to dela ločeno user posted image



Mislim, da je pri Judih tako, da različne stvari pripravljajo samo v določenih posodah, ki so za to namenjene. Nam bo pa **** povedala, če je pri muslimanih tudi tako. Me res zanima.user posted image



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu nizy)
Neposredna povezava do sporočila: 307
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 8:26:35   
bumerang
****, odgovorila si mi glede sedanjega vidika - če bi te nekaj kdaj pičilo in bi se spremenila (to je bilo itak bolj retorično oz. kot dodatek prejšnjemu vprašanju, ker sem predvidevala, da boš odgovorila tako kot si) - nisi mi pa odgovorila glede tega, kaj bi naredila, če bi v Sloveniji veljali verski zakoni in ti kot nekristjanki ne bi bilo dovoljeno odpeljati sina s seboj. Ker bi moral ostati očetu kot edinemu primernemu za vzgajanje. Ne glede na to, da v enem tednu preživi z njim par ur.
Pa to, zakaj ne piše, da lahko tudi žena okrca moža.
Ne bi pa rada, da bi tole debato jemala tako kot da si mi kaj dolžna, vse je samo pogovor in predvsem prostovoljen do te meje dokler je pogovarjanje prijetna izkušnja.


IZVIRNO SPOROČILO: ELMA
juhu....dobila sem 4****user posted image user posted image user posted image user posted image


... in to je tudi edina pozitivna stran tvoje intervencije!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 308
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 8:50:21   
Paštetka
Marogica,kar se tiče fockanja, klofut, pretepanja žensk...

Meni je svak rekel, da je dovoljena klofuta ženski, če je opravičena oz. žena javno užali moža, ki za njo skrbi. Zdaj pa kaj pomeni klofuta, v kakšni veličini se izvede, se nisem spuščala. Klofuta je klofuta, fockanje je fockanje. Meni nobena stvar ni dopustna, ker pa nisem muslimanka, nisem vzgojena v tej veri, s tem ne odraščam. In čeprav živim v povsem drugačnem okolju (nemuslimanskem), še vedno letijo klofute. Ženskam, moškim, otrokom.

To je tako, kot če pogledamo, da je v Ameriki, in še kje, za umor določena smrtna kazen, pri nas pa 30 let (nisem ziher koliko). Tako kot dovoljeno fockanje, ali pa tudi klofuta (kakor si kdo razlaga pač) v islamu žensk oz. prepovedano izvajanje nasilja pri nas. Razlike so velike. Pa se tudi noben toliko ne vtika v smrtno kazen kot v klofutanje žensk v muslimanstvu. Vsak ima svoja merila, svoje zakone. In vsak živi tam, kjer živi in sprejema njihove zakone, predpise.

Tudi, ne vem, zakaj se ****, ne bi počutila kot kraljica. Saj kolikor sem jaz razumela ni napisala, da se vse ženske tam počutijo kot kraljice. Ona se pač počuti, ker jo njen mož obravnava ion tudi islam kot kraljico. Sicer pa tudi pri nas, lahko katera reče, da se počuti kot kraljica. Jaz ne živim po islamu, torej živim, kjer ni dovoljeno fockanje, pretepanje, izkoriščanje, pa se vseeno ne počutim kot kraljica.  to, če se nekdo počuti kot kraljica ali ne po moje ni rezultat vere, ampak partnerstva in sprejemanja določenih pravil, ki njima kaj pomenijo. Hvala bogu, alahu, ali komur pač hočete, si je ****, našla idealnega moža. Lahko bi pa bilo obratno in bi brali tudi obratno zgodbo. tako kot bi pri nas marsikatera Rr-jevka znala povedati, da tudi pri nas ni vse rožnato.


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu nizy)
Neposredna povezava do sporočila: 309
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 8:58:58   
Paštetka
Mi je pa všeč pri koranu,islamu kako imajo vse porihtano. Vse se točno ve, kaj se sme in kaj ne sme, kako daleč se lahko gre, kaj se pričakuje od koga... Pri nas je pa to vse v megli. Tam se koran spoštuje veliko bolj kot pri nas določeni predpisi. Tudi razmerje mož-žena se tam veliko bolj spoštujeta. Družina ima tam čisto drug pomen kot pri nas.

In včasih si mislim, da je tam, kjer je vse določeno in stroga merila veliko boljše, kot pri nas, kjer velikokrat sploh ne veš kje si in te mož, družba, kolegi v službi... lahko podjebavajo in tako ali drugače izkoriščajo.

Hočem povedati kralj ali kraljica si lahko kjer koli na svetu. Prav tako suženj ali žrtev. Ne glede na to, če to sprejemaš ali ne. Ampak tako pač je ,ker smo ljudje. In človek je pač edino živo bitje, ki ubija in povzroča bolečine ne samo zato, da bi preživel.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 310
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 9:34:01   
Rubin.
Paštetka, a je tvoja sestra tudi prestopila v muslimansko vero?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 311
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 9:54:51   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

No jaz pač smatram njeno pisanje, kot njeno videnje na islam. Ona ga v resnici tako vidi in za njo tako je. Nisem imela občutka, da bi me prepričevala. Tudi jaz imam drugačno mnenje od nje oz. videnje, pa kljub temo njeno spoštujem.


Saj se ne gre o prepricevanju. Jaz nimam obcutka, da me prepricuje, imam pa obcutek, da je neobjektivna in da svojo izkusnjo generalizira v trditve kot, "zenske so v islamu kraljice" in po spominu nadaljujem - kot nikjer drugje. Krasno, da je izkušnja krasna, vendar nima izkušnje celotnega islamskega sveta niti celotnih verskih in društvenih odnosov v drugih ali drugacnih okoljih, da bi lahko taksna trditev tudi zdrzala kritiko. Kdo pa ve, mogoce bi ji v neki tretji verski skupnosti zivljenje bilo še boljse, še bolj kraljevsko itd... Pa pridemo do tega, da domneva in osebno mnenje povsem dobro sluzita, za nekoga, kot argument.

Tudi pri argumentiranju je podobno. Vsak link ali podatek je rekla-kazala, ker ni verificirano ali ker ni muslimaskega izvora. Istocasno si jemlje pravico, govoriti o zatiranju in zlorabah zensk tudi v Sloveniji in se sklicuje na casopisje (ko se govori o islamu casopisje nikakor ni relevanten in objektiven vir) in med ostalim, tudi na ta forum, ne glede na to, da je ta forum neverificiran vir in so tu izpovedi zensk o zivljenjskih izkušnjah, enako, kot jke knjiga, ki jo je napisala neka muslimanka in ki opisuje zivljenje v njeni vasi, neverificiran vir. Vsaj zanjo.  To so IMO dvojna merila.

Pogosto sem v doloceni ustanovi, kjer imam priliko slisati pricevanja ljudi iz tega dela sveta o tem kako njihovo zivljenje tam izgleda, pa tudi o tem kaksno je ravnanje z zenskami in to kakor od moskih, tako tudi od zensk samih.  In kar "cudno" je, njihovo prepricanje - posebej moskih, da je to povsem v skladu z islamom.



_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 312
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 9:59:49   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: daddy
In ti imaš seveda trdne dokaze, da gre za pobijalce .... mislim, vse, z imeni, priimki, slikovnimi dokazi njihovih pobojev, pričami ......

9-11

Izdajali so se za muslimane v resnici pa so pobijalci. Tako da prav dosti dokazov niti ni potrebno za izjavo da kdor pobija je pobijalec.

Ne vem, user posted image včasih si imel vsaj smiselne komentarje.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 313
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 10:15:11   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Časopisne strani polnijo samo neki, ki govorijo da so muslimani. V resnici pa so samo pobijalci.


Tole si napisal, kontekst pa je bil, kako imamo oprane glave zaradi urednikov, novinarjev itd itd itd ....

Pobijalce pa sicer najdemo med vsemi možnimi verskimi in neverskimi skupinami.


(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 314
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 10:17:03   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: Misek


...kot o enotnem skupku vseh varijacij, ločin itn, ki so za razliko od islamske vere, jasno in uradno razdeljene...


...ki povrhu niti niso uradno locene kot v krscanstvu.


Par podatkov, da ne bo kdo naprej širil teh "neumnosti" oziroma milo rečeno dezinformacij.Res zgolj v informacijo tistim ki ne veste in vas stvar zanima.

Islam se deli na:

sunite
šiite
in še več manjših skupin kot so sufiji in pa haridžiti naprimer

Tukaj si lahko preberete kaj več jaz pa kopiram samo del ki jasno ovrže zgoraj zapisano dezinformacijo:

Trideset let po prerokovi smrti se je uma razcepila na tri dele in tako je vse do danes. Trije deli so:
  • suniti (suna pomeni navada, predpis), ki so večinska skupina, zvesti vladajočemu kalifu,
  • šiiti, privrženci družinske linije prvega pravega kalifa Alija,
  • in haridžiti (secesionisti), ki so zagovarjali mnenje, da ima skupnost pravico voliti svojega vodjo in ga tudi odstaviti.


Sicer je bilo zapisanih še kar nekaj "cvetk" ampak jih ne bom komentirala, kot sem se že včeraj odločila. Vendar tole sem pa morala, ker je to moja dolžnost kot pripadnice Islama.user posted image user posted image


Mea culpa, da sem se res podprla na tvoj odgovor, da je Islam samo eden (siris dezinformacije? user posted image , ali si se sele potem pozanimala? ). Sicer pa tudi vir, ki ga navajas v podstrani navaja, da " Suniti tvore većinu (90%) u islamu", a ostalo se pa deli na ostali dve skupini ter na skupine, ki se vodijo kot muslimanske, a jih sami muslimani (iz vseh treh denominacij) ne priznavajo.
Ze sama slikica, na istem linku, ki si ga sama dala, povsem jasno prikaze, da je islam "istovrsten" oz. sunitski in v Egiptu, in v Iranu, Iraku, Saudisjki arabiji, in drugod po Afriki.
In kar se primerjave tice, nisem primerjala Katoličanstvo z Cerkvijo zadnje dne Jezusa krista, temvec med skupinami, ki so med seboj primerljive. In ko govorimo o Islamu na Bliznjem vzhodu in Afriki ( od kot tudi izhajajo večine zgodb, ki so bile tukaj predstavljene, nikakor se ne more govoriti o drugi denominaciji, ali karkoli podobnega, temvec vse skupaj spada v tistih enotnih 90%.
Vir si sama podala, pa menim, da informacije tam pridobljene jemljes kot relevantne, da ne bi spet bilo, da te ro rekla - kazala. user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 315
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 10:19:10   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

.So pa tukaj, oziroma je tukaj ena oseba ki ne išče znanja temveč samo prepir


In od kje ti vedenje o nasih namenih?


Parapsiholgija na delu.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 316
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 10:35:21   
Anonimen
SLAM

Beseda islam pomeni poslušnost in mir s predanostjo Alahovi(božji) volji. Pripadniki islama se imenujejo muslimani, kar pomeni pokorni. Na svetu je okrog milijarde muslimanov; v glavnem so na Bližnjem vzhodu, severni Afriki in v nekaterih delih Azije. Islam je druga za krščanstvom najbolj razširjena religija, število vernikov pa se najhitreje povečuje. Muslimani imajo nekatere nazore o Bogu in zgodovini enake kot Judje in kristjani. Najpomembnejši dogodek v muslimanski zgodovini je bilo razodetje božje besede Mohamedu v začetku 7. stoletja Mohamed je zaslovel kot božji poslanec in prerok.

Mohamedovo zgodnje življenje

Mohamed se je rodil okrog leta 570 v Meki ki. je zdaj v Savdski Arabiji. Kot otrok je osirotel in vzgajal ga je njegov velikodušni stric. Ko je odrastel, je postal gonjač kamel, trgovec, mož in oče; v skupnosti so ga zelo spoštovali in imenovali Zaupanja vredni. Vendar Mohamed ni imel popolnoma srečnega življenja. Ni odobraval brezzakonja, ki je vladalo med njegovimi rojaki, in motilo ga je, ker so častili več bogov. Abrahamova vera v enega Boga, ki je bila nekoč razširjena v Arabiji, se je sčasoma razgubila.

Bog govori Mohamedu

Mohamed se je pogosto umaknil v planine, da bi tam molil in premišljeval. Ko mu je bilo okrog 40 let in je bil v votlini na gori Hira v bližini Meke, je doživel prvo razodetje. Bog mu je govoril prek angela Džibrila (Gabrijela). Mohamed je vse življenje doživljal razodetja.

Selitve

V Meki je začel Mohamed širiti svoje osrednje sporočilo, da "ni Boga razen Alaha". Ljudi je kmalu začel zanimati njegov nauk, vendar so se politični voditelji zbali njegove priljubljenosti in mu začeli sovražno nasprotovati. Končno je moral Mohamed leta 622 bežati s skupnostjo svojih privržencev v mesto, ki se zdaj imenuje Medina, mesto preroka. Zgodba pripoveduje, kako je Mohameda na potovanju spremljal Alah. S svojim prijateljem Abu Bakrom se je skrival v votlini, ko je zaslišal bližajoče se vojake.

Abu Bakr se je zelo bal, toda Mohamed mu je zagotovil, da se bosta rešila. Ko je eden od vojakov hotel vstopiti in preiskati votlino, se je ustavil in ugotovil, da to ni potrebno. Čez vso odprtino se je raztezala velika pajčevina. Kako naj bi se Mohamed in njegov prijatelj zatekla v votlino, ne da bi jo raztrgala? Potovanje v Medino je znano kot hidžra ali selitev in je tako pomemben dogodek, da muslimani z njim začenjajo svoje koledarsko štetje. Po islamskem koledarju smo zdaj v 15. st. V Medini se je njegovo gibanje razširilo in postalo zelo močno. Leta 629 so muslimani zavzeli Meko in končno so Mohameda tudi tam sprejeli kot božjega preroka. Pridobil si je veliko spoštovanje kot verski voditelj in državnik.

Mohamedova smrt

Po Mohamedovi smrti leta 632 je Abu Bakr objavil vsem tistim, ki niso mogli verjeti, da je res umrl: "Tisti, ki častite Mohameda, se morate sprijazniti z Mohamedovo smrtjo. Tisti, ki pa častite Alaha, vedite, da Alah živi in ne bo nikoli umrl. Te besede kažejo muslimanski odnos do Mohameda. Ne sme se častiti, čeprav zasluži kot Alahov poslanec največje spoštovanje. Zato muslimani, kadar izgovorijo Mohamedovo ime, rečejo: "Mir z njim."

Islamska umetnost

Koran prepoveduje kakršnokoli upodabljanje Alaha, Mohameda in drugih prerokov, celo ljudi in živali. Deloma zato, ker je čaščenje podob v islamu prepovedano, deloma zato, ker nobena umetniška upodobitev ne more biti dovolj dobra, da bi primerno izražala mogočnost Alahovih stvaritev. Zato so se islamski umetniki osredotočili na izdelovanje čudovitih geometričnih vzorcev in na kaligrafijo, saj je pisanje zelo pomembno, posebno v Koranu.

Svete knjige

Koran je sveta knjiga muslimanov, ki verujejo, da vsebuje božje razodetje Mohamedu med zadnjimi 22 leti njegovega življenja. Njegov avtor je torej Alah in ne Mohamed. Razodetja so se najprej širila ustno, kmalu pa so jih tudi zapisali, vendar so jih šele po Mohamedovi smrti zbrali v knjigo. Koran uči o edinosti in moči Alaha in tem, v ' kaj morajo muslimani verovati. Daje jim tudi natančne napotke za življenje. Ker velja Koran za božjo besedo, se ga skuša večina muslimanov naučiti brati v izvirniku, t.j. v arabščini čeprav ni njihov materni jezik. Samo šestina vseh muslimanov na svetu je Arabcev.

Muslimani se učijo več sur ali poglavij Korana na pamet, nekateri se poskušajo naučiti celo vso knjigo. Vsak dan preberejo kako poglavje in kot znak spoštovanja se umijejo, preden se je dotaknejo. Skupina spisov, imenovanih suna, vsebuje poročilo o Mohamedovem nauku in dejanjih. Ti spisi razlagajo Koran in dajejo dodatne smernice za vero, čaščenje in ravnanje.

Muslimansko verovanje

Mnogi muslimani delijo svojo vero na šest sklopov:

1. Verujejo v Alaha.

2. Verujejo v angele.

3. Verujejo v svete knjige.

Muslimani verujejo, da so poleg Mohameda tudi drugi preroki (glej spodaj) dobili od Boga pisna razodetja, ki pa v izvirni obliki niso več ohranjena. Jude in kristjane imenujejo "ljudi iz knjige", saj želijo na ta način izraziti svoje spoštovanje do njihove vere, zapisane v Tenaku in Bibliji.

4. Verujejo v preroke Tenaka in Biblije, kot so Adam, Ibrahim (Abraham), Musa (Mojzes) in Davud (David). Muslimani spoštujejo Iso (Jezusa) kot pomembnega preroka, vendar ne kot Božjega Sina. Mohamed je bil zadnji prerok.

5. Verujejo v posmrtno življenje in poslednjo sodbo, ko bo vsak dobil plačilo za svoja dejanja. Tisti, pri katerem bodo dobra dela pretehtala, bo lahko prešel ozko stezo čez peklenski ogenj in bo varno dosegel raj.

6. Verovanje v usodo. To je verovanje, da Bog uravnava vse dogajanje. Povezano je s poslušnostjo. Muslimani se v življenju skušajo ravnati bolj po Alahovi volji kot po svoji lastni.

Muslimanska etika vedenja izhaja iz verovanja, da je vse živo ustvaril Alah in se mora zato spoštovati. Ta načela vključujejo mnogo socialnih odgovornosti, kot so spoštovanje staršev, sosedov in skupnosti; tudi poštenost, potrpežljivost in zanesljivost. Pobijanje živali za zabavo je v islamu prepovedano.

Pet stebrov

Pet stebrov islama kaže, kako je treba muslimansko verovanje upoštevati v vsakdanjem življenju.

1) Šahada je izjavljanje pripadnosti veri, ponavlja se večkrat na dan: "Ni Boga razen Alaha in Mohamed je njegov prerok.

2) Salat. To je pet molitev, ki se molijo v arabščini ob zori, takoj po poldnevu, sredi popoldneva, takoj po sončnem zahodu in ko se znoči. Molijo se lahko na vsakem čistem kraju, molijo lahko še z dodatnimi molitvami ob kateremkoli času. Sestojijo iz izrekov Korana, ki častijo Alaha in ga prosijo za njegovo vodstvo.

Zaradi čistoče se muslimani večkrat umijejo in se pred molitvijo sezujejo.

3) Zakat. To je muslimanska obveza, predvsem tistih, ki to zmorejo, da dajo revežem vsako leto najmanj 2,5 % svojih prihrankov in drugih vrednosti.

4) Saum pomeni post. Med devetim muslimanskim mesecem, ramadanom, muslimani podnevi ne uživajo hrane, niti ne pijejo. Opominja jih, da se dobre stvari v življenju lahko uživajo, vendar ne čezmerno. Prav tako kaže na enakost z reveži. Ramadan je čas za učenje Korana, samodiscipline in za dobrodelnost.

5) Hadž je romanje. Muslimani upajo, da bodo vsaj enkrat v življenju romali v Meko, da bi obiskali Kaabo. To je svetišče, ki naj bi ga zgradila Ibrahim in eden njegovih sinov, Ismail. Prišlo je v pozabo, vendar ga je Mohamed obnovil za čaščenje Alaha. Hadž je v dvanajstem muslimanskem mesecu, ko milijoni romarjev potujejo v Meko. Obiskujejo tudi druge pomembne kraje v bližini.

Nihče ne sme na romanje, če prej ni poskrbel za družino, da ne bi trpela pomanjkanja v njegovi odsotnosti. Revnim, starim, bolnim in nesposobnim ni treba iti na romanje.

Mošeje

Mošeje so namenjene skupni molitvi in so središče skupnosti. Poleg glavnega prostora za molitev so še prostori za umivanje, učenje in poučevanje otrok. Zunaj so pogosto vodnjaki. Ob času, določenem za pet dnevnih molitev, kličejo z minaretov izreke iz sune, pogosto tudi z zvočnikom. To je klicanje k molitvi. Oseba, ki recitira verze, se imenuje muezin. Od vseh odraslih muslimanov se pričakuje, da se ob petkih udeležujejo opoldanskih molitev v mošeji. Ženske sedijo v mošeji ločeno od moških. Smer Meke je v mošeji nakazana z obokano nišo ali okrašeno ploščo na steni. Molitev vodi imam, kar pomeni modrec. Imame imenuje mošeja.

Zvezda in polmesec

Nekatere mošeje imajo na kupoli polmesec ali polmesec in zvezdo. Čeprav polmesec in zvezda nimata verskega pomena, ju povezujejo z islamom: polmesec z islamskim lunarnim koledarjem, zvezdo pa s Koranom in velja za enega izmed Alahovih znakov.

Prazniki

Id al-fitr je praznik ob koncu posta, ramadana. Verniki se udeležujejo posebnih molitev v mošeji in delijo hrano revežem. Uživajo praznične obede, obiskujejo prijatelje in sorodnike, izmenjujejo darila in čestitke. To je čas izkazovanja hvaležnosti za Alahovo milost in za njegovo pomoč med postom. Id al-adha se praznuje pri muslimanih, ki ostanejo doma, medtem ko so drugi na hadžu. Praznujejo ga v spomin na dogodek, ki ga opisuje Koran, v nekoliko drugačnih okoliščinah pa tudi Tora in Stara zaveza. Bog je prosil Ibrahima, naj mu v dokaz poslušnosti žrtvuje svojega ljubljenega sina Ismaila. Prav ko je Ibrahim hotel ubiti Ismaila, je Bog poslal na Ismailovo mesto ovna. Praznik slavi Ibrahimovo vero v Boga in božje usmiljenje.

Džihad

Človekov notranji boj za pošteno življenje se imenuje džihad. Za mnoge muslimane pomeni džihad tudi sveto dolžnost, da s svojim zglednim življenjem spreobračajo v islam. Verujejo, da bi bila svetovna islamska država rešitev za vse težave.

Muslimanska oblačila

Moški in ženske se morajo oblačiti skromno in ne smejo privlačevati nasprotnega spola z razkazovanjem svojega telesa. Ženske naj pokrivajo glavo, roke in noge. Ponekod je nastal za ženske običaj, da imajo v javnosti pokrit tudi obraz, čeprav v islamskih svetih knjigah ni o tem določenih pravil. Vsemu, kar bi ogrožalo družinsko življenje, kot so zunajzakonske zveze, se je treba izogniti. Ženske in moški se ne smejo svobodno sestajati.

Muslimanska prehrana

V islamu mora biti meso halal (dovoljeno), kar pomeni, da je posebej pripravljeno. Med klanjem živali je treba izreči Alahovo ime in kri, ki jo imajo za nečisto, mora odteči. Muslimani ne uživajo svinjine, ker jo imajo za nečisto. Alkohol je prepovedan, ker v pijanosti ljudje pozabljajo na svoje dolžnosti do Alaha, npr. na molitev.

Širjenje islama

Po Mohamedovi smrti so islam širili kalifi (kalif pomeni naslednik). Prvi je bil Mohamedov prijatelj Abu Bakr, četrti pa njegov nečak in zet Ali. Kalifi so se pogosto bojevali za obrambo islama ali za njegovo širjenje. Ljudje v premaganih deželah so smeli obdržati svojo veroizpoved, vendar so morali plačevati posebne davke, ker so bili oproščeni zakata in vojaške službe. Leta 661 se je središče islama preselilo iz Meke v Damask v Siriji in leta 750 iz Damaska v Bagdad v Iraku, kjer je ostalo naslednjih 500 let.

Muslimanska znanost

V muslimanskem svetu so bile približno med letoma 900 in 1200 v razcvetu matematika in naravoslovne vede z meditacijo in astronomijo ter umetnost. V Bagdadu so sezidali "hišo modrosti"; to je bila velika knjižnica, v kateri je hotel kalif zbrati primerke vseh knjig na svetu. Muslimanski učenjaki so prinesli v Evropo mnogo del in misli starih Grkov in Perzijcev. Iz Indije so prevzeli in utrdili rabo decimalnega sistema števil in pomen ničle.

Muslimani v Španiji

V 8. st. so muslimani zasedli velik del Španije in Portugalske ter tam vladali prav do konca 15. st., ko sta obe državi združili svoje sile, da bi jih premagali. V tem času so delovali v Španiji muslimanski, judovski in krščanski znanstveniki. Že v 10. st. je imelo mesto Cordoba 70 knjižnic.

Poznejša islamska cesarstva

V 16. in 17. st. so bila na vrhuncu moči tri islamska cesarstva. Vsa so slovela zaradi sijaja vladarskih palač. Otomansko cesarstvo je trajalo najdlje, od 14. st. prav do leta 1923. Najprej se je razširilo prek mej današnje Turčije. Ob koncu 15. st. so muslimani zasedli večino krščanskega bizantinskega sveta s Konstantinoplom vred, ki so ga preimenovali v Istanbul.

Šeriat

Islamsko versko pravo se imenuje šeriat, kar pomeni jasna, ravna pot. Vira za šeriat sta Koran in suna. To pravo daje izčrpna navodila za osebno življenje in za vodenje države. V državah, ki so trdnjava islamizma t.j. v Savdski Arabiji in Iranu, je le malo razlik med verskim in državnim pravom. Na splošno ima islam stroge prepovedi in kazni za prestopke, ki naj bi bili nevarni družbi. Šeriat zahteva smrtno kazen za prestopek, kot je umor. Muslimani, ki živijo v nemuslimanskih deželah, so pogosto razpeti med potrebo, da se ravnajo skladno z zakoni in navadami dežele, in željo, da bi živeli po islamu, kot ga narekuje Koran. Npr., šolska športna oblačila, kot so kratke hlače in trikoji, lahko ogrožajo islamske navade oblačenja; izdajanje knjig, ki veljajo za bogokletne (če obravnavajo Alaha brez spoštovanja), se lahko šteje za prestopek.

Sunitski in šiitski islam

Okrog 90 % muslimanov v svetu je sunitov. Suni pomeni "pot, ki jo je pokazal Mohamed". Čeprav ima šiitski islam mnogo manj privržencev kot sunitski, prevladuje v Iranu, najdemo pa ga tudi v mnogih drugih muslimanskih deželah, npr. v južnem Iraku, Libanonu in Bahrajnu. Glavna razlika med sunitskim in šiitskim islamom je v izročilu šiitov, da ne priznavajo prvih treh kalifov in imajo četrtega, to je Alija, za prvega resničnega Mohamedovega naslednika. Šiitski verski voditelji v Iranu se imenujejo ajatole, kar pomeni "Alahovo znamenje".

Sufizem

Sufijski islam poudarja predvsem osebni odnos do Boga in manj islamske zakone. Sufijsko čaščenje vključuje glasbo, monotono petje in ples. Sufijski plesalci so včasih poznani kot plešoči derviši. Derviš pomeni potujoči berač. Prvi sufiji so bili sveti možje in so živeli brez last

ohamedova osebnost in odnos do žensk..
Skozi stoletja je barbarska srednjeveška Evropa nanašala krivico Mohamedu, ustanovitelju
islama na najrazličnejše načine.. Tako se v neki križarski pesmi piše o muslimanih: " da so muslimani brezverniki, ki ne verjamejo v boga, da so kot psi, da živijo kot živali in da je njihov bog idol Mahomet, ki jih je zavedel.." Dostikrat so evropski pisci navajali, da je Mohamed idol, zalt kip, ki ga častijo Saraceni.. Velikega pesnika Danteja so prisilili, da v Božanski komediji postavi Mohameda v drugi krog pekla, medtem, ko ag je sprva nameraval uvrstiti med modrece satrega sveta.. Nemški znanstvenik je leta 1829 dokazoval, da je bil Mohamed v resnici majhen simboličen jelenov rog, ki s eomenja v osmi glavi knjige preroka Daniela.. In Voltaire, ki je zasnoval gledališko igro o Mohamedu, kjer ga je prikazal kot nerazumnega fanatika, je pozneje v pismu pruskemu kralju Frideriku, leta 1742, priznal,d a je zgodovinska podlaga za njegovo predstavo lažna.. Nedvomno pa so krivico Mohamedu nanašali ravno tako tudi sami muslimani, ki so mu pripisovali božanske sposobnosti in častili in še častijo kult njegove osebnosti.. Proti temu se je Mohamed boril vse življenje.. Tako je npr. ljudem odsvetoval, da bi vstajali, ko pride v prostor.. Na pobudo nekega arabskega prvaka, naj pove definicijo vere, je Mohamed odgovoril: "Vera v razum.."
Na dan smrti njegovega sina Ibrahima je bil an nebu sončni mrk.. Številni prebivalci so poverovali,d a je to posledica MOhamedove božanske moči, sam Mohamed pa je obrazložil: "Sončni mrk nima ničesar opraviti z rojevanjem in umiranjem ljudi.."

Njegovi sodobniki so ga ta tako antančno opisali,d a bi lahko naredii njegov portret:

Imel naj bi blag in prijeten obraz, črne in živahne oči, z dolgimi trepalnicami.. Lasje naj bi mu bili črni in malo kodravi, do ramen dolgi, imel pa naj bi tudi polno brado.. Povprečno velika usta, na katerih bi naj pogosto igral blag nasmeh, ki je razkrival bele in pravilno oblikovane zobe.. Naj bi ne imel debelega vradu, marveč slokega in lepo oblikovanega,, Imel bi naj veliko glavo, čelo pa vedro in visoko, močan nos in malo orlovski, zaobljene in črne obrvi pa je ločevala močna žila, ki je nabreknila, kadar je bil razburjen.. Imel naj bi dobro razvite prsti in čvrste in skladne preostale dele telesa.. Bil je srednje rasti..

Ljudje, ki so ga prvič srečali, so čutili do njega strah, ampak potem, ko so z njimdlje govorili, so se z njim odlično razumeli.. Govoril je malo, rad pa je poslušal druge in cenil je duhovito šalo.. Bil je skrajno objektiven in v težkih trenutkih priseben.. Skromno s eje oblačil in jedel, rad pa je bil urejen in čist.. Rad se je dišavil, in povsod je s eboj prenašal majhno ogledalce in ščetko za zobe..

Za kosilo je jedel kos kruha in nekaj dateljnjev, za večerjo pa skodelico mleka.. Pogosto je na obed povabil klošarje, ali pa jih napotil k svojim premožnejšim prijateljem..

Rad ej imel svoje otroke in pogosto se je z njimi zabaval in igral.. Bil je tudi fizično vzdržljiv..

Nekateri Zahodni znanstveniki, ki so gledali nanj objektivni in z znanstveno-ktitičnega stališča ( Dreper, opat de Brlji, Gibon, de Kastrije Bail, Kadlajl, Le Bon), prinavajo, da je bil Mohamed eden najgenijalnejših ljudi vseh časov..

Pogosto se trdi, da je bil MOhamed epileptični bolnik.. Veliki zgodovinar Gibon to zavrača z besedami: "Zgodba o Mohamedovi epilepsiji je navadna kleveta, ki so si jo izmislili Grki.."

Ravno tako na Zahodu pogosto zamenjujemo vzrok s posledico in trdimo, da je islam ponižal žensko in bil do nje krivičen.. To je velika napaka, kajti med velikimi religijami, je islam do ženske najbolj pravičen.. Navade, ot so obrezovanje žensk, kamenjanje, zakrivanje, izvirajo še iz predislamskih časov v Arabiji, in ki jih islam ni mogel zatreti..

Tako Mohamed ni nikoli zahteval od žensk, da bi si pokrile glavo.. Sprejemal jih je vs vojo družbo z enakim odnosom, kot je sprejemal moške, in z njimi debatiral..

Predislamski Arabci so dojenčice, če jih niso mogli prodati ali zamenjati za žival, preprosto žive pokopali..

Nekoč je poglavar nekega plemena, ko je zagledal Mohameda pestovati svojo hči, vprašal:

" Kakšna je tra ovčica, ki jo božaš?"
"Moja hči," je odgovoril Mohamed..

Sogovronik mu je začudeno odgovoril,d aje vse svoje hčerke žive zakopal, MOhamed pa se ej zgrozil in zabrusil sogovrniku, da ima nikakršnega plemenitega ali humanega občutja in da ne pozna najnežnejšega občutka, ki ga človek lahko občuti..

Grki so, ko so bili navrhuncu svoje kulture, smatral žensko za nizko in podrejeno bitje, namenjeno hišnim opravilom in potešitvi moške spolne sle.. Niti Biblija ni dosti nežnejša do ženske: "Ženska je hujša od smrti, " je napisano in "Tisti, ki želi ugoditi Bogu, naj se varuje ženske.."

Nasprotnopa s ekoransko poglavje "Ženske" pričenaj z zapisom,d a je Bog ustvaril moškega in žensko po istem življenjskem principu.. Ženska po poroku ne izgublja svojih pravic: ostaja gospodar svoje osebnost in svojega imetja.. Polnoletna muslimanka se ravno tako lahko poroči brez dovoljenja staršev in je ravno tako poroka brez njenega pristanka nazakonita.. Ima pravico ločiti se..

Težko bi torej našli pravičnejšega zakonodajalca, v starem, srednjem in novem veku, čigar ideje bi bile bolj podobne idejam sodobne družbene ureditve..





(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 317
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 10:35:22   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Tako, da brez zamere tudi meni se več ne da.
...nivo uporabnice Mišek, me pa vse mine in ja dvignil se mi je pritisk,

izjave Miška že dolgo ne berem več. Nisem pa niti opazil da ti je kje prekipelo. Pač si napisala, tako kot je.

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
al' je kje na Zemlji raj?

Seveda je. Pa tudi pekel. Ne tisti pravi, je pa pač v obliki "za na Zemlji". Oboje lahko najdeš na temi o Družini in partnerskih odnosih. Če tega ne vidiš, si res slepa.

IZVIRNO SPOROČILO: ****
namen je samo povedat kako jaz stvari vidim in doživljam

Ja tako pa ne gre. Tu na RR ti bodo razložili, kako ti živiš in kako si zavedena. Menda ja več vedo, saj imajo "Gooooogle"

IZVIRNO SPOROČILO: ****
... upam da je dovolj podroben opis situacije.

Ja je. Ampak če si se poročila cerkveno si še vedno pred Bogom poročena s prvim možem. Namreč Mohamed odgovarja na vprašanje, kdo je tvoj Bog, z besedami, moj Bog je Bog Abrahama, Izaka in Mojzesa - če se ne motim. Pač pišem po spominu.
Torej poročila si se pred "istim" bogom s prvim možem. In islam ne "dovoljuje" ženi imeti več mož.

Dobro, saj vem da boš našla nek razlog, ampak to dejstvo ostaja.

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
To, da so slovenski moški v večini alkoholiki,

Ne vem od kje tak zaključek. Se pač gibata v takšnem okolju. Nacionalni šport v slo je preskakovanje plota.

IZVIRNO SPOROČILO: ****
z ruto ...vidijo Marijo,
A mi to zna kdo razložit??

Ne. Razen, da je ruta zelo na tanko narisana.

No, mene ne moti ruta. Ne pri tebi, ne pri Mariji.


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
samo okrog vere in dojenja. 

in varanja


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 318
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 10:38:03   
Anonimen
Nikoli medkulturne razprave niso obrodile sadov. Nima smisla razpravljati o tem kaj je pravilno, sploh če stvar ocenjuješ skozi prizmo lastne kulture. Sploh pa se mi zdi butasto držati se enih zapovedi kot pijan plota samo zato ker nekomu ali nečemu pripadaš. Osebno sem s krščanstvom in dogmami že zdavnaj razčistil. Ampak to ne pomeni, da se šlihtam kaki drugi verski skupnosti. Vsi tisti, ki pa apriori obsojate druge verske skupnosti, zaglejte se malo v svojo. 

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 319
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 11:01:40   
Sonnja
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Mi je pa všeč pri koranu,islamu kako imajo vse porihtano. Vse se točno ve, kaj se sme in kaj ne sme, kako daleč se lahko gre, kaj se pričakuje od koga... Pri nas je pa to vse v megli. Tam se koran spoštuje veliko bolj kot pri nas določeni predpisi. Tudi razmerje mož-žena se tam veliko bolj spoštujeta. Družina ima tam čisto drug pomen kot pri nas.

In včasih si mislim, da je tam, kjer je vse določeno in stroga merila veliko boljše, kot pri nas, kjer velikokrat sploh ne veš kje si in te mož, družba, kolegi v službi... lahko podjebavajo in tako ali drugače izkoriščajo.

Hočem povedati kralj ali kraljica si lahko kjer koli na svetu. Prav tako suženj ali žrtev. Ne glede na to, če to sprejemaš ali ne. Ampak tako pač je ,ker smo ljudje. In človek je pač edino živo bitje, ki ubija in povzroča bolečine ne samo zato, da bi preživel.


tole si pa zelo dobro napisala.

tole temo berem že od začetka pa še vedno ne vem kaj napisat. mene najbolj moti to, ko vidim, da nekateri še svoje lastne vere ne spoštujejo kaj šele drugo. sploh me ne moti kdo je kaj, kar se tiče pa izrodkov, če se lahko tako izrazim in maltretiranja ter ne spoštovanaj žensk ga je vse povsod. paštetka je tako ali tako o tem napisala, da nimam kaj dodat.

**** tvoja zgodba pa mi je zelo zanimiva.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 320
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 11:04:03   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

To sem poiskala, samo zato, ker je **** napisala, da: Še vedno trdim in bom trdila, ker je to resnica. V Islamu ni takih žensk ki si jih opisal.Ti pa loči Islam in pa nekaj kar se dogaja v svetu kjer živijo muslimani. So pa verjetno take ženske ravno tako v arabskem svetu mogoče, ne vem ker nobene ne poznam...So pa tudi povsod drugod pa zato ni kriva ne vera niti država ampak posameznik sam ki je grozodejstvo napravil.

Koran je vera in država, grobo rečeno. In če to piše v koranu, se tega ljudje držijo, seveda pa si ga po svoje razlagajo. Za ene je pretepati "samo" ofrcati", za druge, pa očitno polivanje s kislino.  Da se večina teh primerov dogaja ravno v arbaskem svetu, je povezano s tem citatom v koranu, kulturo in tradicijo. V SLO, še nisem slišala, da bi kdo za neposlušnost svoje žene uporabil kislino in jo polil. Pretepel pa ja. Je razlika? je razlika, ker ženska ni tako grozno iznakažena, zaznamovana za celo življenje. In ne, ni razlika, v vsakem primeru gre za poniževanje žensk.

Kaj želim povedati? Enostavno obstajajo nekakšni vzorci. Koran da v tem delu moškemu možnost, da sam presodi, ali je bila žena neposlušna, ali ga je prevarala.....in že samo SUM, da se je kaj takega zgodilo, čisto brez osnove, je razlog za "ofrcanje" vseh vrst. In to je žalostno in zastrašujoče.


SEveda se pretepi in maltretiranja izvajajo povsod po svetu, ni je države, ki bi bila v tem izjema. Se strinjam. Vendar **** piše, kot da se to tam ne dogaja("so mogoče, vendar nobene ne pozna"), kot da so ta grozodjestva neke vrste propaganauser posted image  Tu se mi zdo njen način razmišljanja zelo nerealen, kot da živi na drugem planetu.... SE DOGAJA.

In samo to je bil razlog, da sem jo opzorila, da v islamu prav tako ne obstaja samo "sanjski svet". Samo to je bil namen. Moj oseben namen. In Islam ni samo Egipt, Dubaj, je še marsikaj drugega. In povzeti samo nekaj dobrih stvari, ne ustvari povprečja. Samo to je bil moj point. TOrej biti toliko zrel in potegniti črto, kjer vidiš, da je summa summarum pač vse kaj drugega kot ženska-kraljica.

p.s Pa mogoče za tiste, ki še vedno ne razumete: Tu ne gre za "v nič dajanje" katerekoli vere ali naroda, gre za to, da se ustvari pošten, realen vpogled v nekaj, kar nam je dokaj ali celo zelo nepoznano. In ta slavospev "muslimanskim kraljicam" je vse prej kot realen.



To je to, se kar podpisem.


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 321
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 11:11:47   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****

obrazložitev moje trditve da je prevod skoraj nemogoč:
beseda iz Koarana : KOBKEBO
pomeni zvezan in potisnjen na tla na zelo ponižujoč način
Ali lahko ti to daš v eno besedo v slovenščino?


Ustrezen prevod ni odvisen od stevila besed, ki jih za prevod uporabis, da dobis pravilen prenos informacije. Stevilo uporabljenih besed s prevodom ima samo toliko veze, da je standard za placilo vezan na stevilo znakov - in nic vec.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 322
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 11:45:52   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Paštetka, a je tvoja sestra tudi prestopila v muslimansko vero?


user posted image user posted image user posted image  ne user posted image user posted image user posted image

zakaj pa bi prestopila?  user posted image  Ona je tam živela z možem kot rezident.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 20.8.2008 11:47:18 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 323
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 12:10:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Mi je pa všeč pri koranu,islamu kako imajo vse porihtano. Vse se točno ve, kaj se sme in kaj ne sme, kako daleč se lahko gre, kaj se pričakuje od koga... Pri nas je pa to vse v megli. Tam se koran spoštuje veliko bolj kot pri nas določeni predpisi. Tudi razmerje mož-žena se tam veliko bolj spoštujeta. Družina ima tam čisto drug pomen kot pri nas.

In včasih si mislim, da je tam, kjer je vse določeno in stroga merila veliko boljše, kot pri nas, kjer velikokrat sploh ne veš kje si in te mož, družba, kolegi v službi... lahko podjebavajo in tako ali drugače izkoriščajo.



Ne verjamem, da bi vlogo ženske kot jo imajo v islamski družini sprejelo več kot 5% Slovenk. Ne samo Slovenk, govorim na splošno o zahodni kulturi. Z ozirom na vse "svoboščine", ki jih uživate v kapitalistični družbi in na vse močnejšo emancipacijo in feministično gibanje sem siguren, da jih večina ne bi bila pripravljena sprejeti take vrste kraljevanja. To kar zahod časti, vzhod zavrača. To čemur zahod pravi zatiranje vzhod razume kot upoštevanje pravil. To čemur vzhod reče verovanje imenuje zahod fanatizem. 

Zahod sprejme vojno zaradi denarja v imenu svobode in demokracije. Vzhod zaradi časti in v imenu Alaha. V obeh primerih gre za verovanje in utopijo. Stepite se, kaj od tega je bolj sprejemljivo.   

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 324
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 12:30:28   
Paštetka
Barkfak, saj se strinjam. Jaz ne bi sprejela niti življenja kot ga živijo moji sosedje. Pa mislim, da jih ne bi niti 5%, drugih Slovencev in zahodnjakov.

Enim paše, da so doma, da gospodinjijo, jih mož preskrbuje in ne hodijo v drugo službo, in se tako počutijo kot kraljice, drugim pa paše, da delajo kariero v poslovnem svetu in jim je družina na drugem mestu (tudi te se lahko počutijo kraljice), tretji uživajo v polovičarskem svetu in se živcirajo in lečejo od familije h karieri, so skoz v pogonu in to jih drži gor in živijo kot kralji.

Vsak je lahko kralj. Jaz bi npr. znorela, če bi bila brez službe. Jaz moram hoditi v službo. Nekaterim pa to pač odgovarja. One so tako navajena.

Vzamimo npr. samo Dalmatince. Za **** leni narod. Do 13. , 14. spijo, potem zajtrk, dolga kavica, ručak, kavica... Ampak kaj. To jim je v krvi, tako so navajeni. zakaj bi pa opoldne hodil ven in delal, če je vroče ali kaj drugega, če lahko odmara. user posted image user posted image user posted image user posted image . Mis mo jim pa čudni. Delavni garači - Slovenci.

Ampak meni se strga, če bi to počela. Jaz moram biti v muvingu. Pa jih še zato ne obtožujem, čeprav mi je včasih šlo pošteno na živce kako počasni so. user posted image

Hočem povedati, vsak narod je drugačen in morali bi biti sposobni sprejemati drugačnosti. Takrat bi bil svet in tudi človeški odnosi boljši.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 20.8.2008 12:31:35 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?