|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kdaj uporaba kengorujčka
13.6.2008 21:27:58   
Anonimen
od slabih treh mesecev naprej, se mi zdi.

(odgovor članu J.L.)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kdaj uporaba kengorujčka
13.6.2008 21:47:28   
julči
Glede lupinice pa ni res da odsvetujejo, prej zelo priporočajo. odsvetujejo ležalnik, lupinico pa priporočajo, ker je otrok v črki c lepo zvit in pri nas morš v posvetovalnico prit z lupinco in veliko brisačo, plenicami, da ti potem pokažejo kako otroka obložit, da je v pravilnem položaju. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kdaj uporaba kengorujčka
13.6.2008 22:20:26   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

Zofy o kakšni štorklji ti to? Morda maš v mslih tisto rutico v katerem nosiš jenčija?



Ja, ampak je zašita skupaj, ni potrebe po vezanju, tako da, ko imaš prakso, je dojenček not hitreje kot bi rekel keksuser posted image . Prijateljica še zdaj uporablja, ko je mala stara 16m - ji štorklja pomaga pri nošenju tamale, da ni vsa teža na rokah.

Imaš možnost nosit otroka v 3 položajih, samo 1. položaj za mikenega dojenčka se mi ne zdi ok, ker je bila moja not čisto zvita (sicer se ni pritoževala, ampak vseeno.

Evo, tule si lahko pogledaš o čem govorim: http://www.hotslings.com/wearing_instructions


(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kdaj uporaba kengorujčka
13.6.2008 22:21:43   
Lunc_a
temu se reče hotsling in ne štorklja ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kdaj uporaba kengorujčka
13.6.2008 22:27:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zofy

Evo, tule si lahko pogledaš o čem govorim: http://www.hotslings.com/wearing_instructions


Lusno zgleda.

Edino zaradi tega mi je zal, da nisem brala RR, ko je bila punčka se dojencek. Meni so tko lusni v vseh teh storkljah, slingih,.....in vsem podobnem.

(odgovor članu Zofy)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kdaj uporaba kengorujčka
13.6.2008 22:36:38   
Zofy
Ravno berem, da naj bi bil to pouch.

Tole piše na mojskratek.si:


POUCH-I so preprost obroč blaga, ki se ga povezne čez eno ramo. Preprosti so za uporabo in primerni od rojstva do nekje 14-16 kg otrokove teže. Maya Wrap ima nastavljive pouch-e, pri HotSlings pa je potrebno najti sebi primerno velikost, saj je drugače lahko nošenje neudobno. Dojenčkom z refluksom ali takim, ki želijo biti pokonci, mogoče ležeči položaj ne bo preveč všeč. Bolj bodo uživali v kenguru položaju (ko dobro držijo glavico) ali na boku (ko že sami sedijo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kdaj uporaba kengorujčka
13.6.2008 22:41:56   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

temu se reče hotsling in ne štorklja ;)


Ja, nisem ravno izobražena o vseh teh "culah", ki jih je mogoče kupiti. Sem slišala, da je to štorkla, pa sem ravno vidla na www.mojskratek.si, da je to pouch. Samo, kaj pa je pol štorklja? Tle ni sploh omenjene štorklje... In teli pouch-i se mi zdijo še najbolj podobni štorklji oz. culi v kateri naj bi štorklja prinesla dojenčkauser posted image .

No, ekspertke na plan. Bi prosila za razlago, da se končno izobrazimuser posted image

< Sporočilo je popravil Zofy -- 13.6.2008 22:42:33 >

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kdaj uporaba kengorujčka
14.6.2008 8:34:41   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: julči
Glede lupinice pa ni res da odsvetujejo, prej zelo priporočajo. odsvetujejo ležalnik, lupinico pa priporočajo, ker je otrok v črki c lepo zvit in pri nas morš v posvetovalnico prit z lupinco in veliko brisačo, plenicami, da ti potem pokažejo kako otroka obložit, da je v pravilnem položaju.


jah, no vidiš, na švedskem jo pa vse babice odsvetujejo (lupinico) za daljšo uporabo. samo za avto in to je to. slingi in podobno pa user posted image

in ne vem od kod ideja, da je lupinica ok za redno uporabo - še na RR sem zasledila, da ni ok. a to pediatri v sloveniji tako različno svetujejo ali kako?

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kdaj uporaba kengorujčka
14.6.2008 9:15:35   
ursalara
Jaz imam kengurujčka od babybjorn je vreden svojega denarja(120)evrov!
Ima oporo za hrbtenico mamice in oporo za glavico dojenčka!Je pa med edinimi ki je priporočen od ft!
Meni je tudi P dejala da naj ne bi nosila dojenčka v kengurujčku do 3 meseca ko pa sem ji tega pokazala je rekla seveda da lahko že od drugega meseca naprej!



_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kdaj uporaba kengorujčka
14.6.2008 9:29:00   
CatJa
a to pediatri v sloveniji tako različno svetujejo ali kako?


Na žalost res.
In ne razumem ljudi, ki svoje otroke v lupinicah prevažajo v vozičku. Po možnosti več ur.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kdaj uporaba kengorujčka
14.6.2008 9:46:44   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: Zofy
Samo, kaj pa je pol štorklja?


user posted image
tole je štorklja

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kdaj uporaba kengorujčka
14.6.2008 9:53:08   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: Klaudia

IZVIRNO SPOROČILO: Zofy
Samo, kaj pa je pol štorklja?


user posted image
tole je štorklja


Ja allora sem imela prav. Jaz sem rekla, da je to štorklja: http://www.hotslings.com/site/images_site/SC-603.gif

No, očitno se temu strokovno reče pouch user posted image





(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kdaj uporaba kengorujčka
14.6.2008 9:57:42   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: maja&m

Nam pa je pediatrinja rekla,da ne pred 6 mesecem. Zaradi hrbtenice.

jp, sem hotla dodat še to, da večina otrok tko nima tolk močne hrbtenice pred pol leta, pa si me prehitelauser posted image



potem so pa že navadno pretežki za kengurujčka, je pa boljše, da ko znajo konkretno sedeti, da se jih da v nahrbtnike....

če se mene vpraša, bi prepovedala te kengurujčke, ker so čisto nezdravi za otročke.... z ali brez opore za glavo. Problem je v hrbtenici....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kdaj uporaba kengorujčka
14.6.2008 9:59:14   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

a to pediatri v sloveniji tako različno svetujejo ali kako?


Na žalost res.
In ne razumem ljudi, ki svoje otroke v lupinicah prevažajo v vozičku. Po možnosti več ur.


Jaz tudi ne razumem...bogi otroci. Ampak sej nekateri imajo pa otroka cel dan v ležalnikih, kar je pol isti kuser posted image . So bogi otročki prikrajšani za veselo gibanje in normalen razvoj.
Kar se pa pediatrov kliče, pa no comment. Na naši MŠ so eni govorili "ja" za lupinico in da je boljše od ležalnika, eni pa da ne.
Če bi po svoji pameti sklepala bi rekla, da je bila lupinica res boljša na začetku, ko je otroček še čisto mehek. Zdaj, ko pa je pupa stara 3 mesece, je una lupinica dobesedno oklep in je dosti bolj vesela v ležalniku. Najbolj vesela pa je seveda v igralnem centru, kjer se veselo kotali z boka na hrbet in obratno.

Aja, no, najbolj vesela je seveda v maminem naročju user posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kdaj uporaba kengorujčka
14.6.2008 10:00:47   
Freycha
 
IZVIRNO SPOROČILO: julči

Glede lupinice pa ni res da odsvetujejo, prej zelo priporočajo. odsvetujejo ležalnik, lupinico pa priporočajo, ker je otrok v črki c lepo zvit in pri nas morš v posvetovalnico prit z lupinco in veliko brisačo, plenicami, da ti potem pokažejo kako otroka obložit, da je v pravilnem položaju. 


joj, mi lahko prosim poveš, od kod si?

edini položaj, ki je primeren za dojenčka je vodoravni - torej da leži. Vse ostalo so za take male prisiljene drže, ki dlje časa nisi priporočjive. Če pa je že kaj treba uporabiti, potem pa definitivno tam, kjer je hrbtenica izlirana iz drže celotnega telesa - torej nikakor ne sede oz. v pokončnem položaju. Zato so pa lupinice in slingi bolj priporočljivi. Ampak da bi pa priporočali lupinico za vsakdanjo uporabo (al kako si to mislila?) to pa prvič slišim.....

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kdaj uporaba kengorujčka
14.6.2008 10:20:53   
skuštrana
http://www.ringaraja.net/forum/tt.asp?forumid=233
 
Štorklja je moderna varianta slinga z obroči, je malo oblazinjena in jo lahko nastavljaš, tako da jo lahko nosi več oseb.

Pouch je brez obročev, manj nastavljiv oz. lahko ga nosi samo ena oseba ker je narejen po velikosti. Bolj simpl varianta slinga z obroči.

Sling z obroči je pa moj favorit, zelo nastavljiv, lahko ga nosi kdorkoli, milijon položajev, majhen, ...Poleg Mei tai-a je meni najbolj prav prišel.

Super je še trak oz. ruta... 

< Sporočilo je popravil skuštrana -- 14.6.2008 10:22:04 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?