|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   AD3
21.2.2005 8:45:43   
afrika
Mnogokrat so se že omenjale te znamenite vitaminske kapljice, z njimi povezano pa predvsem jamranje, da povzročajo nadležne krčke. Bi se našla tudi kakšna mamica, ki lahko trdi nasprotno in so jih mali štrukeljčki dobro prenašali?
Pri tistih, ki "imate" krče zaradi AD3 me zanima, v kolikšnem času po zaužitju se pojavijo in kako dolgo trajajo?
Moj mali je star malo več kot 1 mesec, tri dni mu že dajem AD3 (postopno povišujem dozo), pa ni nekega posebnega poslabšanja - malo ga je že itak prej "črvičilo in vetrovilo".

P.S. Sprehajamo se že tudi. A boste tiste z malimi dojenčki šle te dni ven na minus z njimi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   AD3
21.2.2005 8:58:51   
Seven*
Krci gor ali dol, mi jih nismo prakticno skoraj nic dajali.. Ce se le da ga hodim soncit ven na zrak... :))

(odgovor članu afrika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   AD3
21.2.2005 9:06:46   
kaja11
Mi nismo imeli problemov.... sem jih pa postopno uvajala.. od 1 do 6 kapljiv v 1 mesecu. Dajala pa jih bom do pomladi, ko bova vsak dan na sončku;)

(odgovor članu afrika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   AD3
21.2.2005 9:08:11   
afrika
Ti vitamini so seveda nadvse pomembni za dober otrokov razvoj. Meni je rekla zdravnica, da se kar naj fejst potrudimo in jih dajemo - da bomo otroku s tem zelo koristili.

(odgovor članu afrika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   AD3
21.2.2005 9:43:11   
Seven*
Glede teh vitaminov so mnenja zelo deljena. Sploh ce je otrok veliko na soncu.. A vitamin pa itak dobi z korenckom..

(odgovor članu afrika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   AD3
21.2.2005 10:02:10   
lidia
Moj mišek je star šest tednov, malo še čakam s temi kapljicami, sem ga parkrat sončila malo zunaj.

Za rezervo si bom nabavila Oleovit v Avstriji,če bo te naše kapljice zelo slabo prenašal.

Ja, jaz tudi jem veliko korenčka za lepo kožo malčija.



(odgovor članu afrika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   AD3
21.2.2005 11:08:40   
AVE
AD3-je kar pametno ubogati in jih postopno dajati. Mi smo začeli z 1 kapljico in postopno do 8 kapljic dnevno. 8 zato,ker smo se polno dojili. Mimogrede, tudi mi smo bili veliko zunaj, tudi na sončku.Krepijo pa tudi imeunski sistem, kar je v tem letnem času dobrodošlo, predvsem pri tako majhnih dojenčkih.Nam so v posvetovalnici rekli, da je bolje malo potrpeti s krčki, kot pa AD3 sploh ne dajati. Dajem ji 2x dnevno, dopoldne 4 kapljice, popoldne 4 kapljice, tako mi je svetoval pediater. No pa smo sedaj stari že 7 mesecev in 1 teden. HURA!!!

Lp AVE:kuza::sloncek::kuza:

(odgovor članu afrika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   AD3
21.2.2005 11:14:44   
Jančika_
Našega je res zvijalo po njih. To je zgledalo tako, da je po dojenju kričal ko zmešan in se zvijal, da ga je bilo kar grozno za poledat. Če sem mu kapljice dala dopoldne, je to trajalo do večera, recimo 6 ur, torej 2-3 dojenja. Če mu jih nisem dala, tega ni bilo. In taka reakcija po eni kapljici!

Zato smo šli na Oleovit in je mir. Če smo veliko na soncu, mu jih ne dam.

(odgovor članu afrika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   AD3
21.2.2005 11:32:26   
Anonimen
Naš je praktično samo na adaptiranem mleku in v tem mleku sta oba vitamina že prisotna, tako da bi dodajanje povzročilo hipervitaminozo, ki je pri obeh vitaminih, ki nista topna v vodi, lahko zelo škodljiva.
Tako da tistim, ki dodajate adaptirano mleko, svetujem previdnost.

Glede sonca pa se mi zdi, da se na soncu samo pretvarjata v obliko, ki je primerna za telo, provitamin A v vitamin A ipd. Če ju ni, ju telo s soncem ne dobiva.

(odgovor članu afrika)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   AD3
21.2.2005 11:34:14   
leah
Baje,da bi mogli biti otroci 5 ur konstantno nagi na sončku,da bi zadovoljili dnevni potrebi po vitaminu D:zmeden:

(odgovor članu afrika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   AD3
21.2.2005 11:41:42   
Seven*
Leah, par minut izpostavitvi soncu je dovolj. Ne vem od kod ti podatek 5 ur..

(odgovor članu afrika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   AD3
21.2.2005 12:40:07   
Anonimen
Kot pri vseh stvareh, so si mnenja tudi pri teh kaplicah različna. Jaz osebno sem zelo proti njim in jih nikoli nism dajala.

(odgovor članu afrika)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   AD3
21.2.2005 13:17:08   
kepa*
Meni je pa ful cudno, da se kar same odlocate, ali jih boste dajale ali ne. Namrec,nam je pediatrinja rekla, da jih moramo. Sploh ni govora, da bi si pa zdaj jaz neki izmisljevala in s tem mogoce skodila otroku.
No, to je le moje mnenje.

(odgovor članu afrika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   AD3
21.2.2005 13:19:10   
Anonimen
Kepa, tudi pediatri si niso enotni v tem ali so te kapljice nujne ali ne. Nič si same ne izmišljamo.

(odgovor članu afrika)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   AD3
21.2.2005 13:37:01   
Anonimen
Glede na to, da je doba, ko so zdravniki imeli vedno in vselej prav, mimo, se jaz vedno vprašam o pravilnosti ugotovitve kateregakoli zdravnika. Apriori ne zaupam nobenemu. Ne samo, da so si glede skoraj vsake stvari navzkriž, o njihovih napakah lahko marsikdaj marsikje beremo, koliko je tega, kar je pometenega pod predpražnik, pa nihče ne ve.
In zanimivo, potem o svoji krivdi nič ne vedo, krivi pa smo sami!

In če na embalaži adaptiranega mleka vidim, da že vsebuje vitamina A in D in potem preračunam, da s količino, ki jo popije, dobi več kot dnevno priporočeno količino, potem NE BOM dodajala še kapljic.
Logično!

(odgovor članu afrika)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   AD3
21.2.2005 18:18:24   
AVE
Kljub temu, da adaptirano mleko vsebuje vitamina A in D3 in kljub temu, da je otrok na soncu je potrebno otroku dajati kapljice AD3. Glede zaupanja zdravnikom, pa lepo prosim, ko zbolimo in ko zbolijo naši malčki jih še kako potrebujemo.

Lp AVE

(odgovor članu afrika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   AD3
21.2.2005 19:02:43   
Anonimen
Ave, a bi to trditev tudi argumentirala? Mislim, ta prvo glede potrebe po dodajanju.

(odgovor članu afrika)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




babyshower
Lelly28 RR

Ali so vam prijateljice oz. ste si same pred rojstvom otroka pripravile praznovanje (babyshower)?

da (11%)

ne (89%)


Število vseh glasov: 18

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!