AD3 (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


afrika -> AD3 (21.2.2005 8:45:43)

Mnogokrat so se že omenjale te znamenite vitaminske kapljice, z njimi povezano pa predvsem jamranje, da povzročajo nadležne krčke. Bi se našla tudi kakšna mamica, ki lahko trdi nasprotno in so jih mali štrukeljčki dobro prenašali?
Pri tistih, ki "imate" krče zaradi AD3 me zanima, v kolikšnem času po zaužitju se pojavijo in kako dolgo trajajo?
Moj mali je star malo več kot 1 mesec, tri dni mu že dajem AD3 (postopno povišujem dozo), pa ni nekega posebnega poslabšanja - malo ga je že itak prej "črvičilo in vetrovilo".

P.S. Sprehajamo se že tudi. A boste tiste z malimi dojenčki šle te dni ven na minus z njimi?




Seven* -> AD3 (21.2.2005 8:58:51)

Krci gor ali dol, mi jih nismo prakticno skoraj nic dajali.. Ce se le da ga hodim soncit ven na zrak... :))




kaja11 -> AD3 (21.2.2005 9:06:46)

Mi nismo imeli problemov.... sem jih pa postopno uvajala.. od 1 do 6 kapljiv v 1 mesecu. Dajala pa jih bom do pomladi, ko bova vsak dan na sončku;)




afrika -> AD3 (21.2.2005 9:08:11)

Ti vitamini so seveda nadvse pomembni za dober otrokov razvoj. Meni je rekla zdravnica, da se kar naj fejst potrudimo in jih dajemo - da bomo otroku s tem zelo koristili.




Seven* -> AD3 (21.2.2005 9:43:11)

Glede teh vitaminov so mnenja zelo deljena. Sploh ce je otrok veliko na soncu.. A vitamin pa itak dobi z korenckom..




lidia -> AD3 (21.2.2005 10:02:10)

Moj mišek je star šest tednov, malo še čakam s temi kapljicami, sem ga parkrat sončila malo zunaj.

Za rezervo si bom nabavila Oleovit v Avstriji,če bo te naše kapljice zelo slabo prenašal.

Ja, jaz tudi jem veliko korenčka za lepo kožo malčija.






AVE -> AD3 (21.2.2005 11:08:40)

AD3-je kar pametno ubogati in jih postopno dajati. Mi smo začeli z 1 kapljico in postopno do 8 kapljic dnevno. 8 zato,ker smo se polno dojili. Mimogrede, tudi mi smo bili veliko zunaj, tudi na sončku.Krepijo pa tudi imeunski sistem, kar je v tem letnem času dobrodošlo, predvsem pri tako majhnih dojenčkih.Nam so v posvetovalnici rekli, da je bolje malo potrpeti s krčki, kot pa AD3 sploh ne dajati. Dajem ji 2x dnevno, dopoldne 4 kapljice, popoldne 4 kapljice, tako mi je svetoval pediater. No pa smo sedaj stari že 7 mesecev in 1 teden. HURA!!!

Lp AVE:kuza::sloncek::kuza:




Jančika_ -> AD3 (21.2.2005 11:14:44)

Našega je res zvijalo po njih. To je zgledalo tako, da je po dojenju kričal ko zmešan in se zvijal, da ga je bilo kar grozno za poledat. Če sem mu kapljice dala dopoldne, je to trajalo do večera, recimo 6 ur, torej 2-3 dojenja. Če mu jih nisem dala, tega ni bilo. In taka reakcija po eni kapljici!

Zato smo šli na Oleovit in je mir. Če smo veliko na soncu, mu jih ne dam.




Anonimen -> AD3 (21.2.2005 11:32:26)

Naš je praktično samo na adaptiranem mleku in v tem mleku sta oba vitamina že prisotna, tako da bi dodajanje povzročilo hipervitaminozo, ki je pri obeh vitaminih, ki nista topna v vodi, lahko zelo škodljiva.
Tako da tistim, ki dodajate adaptirano mleko, svetujem previdnost.

Glede sonca pa se mi zdi, da se na soncu samo pretvarjata v obliko, ki je primerna za telo, provitamin A v vitamin A ipd. Če ju ni, ju telo s soncem ne dobiva.




leah -> AD3 (21.2.2005 11:34:14)

Baje,da bi mogli biti otroci 5 ur konstantno nagi na sončku,da bi zadovoljili dnevni potrebi po vitaminu D:zmeden:




Seven* -> AD3 (21.2.2005 11:41:42)

Leah, par minut izpostavitvi soncu je dovolj. Ne vem od kod ti podatek 5 ur..




Anonimen -> AD3 (21.2.2005 12:40:07)

Kot pri vseh stvareh, so si mnenja tudi pri teh kaplicah različna. Jaz osebno sem zelo proti njim in jih nikoli nism dajala.




kepa* -> AD3 (21.2.2005 13:17:08)

Meni je pa ful cudno, da se kar same odlocate, ali jih boste dajale ali ne. Namrec,nam je pediatrinja rekla, da jih moramo. Sploh ni govora, da bi si pa zdaj jaz neki izmisljevala in s tem mogoce skodila otroku.
No, to je le moje mnenje.




Anonimen -> AD3 (21.2.2005 13:19:10)

Kepa, tudi pediatri si niso enotni v tem ali so te kapljice nujne ali ne. Nič si same ne izmišljamo.




Anonimen -> AD3 (21.2.2005 13:37:01)

Glede na to, da je doba, ko so zdravniki imeli vedno in vselej prav, mimo, se jaz vedno vprašam o pravilnosti ugotovitve kateregakoli zdravnika. Apriori ne zaupam nobenemu. Ne samo, da so si glede skoraj vsake stvari navzkriž, o njihovih napakah lahko marsikdaj marsikje beremo, koliko je tega, kar je pometenega pod predpražnik, pa nihče ne ve.
In zanimivo, potem o svoji krivdi nič ne vedo, krivi pa smo sami!

In če na embalaži adaptiranega mleka vidim, da že vsebuje vitamina A in D in potem preračunam, da s količino, ki jo popije, dobi več kot dnevno priporočeno količino, potem NE BOM dodajala še kapljic.
Logično!




AVE -> AD3 (21.2.2005 18:18:24)

Kljub temu, da adaptirano mleko vsebuje vitamina A in D3 in kljub temu, da je otrok na soncu je potrebno otroku dajati kapljice AD3. Glede zaupanja zdravnikom, pa lepo prosim, ko zbolimo in ko zbolijo naši malčki jih še kako potrebujemo.

Lp AVE




Anonimen -> AD3 (21.2.2005 19:02:43)

Ave, a bi to trditev tudi argumentirala? Mislim, ta prvo glede potrebe po dodajanju.




Stran: [1]