|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mooncup?
24.4.2008 16:28:10   
Mrka
Pozdravljene!

Končno sem se tudi jaz "opogumila" in bom vam zastavila vprašanje, ki me muči. Zanima me, če poznate izdelek Mooncup ipd. -
silikonska menstrualna skodelica za večkratno interno uporabo. Moja težava je namreč v tem, da tamponov ne maram, vložki mi povzročijo vnetja in tako me je sodelavka seznanila s tem. Zdaj me pa zanima, če katera od vas to uporablja in kako se zadeva obnese.

Hvala za odgovore in lep dan vsem,

Mrka
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mooncup?
24.4.2008 16:57:36   
Peteršilj
nikoli slišala za to

_____________________________

poljubček, pozdravček po zraku leti, pa tam se ustavi, kjer moj dragi živi

(odgovor članu Mrka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mooncup?
24.4.2008 18:22:37   
Klaudia
http://www.mooncup.co.uk/

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu Peteršilj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mooncup?
24.4.2008 18:28:11   
dulcinea
Zadnjič smo že  debatirale o tem tukaj. Samo ne vem točno, kje je ta tema. Mislim, da je imela naslov "med menstruacijo". Probaj malo v brskalnik dat. Je pa od tega ravno en mesec, ker sem imela jaz ravno fešto, pa danes sem jo tudi dobila. Jaz sem navdušena nad nakupom, vendar se nisem še odpravila v DM, kjer jih imajo. Probaj poiskat tisto temo. Aja, drugače pa so tukaj ene ful proti, nekaj se nas je pa zanimalo. Mislim, da jo ena celo uporablja. Mogoče sevenuser posted image

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Peteršilj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mooncup?
24.4.2008 18:33:36   
Anonimen
Mene odbija misel na curljanje in zbiranje krvi v lonček, verjamem pa da so nekatere zadovoljne. Mam raje da se to sranje nekam vpije.

< Sporočilo je popravil nivess -- 24.4.2008 18:34:46 >

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mooncup?
24.4.2008 18:53:49   
Putka
Nivess, gre se tudi za to, kakšne posledice imajo ti plastični vložki in tamponi na naš organizem (da ne govorim o okolju, ko naši vložki z menstrualno krvjo nekje razpadajo).

Vsekakor bom probala, ko dobim ta rdečo. Kaj v DM jih imajo? Super.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mooncup?
24.4.2008 18:59:42   
Pepita
Oj, jaz ga imam, čeprav ga zadnjih 8 mesecev nisem uporabljala ... Je pa zame super zadeva, sploh v primerjavi s tamponi.
V tem lončku se kri lepo zbira, nič ne prepušča, potem ga pa samo izprazniš in splakneš pod vodo ali pa obrišeš z robčkom, če vode ni pri roki. Čutiš ga ne, samo ga moraš pravilno vstaviti, meni se zdi 100x boljše od tamponov, kjer se kri vpija vanje, pa da o sluznici, ki se lušči ne govorim ... v glavnem jaz ga priporočam.
Imajo ga v Štorkljinih trgovinah, pa zadnjič sem brala da tudi v DM-u.


_____________________________



(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mooncup?
24.4.2008 21:56:31   
tintin
Super je, jaz ga tudi imam!! Samo sem ga uporabljala samo eno menstruacijo. Potem sem zanosila user posted image , zdej pa dojim, tako da user posted image HB še ni! Ko pride bom kupila eno številko večjega!user posted image (ker sem rodila vmes in potem rabiš večjega)
Super mi je pa sploh, ker imam tudi v službi na WC umivalnik in lepo kri zlijem v WC, sprem in hop nazaj.  Aja pa še en čudež, ko sem uporabila "munkija" nisem imela nič krčev...


(odgovor članu Pepita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mooncup?
25.4.2008 10:20:39   
Taula
V DMu ga imajo v akciji.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mooncup?
25.4.2008 10:40:29   
NevenkaP
Imam že dve leti. Zelo zadovoljna, samo za res močno menstruacijo pa res ni fajn.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mooncup?
25.4.2008 11:09:12   
Lepotica
Pa je to sploh higiensko? Tko mal oprat pol pa spravit?

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu NevenkaP)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mooncup?
25.4.2008 12:24:52   
NevenkaP
Ne , sigurno so ginekologi potrdili ustreznost izdelku, ki je nehigienski, povzroča okužbe.... Če prebereš navodila za uporabo, ti je bolj ali manj vse jasno.

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mooncup?
25.4.2008 12:33:04   
sonce21
Moram priznati, da za to še nisem slišala, niti je nisem videla. Zelo zanimivouser posted image , koliko pa kaj stane?

(odgovor članu NevenkaP)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mooncup?
25.4.2008 15:33:22   
dulcinea
http://www.storklja.si/t3/index.php?id=928



_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu sonce21)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mooncup?
5.5.2008 17:08:27   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

V DMu ga imajo v akciji.


Sem bila prejšnji vikend v DM v Mariboru pa je koštal 31€. Se mi zdi, da je na netu cenejšega za dobit. Jaz sem že odločena, mogoče že danes kupim.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mooncup?
5.5.2008 19:23:18   
Kaliope
nekaj o tej skodelici je tudi TUKAJ

ko si bo še katera omislila tole, naj malo pove svoje izkušnje ... ker tudi mene zelo zanima in mika.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mooncup?
5.5.2008 20:23:12   
dulcinea
Ravnokar naročila tukaj.  Stane kao 15 funtov s poštnino po vsem svetu. To pride okrog 20€. Mi je lubi posodu masterkard. Sporočim, kako se bo obneslo.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mooncup?
6.5.2008 7:24:39   
Ancy
Jaz sem se tud zanimala za to, pa sem potem vprašala prim. Cerarja kaj meni o tem in je rekel, da je po njegovem mnenju najbolje se izogibati uporabi vsega kar se vstavlja v nožnico... V času menstruacije se namreč odpre čepek med maternico in vagino kar pomeni, da lahko bakterije potujejo prosto v smeri navzgor. Že pri tamponih je treba biti zelo pazljiv, da vse počneš z zelo umitimi rokami, kaj šele pri temu, ki je za večkratno uporabo.
Moram reči, da se mi celotna stvar zdi zelo zanimiva a s higienskih razlogov je ne bi uporabljala.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mooncup?
6.5.2008 11:08:06   
ledenka
imam in mi je super user posted image  uporabljam že kako leto in pol. in od takrat so M krajše, pa vnetja nimam nobenega.

ancy, sej prekuhaš pred uporabo, potem pa se dotikaš samo s čistimi rokami, ko sprazniš in umiješ, tako da ni nevarnosti, da se umaže.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mooncup?
6.5.2008 14:02:32   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Kaliope

nekaj o tej skodelici je tudi TUKAJ

ko si bo še katera omislila tole, naj malo pove svoje izkušnje ... ker tudi mene zelo zanima in mika.



no jaz sem jo tudi zdej tukaj naročila. samo me pa pri naročilu niso nič vprašali o velikosti skodelice. ker tam na moon cupovi strani je napisano da sta a in b velikost, tukaj pa nič. a sem ga kej posračkala?user posted image

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mooncup?
6.5.2008 18:31:38   
dulcinea
Mislim, da imajo tukaj enotno velikost. Je glih nekje vmes. Nisi nič prej pogledala?

The Femmecup is a soft, reusable, menstrual cup made from FDA approved, medical grade silicone. It is 50mm in length and 45mm at its widest point. Femmecup holds 30ml of fluid (approximately one third of your entire monthly flow). It is worn internally but unlike a tampon it collects the flow instead of absorbing it. When inserted the Femmecup forms a gentle seal with the vaginal walls so there is no leakage. The Femmecup is reusable and lasts around 5 years so it is highly cost effective. The stem at the base of the cup is 25mm long and aids easy removal, it can be trimmed to any length; some women even remove it altogether.

The Mooncup is available in two sizes. Size A measures 46mm in diameter and 50mm in length. Size B measures 43 mm in diameter and 50mm in length. Both sizes have a pull stem 21mm long, which you can trim to the length that is right for you. Size A is recommended for women who have given birth vaginally or who have had a caesarean section and are aged 30 or above.
Size B is recommended for women who have not given birth or who have had a caesarean section and are aged below 30.




< Sporočilo je popravil dulcinea -- 6.5.2008 18:33:33 >


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mooncup?
6.5.2008 18:44:08   
FLASK_A
Jaz sem ga kupila, pa se nanjo še navajam... Mi je ful lažje vložek dat not, sam sem proti njemu v tistem trenutku, ko me začne srbetuser posted image . Za tampone pa mi tut ni, ker zadržujejo menstruacijo na določenem mestu in krvi ne odvajajo, nabira se notri. Nevem, men to ni všeč. Skodelico lepo sprazneš pa umiješ pa je. Sam navadit se je pa mal težje...

Pa še tista naša tema:
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2591661


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mooncup?
6.5.2008 19:34:35   
janjja
Po moje hitro stakneš kakšno okužbo s temle, ne vem no. Ni glih higiensko. Je pa zanimivo, se strinjam. Ampak da bi tole prala in si potem nazaj not dajalauser posted image

Kaj pa vem no. Meni so tamponi zakon in jih uporabljam že vrsto let, vložkov pa ne maram ker imam občutek mokrote in se v njih počutim umazano, oz. se skoz umivam (pri vsaki menjavi...)

Jaz to nebi imela.

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mooncup?
6.5.2008 21:51:30   
Astorija
Jaz sicer razmišljam o nakupu.... samo si ne predstavljam kako to zgleda ko si npr. v lokalu in je ponavadi umivalnik v predprstoru.... greš tja splahnit, ko polno babnic čaka na vrsto?...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mooncup?
6.5.2008 22:04:59   
Anonimen
samo si ne predstavljam kako to zgleda ko si npr. v lokalu in je ponavadi umivalnik v predprstoru.... greš tja splahnit, ko polno babnic čaka na vrsto?...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Dva nosis s sabo user posted image  in vlazilne robcke in spet delas smeti user posted image

(odgovor članu Astorija)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




jansa or turk?
gabb

which is a bigger fool - jansa or turk?

jansa (75%)

turk (25%)


Število vseh glasov: 222

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!