|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   adaptirano mleko
11.2.2005 21:53:21   
kiki.l
A mi lahko katera pove iz česa je narejeno adaptirano mleko. Je iz kravjega pa je pol predelano ali je to mešanica:zmeden::zmeden::zmeden::zmeden:

Pa še neki a katera ve kje bi se dalo dobiti sojino mleko za dojenčke, baje obstaja in je boljše kot adaptirano.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   adaptirano mleko
11.2.2005 23:00:23   
dix
Ja, narejeno je iz kravjega. Par stvari je odvzetih, par dodanih in to je to. obdelano pa na 101 način.

Obstaja SOM od milupe, ki pa je obupnega okusa, pa baje se hitro lahko razvije alergija na sojo. Če ni alergičen na kravje mleko zakaj bi pol otroka po nepotrebnem mučila z nekimi sojinimi "zvarki"?

(odgovor članu kiki.l)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   adaptirano mleko
12.2.2005 10:36:02   
Anonimen
V eni od revij iz prejšnjih mesecev - Moj malček ali Mama, točno ne vem, ker berem obe - je natančno opisan postopek izdelave adaptiranega mleka.

(odgovor članu kiki.l)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   adaptirano mleko
12.2.2005 11:15:49   
ajda11
Za tiste, ki imajo alergijo na mleko, oziroma obstaja večja verjetnost da jo dobijo sta Milupin SOM in PREGOMIN.
SOM dobiš v DM in je v praškasti obliki, pakiran v dve vreči po 300g, cena škatle je 3100 sit. Je pa od novorojenčka dalje, zelo nasiten in z vsemi potrebnimi sestavinami kot ostala adaptirana mleka. Lahko pa kupiš v lekarni Pregomin, cena je podobna, vendar če ima otrok dokazano alergijo na mleko ga dobiš na recept. Kar se okusa sojinega mleka tiče je stvar zelo relativna. Za Pregomin sem slišala, da ga v večini primerov otroci ne marajo,ga pa nisem poskusila, da bi to lahko z gotovostjo rekla. Bi lahko bil meni fuj, tebi naprimer pa dober.Jaz za dohranjevanje uporabljam SOM, ki je zelo dobrega okusa, spominja na okus adapiranih mlek. Ga mala spije na mah. Se pa drugače trudim na vse kriplje ohranit dojenje, čeprav je to zaradi stroge diete zelo težko. Je včasih dva, tri dni čisto dovolj, potem pa kaki dan proti večeru suša. Takrat ji dam SOM in za enkrat nima alergije in je tudi testi niso pokazali.

Če te zanima še kaj več, poglej na spletni strani Kolinske pod otroško hrano, kjer je vse lepo obrazloženo.

Suzana

(odgovor članu kiki.l)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   adaptirano mleko
12.2.2005 11:36:06   
Primoza
Sojino mleko nikakor ni boljše za dojenčke brez alergije na adaptirano mleko.

(odgovor članu kiki.l)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   adaptirano mleko
12.2.2005 12:42:19   
kiki.l
Zakaj sojino mleko?
Po nekih raziskavah je kravje mleko škodljivo za dojenčke, ker pod prvo vsebujejo preveč beljakovin in soli. Pod drugo pa je kravje mleko eden od dejavnikov, ki zmanšujejo njegovo intelegenco.

Isto je z medom in jajci, vse do tretjega leta. Pravzaprav z vsemi živalskimi predelanimi izdelki. To je ena pd stvari, ki jih malo ljudi ve in morda se sliši čudno.

A včasih so otrokom dajali od tretjega meseca naprej telečjo juho, pa mleko od rojstva naprej. Res je, da smo vsi preživeli, a to še ne pomeni, da je najboljše.

(odgovor članu kiki.l)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   adaptirano mleko
12.2.2005 12:52:07   
Anonimen
Joj, kako bi bila pa jaz šele potem pametna, če mi ne bi kravjega hleka dajali? Ne želi tega svojemu otroku!

(odgovor članu kiki.l)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   adaptirano mleko
12.2.2005 13:48:21   
Miško
:bravo::bravo::bravo::bravo: Splišni

Po mojem vsi veliko preveč kompliciramo. Pa saj smo vsi gor zrasli pa se mi zdi, da nam nič hudega ni.


:)-:)-

Miško

(odgovor članu kiki.l)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   adaptirano mleko
12.2.2005 15:07:49   
kiki.l
;)
Morda res preveč kompliciramo, a je že tako, da nam je to verjetno v naravi.

Morda nam res nič nemanjka, a kakor pogledaš. Včasih se ti sigurno zdi, da življenje ni točno tako kot bi lahko bilo.
Se mi zdi, da lahko več.:):):):)


In če je možnost, da svojemu otroku ponudim nekatere stvari, ki sem jih spoznala, se mi zdi to uredu. Saj veste tisto. Osel gre samo enkrat na led. Jaz se skušam iz svojih napak nekaj naučiti.

(odgovor članu kiki.l)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Angelska imena za deklice in dečke
Preverite seznam prelepih in zelo posebnih imen za dečke in deklice, ki nosijo angelski pomen.
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?