Potrdila za na Hrvaško za otroke (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


kovač -> Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 10:48:08)

Ali to velja samo za Slovenijo ali tudi za Italijo, Avstrijo, Nemčijo.....?

Kok bi se hitr nehala gužva, če bi še kaj podobnega uvedli za tranzitneže, ki se samo peljejo preko nas, potem na zapravljajo pri naših južnih sosedih.

To pišem samo zato, ker nam oni tako radi nagajajo.

Drugače pa nimam nič proti Hrvatoma ali drugim narodom.




kovač -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 10:49:07)

Se opravičujem za nekaj slovničnih napak.




tina a -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 10:53:26)

Samo za Hrvaško, ker ni v EU.

Med Italijo, Avstrijo in Nemčijo ni več meje.




jagoda77 -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 10:58:33)

to potrdilo zahtevajo Hrvatje za vse mladoletne.

sicer pa se bolj splača it pol kam drugam na morje, pa naj si Hrvatje vtaknejo potrdila nekam.




tina a -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 11:02:05)

In ja zahtevajo za vse tuje državljane in ne samo za slovence.

Tako, da bodo vsi to potrebovali.




NAJBOLJŠA -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 11:02:47)

Jagoda, se skoraj strinjam s tabo....
Hallooo, ane pomislijo, da stem sebi škodo delajo...Ja, res si delajo fino reklamo za dopuste.




kovač -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 11:13:45)

tina a hvala za tvoj odgovo. Sem mislla, d Hrvatje sam za nas Slovence kmplicirajo.




kristinaj -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 11:21:13)

to je hrvaškin pesek evropi v oči........... upam, da še dooooolgo ne bodo vstopili v eu....




maruškaŠ -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 11:38:23)

IZVIRNO SPOROČILO: kovač

Ali to velja samo za Slovenijo ali tudi za Italijo, Avstrijo, Nemčijo.....?

Kok bi se hitr nehala gužva, če bi še kaj podobnega uvedli za tranzitneže, ki se samo peljejo preko nas, potem na zapravljajo pri naših južnih sosedih.

To pišem samo zato, ker nam oni tako radi nagajajo.

Drugače pa nimam nič proti Hrvatoma ali drugim narodom.


Velja za vse.

Jaz pa pozdravljam takšen korak čeprav se na prvi pogled zdi samo kompliciranje. Je pa to korak naproti temu, da ti težje otroka ugrabijo in odpeljejo čez mejo, ane?




BUŠICA -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 12:11:04)

točno tako, maruškaŠ, TI IMAŠ NEKAJ V GLAVI- ostale ste pa res kokoši, ne sramotite se s takimi izjavami...




mika -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 12:28:35)

kakšna potrdila za otroke? pred dvema mesecoma, nismo nič potrebovali.




maruškaŠ -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 12:47:55)

IZVIRNO SPOROČILO: mika

kakšna potrdila za otroke? pred dvema mesecoma, nismo nič potrebovali.


Če si starš skrbnik ne potrebuješ nobenega potrdila. Če pa tvoje otroke peljejo čez mejo stari starši, tete, strici ipd... ali tudi očetje - neskrbniki potrebujejo s seboj kartonček, na katerem so osebni podatki starša-skrbnika, tistega, ki otroka lahko pelje čez mejo in od otroka. (to je veljalo že prej). Sedaj pa je ptorebno temu priložiti še overjeno izjavo o tem, da starš skrbnik dovoljuje, da ta in ta oseba pelje otroka tja in tja iz tega in tega razloga od takrat do takrat. To izjavo mora prevesti v hrvaški ali angleški jezik uradni sodni tolmač. In ta slednja storitev je tista, ki stane.




madela -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 13:41:17)

Kako je pa s tem,če imaš otroka iz prejšnje zveze in ima seveda drugačen priimek?
A moram imeti to potrdilo,al kako jim naj dokažem,da sem jaz mama [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




maruškaŠ -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 13:42:59)

IZVIRNO SPOROČILO: madela

Kako je pa s tem,če imaš otroka iz prejšnje zveze in ima seveda drugačen priimek?
A moram imeti to potrdilo,al kako jim naj dokažem,da sem jaz mama [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


Tak primer imam tudi jaz. S seboj vedno nosim rojstni list, da se vidi, da sem njegova mama - naslov imava isti. Ne potrebujem pa tega potrdila, ker sem otrokova skrbnica.




madela -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 13:49:01)

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: madela

Kako je pa s tem,če imaš otroka iz prejšnje zveze in ima seveda drugačen priimek?
A moram imeti to potrdilo,al kako jim naj dokažem,da sem jaz mama [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


Tak primer imam tudi jaz. S seboj vedno nosim rojstni list, da se vidi, da sem njegova mama - naslov imava isti. Ne potrebujem pa tega potrdila, ker sem otrokova skrbnica.


Ja,saj to bi bilo vse v redu,ampak sem poročena in tudi na rojstnem listu ni enka priimek,kot ga imam sedaj.
To so pol že trije različni priimki.
Zgleda,da se bom mogla natovorit še s poročnim listom,al kaj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Tam se pa vidi moj dekliški priimek,ki je enak tistemu na rojstnem listu.
Ampak se mi zdi to vseeno mal komplicirano in sploh to dokazovanje,da sem otrokova mama.




katjandraž -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 14:03:09)

A se je mogoče katera pozanimala, kakšno je najdaljše obdobje, katerega lahko napišeš na soglasje? A je varianta npr., da napišem npr. od 25.4. 2008-25.4.2009?!




maruškaŠ -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 14:20:37)

IZVIRNO SPOROČILO: katjandraž

A se je mogoče katera pozanimala, kakšno je najdaljše obdobje, katerega lahko napišeš na soglasje? A je varianta npr., da napišem npr. od 25.4. 2008-25.4.2009?!


Točno moraš opredeliti tudi kraj in namen bivanja. Tko, da če bodo vedno hodili na isti kraj, potem bi morda šlo - če ne bi slučajno bil problem pri vstopu na Hrvaško.

Aja kartonček pa itak velja eno leto (to je že sedaj).




mojamura -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 14:25:55)


IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: mika

kakšna potrdila za otroke? pred dvema mesecoma, nismo nič potrebovali.


Če si starš skrbnik ne potrebuješ nobenega potrdila. Če pa tvoje otroke peljejo čez mejo stari starši, tete, strici ipd... ali tudi očetje - neskrbniki potrebujejo s seboj kartonček, na katerem so osebni podatki starša-skrbnika, tistega, ki otroka lahko pelje čez mejo in od otroka. (to je veljalo že prej). Sedaj pa je ptorebno temu priložiti še overjeno izjavo o tem, da starš skrbnik dovoljuje, da ta in ta oseba pelje otroka tja in tja iz tega in tega razloga od takrat do takrat. To izjavo mora prevesti v hrvaški ali angleški jezik uradni sodni tolmač. In ta slednja storitev je tista, ki stane.


a veš maruška za kakšen link, kjer to uradno piše, ker moj bivši misli s sinom iti julija na morje, pa sem ga zdaj klicala pa se je skoraj skregal z mano, da to baje velja samo za osebe, ki otroku niso starši. zdaj pa več res ne vem




Anonimen -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 14:31:02)

Ta zakon velja samo za osebe, ki otroku niso starš ali skrbnik. In če tvoj bivši ni skrbnik, je pa vseeno starš, potem ne potrebuje niti kartončka. Morda pa, kakor sem že nekje napisala, ne more škodovati (poleg otrokove OI) fotokopija rojstnega lista ter fotokopija sodne odločbe o stikih in pa tvoje, na roke napisano in na UE overjeno (podpisi - do 2€) dovoljenje.




tina a -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 15:27:29)

V petek ali pa ponedeljek boste dobile podrobno poročilo kako je izgledalo.

Jaz imam dovoljenje napisano za prvomajske in za čas počitnic. In na enem soglasju imam napisana dva otroka.

Če bo zadeva potrjena tako s strani sodnega tolmača kot UE vam bom sporočila.




mika -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 15:43:17)

 

Če si starš skrbnik ne potrebuješ nobenega potrdila. Če pa tvoje otroke peljejo čez mejo stari starši, tete, strici ipd... ali tudi očetje - neskrbniki potrebujejo s seboj kartonček, na katerem so osebni podatki starša-skrbnika, tistega, ki otroka lahko pelje čez mejo in od otroka. (to je veljalo že prej). Sedaj pa je ptorebno temu priložiti še overjeno izjavo o tem, da starš skrbnik dovoljuje, da ta in ta oseba pelje otroka tja in tja iz tega in tega razloga od takrat do takrat. To izjavo mora prevesti v hrvaški ali angleški jezik uradni sodni tolmač. In ta slednja storitev je tista, ki stane.


edino pravilno

ko sem jaz pred 20imi leti šla z babico dedkom v nemčijo in sem bila dva meseca pri njiju na počitnicah, sta moja starša ravnotako morala ne vem kaj vse podpisat in smo nesli zraven.





maruškaŠ -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (22.4.2008 20:07:33)

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura


IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: mika

kakšna potrdila za otroke? pred dvema mesecoma, nismo nič potrebovali.


Če si starš skrbnik ne potrebuješ nobenega potrdila. Če pa tvoje otroke peljejo čez mejo stari starši, tete, strici ipd... ali tudi očetje - neskrbniki potrebujejo s seboj kartonček, na katerem so osebni podatki starša-skrbnika, tistega, ki otroka lahko pelje čez mejo in od otroka. (to je veljalo že prej). Sedaj pa je ptorebno temu priložiti še overjeno izjavo o tem, da starš skrbnik dovoljuje, da ta in ta oseba pelje otroka tja in tja iz tega in tega razloga od takrat do takrat. To izjavo mora prevesti v hrvaški ali angleški jezik uradni sodni tolmač. In ta slednja storitev je tista, ki stane.


a veš maruška za kakšen link, kjer to uradno piše, ker moj bivši misli s sinom iti julija na morje, pa sem ga zdaj klicala pa se je skoraj skregal z mano, da to baje velja samo za osebe, ki otroku niso starši. zdaj pa več res ne vem



mam uraden dopis ministrstva vsem upravnim enotam - sam bi pa rabila tvoj mail, ker nimam na linku, ampak kot wordov dokument.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.4.2008 0:00:09)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




tina a -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (26.4.2008 6:30:25)

Otroka sta ravnokar prestopila mejo s Hrvaško skupaj z babico in dedkom.

Papriji, ki sem jih uredila so bili ok. S seboj so imeli naše "bele kartončke", moje soglasje v slo in hr jeziku overjeno s strani sodne tolmačke in podpis overjen s strani UE (nalepka UE ni bila prevedena v hr). Na soglasju sta navedena oba otroka in dva obdobja potovanja - prvomajske počitnice in letne (2 meseca).





robinzon -> RE: Potrdila za na Hrvaško za otroke (26.4.2008 7:44:04)

Sem prebrala na teletekstu, da bojo v kratkem poenostavili prehod čez mejo za Slovenijo in bo po starem.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>