|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Električni aspirator za nos
25.3.2008 20:43:26   
Ulla
Oj, ali ima katera oziroam uporablja električni aspirator Living LAB za nosek? In kolikokrat na dan posesate ven smrkljčke? Ker v navodilih piše, da samo par sekund v vsako nosnico, toliko da seposesa tekočina?? Sam jaz mu ne morem vse odstranit v 2 sekundah? Nosek redno čistiva zjutrej in zvečer in ko je dete zbujeno diha lepo, ponoči,ko se pa zbudi imam pa občutek kot da bi imel zamašn nosek, ampak ga nima?? nevem zakaj tako dihanje ponoči, kr neki hrka???

Kako pa pucate noske svojim dojenčkom npr. 3 mesce starim? tudi vbrizgavate fiziološko v nosnico? Jaz nevem kako naj mojega dojenčka postavim, v kakšen položaj, da bi čim manj popil te fiziološke in da bi mu stisnila fiz. v eno nosnico in da pride skozi drugo ven, to mi nikakor ne rata?? Prosim pomagajte mi z nasveti. Hvala vam.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Električni aspirator za nos
25.3.2008 20:49:17   
* Mateja *
Mi smo imeli baterijskega in se je ful dobro obnesel. sem pa na konec namontirala cevkico, kateterček, da sem mu šla z njim v nosek in lepo mu ga spucala. Sem pa to počela več kot 2 s, ker v tolikem času mu ne spucaš vsega. Lepo mu nosek zalij s fiziološko, ta mu ne škodi in pol pucaj do konca, dokler gre kaj ven!

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Električni aspirator za nos
25.3.2008 20:53:38   
rija
velikokrat ko berem te teme o čiščenju noska se sprašujem, zakaj jim čistite noske s pumpicami, fiziološko, če niso prehlajeni user posted image  če je nosek čist user posted image  a so vam to povedali v porodnišnici ali kak? ker meni niso nič omenjali, da mu šaram po nosu, če ni potrebe.




_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Električni aspirator za nos
25.3.2008 21:13:58   
Jančika_
Rija, moja prijateljica je tik pred porodom in so jim prejšnji teden v materinski šoli (v nekem ZD v LJ) rekli, da naj dojenčku/otroku vsak dan preventivno vlivajo fiziološko v nos. Tudi meni so zabičali zdaj na ORL, ko sem bila operirana, da si moram nujno vsak dan spirati nos za preventivo. Celo življenje, tako so mi rekli. Ampak mislim, da če nimaš problemov oz. če jih otrok nima, potem to niti ni tako nujno. Jaz jih imam in si pač spiram nos, otrokoma, ki nimata težav, ga pa ne (tudi iz komotnosti, ker se moja dva oba dereta kot zverini in se mi tega res ne da vsak dan poslušat).

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Električni aspirator za nos
25.3.2008 21:18:50   
rija
saj....če so zdravstveni problemi razumem, če pa jih ni pa ne.

je pa res, da je to vsepovsod drugače.....vidim, da se slovenčki zelo razlikujejo od avstrijcev recimo....user posted image  ker sem rodila gori, so bili prvi nasveti pač z njihove strani in se bistveno razlikujejo od tega, kar se prakticira v sloveniji....recimo ravno za nosek, pa mazanje ritke, pri nas se maže ritka v vsakem primeru s tono kreme....gori so rekli samo, če je res rdeča.....in jaz sem to prakticirala in imela en bepanthen za celo leto...

res se včasih sprašujem ali smo pri nas tak skomplicirani in tak panični, ali so gri tak komot.

jaz sem izbrala komot varianto in pri nas se je izkazala za odlično user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Električni aspirator za nos
25.3.2008 21:51:21   
Ulla
Nosek je dobro pucati, tudi, če je vse uredu ion, če otrok ni prahlajen, saj vsakodnevno vdihavamo veliko delcev ter prah. Mojemu dojenčku se zjutrej vedno mal nabere, in potem seveda to spucam, če pa ne bi bi se pa zasušilo n tako bi prišlo dovnetja? Al kaj??

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Električni aspirator za nos
25.3.2008 22:22:52   
rija
vnetja česa user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Električni aspirator za nos
25.3.2008 22:25:17   
Lunc_a
Do vnetja grla in nosa pride če ne čistimo noska in je nosek poln,čerpav se nam zdi da niuser posted image

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Električni aspirator za nos
25.3.2008 22:29:17   
rija
ok. jaz sem mislila, da to pride od zamšenega noska v primeru prehlada.

moj je imel hvala bogu srečo in kakorkoli da nismo nikoli čistili noska preventivno, ok. če je bil kakšen mucek na vidiku jasno, da sem ga odstranila s namočeno palčko.....nikoli ni bilo tovrstnih problemov.

ampak res, a se nabere toliko nesnage noter, da se mu lahko vse zabašeuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Električni aspirator za nos
26.3.2008 1:29:23   
jajula
sem vprašala pediatrinjo v LJ P glede čiščenja noska in vlivanja fiziološke in je rekla da nikakor ne preventivno, ampak le če je zamašen nosek..

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Električni aspirator za nos
26.3.2008 8:11:38   
LINA31
Tudi jaz mu skoraj vsak dan čistim nosek s fiziološko, to pa zato, ker je zdaj po zimi suh zra v prostoru in se mu ponoči naberejo razne mačke po noskuuser posted image . Naša patronažna je rekla, da kar te mačke pobirat, saj tako lahko preprečimo vnetja ušes, ki velikokrat pridejo zaradi prehlada, saj so ti organi med seboj povezani.

ulla...jaz imam razpršilo na steklenički tako, da mu nič ne gre v grlo. Mu pošpricam, ko ga previjam zjutraj.Ko pošpricam še skušam vspodbuditi kihanje, da se fiziološka prenese po celem nosnem kanalu.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Električni aspirator za nos
26.3.2008 8:47:04   
Lunc_a
jajula to je pa takšen nesmisel
in zakaj ne,a fiziološka škodiuser posted image

(odgovor članu LINA31)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Električni aspirator za nos
26.3.2008 8:59:31   
jaša2
jaz sem ji z fiziološko in pumpico čistla samo, ko je bla prehlajena. drugač ji smrklje spučem  s palčkami - po ta večjem, preveč pa ne drezam po sluznici. saj po mojem ni kaj narobe, če čistite vsak dan s fiziološko. saj piše v navodilih, kako in kaj. jaz pač rajš čimmanj drezam po nosku. sčistim, ko ima šmrklje, drugač jo pa pustim.

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Električni aspirator za nos
26.3.2008 9:13:05   
nana.dd
Mi ga uporabljamo že od rojstva in smo ful zadovoljni. Nosek očistimo večkrat na dan in ne ravno v 2 sec...sicer ga nimamo v nosku 10 min, potrudim se da mu takrat ko ga čistim odstranim vse iz nosu...drugače pa veliko uporabljamo fiziološko raztopino.

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
26.3.2008 12:30:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ulla)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Električni aspirator za nos
26.3.2008 23:02:22   
Pia77
V zdrav nosek, ki ni videti zasušen ali zamašen, (večkrat) dnevno vlivati fiziološko in besno aspirirati...
A ni to malo mučenje otroka? 

Kaj, če bi vam nekdo zvezal roke in to delal VAM? Večkrat dnevno... samo preventivno. user posted image  
Tako početje nima nobene fiziološke podlage. Zdrava nosna sluznica se je sposobna čistiti sama.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Električni aspirator za nos
26.3.2008 23:43:11   
kofetek2010
Naša tamala ima po nasvetu dveh P preventivno špricanje noska s fiziloško/Sterimarjem/Aqua maris.

Vnetje ušes dobi brez najmanjšega izcedka iz noska in brez temperature, le ponoči tuli od bolečin.

In če nekaj ne škodi, lahko pa koristi zakaj ji ne bi špricala? Sedaj je že tolk velika, da ve, da je špricanje "za zdlavje" in se tud sama spomni ter prinese razpršilo.


Električnega aspriratorja pa nimamo.... imam pumpico za nosek ( http://www.babyvac.si/ ), ki se priklopi na sesalec.

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Električni aspirator za nos
26.3.2008 23:48:01   
Lunc_a
Mučenje otroke če mu daješ fiziološko v nos user posted image
prosim lepo no...

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Električni aspirator za nos
27.3.2008 11:04:44   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

Naša tamala ima po nasvetu dveh P preventivno špricanje noska s fiziloško/Sterimarjem/Aqua maris.

Vnetje ušes dobi brez najmanjšega izcedka iz noska in brez temperature, le ponoči tuli od bolečin.

In če nekaj ne škodi, lahko pa koristi zakaj ji ne bi špricala? Sedaj je že tolk velika, da ve, da je špricanje "za zdlavje" in se tud sama spomni ter prinese razpršilo.


Električnega aspriratorja pa nimamo.... imam pumpico za nosek ( http://www.babyvac.si/ ), ki se priklopi na sesalec.


To je drugo. Vi imate dober zdravstven razlog za to.

IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

Mučenje otroke če mu daješ fiziološko v nos user posted image
prosim lepo no...



A se ti zdi navdušen, ko mu šariš po nosu?

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...




PROSTI ČAS
mamamajča

Kadar podnevi otrok spi, se samostojno igra, vi:

hitro preverim, kaj je novega na forumih, facebook-u (32%)

prižgem TV in se malo uležem (11%)

si skuham kavo, pregledam pošto, reklame (17%)

čistim, pospravljam, kuham, ni prostega časa! (39%)


Število vseh glasov: 270

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!