|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: prav,narobe?
7.3.2008 13:44:30   
tanjaDi
taška....

kako nam povedo da hočejo na noge....ja pa saj vidiš po otroku, al ne? Moja tamala se je porivala in zvijala nazaj, kot da nima riti, tako nekako veš da hočejo na noge.
Moj sin je pri sedmih se dvignil, pri 9 mes. je že sam hodil, moja hči prav tako pri 7 m. se je dvignila sama in od 10-tega meseca že hodi sama naokrog.  
Aja, pa oba sem imela v hojici, oba se lepo ujameta pri padcu in nikoli nista hodila po prstkih. Tako da..... je dosti odvisno od otrok samih, če veš da niso pripravljeni za hodit jih valda ne siliš.

Moja pediatrinja mi je za oba že v začetnih mesecih napovedala da bosta hitro shodila in tako je tudi bilo. rekla mi je pač da sta fullll dejavna, tempeamentna,...

Aja, ko že shodijo, niti nočejo bit v hojici, tako da, adijoooo hrbet user posted image

Jasno je tudi, da hojico ne moreš imet v majhnem stanovanju, ali če so kakšni pragovi, stopnice, .... pač nevarnosti za padec....

Kot pri vsaki stvari, eni so striktno proti eni pa ne. Odločitev pa je tvoja.


(odgovor članu _annela_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: prav,narobe?
7.3.2008 13:49:45   
Lunc_a
annela daj povej če v trgovinah ni škodljivih stvari user posted image
joj....

(odgovor članu _annela_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: prav,narobe?
7.3.2008 14:14:05   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: tanjaDi

taška....

kako nam povedo da hočejo na noge....ja pa saj vidiš po otroku, al ne? Moja tamala se je porivala in zvijala nazaj, kot da nima riti, tako nekako veš da hočejo na noge.


user posted image  Aha, to je to. Vidiš, meni to na kraj pameti ni potegnilo, da bi rada na noge, pa je tudi občasno dvigala rit. Ampak sem si razložila, da jo očitno nekaj jezi.user posted image
Pa tudi če bi uganila, bi ji rekla: no, ljubica, boš morala pa še malo žgančkov pojest, da se boš lahko dvignila na nogice.user posted image  Tko nekako, malo heca.

(odgovor članu tanjaDi)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: prav,narobe?
7.3.2008 14:28:56   
tanjaDi
Ja, to je eden od načinov, npr. tudi ko daš otroku rokice (leži na hrbtu) da se dvigne v sedeči položaj (to dela tudi pediater) moji namesto na rit, hop gor na noge, ma to že tam pri 4 mesecih.
Ni nič narobe če hočejo na noge, to pomeni da so oni to sposobni, eno je če jih ti siliš, ma ko vidiš da to oni sami zmorejo je vse OK.
Tako je meni P rekla.

LP

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: prav,narobe?
7.3.2008 14:34:17   
tanjaDi
Ma če tamala to hoče, zakaj ne, koliko mes. ima?


(odgovor članu tanjaDi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: prav,narobe?
7.3.2008 16:03:12   
miškot
jaz se glede dvigovanja na noge strinjam s tanjo di, moj je meni točno isto naredil oz. mi to počne skos - ga dam na tla pa začne rito v zrak dvigovat in ga tut pod razno ne morem prepričat, da bi se plazil, enostavno mu ni do tega Sedi že zelo samostojno ampak ga tudi to ne veseli in ko ga dvignemo na noge fullvriska, si ogleduje svari in je ves zadovoljen.. Pa tudi, ko je na nogah nimam nobenegaobitka, da ga jaz silila, zelo močno stoji in meni je nša p rekla, da imajoeni pač močnejši hrbet in noge in da je to čist genetsko tko kot pri odraslih in ni nič narobe, če ga dvignem na noge. Je pa tudi zelo močen za svojo starost - pri sedmih mesecih ima 10 kg in je velik 71 cm. V hojco sm ga dala in všeč mu je tko, da ne mislim komplicirat. Za veliko večino stvari mi sam že čisto dobro pokaže kaj mu je všeč in kaj ne, ni eden potrpežljivih dojenčkov, temperament ma ko hudiček.

(odgovor članu tanjaDi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: prav,narobe?
7.3.2008 16:12:32   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: tanjaDi

Ja, to je eden od načinov, npr. tudi ko daš otroku rokice (leži na hrbtu) da se dvigne v sedeči položaj (to dela tudi pediater) moji namesto na rit, hop gor na noge, ma to že tam pri 4 mesecih.


pri 4 meseceih se postavljajo na noge? to pa ne verjamem. nisem slišala, da bi kak dojenček pri 4 mesecih samostojno vstal in stal - tud če mu daš roke.

(odgovor članu tanjaDi)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: prav,narobe?
7.3.2008 16:21:36   
Lunc_a
to je del razvoja,da ko je otrok na trebuhu da rit dviga in to ne pomenin da hoče stat user posted image
ja otrok ve pokazat kaj mu je dobro in kaj ne.kaj ko bo večji ko bo hotel jesti samo čokolado ga boš 24 ur futrala s čokolado,saj on dobre ve kaj je najboljše zanjuser posted image
takšne izjave so že zdavnaj mimo....
bodite hude zdaj name,ker imam prav ja user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: prav,narobe?
7.3.2008 20:44:14   
mami_miki
jaz ga bom pustila, naj se sam zečne dvigat...ga ne postavljam na noge...

(odgovor članu _annela_)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: prav,narobe?
7.3.2008 20:51:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tanjaDi

Ja, to je eden od načinov, npr. tudi ko daš otroku rokice (leži na hrbtu) da se dvigne v sedeči položaj (to dela tudi pediater) moji namesto na rit, hop gor na noge, ma to že tam pri 4 mesecih.
Ni nič narobe če hočejo na noge, to pomeni da so oni to sposobni, eno je če jih ti siliš, ma ko vidiš da to oni sami zmorejo je vse OK.
Tako je meni P rekla.

LP



to je za v razvojno in mogoč celo za na NFT, ne pa za na nogeuser posted image kaj vam je....ta otrok je čisto zategnjen, men zgleda kot povečan mišični tonus, ne pa da hoče statuser posted image ko zdravnik potegne otroka v sedeč položaj, to nardi zato, da vidi kolk otrok glavico kontrolira in kak je mišični tonus....otrok se pri tem absolutno NE SME postavt na noge in če zdravnik tega ne pove oz. ob tem ne ukrepa, je mal čudnuser posted image

in to da se otrok postavi na noge, ko je za to sposobn, pomeni da se pripuza do recimo kavča, se spravi na kolena in ob opori vstane in ne pomeni tega, da se otrok opira na nogice pri 4 m ko ga za roke potegnešuser posted image

tko da v razvojno z njim...

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 7.3.2008 20:52:47 >

(odgovor članu tanjaDi)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: prav,narobe?
7.3.2008 21:08:10   
Bonnie_RR
Js pa nečesa ne razumem...Glede na to, da naj bi vas bolel hrbet zaradi sklanjanja in držanja za rokice in zato iščete alternativo - torej hojico. V hojici imate otroka torej zelo kratek čas - pol ure, uro na dan (če sem prav razumela). A po tem času pa noče več na noge ali kako? Potem da pa cel dan mir? user posted image

Pa še nekaj... Sem nekje zasledila, da naj bi bilo na tleh nevarno, ker ga moreš potem skoz gledat, ali nekaj v tem smislu... Ja, a ko je otrok v hojci ga pa ni potrebno imet pod nadzorom? user posted image

No, dejte mi prosim razložit no...user posted image


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: prav,narobe?
8.3.2008 16:17:18   
mateyka
jaz sem pa skoz mislila, da je za ta čas ko se kuha al pa une pol ure, ko ne moreš gledat nanj prosto plazečega po stanovanju namenjena stajica.. a to une , ki mate hojico kej uporabljate, oz. jo mate? (me samo na splošno zanima, ker mi smo kupil samo stajico)

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: prav,narobe?
8.3.2008 19:37:52   
Seven*

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: tanjaDi

Ja, to je eden od načinov, npr. tudi ko daš otroku rokice (leži na hrbtu) da se dvigne v sedeči položaj (to dela tudi pediater) moji namesto na rit, hop gor na noge, ma to že tam pri 4 mesecih.
Ni nič narobe če hočejo na noge, to pomeni da so oni to sposobni, eno je če jih ti siliš, ma ko vidiš da to oni sami zmorejo je vse OK.
Tako je meni P rekla.

LP



to je za v razvojno in mogoč celo za na NFT, ne pa za na nogeuser posted image kaj vam je....ta otrok je čisto zategnjen, men zgleda kot povečan mišični tonus, ne pa da hoče statuser posted image ko zdravnik potegne otroka v sedeč položaj, to nardi zato, da vidi kolk otrok glavico kontrolira in kak je mišični tonus....otrok se pri tem absolutno NE SME postavt na noge in če zdravnik tega ne pove oz. ob tem ne ukrepa, je mal čudnuser posted image

in to da se otrok postavi na noge, ko je za to sposobn, pomeni da se pripuza do recimo kavča, se spravi na kolena in ob opori vstane in ne pomeni tega, da se otrok opira na nogice pri 4 m ko ga za roke potegnešuser posted image

tko da v razvojno z njim...



Ja, tudi sama imam te pomisleke.

Sploh pa, dajte si malo prebat in informirat, ne pa delat po liniji najmanjsega odpora. O tem smo ze ogromno pisali.




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: prav,narobe?
8.3.2008 19:42:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

O tem smo ze ogromno pisali.


Ja, res je. "Hojica" v iskalniku :).

Ena od tem:

Hojica da ali ne

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: prav,narobe?
9.3.2008 9:34:16   
Afnica
Imam dvojčka, ki sta korigirano stara 8 mesecev. Skoz sta na tleh, še ko nista plazila sta bila na tleh- na puzlah. Oba že dober mesec vstajata ob kakršni koli opori (tabure, regal, zid, karkoli pač). Nismo ju učili tega, naučila sta se sama.
 
In čeprav imam dva, nisem nikoli hojice uporabljala, niti ne bom. Pa bi jo tudi lahko imela za izgovor, da vsaj kaj naredim ob dveh navihancih. Dokler enega poberem izpod mize ali pa, ko stoji na regalu, se mi že drugi nekje drugje postavi ali pa pobegne v drug prostor. Pa so cunje vseeno oprane in zlikane, pa kosilo je skuhano, pa v svinjaku tudi ne živimo.
 
Res pa je, da smo zaradi tega pospravili klubsko mizico, ki je res nevarna- preveč ekasta. Pa pač vse kar je nevarno in se da odstranit. V vtičnice smo naštimali varovala. Stopnic nimamo.
 
Nam so v RA odsvetovali hojico. To mislim, da odsvetujejo vsem, našim pa sploh, saj sta rojena 2 meseca prehitro, večplodna nosečnost, zahiranost in možganske krvavitve. Pediatrinja, ki je delala UZ Lanu, po možganskih krvavitvah je celo rekla, da je ? kako bo sploh se gibal, saj je imel krvavitve na delu za gibanje. No, pa sta sedaj primerljiva donošenim, nekatere celo prehitevata.
 
In kot je ena že pred mano napisala...Morda res ni hojica tak bav bav, ampak zakaj bi si očitala? Bomo teh nekaj mesecev že potrpeli, a ne?

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu _annela_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: prav,narobe?
9.3.2008 10:16:21   
Anonimen
O uporabi hojce so bile tu že dolge žolčne razprave,v vseh teh letih odkar sodelujem.Jaz pravim tako,da ,če bi hijco uporabljala,kot dolgotrajno stalno rešitev,kam odložit otroka ne bi bilo prav.ne bi rekla,da ne vem kako škodljivo,ker jo je mnogo mamic uporabljalo,preden je prišlo svarilo pediatrov ven.Ni pa absolutno nič narobe,če otroka za pet minut ali deset,daš v hojco,da ti medtem,kaj postoriš ali odpočiješ boleč hrbtet.V destih minutah na dan se otrok ne bo poškodoval ali pa,da bo kaj narobe z nogicami.
Moji so bili v hojci,kratek čas,da sem lahko imela proste roke,pa so zdravi,normalno razviti in hitro shodili,normalno.Prav nič jim ne manjka,vsem štirim.Ne poznam nobenega primera,nenormalnega razvoja zaradi uporabe hojce,pa poznam veliko ljudi.
OTroka,pa lahko odložiš tudi, v zanj,pripravljen kotiček.mehko podlago,igrače,vse kar mu je všeč,da se zamoti,medtem,ko ti kaj delaš.

(odgovor članu Afnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: prav,narobe?
10.3.2008 9:43:32   
tanjaDi
Ojjjjjoj, ma ste hitro napadalne.

Z unim, da pri 4 mesecih (ko daš rokice in se dvigne na noge) sem hotela samo povedat, da po tistem je pediatrinja rekla da bo sigurno hitro shodila in tako je tudi bilo. Vem zakaj v posvetovalnici to delajo, ne rabim vaše šole (saj imam sama dva otroka, vem kako to poteka).
Kot sem prej napisala moja se je dvignila pri 7m in pri 10m že čisto sama hodi, sin pa je že pri 9m čisto sam hodil.

In  še nekaj.....moj brat se je pri 4 mesecih sam dvignil na noge v njegovi posteljici, hodil pa je sam pri 7 mesecih. Moji mami ni noben verjel takrat da se v posteljici sam dvigne, tako da so vsi prišli to pogledat in čakat (niso mogli verjet) ma tako je bilo. Zdaj ima 32 let, ni nikjer videt nič narobe.

Tako je, če to sami počno ni čisto nič narobe pa ni važno pri katerem mesecu, ker vejo oni kaj zmorejo in če se počutijo tako je prav, ne sme se jih zavirat, češ prehitro je še.

In še nekaj....če bi jaz mojo silila v to (postavljanje na noge) ne bi pri 10 mes. že hodila sama.

Moja prijateljica ima dva meseca starejšega sina od moje hčerke, pa ko je vidla mojo da hodi ni mogla verjet. Je rekla, da ona svojega postavlja na noge in nič od tega se meče na rit, je rekla da sploh noče na noge.
(debata cca 2 meseca nazaj).
Tako da je predvsem odvisno od otroka do otroka.....ni nekega pravila kdaj.

LP


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?