|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  44 45 [46] 47 48   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice '08 - 3.del
11.3.2008 20:53:30   
jana81
IZVIRNO SPOROČILO: katy82

Hej punce hvala za pomoč,še posebi tebi Aurora sam mam problem k ne vem kako naložit slikce.Odprem mapo kjer mam shranjene ne znam jih pa v album dat,please help


AJA .... a men pa ne? no pol pa vsaj plus ker sem se potrudla...user posted image user posted image
 
hecam se...

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu katy82)
Neposredna povezava do sporočila: 1126
   RE: Majčice '08 - 3.del
11.3.2008 21:23:44   
MARTINA25
ŠPELIN@ držim jutri pesti zateuser posted image user posted image  Drži se!!!user posted image

Drgač pa sem bila do malo prej v MŠ v Kranju in moja ugotovitev je, da ne grem več.Sicer je jutri zadnjič, sam mi je danes vse padl dol....Itak smo utrujene od služb, potem pa naštimajo predavanja ful pozn zvečer, ženska predava dve uri o porodu, vmes niti ene pavze, predavanja se dogajajo v čist premajhnem, vročem prostoru....s tem da pove trikrat eno in isto svar....jst sem že mislila vstat, ker pa me res boli na desni strani pod dojko če dolg sedim...Estrella zdej vem kaj si mislila z MŠ v Kranju!!!
Zdej grem sam še pod tuš in spat....jutri je spet delovni dan....aja edina taka svar ki semm jo danes zvedela je, da stane Ultiva v KR 60 EUR. ZA vse ostalo sem sigurna, da bi lahko zvedela tudi od vas....
Lahko nočko!!!

(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 1127
   RE: Majčice '08 - 3.del
11.3.2008 21:39:28   
MARTINA25
KATINA nam je v MŠ ena patronažna sestra razlagala, da je ena prvorodka, ko je bila na oddelku, prosila sestro, če ji lahko pomaga pristaviti otroka, ker pač ni vedela kako.In odgovor sestre je bil, jah kakšna mama pa boste če še tega ne znate....Je rekla patronažna, da dolgo ni vedela kaj je z tisto mamico narobe...vedno ko je prišla k njej domov je bila zamorjena, slabe volje oziroma sploh brez volje...potem pa se ji je le izpovedala...Zaradi ene zahojene sestre v porodnišnici je padla v precej hudo depresijo in pravi, da je potrebovala zalo dolgo časa, da si je izbila iz glave, da slaba mama!!!  

(odgovor članu MARTINA25)
Neposredna povezava do sporočila: 1128
   RE: Majčice '08 - 3.del
11.3.2008 22:00:45   
katy82
Joj Jana oprosti,dobiš za pjačko če se vidmo na srečanjuuser posted image Aurora mi je poslala ZS pa pol tud nism brala drugih odgovorov,pa hvala tud Katini pa **** za pomoč,se grem trudt naprej

(odgovor članu MARTINA25)
Neposredna povezava do sporočila: 1129
   RE: Majčice '08 - 3.del
11.3.2008 22:09:03   
aurora28
Katy ti je uspelo narediti album, ampak ni nobene slikice. user posted image

Špelin@ dobro opravi jutri na kolposkopskem pregledu. Je kar smotan ta pregled, ker te gledajo kot skozi kak mikroskop. Jaz ko sem jo enkrat imela sta bile v ordinaciji dve in sicer zdravnica in učenka - asistenka, ki se je učila in obe sta buljili v moj MV. Groza. user posted image Totalno neprijetno.

Anitka me veseli, da si današnji dan preživela. Kaj pa je tisti na T, ki naj bi tvoj user posted image otroček izvajal? Hvala za kompliment. user posted image

Tolk sem zaspana, lepe sanje vam želim.

Lahko noč. user posted image


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu katy82)
Neposredna povezava do sporočila: 1130
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 5:28:49   
katy82
Dobro jutro mačkice!!!!!!!!

Evo user posted image za vse pa še kak čajček za **** bi se našel

Grem zdele naprej delat album k se mi je včer računalnik sesu med shranjevanjem sm bla tko jezna kuser posted image pol sm ga pa ugasnla pa šla spat.




(odgovor članu aurora28)
Neposredna povezava do sporočila: 1131
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 5:48:14   
katy82
Evo mačkice sm zrihtala album ,geslo je lara

(odgovor članu katy82)
Neposredna povezava do sporočila: 1132
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 6:40:20   
aurora28
Dobro jutro!

Katy82 hvala za user posted image . Slikice pa so user posted image . Ti imaš tudi oring bušija. user posted image Previjalna mi je zelo všeč, pa voziček je super, full je dober. user posted image user posted image user posted image Kje si pa kupila te barvaste tetra plenice, prav zanimive so. user posted image

Aja pa še nekaj, če boš še ustvarjala kak album, ga lahko opremiš z istim geslom, ker ni potrebe da za vsak album daš različno geslo, ostane lahko isto. To ti govorim iz svojih izkušenj, ker sem si vsak album zaščitna z drugim geslom in potem ta gesla pozabila user posted image user posted image user posted image , ker nisem vedela, da si lahko vse albume zaščitiš z enim geslom, dokler mi tega niso souser posted image povedale. user posted image

Danes sem pa jaz vsa cmerava, sem se že na vsezgodaj user posted image user posted image user posted image . Sem gledala oddajo ko živali rešijo ljudi in obratno in je ena majhna psička padla v ledeno mrzlo vodo in njen skrbnik se je v vodo takoj zapodil zanjo in jo rešil, sploh ni gledal na sebe, da si lahko ogroža življenje, ker je že prej doživel srčno kap. user posted image user posted image user posted image Joj kak sem jaz čustvena. Potem sem pa vsa raznežena šla do svoje psičke in jo božala, ona pa meni brisala solze iz obraza. user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu katy82)
Neposredna povezava do sporočila: 1133
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 7:25:12   
narava
Doooobro jutro tetke!

Pa smo spet v sluzbi user posted image  Vreme oblacnooooooo in sam za spat! Ugotavljam, da je zadnje case vreme zmeraj sam za spatuser posted image  po moje me ze mal utrujenost daje user posted image

sem si pripravila kapucin z vanilijo in sedaj najprej uzivam v vonju, ker mmmmm disi! pol pa se pocasi srkam, ampak je res dober!user posted image
lacna sem ful! cakam na malco (kje je seeee tooo!?!)

drugace pa nova kljucavnica ze funkcionira, najino pocutje je odlicno, ce se Poba ne bi zelo dovzetno zaletaval v zelodec in mami povzrocal kislinsko plimovanje!user posted image komaj zaspim (ze v skoraj sedecem polozaju), pa se tako aktiven je, da me ze skor zadaj pri hrbtu brca! user posted image

nic, gremo delat, pa se slisimo kasneje, ko bom komentirala katinin post (stvar z enim mahom opravljena, bravo katinauser posted image )

lp, narava.

_____________________________

Recept za zdravo pridobivanje zobkov: 12 neprespanih noci, 14 dni vrocine, 36 ml sline, 24 ur tecnobe in mamica s 6l kave in podocnjaki.
Kuhati cca 6 mesecev pri 38,5-39, od cca enih zjutraj do petih.
Uspeh zagotovljen!

(odgovor članu aurora28)
Neposredna povezava do sporočila: 1134
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 7:52:28   
Estrella*
KATINA nam je v MŠ ena patronažna sestra razlagala, da je ena prvorodka, ko je bila na oddelku, prosila sestro, če ji lahko pomaga pristaviti otroka, ker pač ni vedela kako.In odgovor sestre je bil, jah kakšna mama pa boste če še tega ne znate....Je rekla patronažna, da dolgo ni vedela kaj je z tisto mamico narobe...vedno ko je prišla k njej domov je bila zamorjena, slabe volje oziroma sploh brez volje...potem pa se ji je le izpovedala...Zaradi ene zahojene sestre v porodnišnici je padla v precej hudo depresijo in pravi, da je potrebovala zalo dolgo časa, da si je izbila iz glave, da slaba mama!!!


MARTINA: jaz sem imela ful probleme z dojenjem, ker sem imela preveč mleka. Sicer nisem nič prosila za pomoč, dobila je tudi nisem, pa so vidle kakšne probleme imam. Ko sem slišala, da v drugih P pomagajo in vzpodbujajo k dojenju , sem bila kar mao presenečena, da v KR nobene blizu ni bilo. No zanimala se je samo fizeotarapevtka in težila zKeglovim vajamuser posted image
 
Danes grem čez KR, samo pre 15h. Sem mislila, če bi bila doma, da skočmo na koffee. No pa next time.
 
V KR šoli sem zvedla mogoče 10% info, ki so bile nove in so mi prišle prav. Ostalo je bil dolgčas. Zato verjetno v šolo za strše verjetno tokrat ne bom šla. Za nasvete ko bodo user posted image  tu pa se bomo lahko obračale ena na drugo, pa bomo nekako pregurale, kajne?
 
hijenca; user posted image  samo, da se je dobro iztelklo. Si že 3 majčica v krešu Jaz sem se sama zabila enemu v rit in k sreči brez posledic. Čestitke za user posted image .
 
špelin@: veš, da bomo mislile nate. Ti kar korajžno!!!Pa še pikepoke zate user posted image user posted image user posted image user posted image .
 
katy: prav fletna nosečka si. Za kilce se ne sekiraj, jih bomo po porodu topile s pomočjo naših user posted image  Sama sem imela 85 kg/160 cm in se jih uspešno odstranila 25kg, no sedaj jih imam spet +10user posted image
Kateri voziček imaš? Ful je dobra barva. Ljubi je pa tako ljubeč, da sem ti kar mal fovš. Naš nima časa za tako ljubkovanjeuser posted image user posted image . Mi je pa kar nerodno vprašat, kaj je tisti kupček  na previjalni?

(odgovor članu narava)
Neposredna povezava do sporočila: 1135
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 7:58:14   
narava
joj, kok sm jest zaspana user posted image

estrella, a strajkate? user posted image

_____________________________

Recept za zdravo pridobivanje zobkov: 12 neprespanih noci, 14 dni vrocine, 36 ml sline, 24 ur tecnobe in mamica s 6l kave in podocnjaki.
Kuhati cca 6 mesecev pri 38,5-39, od cca enih zjutraj do petih.
Uspeh zagotovljen!

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 1136
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 7:59:48   
80kaja
Špelin@ in vse ostale,ki imate danes pregledeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .....kaja stiska pestke za vas !!!!
Vsem ostalim majčicam pa dobro jutro in kofetek je že skuhan.......
Kako se kaj počitite ? Mi smo vstopili že v 31.teden...uf...res se bliža, punce !
Upam,da mi rata priti na srečanje....delam na tem.
LP, Kaja

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 1137
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 8:10:57   
Anitka
Ojla!

Vas malce pozdravim preden odbrzim delat. Današnji dan bo normalno dolg na srečo. user posted image

Aurora a to misliš na izvajanje aikida, ko sem včeraj pisala, da ga otroček izvaja v mojem bušiju? Če misliš to, je to ene vrste borilna veščina, le da gre pri tem za samoobrambo. Je pa včeraj resnično izvajal akrobacije na akrobacijo. Cel dan in cel večr pozno v noč. Sva se z dragim kar smejati morala, ko je bil moj buši podoben tresočemu pudinguuser posted image Je dal uho na trebuh pa je dvakrat dobil brco v uhouser posted image

NoKatypa ti je uspelo narediti albumčekuser posted image user posted image Luštkane fotke, luštkana user posted image in luštkan voziček, a ne ?user posted image In saj res od kod pa so plenice? So zanimivih barv.

Ja narava, kaj si pa ponoči delala, da si tako zaspaaaaaaaaaana.user posted image

Estrella in Kaja tudi vama dobro jutrouser posted image


< Sporočilo je popravil Anitka -- 12.3.2008 8:11:45 >


_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu narava)
Neposredna povezava do sporočila: 1138
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 8:13:28   
aurora28
Narava jaz sem mislila, da bom štrajkala s sladkim, pa ne je gre. user posted image user posted image user posted image Spet se bašem z čokoladnimi rolcami in zraven pijem mleko. Povej mi kateri kapučin piješ?

Zanima me nekaj glede prehrane med dojenjem:
1. ali lahko med dojenjem piješ kavo ali kapučino?
2. ali res odsvetujejo citruse, med, paradižnik, zelje, repo...(kaj pa sploh ostane user posted image )
3. ali res odsvetujejo čokolado?

Če vse to odsvetujejo, kaj potem sploh lahko jemo?




_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu 80kaja)
Neposredna povezava do sporočila: 1139
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 8:20:35   
narava
IZVIRNO SPOROČILO: Anitka
Ja narava, kaj si pa ponoči delala, da si tako zaspaaaaaaaaaana.user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: narava
ce se Poba ne bi zelo dovzetno zaletaval v zelodec in mami povzrocal kislinsko plimovanje!user posted image komaj zaspim (ze v skoraj sedecem polozaju), pa se tako aktiven je, da me ze skor zadaj pri hrbtu brca! user posted image  

user posted image  ccc, kaj si pa ti mislila!? user posted image  user posted image  user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: aurora28
Povej mi kateri kapučin piješ?

Nescaffe vanilija..tista pen'ca gor mmmuser posted image
 
IZVIRNO SPOROČILO: aurora28
Če vse to odsvetujejo, kaj potem sploh lahko jemo?

kuhan krompir (neslan) in kuhano sadje/zelenjavo user posted image  sala. ne vem tocno, vem, da se je treba pazit pri tem (po moje pa ni treba nekaj ful pretiravat. ok, glih pasulja ne bos sla jest, ampak ce pojes en paradiznik po moje ne bo neki ful narobe? user posted image ) ne vem, je treba spelino pocakat, ma sigurn kaksen klik tut na to temo na zalogi user posted image

< Sporočilo je popravil narava -- 12.3.2008 8:22:47 >


_____________________________

Recept za zdravo pridobivanje zobkov: 12 neprespanih noci, 14 dni vrocine, 36 ml sline, 24 ur tecnobe in mamica s 6l kave in podocnjaki.
Kuhati cca 6 mesecev pri 38,5-39, od cca enih zjutraj do petih.
Uspeh zagotovljen!

(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 1140
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 8:33:26   
Anitka
Ja ja narava, zdaj bo pa Poba kriv, da si ti zaspanauser posted image user posted image

_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu narava)
Neposredna povezava do sporočila: 1141
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 8:38:58   
Anitka
Nič majčice moje, moram jaz odpeketati v službo. Lepo preživite današnji dan (pri nas je oblačen, vidim pa že obrise sončka), pridno čvekajte, pobožajte bušije in rade se imejte.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 1142
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 9:14:58   
Anonimen
Dobro jutro majčice,

ja ko se pa jaz spomnem kilometrski post napisat se RR odloči, da bo tudi ona štrajkala za par min. Grmmm sem jezna user posted image user posted image

(odgovor članu Anitka)
  Neposredna povezava do sporočila: 1143
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 9:23:06   
kasso
IZVIRNO SPOROČILO: edinaos

Dobro jutro majčice,

ja ko se pa jaz spomnem kilometrski post napisat se RR odloči, da bo tudi ona štrajkala za par min. Grmmm sem jezna user posted image user posted image


ja, zato sem si jaz post skopirala v dokumente in evo ga neizgubljenega user posted image

Dobro jutro!
IZVIRNO SPOROČILO: MARTINA25

KATINA nam je v MŠ ena patronažna sestra razlagala, da je ena prvorodka, ko je bila na oddelku, prosila sestro, če ji lahko pomaga pristaviti otroka, ker pač ni vedela kako.In odgovor sestre je bil, jah kakšna mama pa boste če še tega ne znate....Je rekla patronažna, da dolgo ni vedela kaj je z tisto mamico narobe...vedno ko je prišla k njej domov je bila zamorjena, slabe volje oziroma sploh brez volje...potem pa se ji je le izpovedala...Zaradi ene zahojene sestre v porodnišnici je padla v precej hudo depresijo in pravi, da je potrebovala zalo dolgo časa, da si je izbila iz glave, da slaba mama!!!  

Ja, poznam ta občutek, ki te res potre. Takoj po prvem porodu, kos em prišla z novorojenčkom domov in me je obiskala patronažna, sem ji pokazala črn flekec na podplatu tamalga. Rekla je, da bo omenila zdravnici. No in ta zdravnica me pokliče in napizdi, da kaka mama sem, da ne vem, da mi otrok lahko tudi umre zaradi hematoma. Meni so kar solze začele lit po licih, ker nisem imela pojma zakaj se gre in zato sem tudi omenila patronažni, katera bi mogla sama opazit, saj je umivala in previjala dojenčka, ko me je učila.... Drugače pa ni nič kritičnega bilo, ker je drugi dan izginilo. na mestu, kjer so mu vzeli kri, se je naredil mali flekec.
No, prav tako te zna potret, če nimaš mleka in te forsirajo s vseh strani kot Katino. Najbrž drži tisto, da je za otroka najpomembnejše, da je mama zdrava in vesela in ne kakšno mleko on pije. Moj dragi in njegova sestra nista bila dojena, jaz pa ja, onadva sta zelo zdrava in oba nadpovprečno inteligentna, meni pa fali že marsikaj,intreligentna pa sem nekaj povprečnega

Aurora,
hrana, ki napenja ali povzroča alergije, se odsvetuje zaradi krčev - kolik otroka in možnosti da dobi alergijo. Spet nekaj, kar po mojem ne drži 100%...npr. da pomaranč se pa ne sme. Včasih oz. moja tašča (tako so ji takrat svetovali pediatri) je med mleko zamešala sok sveže pomaranče in to razjeto mleko je dojenček pil...pa noben nima nobene alergije
Kar se pa tiče čokolade, sem jo jaz jedla, ampak je škodila izključno meni, ker mi je zaprlo prebavo.
ena kava na dan, ti pa res ne bo škodila, tvojemu otroku pa še manj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1144
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 9:30:32   
narava
IZVIRNO SPOROČILO: Anitka

Ja ja narava, zdaj bo pa Poba kriv, da si ti zaspanauser posted image user posted image


user posted image

_____________________________

Recept za zdravo pridobivanje zobkov: 12 neprespanih noci, 14 dni vrocine, 36 ml sline, 24 ur tecnobe in mamica s 6l kave in podocnjaki.
Kuhati cca 6 mesecev pri 38,5-39, od cca enih zjutraj do petih.
Uspeh zagotovljen!

(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 1145
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 9:35:29   
kasso
Aurora, jaz se ne bom odločila ne za Ultivo ne EA... in upam, čeprav vem da ni 100%, da bo porod hiter kot prejšnja.

(odgovor članu narava)
Neposredna povezava do sporočila: 1146
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 9:44:37   
Aurea
IZVIRNO SPOROČILO: aurora28

Zanima me nekaj glede prehrane med dojenjem:
1. ali lahko med dojenjem piješ kavo ali kapučino?
2. ali res odsvetujejo citruse, med, paradižnik, zelje, repo...(kaj pa sploh ostane user posted image )
3. ali res odsvetujejo čokolado?

Če vse to odsvetujejo, kaj potem sploh lahko jemo?




Izvleček predavanja na MŠ:

Prvi dnevi po porodu: tekoča, lahka prehrana
- dovolj tekočine (najmanj 3 l)
- MLEKO - samo do 0.5 l dnevno!
- čim manj mastna in začinjena hrana ter izogibanje stročnicam (napenjanje!)
- zmernost pri SOLI
- SADJE: na začetku samo olupljeno in prekuhano, banane dovoljene user posted image
- SOLATE: minimalno okisane; priporočljiva je kuhana zelenjava (cvetača, brokoli, špinača...)
- Paradižnik naj bo kuhan, ne surov

Po 1 mesecu sledi uvajanje novih jedi in opazovanje reakcij pri user posted image
(torej - ješ nekaj dopoldne in popoldne vidiš odziv user posted image )

- KAVA - do 2 skodelici
- ALKOHOL - nekje 0,5 dl po kosilu 1x tedensko


Torej, ne bo treba ravno stradati, a ne user posted image  user posted image  


< Sporočilo je popravil Aurea -- 12.3.2008 9:45:23 >

(odgovor članu aurora28)
Neposredna povezava do sporočila: 1147
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 9:47:35   
špelin@
Hojla user posted image
No, danes je moj user posted image  doma, ker gre z mano na pregled v LJ user posted image  Ravnokar sva zaključila s skoraj enourno seanso britja "podvozja" user posted image  Vsa sestradana glodam kos kruha s tunino pašteto in svežo zeleno papriko, mmmmmmm user posted image
Anitka, glavno, da si pregurala včerajšnji naporen dan user posted image
 
MARTINA25, ja, sveža mamica je že tako občutljiva in jo lahko netakten komentar ali "nasvet" user posted image  pahne v veliko stisko... user posted image  Samo dopovej ti to določenim kuram... user posted image
 
aurora28, saj sama kolposkopija meni sploh ni tako nadležna - je pa jasno, da sem malo na trnih user posted image  Dr. Kobal je na srečo pri pregledu izredno nežen, poleg tega ves čas razlaga, kaj dela user posted image  V moj MV pa lahko zaradi mene zija cela četa, glavno, da bo stanje nespremenjeno user posted image  
Cmeravost nam pa itak pripada glede na stanje user posted image
katy82, čudovit trebušček user posted image user posted image  Ej, nisem še videla barvastih tetra plenic - potiskane ja, barvastih pa res ne user posted image
 
narava in Estrella*, pazita nase user posted image user posted image
 
IZVIRNO SPOROČILO: aurora28
Zanima me nekaj glede prehrane med dojenjem:
1. ali lahko med dojenjem piješ kavo ali kapučino?
2. ali res odsvetujejo citruse, med, paradižnik, zelje, repo...(kaj pa sploh ostane user posted image )
3. ali res odsvetujejo čokolado?


1. Jaz sem za vsak slučaj pila brezkofeinsko, ker je naše dete že tako bolj švoh spalo user posted image
2. Jedla sem vse razen fižola (zrnja). Prva pika ni imela krčev, druga pa ene dva tedna. Ob enaki moji prehrani! Pojedla sem ogromno svežega sadja in zelenjave (pač tako kot v nosečnosti) in veliiiko pila - super za mojo prebavo user posted image
3. Ne - razen, če pri otročku dokažejo alergijo.
 
edinaos, ubogaj kasso user posted image
 
IZVIRNO SPOROČILO: Aurea
- SADJE: na začetku samo olupljeno in prekuhano, banane dovoljene user posted image
- SOLATE: minimalno okisane; priporočljiva je kuhana zelenjava (cvetača, brokoli, špinača...)


Aurea, a veš, kaj sem jaz obakrat dobila v LJ porodnišnici za malico oz. kosilo po porodu: debelo jabolko in slastno (kisano!) zeleno solato s svežim paradižnikom user posted image
 
Aja, Ultiva in EA: zase lahko rečem, da se najbrž ne bom odločila zanju, sploh če bo šlo tako hitro kot pri prejšnjih porodih. So bile bolečine čisto znosne - sploh ob "šusu" Dolantina user posted image
 
Tako, jaz se do večera od vas poslavljam, hvala za vse user posted image user posted image user posted image , potem pa poročam user posted image

(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 1148
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 9:48:03   
Anonimen
Tudi jaz imam dve mučni zgodbi o dojenje ampak vas ne bom v naprej strašila, sam tok vam polagam na srce, da če ni mleka, jaz sem se drugič matrala 5 mesecev in seveda zraven dodajala... ampak zato če sem potem pač obupala nisem slaba mamica,ker sem naredila res vse( krvave bradavice, pumpica, nastavki, tablete, čaji, počitek, hrana, pijača....) in tudi tista med vami ki bi slučajno bila na istem naj se ne sekira...Otrok če je dojen super, če pač ni mleka pa zraste tudi ob mleku za dojenčke in to prav tako zdrav...

Katy: pogledala sem tvoj album, lepe slikice in lep trebušček... odštevaš a?? Samo še 62 dni...user posted image user posted image
Hvala, za čajček..user posted image

Nrava: Dones se potem vidimo inshallah. Midve bova šle na predavanje ob 18.15. 

Aurora: Glede tvojih vprašanj, ja vse je res. Čokoladain surovo, sadje zaradi alergij in napenjanja in alergij. Lahko pa ješ popolnoma vse ampak kuhano. Jabolko in ostalo sadje v obliki kompotov. Zelenjavo lahko ješ vso razen stročnic ki napenjajo. Tudi zeleno solato lahko ješ ampak v majhni količini...
Skratka vse to velja samo za prvi mesec ali dva. In tudi v tem času lahko počasi dodajaš...Poješ en dan en krhel jabolka in če se nič ne zgodi pa še naslednji dan, pa potem dva....
Skratka to se sam sliši komplicirano v resnici pa sploh ni. Hrana in pijača je še najmanjši problem pri dojenju...
Se pravi vse kuhano sadje, vsa kuhana zelenjava razen stročnic, riž, testenine, meso...in surove solate v zelo majhni količini... Kaj pa potem sploh pogrešaš?
Ti povem jaz sem se največ zredila vedno v tistih mesecih ko sem se matrala z dojenjem...user posted image user posted image  Tako, da lačna ne boš brez skrbi...

Glede dojenja samo en nasvet preverjeno potrjen... Največ mleka( če se sploh lahko reče da ga je bilo veliko) Sem imela ko je dragi ali mama vzela tamalo in sem se pošteno naspala, potem je celo res kar teklo...
Se pravi počitek...

(odgovor članu katy82)
  Neposredna povezava do sporočila: 1149
   RE: Majčice '08 - 3.del
12.3.2008 9:50:28   
aurora28
Super hvala Kasso in Aurea, sem že mislila, da bom po porodu še dodatno hujšala user posted image user posted image

_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu Aurea)
Neposredna povezava do sporočila: 1150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  44 45 [46] 47 48   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  44 45 [46] 47 48   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tako izgleda prvih 24 ur po porodu
PRVI dan po porodu je za žensko, ki je pravkar postala mama, pravi vrtinec čustev. Tako izgleda prvih 24 ur za mnoge žen...
Ko očka drži mamo za roko, je porodna bole...
Izkazalo se je, da je ena metoda lajšanja bolečin še posebej učinkovita in lahko bi rekli zelo luštna...




So vaše menstruacije boleče?
пеперутка16

Zadnje čase imam tako boleče menstruacije, da se celo onesvestim..nujno je, da mi da injekcijo in to je to..In zdaj, ko se staram, ko se staram. Stara sem 29 let, še nisem rodila itd.