|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   televizija
12.12.2007 19:37:18   
ALJA75
Kdaj lahko otroci gledajo televizijo? 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: televizija
12.12.2007 19:48:51   
Mojc
Čim kasneje!
Poišči spodnje poste na to temo!

(odgovor članu ALJA75)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: televizija
12.12.2007 20:19:33   
MarijaPo
Moj moz je prebral nekaj knjig o vzgoji in cisto vse so odsvetovale TV.
Otroku ubija kreativnost in ga otopi.
Mi smo ob porodu TV odstranili iz stanovanja in ga tudi ne nameravamo vec vrnit.
Naredi si zivljenje lepo in cloveku prijazno!

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: televizija
12.12.2007 20:28:41   
Pinkyca
hmmm ... izolacija pred TV v tako drastični obliki? ... lepo in prijazno? ... drastično in drznouser posted image

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: televizija
12.12.2007 20:30:12   
Dashenka
Mi smo ob porodu TV odstranili iz stanovanja in ga tudi ne nameravamo vec vrnit.


No, jaz pa pravim, da je to ekstremizem.
S tem boste otroku naredili več škode, kot koristi.



(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: televizija
12.12.2007 20:32:25   
sandra113
no ja to pa je že malo preveč.. sploh nič tv... katastrofa...

_____________________________

14.6.2007

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: televizija
12.12.2007 20:33:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MarijaPo

Mi smo ob porodu TV odstranili iz stanovanja in ga tudi ne nameravamo vec vrnit.


Jaz pa že sedem let prej :).

(odgovor članu MarijaPo)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: televizija
12.12.2007 20:50:03   
ALJA75
Vem, da TV ni priporočljiv. Toda ko nosim svojo 2,5m punčko zaradi kolik iz sobe v sobe in pridem v dnevno takoj ko opazi TV neha jokati. Prav smešno. Je pa razdalja kjer se z njo sprehajam 2 m od TV. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: televizija
12.12.2007 21:29:04   
Paštetka
sem se tudi jaz že spraševala kako je s tem o Tv-ju. Ubija kreativnost? Koliko bolj pa so kreativni otroci dandanes ? Jah, slej ko prej pa bodo sedeli za računalniki. Kaj pa pomeni kreativnost, čemu? Ali drugače povedano...a to, da pa se lažje in dosti hitreje naučijo tujega jezika,krepijo domišljijo ob risankah, pa ne šteje?

Koliko Tv-ja na dan pa ne ubija kreativnosti po vaše?

Saj čez dan skoz nekaj ustvarjajo, se igrajo, zunaj skačejo, pomagajo staršem pri opravilih...
Moje mnenje, da vse kar je v mejah normale ne more škoditi. Kakšne so pa meje, pa naj vsak stariš sam določi. Moje dete se igra, zunaj raziskuje, izdelujeva marsikaj, pečeva, kuhava in tudi gledava risanke. Včasih pride dan, ko se sploh ne spomni na risanke, včasih jih pa gledava cel dan. Pa kaj? Eni bodo pač zdravniki, drugi umetniki, tretji računalničarji, četrti ekonomisti, peti slikarji,...vsi pač ne morejo biti vse. In moje mnenje je, da se otroci že sami nagibajo k tistemu kar jih bolj zanima. Zato ga pa ne mislim ovirati ali zavirati z ekstremikot so npr. nič Tv-ja. Lahko se na trepalnice mečem z risanjem ali barvanjem, če tega noče početi. Pa sem probala že vse mogoče. Pač ne bo risar (očitno ima to po mami, ker tudi mami ne riše bogvekaj). user posted image

Zadnjič sem slišala od ene, da otroci ne smejo gledati Tv-ja zaradi sevanjauser posted image . Potem najboljše, da TVje res odstranimo.Sicer, pa so današnji Tv-ji tako narejeni, da je to sevanje miniminimalno.

Ok,dojenčki naj ne bi gledali Tv-ja zaradi škiljenja. Ker kao gledajo skoz pod enim kotom in si tako krepijo samo ene mišicce, kar lahko privede do škiljenja. S tem, da pa če nekomu  Tv umiri kolike bolj kot mamine roke, pa naj pogleda. zakaj pa ne.

Hojice, skakalke (ali kak se že reče tistim čudesom, ko otroka obesiš na elastiko na vratih in potem skačejo) in razni drugi "pripomočki" otroku po moje bolj škodijo, kot pa kakšna ura, dve TV-ja na dan.

Sicer pa ljudje smo si različni, vsak je drugi fah, strokovnjak in zato ima vsak drugo mnenje in prepričanja.



(odgovor članu ALJA75)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: televizija
12.12.2007 21:38:45   
Naja30
Vsaj do enega leta ne. To je moje mnenje, da ne bo pomote. Odkar je tamala stara 1 leto, ji dovolim kdaj pogledat kakšno risanko in zelo rada gleda reklame (user posted image ). Mislim, da v mejah normale pa tud ne more otopit otroka. Saj se drugače ves čas ukvarjamo z njo.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: televizija
12.12.2007 21:40:07   
eya
Meni se zdi umaknit TV zato, ker naj bi ubijala otrokovo kreativnost, nepremišljeno. Saj po TV lahko zve tudi koristne info, gleda oddaje o živalih, naravi, poučne oddaje za otroke.... Tudi nekatere risanke so lepo narejene in imajo neko vzgojno vsebino...

Se pa strinjam, da nekajmesečni user posted image  od TV ne more dobit ničesar pozitivnega.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: televizija
12.12.2007 21:43:11   
erna14
IZVIRNO SPOROČILO: eya

Meni se zdi umaknit TV zato, ker naj bi ubijala otrokovo kreativnost, nepremišljeno. Saj po TV lahko zve tudi koristne info, gleda oddaje o živalih, naravi, poučne oddaje za otroke.... Tudi nekatere risanke so lepo narejene in imajo neko vzgojno vsebino...

Se pa strinjam, da nekajmesečni user posted image  od TV ne more dobit ničesar pozitivnega.


se podpisem pod tole,da bi tv odmaklna iz stanvanjauser posted image tole pr men neb poteglno,nazalost se mi zdi da sem potem cist v izolaciji pred zunanjim svetom

_____________________________

moj soncek Ziga-12.3.2007

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: televizija
12.12.2007 21:47:51   
kaya2007
jaz je sicer ne bom dala stran (če ne drugega jo imam za playstation), ampak pri tem programu, ki nam je na voljo, je sploh ne bi pogrešala user posted image  

(odgovor članu erna14)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: televizija
12.12.2007 21:51:37   
Njuškalo
Moj jo je začel gledati pri enem letu, pa še to ga sploh ni zanimala.Samo včasih je bolj komot, če lahko kaj narediš po stanovanju, pa otrok ta čas risanke pogleda.In potem bi tv gledal kar naprej...napaka, da sem mu jo sploh kdaj prižgala.user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu ALJA75)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: televizija
12.12.2007 21:55:40   
Anonimen
Jaz pa TV-ja sploh ne bi dala stran zato, da je otrok ne bi gledal.. Mojemu TV ne potegne več kaj dosti, kot prej, ko še je bil novorojenček... Zgolj se mu gre za to, da lahko posluša slovenske risanke, če naprimer pospravljam. V TV pa ne bulji... Raje se igra z igračkami, pa posluša user posted image

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: televizija
13.12.2007 10:30:13   
mateyka
ne da ubija kreativnost - vpliva na kasnejšo zmožnost koncentracije. ker je tok bliskanja in premikanja naenkrat, se težko skoncentrira na eno stvar in bega sem in tja s pogledom. podobno kot če bi mu 5 ljudi govoril naenkrat. kasneje to vpliva na zmožnost učenja, vsaj zmanjša učinkovitost. tam do enega leta mu ni treba dat nič za gledat. mogoče kako risanko po 10 mesecu (15min na dan in če to ne vsak dan) recimo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: televizija
13.12.2007 11:34:21   
Naja30
Mah, ko smo pa mi bili majhni, pa še nič od tega niso vedeli, pa smo buljili v tv po mili volji. Pa nam nič ne manjka. Ali pač? user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: televizija
13.12.2007 11:39:16   
Mojc
ne da ubija kreativnost - vpliva na kasnejšo zmožnost koncentracije. ker je tok bliskanja in premikanja naenkrat, se težko skoncentrira na eno stvar in bega sem in tja s pogledom. podobno kot če bi mu 5 ljudi govoril naenkrat. kasneje to vpliva na zmožnost učenja, vsaj zmanjša učinkovitost.


Se strinjam!

Sicer pa, če katero zanima, naj mi piše na ZS - pošljem ji dober članek o tem. Žal ga gor ne morem pripeti, ker je v pdf. obliki.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: televizija
13.12.2007 11:41:59   
April
pa saj ne gleda cele dneve. moj 2, 5 letnik pogleda zvečer risanko, ob vikendih pa živžav. reklame si pa pri večini otrocih zakon.user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: televizija
13.12.2007 11:46:45   
Blejka26
paštetka je čista prav in lepo napisala.Koliko je še stvari ki bolj škodujejo otroku..danes tv-ji niso več taki kot včasih

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: televizija
13.12.2007 11:57:34   
nerka
moj 6,5 mes bebi vcasih vrze uc na tv, ga ne gane kej prevec... enkrat na dan pa sigurno pogledamo tom& jerrya na racunalniku, s primerne razdalje.. mislim da mu nebo skodlo

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: televizija
13.12.2007 16:43:37   
ThinkPink
Moja 4m pa ful rada gleda tv. Sicer ga imam bolj malo vklopljenega, ko pa ga, pa mi včasih prav paše, da je malo mirna in poleg mene gleda. Tiste pol ure na dan ji ne bo škodilo. Sicer pa tako še ne ve kaj gleda, všeč ji je da se nekaj premika.

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: televizija
13.12.2007 19:24:03   
us
Kar  se  mene  tiče  je  problem  samo  v  tem,  kaj  pustimo  otrokom  gledat.

Drugače  sem  pa  jaz  kot  majhna  prebula tv ogromno  pa  ni  nič  narobe  z  mano -  naučila  sem  se  pa  sproti  še  angleško, se  je  nisem  nikoli  več  učila  pa  sem  jo  rabila  v  gimnaziji  in  na faksu -  ni  bilo  nikol  problema.

lp

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: televizija
13.12.2007 19:52:44   
Ronči
Jaz se učim zraven televizije. Nikoli v življenju se nisem učila v tišini, vedno pred televizijo. Doma je vedno vklopljena, saj me tišina ubija.

(odgovor članu us)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: televizija
13.12.2007 20:25:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ronči

Jaz se učim zraven televizije. Nikoli v življenju se nisem učila v tišini, vedno pred televizijo. Doma je vedno vklopljena, saj me tišina ubija.


Jaz tudi. user posted image

(odgovor članu Ronči)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.




OSKAR
TLF

Kako vam je všeč ime Oskar za dečka?

zelo všeč (34%)

ne preveč (24%)

ni mi všeč (42%)


Število vseh glasov: 133

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!