|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: HOJICA
4.12.2007 22:47:38   
*lenc@*
IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

pri nobeni starosti, hojica je neprimerna. otrok se naj raje plazi, kobaca po tleh v stanovanju, se sam dviguje ob različnih oporah.



Pravjo tako pa se mi zdi razlaga zakaj ne kar utemeljena.


_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: HOJICA
4.12.2007 23:02:53   
Seven*
Meni se pa tole norčevanje sploh ne zdi smešno.

Dejstvo 1:

Mamice kupujejo hojico za to, da imajo mir pred otrokom.

Dejstvo 2:

Otrok je sposoben hoditi takrat ko SAM shodi. Hojica FORSIRA hojo za katero otrok še ni pripravljen. Zaradi tega razvije nepravilne postavitve nog, nepravilno držo. Ja, lahko se tolažite, da vam nič ni. Ampak posledice, ki se kažejo so dostikrat kasneje korigirane, še vedno pa obstaja neokreten tip ljudi, ki veliko padajo, ki so nestabilni. To so malenkosti, ki lahko ostanejo od uporabe hojice.

Dejstvo 3:

Hojico prodajajo zato ker mamice v navalu hormonov, zaradi miru pred otrokom in še česa hojico pač kupujejo. Otrok pač ne umre zaradi uporabe in zato je ne prepovedo. Marketing naredi svoje, njim pa res ni mar za razvojne posledice.


Prihranite denar za kaj bolj pametnega, predvsem pa se ne šalite na ta račun. Pa ko vam bo dolgčas idite gor malo na forum o razvoju otroka in poglejte koliko je motenj v razvoju otrok. Vse skupaj na račun raznih naprav, stolčkov, ležalnikov ipd.

Hojica: ABSOLUTNO NE!

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: HOJICA
4.12.2007 23:04:01   
Paštetka
Se popolnoma, do zadnjega klicaja in z velikimi črkami strinjam s Sevenuser posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: HOJICA
4.12.2007 23:04:26   
thaiss
seven user posted image

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: HOJICA
4.12.2007 23:28:38   
Anonimen
se strinjam s seven...pa kot sem že enkrat povedala- moj brat ne zna past še zdaj, posledica zaradi hojice in držanja za roke pri hoji....ko pade se ne ulovi na roke, ampak pade kot snopuser posted image in še veliko je tega...in vsi k pravte da ste bili v hojici in vam nič ne fali....kako pa veste da vam nebi blo bolje, če nebi biliuser posted image mogoče bi vas manj križ bolel, kolki itd....mogoče bi kot otroci manjkrat padali, sploh vznak, bili bolj spretni pri telovadbi itd....samo zato ker okvirno pašeš v "normalno" skupino še ni rečeno da je stabo čisto vse vredu in da zaradi nečesa ni posledic....včasih so otroku dudo v šnops namočili da je bil mir, pa dajte še to....( samo ne ga pol v hojco dajat, bo napihaluser posted image )

pa res je, totalno bedasto- za 10 min, max. pol ureuser posted image dajte no.....

(odgovor članu thaiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: HOJICA
5.12.2007 10:17:33   
žan klot
jaz sem bila tudi zelo proti hojici sedaja pa sem jo kupla ker ga več nisem mogla nosit.nekje po osmem mescu naj bi bil v hojici prej ni dobro in segati mora do tal ene hojice so zdaj tak da otrok ne seže do tal.potem pa res po prstih hodi.naš je včasih na tleh pa se proba plazit v stajici hojici vse povsod.smo pa zavarovali vse da se ne more poškodovat. večinoma vse ki so bile proti so si potem kuple.naš se ni plazo samo obračal se je na trebuh pa ga več nisem mogla met na rokah.marsikaj odsvetujejo tud glede prehrane kaj je udrave in kaj ne.pa vseeno nekatere mamimce (jih poznam) davajo otrokom vse živo za jest.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: HOJICA
5.12.2007 10:41:58   
blue sky
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Meni se pa tole norčevanje sploh ne zdi smešno.

Dejstvo 1:

Mamice kupujejo hojico za to, da imajo mir pred otrokom.

Dejstvo 2:

Otrok je sposoben hoditi takrat ko SAM shodi. Hojica FORSIRA hojo za katero otrok še ni pripravljen. Zaradi tega razvije nepravilne postavitve nog, nepravilno držo. Ja, lahko se tolažite, da vam nič ni. Ampak posledice, ki se kažejo so dostikrat kasneje korigirane, še vedno pa obstaja neokreten tip ljudi, ki veliko padajo, ki so nestabilni. To so malenkosti, ki lahko ostanejo od uporabe hojice.

Dejstvo 3:

Hojico prodajajo zato ker mamice v navalu hormonov, zaradi miru pred otrokom in še česa hojico pač kupujejo. Otrok pač ne umre zaradi uporabe in zato je ne prepovedo. Marketing naredi svoje, njim pa res ni mar za razvojne posledice.


Prihranite denar za kaj bolj pametnega, predvsem pa se ne šalite na ta račun. Pa ko vam bo dolgčas idite gor malo na forum o razvoju otroka in poglejte koliko je motenj v razvoju otrok. Vse skupaj na račun raznih naprav, stolčkov, ležalnikov ipd.

Hojica: ABSOLUTNO NE!


Bolje ne bi mogla napisati user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: HOJICA
5.12.2007 10:51:17   
pikecpokec
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Mamice kupujejo hojico za to, da imajo mir pred otrokom



No, mogoče je tole malo prehudo rečeno. Mir pred lastnim otrokom? Nekatere mogoče res, ampak z nadobudnim 10-mesečnikom je resnično težko opravljati kakršnakoli gospodinjska opravila, še posebno kuhanje je nevarno. naš mali se namreč priplazi iz dnevne sobe v kuhinjo v pol minute, če ga pustim na tleh. ni variante da bi bil v stajci. k sreči imam v spodnjem štuku babico, ki nam velikokrat priskoči na pomoč s kakim varstvom, drugače si res ne predstavljam.
si pa tudi ne predstavljam da bi malega dala v hojco zato da bi imela mir spiti kavo ali prebrati časopis. verjetno pa tudi take mame obstajajo user posted image .
v glavnem, hočem povedat da tudi mi ne bomo uporabljali hojce, čeprav smo jo dobili. trenutno leži na podstrešju in čaka...hm, ne vem na koga pravzaprav.
si pa tudi ne znam predstavljati kako bi v hojci lahko prišel čez prag npr. dnevne dobe (približno 3 cm), da ne govorim kako bi iz veže ''padel'' v kuhinjo (spet približno 3-centimetrski prag). sigurno niti za hrbtenico ne bi bilo vredu. tako kot tiste ''lopate'' za sankanje.


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: HOJICA
5.12.2007 19:57:15   
Dashenka
zanima me, pri kolikih mesecih je primerno dat otroka v hojico?


Takrat, ko samostojno stoji, pod pogojem, da v stanovanju po katerem se bo podil nimate nobenih stopnic in pragov. In seveda ga ne puščaš v stajici več kot pol ure.

Mi je doma nismo imeli, je pa zato v njej neizmerno uživala, ko smo šli na obisk k babici. Pri starosti 8-9 mesecev ni bilo večjega veselja, kot je bilo šibanje v hojici po stanovanju.







(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: HOJICA
5.12.2007 21:06:58   
Anonimen
Se 100% podpišem pod Seven in dam v branje še dva članka:
HOJA
HOJA
Preberite, pa naj se vsaka mamica odloči kot sama misli, da je prav.
Pa še odgovor oni, seveda nima vsak otrok posledic zaradi hojice, večina jih nima, vendar lahko pa se zgodi, da otrok zaradi forsiranja hoje (kar hojica nedvomno je, še slabše je sprehajanje otroka) razvije hojo po prstih ali pa ima zaradi tega še hujše razvojne posledice.
In to, da smo vsi s tem shodili, je slaba tolažba. Menim pa, da je medicina že toliko napredovala, znanstveniki so toliko že dognali, da je pa morda celo kaj na tem, ko pravijo da hojica ni primerna. 100 let za leseno žlico, se mi pač ne zdi OK živet.

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: HOJICA
5.12.2007 21:20:19   
tančica
Sem prebrala člank, ja šit ej...mene pa tamau star slabih 9 mescev zdej kar prosi da ga primem za roke in sprehajam, je ful tečen če ni na nogah...zdej pa vidm da mu sam škodo delam user posted image user posted image ..hojice nimamo,ampak pa ful rad hodi...ja pismo, sm prou slabe volje sedaj

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: HOJICA
5.12.2007 21:45:28   
Naja30
Mene pa tole zanima, glede na ta članek.
Včeraj smo bili na sistematskem pregledu pri 1 letu in pediatrinja je vprašala, če tamala hodi in sem rekla, da samo če jo primem za roke. Potem mi je še rekla, da naj pokažem, kako hodi. In prav nič ni omenila, da se tako ne sme in da ni dobro! Ok, sej to že vem, da imajo P toliko različnih mnjenj kot jih je, pa vseeno. A tud pri eni stvari ne morejo biti enotni?user posted image

(odgovor članu tančica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: HOJICA
5.12.2007 21:50:25   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Mene pa tole zanima, glede na ta članek.
Včeraj smo bili na sistematskem pregledu pri 1 letu in pediatrinja je vprašala, če tamala hodi in sem rekla, da samo če jo primem za roke. Potem mi je še rekla, da naj pokažem, kako hodi. In prav nič ni omenila, da se tako ne sme in da ni dobro! Ok, sej to že vem, da imajo P toliko različnih mnjenj kot jih je, pa vseeno. A tud pri eni stvari ne morejo biti enotni?user posted image


Najbrz ni bila razvojni pediater. Pa ce je hotela videt se ne pomeni da odobrava. Je pa res, da bi lahko opozorila.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: HOJICA
5.12.2007 22:04:52   
viv_
Že milijon besed izrečenih na to temo, pa še vedno...

Današnje hojice imajo prilagodljivo višino, tako da jo lahko daš vedno na tako višino, da je otrok s podplati na tleh in se ne odriva po prstih. Poleg tega se tudi ne prekucnejo. Pa saj so na isti način narejeni vsi poganjalci, pa skokci, pa kaj še vem kaj...

Je pa tako, pri enih otrocih sfuraš brez težav brez hojice, pri enih otrocih ti pa hojica močno olajša stvar.

Moja prva se je začela postavljat na noge takoj ko je ugotovila, da ima noge. Pri 6 mesecih se je začela vlečt za vse mogoče stvari, pri 7 mesecih je stala ob opori. Plazila se ni nikoli. In ker je bila tako hitro na nogah je tudi ogromno padala. Ker pa je bilo treba vseeno včasih imeti 2 prosti roki ni bilo drugega, kot da je bila v hojici. To ji je bilo noro všeč, vozila se je sem in tja... Skratka uživala je. Shodila je pri 9. mesecih. Pediatrinja je posebej pregledala kako hodi, glede na to, da je shodila zgodaj in je bilo vse pb. Tudi sicer je motorično precej spretna.

Zarja je bila druga zgodba. Do 8 meseca je samo sedela pri miru. Nakar se je zgodil "klik" in se je začela plazit. Potem je šlo pa vse lepo po fazah in pri 11. mesecih je shodila. Pri njej hojice nismo potrebovali, ker je povsod prišla s plazenjem, ko pa je enkrat začela hodit ob opori in samostojno hodit, je bila pa že toliko stabilna, da ni non stop padala. Mislim, da sem jo samo 1x dala v hojico za probo, pa ji niti najbolj všeč ni bilo.



_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: HOJICA
5.12.2007 23:22:14   
Anonimen
NIKAKOR NE!

Kaj bi pisala, v celoti se strinjam s Seven - lepo napisano!

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: HOJICA
6.12.2007 10:47:30   
jagoda80
Mi nimamo hojice. Se mi zdi popolnoma neprimerna. Sem videla, kako se je soseda v njej odgajala po prstih. Shodila je pa pri 16 mesecih. Kakšni fantki pa samo divjajo v njej. Tako da tiste mamice, ki bi rade kaj postorile, tega ne morejo niti ko je otrok v hojici, saj je še bolj nevarno!!!

Mi smo dali našega že pri 6 mesecih v stajico, ko še ni stabilno sedel. Nato se je tam naučil dvigovat in stat, pa tudi premikat nogice, plesat, celo igrat nogometuser posted image  ... Je zelo varna (imamo tisto z mrežo) in tudi če pade, se ne udari. Drugače pa se zelo veliko plazi po stanovanju in se dviguje ob omarah, stolih steni ... Seveda pa ga ves čas gledam. Nekajkrat se je tudi malo udaril, ampak tega na želost ne moremo preprečit, pač pa skrbimo, da je čimbolj varno. Ko moram kaj postoriti, ga dam v stajico ali pa v trip trap stolček, ki ga porinem k mizi in takrat skupaj kuhava. Star je 10 mesecev in en teden in je včeraj samostojno naredil 2 koraka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: HOJICA
6.12.2007 13:53:14   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda80
Ko moram kaj postoriti, ga dam v stajico ali pa v trip trap stolček, ki ga porinem k mizi in takrat skupaj kuhava.


Meni se je tamala v Trip trapu že 2x odrinila z nogami od mize in če je ne bi ujela, bi se s stolom vred prekucnila nazaj. Pa je original stokke "Z" varianta.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu jagoda80)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: HOJICA
6.12.2007 16:10:59   
jagoda80
Meni se je tamala v Trip trapu že 2x odrinila z nogami od mize in če je ne bi ujela, bi se s stolom vred prekucnila nazaj. Pa je original stokke "Z" varianta.


Ja, saj naš bi tud najraje kar ven splezal, da bi se prekucnil, pa zaenkrat še ne, je tudi original stokke. Smo ravno zato hoteli imeti na "Z", ker je ful živahen otrok, sem mislila, da se ti ne prekucnejo. Ga je pa res treba ves čas gledat.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: HOJICA
6.12.2007 16:55:08   
buša
IZVIRNO SPOROČILO: ona

IZVIRNO SPOROČILO: StBarbara

IZVIRNO SPOROČILO: ally1

ker se njegove noge ne "obnašajo" pravilno in nebi rada da bi potem narobe hodil.



Ally, naš se pa ni naučil narobe hodit user posted image , kako to misliš?




Tudi moja oba otroka lepo in pravilno hodita,ker sta bila v hojici,pa jaz tudi normalno hodim,ker sem bila v hojiciuser posted image user posted image user posted image user posted image

se ti pridružujem na sporočilu !!!! otrok ki hodi na O ni kriva hojica,poznam primer  imajo 2 otroka oba so dali po 6 mesecih v hojico ko sta začela hodit brez hojice je deklica hodila na o in so vsi tulili kot zdaj nekatere tu gor da zato tako hodi ker je bila v hojici.Ja zakaj pa fantek pravilno hodi in so šli k zdrav. in so ugotovili da se ji kolk pri povijanju ni pravilno namestil in zato je noge dajala na o tako so rekli zdravniki .Tako da ni vse kriva hojica le ob nepravilnosti je treba pogledat otroka od a-ž ne samo rečt kriva je hojica .

_____________________________

GAŠPER JE NAJIN SONČEK

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: HOJICA
6.12.2007 17:33:19   
Petraa
joj,čisto tko... enim otrokom ni nič,drugim pa je in kako boš ti to vedela,če bo imel tvoj otrok poslediceuser posted image ne veš a ne
torej če hočeš hmm tvegati ga daj v hojico,če nočeš pa ne. zame je hojica nekaj najbolj neuporabnega,ne vidim smisla v njej. poznam dečka,ki je bil v hojici in ima posledice,in ta posledica je,da vedno ko pade si nikoli rokice ne da spredaj,kot drugi otroci,pade kot hloduser posted image
če hočeš tvegati z tem potem dajuser posted image

(odgovor članu buša)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: HOJICA
6.12.2007 19:06:02   
julci
Pri sinu smo uporabljali hojico,je samostojno hodil pri 10 mesecih,uporabljamo jo tud zdaj .Pa nikoli ni padal kod hlod,..............tako kot nekatere vpijete.Je pač tako,da so nekateri otroci bolj spretni,nekateri manj,pa še bi lahko naštevala.Vsak starš dela kar se njemu zdi vredu za njegovga otroka.
kar se pa pediatrov tiče bom pa sam to rekla,da kakor vetr piha tako si oni vse skupaj zmišljujejo.kako dolgo so strogo mogli bit samo ortopedski copati,no zdaj so vrli P ugotovili da škodijo.
se mi zdi da to je isto kot bi otroka vzagajal po knjigi.Če tam piše tk,more bit tk pa nč drugač.


_____________________________

Naša knedla Zala nas je osrečila 5.6.2007
Miha pa nas je osrečil 2.12.1996





(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: HOJICA
6.12.2007 19:15:27   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: julci

Pri sinu smo uporabljali hojico,je samostojno hodil pri 10 mesecih,uporabljamo jo tud zdaj .Pa nikoli ni padal kod hlod,..............tako kot nekatere vpijete.Je pač tako,da so nekateri otroci bolj spretni,nekateri manj,pa še bi lahko naštevala.Vsak starš dela kar se njemu zdi vredu za njegovga otroka.
kar se pa pediatrov tiče bom pa sam to rekla,da kakor vetr piha tako si oni vse skupaj zmišljujejo.kako dolgo so strogo mogli bit samo ortopedski copati,no zdaj so vrli P ugotovili da škodijo.
se mi zdi da to je isto kot bi otroka vzagajal po knjigi.Če tam piše tk,more bit tk pa nč drugač.



ja seveda, ker nimajo kaj boljšega počet, kot pa to, da si vsake toliko IZMISLIJO nekaj novega user posted image user posted image user posted image ...


Sicer pa - spet odkrivate toplo vodo.

(odgovor članu julci)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: HOJICA
6.12.2007 19:23:34   
Petraa
julci niso vsi otroki enaki a ne. če tvojemu ni bilo nič,to še ne pomeni da hojica ni "nevarna"

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: HOJICA
6.12.2007 20:22:04   
julci
Petra odvisno kaj misliš pod nevarno.Nevarno jevse kar otrok ne obvlada.Nevaren je lahko tud stolček zahranjenje,paga vsi uporabljajo,nevaren je ležalnik,ki se kasneje lahko naredi v sedeči položaj(preverjeno),da pa zaradi hojice nebi kakšen otrok shodil oz,da bi narobe hodil pa še nisem slišala.Čepa otrok hodi po prstih pa pomeni,da se hojica ni pravilno uporabljala.Za to pa ni kriva hojica ampak tisti,ki je višino na hojici nastavil.
Ena je če se ne motim pisala za 3 cm prag.Midva imava doma iz kuhinje na hodnik 5 cm pa mala kamot pride čez njo,ker ma hojica 8 koleščk.Ponavadi jo pa šinfajo tisti,ki je sploh niso preizkusili.user posted image



_____________________________

Naša knedla Zala nas je osrečila 5.6.2007
Miha pa nas je osrečil 2.12.1996





(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: HOJICA
6.12.2007 21:15:11   
pikecpokec
IZVIRNO SPOROČILO: julci

Ena je če se ne motim pisala za 3 cm prag.Midva imava doma iz kuhinje na hodnik 5 cm pa mala kamot pride čez njo,ker ma hojica 8 koleščk.




Dej mi prosim razloži kako vezo ima število koleščk z višino praga. Čist resno te sprašujem, ker si ne znam predstavljat niti približno. A se koleščki kr sami dvignejo čez?
OK, tole zdej zveni kot zlo provokativno vprašanje, ampak NI! ker mene RES zanima! čist iz tehničnega vidika.


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu julci)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...





sindarin

Se vam zdi, da igrača postaja neke vrste statusni simbol?

da (68%)

ne (32%)


Število vseh glasov: 196

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!