|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  92 93 [94] 95 96   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Desetke007
31.1.2008 7:35:04   
Klaudia
sezamov napitek - to kupiš kar navaden sezam, ki ga prodajajo v trgovini. Potem pa mislim da je na 2dcl vode 1 žlička sezama. To prevreš in popiješ skupaj s sezamom.

igranje - čist odvisno od igrače. Delfinček za v vodo je zakon. Pri njemu brca, tuli, šprica user posted image ... ostale igrače pa večinoma raje nese v usta kot kaj drugega

kakanje - kaka približno 1x na dan ali pa 1x na dva dni. Je zelo odvisno od moje prehrane. Odkar ne jemljem več Elevit, kaka pogosteje. Pomoje jo je železo zapiralouser posted image

janja - pisane perem z Avo, bele z Eco od Leclera. Vse cunje brez mehčalca. Tašča (ki mi dostikrat opere cunje - so ful bolj mehke zaradi sušilca) pa pojma nimam kaj uporablja. Ampak da vedno dvojno izpiranje.

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu pot)
Neposredna povezava do sporočila: 2326
   RE: Desetke007
31.1.2008 7:35:28   
sanosan
Dobro jutro punce! Vidim, da sem spet prva ki bo skuhala user posted image , pride katera!

Ker smo bili včeraj cepljeni, sem pričakovala kakšno reakcijo pri Brini, predvsem malo več jokavosti, pa je kar ni bilo. Lepo normalno je zvečer pojedla in potem zaspala kot mali polhek. Danes pa se je zbudila dobre volje in po zajtrku lepo zaspala nazaj. Blaž je po prvem cepljenju zvečer kar jokal in jokal, pa sem isto pričakovala tudi pri Brini, pa k sreči ni bilo nič od tega.

Naša pediatrinja je z Brino zadovoljna, kljub temu, da se je zredila od prejšnjič samo za 650g. Je rekla, da lepo zgleda, da ima lepo zalite nogice, tako da je to normalno. Se kar pozna razlika med Blažem (pri treh mes. 6300g) in Brino, saj je Blaž jedel tudi ponoči na 2-3 ure, kar pa Brina ne počne.


(odgovor članu pot)
Neposredna povezava do sporočila: 2327
   RE: Desetke007
31.1.2008 7:44:29   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: sanosan
Dobro jutro punce! Vidim, da sem spet prva ki bo skuhala user posted image , pride katera!



Sem te prehitela za par sekund user posted image , samo ti kavico prepustim, ker je ne pijem. Lahko pa ti ponudim čaj... user posted image

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu sanosan)
Neposredna povezava do sporočila: 2328
   RE: Desetke007
31.1.2008 8:39:36   
lane31
Dobro jutro user posted image user posted image
Moja mala je tudi razvila reakcijo....na mamine večerne izhode user posted image
Ne vem ali ima res radarje vstavljene ali kaj....eto prvič sem šla ven z kolegico zvečer(potem ko sem jo dala spat spat ).....valda se je zavleklo in sem šla spat ob pol 2h , ja čveke kaj čemo user posted image ......In ona?
Ja se je odločila ,da bo ravno to noč meni pokazala kako izgledajo neprespane noči ....lepo se je zbudla ob 2h in pol spet ob 3h pa ob 5h, pa 5 in 30h, 6h,...ob pol 7h je pa jedla user posted image ....Vsakič sicer takoj nazaj zaspala - sem bila dajalec dude
To je bilo pri nas prvič in sem čist neprespana .....samo upam, da ji ne pride v navado user posted image
Ja seveda po hranjenju jutranjem sem šla jaz tudi spat z njo...ma jok čez pol ure bujenje....sem obupala se vstala in raje user posted image  skuhala - ona pa od takrat popolnoma mirno spi že uro in pol ....sigurno zato ker ve da v kuhinji sedim user posted image

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 2329
   RE: Desetke007
31.1.2008 9:04:03   
sanosan
Lane31, pa jo zafrkni pa se v dnevni dol vleži user posted image user posted image . Ja ni kaj, ti je mala pokazala, da nimaš kaj ven hodit, pa še sredi tedna, mislim kaj si ti to misliš user posted image user posted image

(odgovor članu lane31)
Neposredna povezava do sporočila: 2330
   RE: Desetke007
31.1.2008 9:05:50   
lane31
Je tečkala popoldan,pa ji zizo rinem,pa se izcejalni refleks sproži,mleko teče,Nina kriči in se stran obrača,vsa mokra od mleka.Jo malo zamotim,ko je tiho,reče mož,hitro se vleži,da bo jedla,ko je mirna .Mi jo da na sedežno in vleče,kot nora.Pet minut prej pa še ni bila lačna Čista tehtnica je,neodločna in trmasta Očitno res nima veze,kako fojtramo ,vsi kdaj odklanjajo,ko jih muha trma piči.Pa vse mine.


Evo kot da bi mojo opisovala user posted image  Točno tako to počne

2ursae- A Bor je pa že sfriziran ....kako čupo ima ta fant, da jo vsaka lahko samo želi ....pa vedno sem te želela vprašat,ker vidim da prvi ni imel toliko las...po kom ima tako goste in dolge???Taki zlati fantek je
Aja sem se spomnila ob tem še ene vraže (beri cvetke starih ), da pred letom dni ne smeš strič otroka user posted image

JANJA - jaz od prvega dne perem vse cotike skupaj z našimi ,mehčalec in pralni prah pa običajno kar menjavam,najpogosteje pa imam oboje iz hoferja ....ne vem , čisto možno je res lahko tudi alergija na prah....saj je možno da se alergija razvije nenadoma .
Umivam pa jo še vedno le z vodo in 1 krat tedensko namilim....mažem pa jo samo z mandeljnevim oljem- tistim iz DM

KOLOSTRUM - ma naj racajo znastveniki kar čejo- to so vse samo približki-podobno kot adaptirano mleko ne more in ne bo nikoli isto kot mamino
Sploh pa ne vem zakaj bi to jemali v odrasli dobi.....to je sicer res da je to naravni antibiotik za novorojenca, a kdo more rečti da bo enako deloval tudi na starega....glupo in tupo
Ta napredek nekam sili u  ....ko bojo pa znani učinki vsega tega kar dandanes delajo pa bo preteklo še vsaj 20 let
Včasih si mislim da tisti fantazijski film I am I legend (če ga je kera gledala- novi film komaj v kinu zdaj ) sploh ni daleč od resnice user posted image

Kasija - oprosti, da sem te ven spustila iz seznama.....kakorkoli, kera god bo ,bo prav lepo prebrati tukaj o user posted image user posted image

Pot - iskreno upam, da bosta uspela vzpostaviti laktacijo nazaj, če pa slučajno ne bo šlo pa naj te ne potre preveč .....o sezamu so ti že napisala druge....Tametil pa mirno lahko ješ dlje časa kot 3 dni - jaz sem ga cc 1 mesec
Če imaš to pršilo doma si ga pred obrokom špricni v nos, je učinkovit zelo

Sanosan - Brina ....no pa je za vami in lepo je prebrat da brez težav user posted image


Mi imamo posvetovalnico 6.2. a mi jo bojo kar cepili ali kaj....saj ti menda prej povejo da je cepljenje na programu...meni niso nič rekli še user posted image

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 2331
   RE: Desetke007
31.1.2008 9:08:12   
valči
pot,pozdravljena po dolgem času,pa še se javi,te je bilo fajn bratuser posted image

Kasija,tebe sem pa res pozabila na seznamu za najnovejšo nosečkouser posted image ,greš na seznam k meniuser posted image Toliko pišet,da mimogrede kero pozabim,drugače vse rada berem.Morda boš pa ti prva,bomo videli.Kaj si pa delala,da si se zbrisala?

Naša Nina pa se je danes zbudila že ob enih zjutraj,pa ob pol šestih,pa ob pol osmih,sedaj pa trenutno spi.

janja,
jaz perem z mercatorjevim pralnim prahom in Sensitive mehčalec,ki ga dam vedno četrt,največ pol merice.Malo pritisni pediatra.Naša se vedno zgane,če začnem kaj vpraševat in reagira.Pa tvoj?Gnjavit začni,da ne pride do poslabšanja!


sanosan,tvoja Brina je čisto vredu in lepo se je zredila.Kaj boš rekla na Nino,ki se je vtreh tednih za 280 gramov?Pa še vztrajam pri dojenju,ker mi je pediatrinja tako rekla,le če vidim,da je lakota,ji včasih zvečer dam.Tako,da tvoja je superuser posted image

lane 31,
naše pupe,ne?So tako hecne včasih,samo tvoja je pa zakonuser posted image Pa pšopoldne pojdi malo spat z njo,če ne boš imela podočnjake.

user posted image ,spila sem kapučino,ko pride mož,bova zajtrkovala,pol pa prava kava.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu lane31)
Neposredna povezava do sporočila: 2332
   RE: Desetke007
31.1.2008 9:25:05   
sanosan
Saj se ne pritožujem čez težo Brine. Nam je že pri Blažu rekla p, da imajo dojeni otroci dovoljeno kar veliko odstopanje. Vem da ni dobro primerjat sorojencev med sabo, ampak si ne morem kaj, da ne bi. V bistvu moram pogledati celovito, zakaj taka razlika v teži med njima in sicer zaradi tega, ker je Blaž dosti bolj pogosto jedel, Brina pa ne tako pogosto. 

Valči, naše pupe so pač bolj manekenske user posted image , samo moramo pazit, da ne bo šlo to v ekstreme, ko bodo v puberteti user posted image .
Ti pa kar lepo doji še naprej, ker če ti lepo spi in je zadovoljna in drugače lepo napreduje, že ne rabi toliko. 

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 2333
   RE: Desetke007
31.1.2008 9:37:09   
mehurčica
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
..zdej pa samo še čakam tega user posted image dizajnerja da mi naredi ta web shop in pa celo web stran..a so res vsi dizajnerji tako zelo leni in počasniuser posted image jih moraš kar naprej opominjat, pa jamrta, pa klicat..mah...
Ne, niso. Razen če imaš dosti za naredit se včasih malce zavleče. Moj tudi oblikuje spletne strani. Naredil jo je tudi Marogici: http://www.moja-pizzeria.com/  Drugih ne bom sem lepla, ker sploh ne vem katere je vse delal.user posted image

Mehčalec imam Silan Sensitive in tašča mi je kupila Lenor Sensitive da ga bomo imeli, ko tega porabimo. Brez mehčalca sem oprala samo na začetku. Dam pa ponavadi na dodatno izpiranje.

Pot, če te skrbi, ti predlagam da pokličeš kakšno svetovalko za dojenje. Ester Šauperl iz MB dela v porodnišnici in na Štorklji in je v torek rekla, da je zelo vesela, če lahko komu pomaga, ampak da jo na žalost bolj malo kličejo. Pravijo, da ko ti enkrat teče mleko, da ga ne zmanjka kar tako. Ti samo pristavljaj in se bo spet vzpostavilo.

Lane31, kje imata posvetovalnico? Midve na Vošnjakovi. Sprašujem, ker imava 2. cepljenje 6.2. ob 17h.

Malecka kliče.....

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2334
   RE: Desetke007
31.1.2008 9:58:02   
lane31
Mehurčica - v Rušah imamo posvetovalnico....škoda,bi blo fajn na čvek iti po koncu user posted image

A je še kateri otrok ki ne boksa igračk ?Moja jih sicer gleda, a pretiranega zanimanja ravno ni.....se pogovarja z njimi a z rokami le po nesreči gre k njim....ima pa jih skoraj vedno v ustih user posted image

VALČI - popoldan ne bo spanja ker greva z dragim na fitnes....hvalabogu je 5 min. peš oddaljen....me prav zanima kako kmalu bo me sestra poklicala nazaj user posted image .....joj me je kar malo strah....če pa je včasih prav nepredvidljiva ta naša user posted image
pa še vreme je bedno, da ne bosta mogli iti ven z vozičkom- to je pomoje še najbolj ziher varianta varstva user posted image ...se bosta mogli kar doma znajt....saj jo bom nahranila tik preden greva, a taka kot je ima sigurno kero finto že pripravljeno user posted image

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 2335
   RE: Desetke007
31.1.2008 11:00:38   
mama06
Dober dan, ker jutro je že mimo. Mi smo vstali in že odspali dopoldansko spanje. Sedaj se počasi odpravljava ven, ker se kaže nekaj sonca, ki pa po moje ne bo dolgo.

lane31 naš tako tolče po igračah da je joj. Pa smeji se nogicam na igralni blazini, ko se svetijo, ko igra melodija - joj kako sem sedaj to napisalauser posted image user posted image

Danes zjutraj se je tako na glas smejal, ko sem ga cartala. Pa ko plešeš z njim se na glas smeji. Sicer je moški, ampak, ko se gleda v ogledalo, se je začel občasno na glas smejatuser posted image user posted image user posted image


pot, mislim, da si ti pisala, da si dobila pršilo za v nos - to je Syntocinon, ki sem ga sama dobila že v porodnišnici. Je super zadeva-prej ko greš dojit, si špricni v obe nosnici po 1x in počakaj cca.3 min potem pa lahko dojiš. Meni je mleko tako teklo, da sem potem prenehala s tem.

(odgovor članu lane31)
Neposredna povezava do sporočila: 2336
   RE: Desetke007
31.1.2008 11:22:57   
suzanamai
Tametil sem probala, pa ne pomaga, ali pa premalo doziram takrat, ko spet naredim eno kuro z njim. Koliko tabletk ve vzamete in koliko dni jemljete? Jaz vzamem 2- 3 na dan, jemljem pa tri dni.


Pot tametil moraš jemati vsaj 7 dni. Jaz jemljem 2 zjutraj in 1 zvečer. Šele nekje 5 ali 6 dan se pozna razlika, potem jemljem par dni 1 zvečer in 1 zjutraj, po 3-4 dneh preneham in nimam potrebe nekje 14 dni, potem pa spet... Ampak se ne obremenjujem, ta dva meseca bom že še zdržala. potem pa bova počasi začeli uvajati gh.

No včeraj na Rogli je bilo enkratno, sonček, malo vetra, moja chica je super in deskam kot profi. Kar nisem hotla nehat, ampak je bil že čas za hranjenje... Preživeli smo res lep družinski dan, svaka čast mojemu možeku, saj je vedno on pobudnik za take izlete in nikoli mu ni težko počuvati Zoje, da se midva z malim lahko malo naužijeva adrenalina. Baje gremo v soboto na Veliko Planino, sicer je napovedan sneg ampak to nas ne moti.

Skuštrana če želiš ti jaz lahko izdelam stran. Imam kar nekaj izkušenj, parim prijateljem sem jo že naredila, pa svojo oblikujem že kar nekaj let. Rabim pa cca. 1 teden, če mi dostaviš vse slike, opise in želje v elektronski obliki. Cena? Ni omembe vredna...

Zoja je danes malo sitka, sedaj pa je zaspala v igralnem centru, verjetno je bila preveč utrujena, saj je že od 5h čebljala v postelji, potem pa odspala le 15 min. No čim se zbudi, bova šibali malo ven na sonček, dokler še je.

_____________________________

Ljubezen mame ob ljubečem očetu
je nekaj najmogočnejšega na svetu!

(odgovor članu pot)
Neposredna povezava do sporočila: 2337
   RE: Desetke007
31.1.2008 12:43:38   
orka**
 

valči, sicer smo slikali, ampak se na sliki nič ne vidi. Za videti je blo pa tako, kot bi te kopriva opekla. Temu rečejo urtikarija ali po domače koprivnica.
Nekaj informacij o tem, spodaj je pa tudi en link:
Urtikarija
Urtikariji rečemo tudi koprivnica, ker so izpuščaji podobni kot po stiku s koprivo. Lahko so ločeni ali pa se med seboj zlivajo. Pojavljajo se lahko po vsem telesu ali pa le po določenih delih.
Akutna urtikarija traja nekaj ur do nekaj dni in je ponavadi posledica alergije.
Kronična urikarija traja nekaj tednov ali mesecev in je redko posledica alergije.
Angioedem je posebna oblika urtikarije, pri kateri otečejo mehka tkiva in sluznica, predvsem na obrazu, ustnicah in očeh (npr. veke), lahko pa tudi na drugih delih telesa.
Posebna oblika angioedema je Quinquejev edem, ki se pojavlja na sluznici v ustih in žrelu. Zaradi otekanja jezika in žrela je dihanje oteženo in lahko pride do zadušitve.
Vzroki za urtikarijo:
alergija na hrano, alergija na zdravila, alergija na pike žuželk, alergija nacvetni prah, plesni ipd., okužbe, fizikalni dejavniki, kot so mraz, sonce ali pritisk na kožo.


http://rusty.druga.org/blog/2007/06/05/kaj-je-koprivnica-ali-urtikarija/
Tukaj je pa še ena slikica (pri nas ni zgledalo tako hudi):
http://www.drmed-mb.org/predavanja/new/KONTAKTNI%20DERMATITIS%20-%20nena%205_datoteke/slide0008_image009.jpg

Dieta samo včeraj in danes ima dieto št.1, pri kateri lahko je samo polento, riž in jabolko, potem ima dva/tri dni dieto št.2, kjer že lahko je tudi makarone brez jajc, kruh,banano, krompir, belo meso. No pri dieti št.3 so pa samo še prepovedane stvari napisane (nič čoloadeuser posted image , čokolinota, citrusov, rib, konzervansov, barvil, arome, svežega paradižnika, ...), tega pa naj bi se držali ene dva meseca. Kar škoda, ker ni Anej že sedem mesecev star, pa bi lahko kuhala za oba skupaj, tko bo treba pa čez tri mesece Aneju posebej spet kuhat. Predvidevajo da pri Lari sploh ni šlo za pravo alergijo, ampak za reakcijo na hkraten učinek več neugodnih dejavnikov, npr. neprimerna prehrana, okužbe, stresa.

Kolostrum, sem glih včeraj vidla reklamo v lekarni, še ena marketinška poteza za zaslužek, če se mene vpraša. Nekdo bo spet mastno zaslužil.

GH mi bomo počakali do 6. meseca, imamo v družini alergijo, zato priporočajo začeti šele z 6. mesecem. Pri Lari smo tudi z 6. mesecem začeli.


(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 2338
   RE: Desetke007
31.1.2008 12:53:18   
mišk
Pozdravljene!

Dva dni vas nisem brala, pa sem imela zdej kar precej dela, tolk ste naklofale!user posted image

Valči, hvala za čestitke! Rojstni dan je minil bolj umirjeno, par obiskov, nič posebnega. Nobenega nalivanja dolgo v noč kot ponavadi.user posted image

Dona ima tudi po bedrcah že kake 14 dni take hrapave lišajčke. Ne vem, kaj bi to bilo? Suha koža? Kaj priporočate?

Oktoberka, ti si dobila user posted image , jst jo pa še pričakujem. Tudi že malo zamuja...user posted image

(odgovor članu orka**)
Neposredna povezava do sporočila: 2339
   RE: Desetke007
31.1.2008 13:01:33   
živa
Hoj,

včeraj smo se ves dan potepali (sva z mojim nekaj urejala) in mali je bil očitno tako znerviran, da je neutolažljivo jokal več ur skupaj user posted image . Že zjutraj pa sva šla na slikanje kolkov in so 1a.

Danes sva imela sistematski pregled in ne vprašajte, kaj vse ni narobe z našim dojenčkomuser posted image . Od prejšnjega pregleda se je zredil za samo 390 g, da ne govorimo o usločevanju - kot sem se bala: ima izrazit ekstenzijski vzorec, stiska pesti, slabo obvladuje glavico ... Sem dobila napotnico za razvojno ambulanto, pa čakam na klic, da mi povejo datum (prej niso imeli časa user posted image ).

Evo, sem dobila datum: šele 5. 3. user posted image

Klaudia, naše nove mere za 3. mesec: 6490 g, 63 cm.

Zdaj pa se že oglaša,

lp,

živa 

< Sporočilo je popravil živa -- 31.1.2008 13:08:32 >

(odgovor članu orka**)
Neposredna povezava do sporočila: 2340
   RE: Desetke007
31.1.2008 13:12:23   
maja zarja
IZVIRNO SPOROČILO: lane31




Mi imamo posvetovalnico 6.2. a mi jo bojo kar cepili ali kaj....saj ti menda prej povejo da je cepljenje na programu...meni niso nič rekli še user posted image
           user posted image Ojla! Nam niso nič naprej povedali,tak,da lahko pričakuješ,da ,če bo Aneta o.k. jo bodo cepili.

(odgovor članu lane31)
Neposredna povezava do sporočila: 2341
   RE: Desetke007
31.1.2008 13:17:00   
Klaudia
             user posted image       

39 user posted image       28 user posted image          14 user posted image

18.09. pingiJAKA
             rojstvo: 2980g, 51cm
           1.mesec: 4210g, 54cm
           2.mesec: 5110g, 59cm
           3.mesec: 6780g, 64,5cm (3m+3t)
 
24.09. orka** , ANEJ
             rojstvo: 2530g, 47cm
           1.mesec: 3100g, 51cm
           2.mesec: 4500g, 55cm
           3.mesec: 5700g, 58cm
           4.mesec: 6000g, 62cm

30.09. pony, SARA
             rojstvo: 3650g, 53cm
           1.mesec: 4180g, 54cm
           2.mesec: 4950g, 57,5cm

03.10. Klaudia, LIA

             rojstvo: 4030g, 53cm
           1.mesec: 5100g, 57cm
           2.mesec: 5840g, 59,5cm
           3.mesec: 6535g, 63,5cm

03.10. suzanamaiZOJA
             rojstvo: 2510g, 49cm
           1.mesec: 4320g, 52cm
           2.mesec: 5130g, 54,4cm
           3.mesec: 5500g, 56cm

03.10. tave, TEJ
             rojstvo: 3360g, 52cm
           1.mesec: 4760g, 56cm
           2.mesec: 6000g, 60cm
           3.mesec: 7100g, 63cm
    
06.10. MiclaELENA
             rojstvo: 3600g, 52cm
           1.mesec: 4535g, 55cm
           2.mesec: 4990g, 58cm
           3.mesec: 5500g, 59,5cm
 
07.10. maja zarja, ZARJA
             rojstvo: 2660g, 49cm
           1.mesec: 3850g, 52cm
           2.mesec: 4880g, 56,5cm
           3.mesec: 5950g, 58cm

11.10. tekaMAX
             rojstvo: 3620g, 51cm
           1.mesec: 4740g, 56cm
           2.mesec: 5530g, 59,5cm
           3.mesec: 6300g, 62,5cm

11.10. skuštrana, ARSEN
             rojstvo: 3740g, 55cm
           1.mesec: 4840g, 58cm
           2.mesec: 6070g, 62cm 

11.10. KasijaELIAN
             rojstvo: 3840g, 54cm
           1.mesec: 4800g, 57cm
           2.mesec: 5350g, 59cm
           3.mesec: 5840g, 64cm

11.10. kmarijaNINA
             rojstvo: 2990g, 50cm
           1.mesec: 3720g, 52,5cm
           2.mesec: 4400g, 57cm
           3.mesec: 5200g, 59,5cm

13.10. oktoberkaZARJA

             rojstvo: 2890g, 50cm
           1.mesec: 3600g, 54cm
           2.mesec: 4240g, 57cm
           3.mesec: 5140g, 60cm

13.10. JasnaNELI
             rojstvo: 3950g, 54cm
           1.mesec: 4980g, 55cm
           2.mesec: 5680g, 58cm 
           3.mesec: 6300g, 62cm

14.10. metkica1LUNA
             rojstvo: 3070g, 50cm
           1.mesec: 3860g, 55cm
           2.mesec: 4680g, 57cm

14.10. PandicaZALA
             rojstvo: 3900g, 52cm
           1.mesec: 4370g, 55cm
           2.mesec: 4760g, 57cm 

14.10. majoli, MAKS
             rojstvo: 3880g, 53cm
           1.mesec: 5200g, 57cm
           3.mesec: 7000g, 61cm

15.10. janjaURBAN
             rojstvo: 3950g, 54cm
           1.mesec: 4700g, 57cm
           2.mesec: 5660g, 61cm
           3.mesec: 6600g, 62cm

15.10. miškDONA
             rojstvo: 3300g, 51cm
           1.mesec: 4020g, 54cm
           2.mesec: 4770g, 60cm 
           3.mesec: 5500g, 60,5cm

15.10. breta, TAJDA
             rojstvo: 3040g, 50cm

16.10. UlaaNIK
             rojstvo: 2720g, 48cm
           1.mesec: 3550g, 52cm
           2.mesec: 5250g, 56cm
           3.mesec: 5900g, 59cm 

17.10. *Lana*TEVŽ
             rojstvo: 3050g, 48cm
           1.mesec: 4500g, 52cm
           2.mesec: 5800g, 56cm
           3.mesec: 7200g, 59cm

17.10. noa1AJŠA
             rojstvo: 3590g, 48cm
           1.mesec: 4500g, 53,7cm
           2.mesec: 5875g, 58,5cm
           3.mesec: 6720g, 59,5cm

18.10. JennyAnnyLANA
             rojstvo: 3240g, 51cm
           1.mesec: 4430g, 58,5cm
           3.mesec: 5640g, 63cm

18.10. Panda.ANA LUCIJA
             rojstvo: 4020g, 54cm
           1.mesec: 4475g, 56cm
           2.mesec: 5055g, 57,5cm
           3.mesec: 5680g, 62cm

19.10. mehurčica
ENI
             rojstvo: 3340g, 50,5cm
           1.mesec: 4500g, 54cm
           2.mesec: 5100g, 59,5cm
           3.mesec: 5620g, 62cm

19.10. ULLA K.FILIP
             rojstvo: 3570g, 51cm
           1.mesec: 4500g, 53cm
           2.mesec: 5300g, 57cm
           3.mesec: 5800g, 61cm

22.10. valčiNINA
             rojstvo: 3450g, 50cm
           1.mesec: 4250g, 55cm
           2.mesec: 4790g, 55,5cm
           3.mesec: 5200g, 58,5cm

22.10. 2ursaeBOR
             rojstvo: 3750g, 53cm
           1.mesec: 4700g, 57cm
           2.mesec: 5930g, 61cm
           3.mesec: 7000g, 65cm

23.10. drobižekŽIVA
             rojstvo: 3140g, 54cm
           1.mesec: 3680g, 54cm
           2.mesec: 4320g, 56,5cm
           3.mesec: 5170g, 60cm

24.10. DaschiZAIRA

             rojstvo: 4080g, 53cm
           1.mesec: 5120g, 56cm
  
25.10. dittaZOJA AIKEN
             rojstvo: 3100g, 48cm
           1.mesec: 4250g, 54cm
           2.mesec: 4900g, 56,5cm 
 
26.10. sanosan, BRINA
             rojstvo: 3220g, 49cm
           1.mesec: 3780g, 55cm
           2.mesec: 4850g, 58cm
           3.mesec: 5500g, 61,5cm

28.10. SparkALINA
             rojstvo: 3670g, 51cm
           1.mesec: 4290g, 53,8cm
           2.mesec: 5050g, 55cm

29.10. živaANŽE
             rojstvo: 3810g, 52cm
           1.mesec: 4820g, 56,5cm
           2.mesec: 6100g, 61cm
           3.mesec: 6490g, 63cm

30.10. lane31ANETA
             rojstvo: 3650g, 50,5cm
           1.mesec: 4350g, 54cm
           2.mesec: 5400g, 59cm

30.10. Alina_alinTJAŠA
             rojstvo: 3190g, 48cm

03.11. mama06, JERNEJ
             rojstvo: 3400g, 49cm
           1.mesec: 4710g, 57cm
           2.mesec: 5625g, 59cm

05.11. zivepoPIA
             rojstvo: 4055g, 51cm
           1.mesec: 5150g, 55cm
_________________________________________
ROJSTNI DNEVI MAMIC:

11.01.1974     Ulaa
27.01.1975     Alina-alin
29.01.1982     mišk
12.02.1986     Klaudia
14.02.1976     lane31
19.02.1979     drobižek
09.03.1973     janja
02.04.1976     jasna
08.04.1974     tave
06.05.1985     oktoberka
07.06.1979     Jenny Anny
10.06.1974     ditta
20.06.1979     valči
23.07.1978     mehurčica
24.07.1985     maja zarja
05.08.1979     sanosan
15.08.1980     metkica1
24.09.1975     noa1
25.09.1970     teka
03.10.1973     suzanamai
21.11.1977     2ursae
24.11.1986     zivepo
26.11.1979     pingi
01.12.1977     skuštrana
02.12.1975     majoli
10.12.1978     *Lana*
11.12.1979     Pandica
30.12.1978     kmarija

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 2342
   RE: Desetke007
31.1.2008 13:19:41   
maja zarja
joj Živa..saj bo vse vredu...bolje,en zdravnik več kot premalo pa boš mirna.
Evouser posted image za srečo.
Glede teže pa je pač tak včasih se dosti zredijo drugič pa malo manj važno,da se teža dvigujeuser posted image

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2343
   RE: Desetke007
31.1.2008 13:23:22   
mama06
Midva sva nazaj s sprehoda. Kakšen sončen dan je danesuser posted image user posted image user posted image

Naš pubec spi kot ponavadi, zato imam malo časa, da vas prečekiram.

Koprivnica: a je to možno, da se pojavi kot posamezen "flek" na koži in nekaj dni ostane, potem pa izgine? To srbi? Ker če je temu tako, potem mogoče imam jaz to, ker se mi vsake toliko na zg. delu rok pojavijo take bulice, srbijo, potem pa izginejo in spet čez nekaj časa pridejo nazaj?user posted image

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 2344
   RE: Desetke007
31.1.2008 14:00:48   
Klaudia
user posted image  tiste ki že imate otroke. s čim ste mazale dlesni, ko so prihajali zobki? naša je namreč taka tečka zadnjih par dni, pa skoz nekaj jokca. Ko pa vidi silikonsko ščetko za na prst, pa prec usta odpre da ji masiram...
user posted image

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu mama06)
Neposredna povezava do sporočila: 2345
   RE: Desetke007
31.1.2008 14:12:21   
živa
Klaudia, jaz sem imela Calgel. Saj ne, da sem opazila kako razliko. Sem ga pa poskusila in imela čisto mravljinčasta usta, tako da deluje in omrtviči user posted image .

Moram vam povedat, kako je bil moj ta večji danes sladek. Zjutraj je prišel k meni, sem mu dala flaško in se je crkljal pri meni, medtem ko je bil mali na drugi strani postelje. Ko mu je zmanjkalo flaške, me je prosil za še eno in ko sem mu jo prinesla, je pokazal, da se moram uleči vmes med njega in malega user posted image . Tako smo se vsi trije crkljali v postelji user posted image . No, potem je šel s taščo ven, jaz z malim k zdravniku, in ko je prišel domov, mi je prinesel enega zvončka in rekel: "Na!" Sem se čisto stopila, tole je bila že skoraj beseda, ne user posted image ? (Sicer še ne govori.) Zdaj pa s taščo spita, je očitno zaspala pri njem user posted image

user posted image  Pa še to vas moram vprašat: glede na to, da sem dobila datum v razvojni šele čez 5 tednov, ker zdravnice cel februar ni, kaj bi ve naredile, počakale ali poiskale kakega privat nevrofizioterapevta (in potem seveda kljub temu šle v razvojno)? Ker v 5 tednih po mojem lahko marsikaj že narediš ali zamudiš, ni res?

Ok, zdaj grem pa crkljat mojega revčka, ki je bil danes cepljen.

Lp,

živa

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 2346
   RE: Desetke007
31.1.2008 14:16:43   
sanosan
Živa upam, da boste hitro odpravili vaše težave. Enega user posted image  in user posted image  za srečo. A ni to malo pozno, da te komaj 5.3. naročijo. Držite se do takrat.

Klaudia jaz na srečo nisem rabla z ničemer mazat, ker Blaž ni imel problemov z izraščanjem zob. Se pa je slinil (beri teklo v potokih tako da smo imeli skoz slinček gor zadnje leto dni) kot polž. Smo pa za vsak slučaj kupili take ropotuljice, ki so gumjaste in imajo notri vodo in smo jih dali v hladilnik, in je potem to po ustih vlačil in grizel. Hladno baje pomaga. Ne vem pa kako je kaj tvoja user posted image  močna v rokicah in ali bi že lahko kaj takega v roko prijela in v usta dala tako da če ji odgovarja masaža dlesni, s tem kar nadaljuj.

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 2347
   RE: Desetke007
31.1.2008 14:17:17   
mehurčica
Klaudia, mislim da se reče Calgel ali Kalgel. Se ne spomnim točno kako je pisalo. In ene homeopatske kroglice sem še imela iz A.


Midve sva danes bili že na telovadbi. Je bila pridna. Edino jest je hotla 3x in ko sem ji hotela dat zizo, je začela jokat in se nazaj zvijat. Je bilo preglasno verjetno. Ko sva prišli domov pa je lepo pojedla in hkrati zaspala.user posted image


Jaz sem pa končno na mojih začetnih kilah. Sem še malo shujšala, ko sem imela še starejšega doma 2 tedna. Je bila akcija nonstop.user posted image Ampak je bil priden. Ko je šla Eni spat, je šel on tudi spat. Tako da sem imela včasih kar po 2 urci fraj, ko sta oba spala. No ja, včeraj je pač bilo že malo naporno vse skup. Včasih se mame preveč ženemo in ponosno vztrajamo, dokler čisto ne omagamo.user posted image No, saj če bi imela možnost za kakšno dopoldansko pomoč, se je ne bi branila. Tak se mi kdaj zalušta zaspat.user posted image

Danes pa je prišla že moja tretja user posted image . Sem se bala da je ne bo, ker mi nikoli ne zamuja, zdaj mi je pa 3 dni. Sedaj pa ne vem al naj grem že jutri do ginekologa da mi vstavi mireno ali v ponedeljek.user posted image Pa ravno vikend je.

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 2348
   RE: Desetke007
31.1.2008 14:21:52   
sanosan
IZVIRNO SPOROČILO: živa

user posted image  Pa še to vas moram vprašat: glede na to, da sem dobila datum v razvojni šele čez 5 tednov, ker zdravnice cel februar ni, kaj bi ve naredile, počakale ali poiskale kakega privat nevrofizioterapevta (in potem seveda kljub temu šle v razvojno)? Ker v 5 tednih po mojem lahko marsikaj že narediš ali zamudiš, ni res?



Mislim, da mogoče ne bi bilo slabo poklicat vašega pediatra in ga vprašat za mnenje, če ni to pozno in če ima mogoče on kakšne napotke. Drugače pa mislim, da bi napotnico tudi rabil pri privatnem nevrofizioterapevtu.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2349
   RE: Desetke007
31.1.2008 14:28:19   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: živa


user posted image  Pa še to vas moram vprašat: glede na to, da sem dobila datum v razvojni šele čez 5 tednov, ker zdravnice cel februar ni, kaj bi ve naredile, počakale ali poiskale kakega privat nevrofizioterapevta (in potem seveda kljub temu šle v razvojno)? Ker v 5 tednih po mojem lahko marsikaj že narediš ali zamudiš, ni res?



sem ti poslala ZS user posted image

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  92 93 [94] 95 96   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  92 93 [94] 95 96   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




trma
che guevara

kako se spopasti z otrokovo trmo?

kazen (13%)

ignorirat (43%)

pogovor (39%)

obupat (0%)

izolacija otroka (4%)


Število vseh glasov: 298

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!