|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: fotografije / video carskega reza
4.9.2007 14:18:18   
murkica
Ja no meni ni ta posnetek čisto nič grozen. Sama sem si želela biti ginekologinja, in seveda bi  bila tudi potem zraven pri porodih, in se mi to ne zdi čisto nič groznega. Ja saj ne rečem, da izgleda lepo, samo s tem pač rešijo življenje mami in otročičku. Tudi sama sem bil rojena s carskim rezom. Mama je bila ena prvih, ki so ji začeli delati rez počez, in ne več čez cel trebuh. No in nič mi ne fali. Je pa res, da me je zdravnik ponesreči porezal po glavici, se nič ne pozna, da ne bo katera zagnala vika in krika, ampak je izgledalo tako kot praska.
(in naj ponovim, da je bilo to 23 let nazaj)user posted image

Res pa je, da nobena operacija ni prijetna in ne izgleda lepo. Meni so tudi mogli premakniti čeljust in so mi jo prežagali in postavili na pravo mesto in imam sedaj vijake in neke ploščice v glavi pa se nič ne pritožujem. To je bila pač nujna operacija, da mi nebi začeli izpadati zobje, ravno tako kot je nujen carski rez, ko se mati ne odpre, ali otroku začne pešati srce in podobno.

Tako, da jaz gledam to iz te strani, da hvala bogu, da so se našli ljudje, ki so raziskali to področje in so zaslužni za to, da ne umirajo brez potrebe matere in otroci. Tako, da user posted image user posted image user posted image  za zdravnike.

Kar se pa tiče same odločitve okoli CR. Sicer ne vem kako je to pri nas urejeno, ampak razne zvezdnice v Ameriki vem da plačajo carski rez, da se nebi matrale in bi potem izgledale utrujene in ne vem kaj še vse. Če pa se pri nas da izbirati, s tem pa nisem seznanjena.

Pa punce, ne delati panike. Ne boste ne prve in ne zadnje, ki boste šle čez to.

Moja teta je prvega otročička rodila po naravni poti, drugega pa s CR. In ko je bila noseča v tretje je bila ful vesela, da so ji zopet naredili CR, ker je rekla da ni primerjave. Naravni porod jo je tako zdelal, da je bila zelo vesela, ko je bil narejen CR.

Tako, da pač je od vsake posameznice odvisno.

_____________________________

Moj dragi pravi: "Ni važno kaj bo, važno je, da je fant zdrav".

Že sedaj mi pomeniš največ na svetu :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: fotografije / video carskega reza
4.9.2007 14:47:30   
picola1
Nič kaj preveč prijetno gledanje...(ni pa niti nekej blazno grozljivo)
Res je to, da hvala bogu, da obstaja takšen način reševanja mamice in otročka...res pa je tudi to, da se ponavadi tiste, ki si želijo rodit s CR (zaradi strahu pred bolečinami al pa kej takšnega, kar ni življenjsko pomembnega), ne zavedajo ravno najbolje, da so komplikacije pri CR veliko večje in pogostejše kot pri naravnem porodu...Operacija je le operacija in to ni nikoli hec...(moja mama npr. je skoraj umrla, ker je bila alergična na neko zdravilo, ki ga dajejo pri anastezijah)


(odgovor članu murkica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
4.9.2007 15:18:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: fotografije / video carskega reza
4.9.2007 15:20:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: murkica

Kar se pa tiče same odločitve okoli CR. Sicer ne vem kako je to pri nas urejeno, ampak razne zvezdnice v Ameriki vem da plačajo carski rez, da se nebi matrale in bi potem izgledale utrujene in ne vem kaj še vse. Če pa se pri nas da izbirati, s tem pa nisem seznanjena.



Ne pri nas se izbiranje ali boš rodil s CR ali vaginalno ne da izbirati! Sem preverila pri dr. Pušenjaku na MON.

(odgovor članu murkica)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: fotografije / video carskega reza
4.9.2007 19:47:39   
Laubica
Ojej mi je kar želodec dvignilo po 5s sem mogla ugasnituser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
5.9.2007 11:25:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Laubica)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: fotografije / video carskega reza
5.9.2007 16:48:18   
Ilije
Upam, da bo šlo po naravni poti tudi ven, tako kot je šlo noter.user posted image Me je posnetek še prepričal o tem, da si CR zagotovo ne želim!!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: fotografije / video carskega reza
5.9.2007 18:28:23   
DEBELUŠKA30
Ful sem vesela, da sem si lahko ogledala tale video, res da ne morem reči, da je bil lep oz. prijeten gledat!
Sploh zato, ker sem v prvo imela CR in me kmalu čaka še eden. Po besedah zdravnika sem si sam potek operacije približno tako predstavljala, prav zaprav sem mislila, da je to bolj na "izi operacija", zdaj pa sem se kar malo zamislila, in ugotovila, da napotki ki sem jih v prvo dobila v porodnišnici niso bili dani zaradi lepšega!
Res bi si ga morale vse ženske ogledat, sploh tiste, ki rade rečejo:"Ti sploh ne veš kaj pomeni rodit, pa nikol ne boš vedla, saj greš spet na CR"user posted image user posted image user posted image !!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: fotografije / video carskega reza
7.9.2007 10:00:03   
mehurčica
IZVIRNO SPOROČILO: že 35

Ojej mi je kar želodec dvignilo po 5s sem mogla ugasnituser posted image
Jaz sem uspela pogledat ene 3 sekunde...user posted image Mogoče bi mi bilo lažje, če sama prvič ne bi imela CR. Zdaj me je pa kar začelo bolet vse okoli. Upam, da ga tokrat ne bom rabila.

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: fotografije / video carskega reza
7.9.2007 11:22:00   
mala pikica
Pa saj niti ni tako hudo. Saj je logično, da se vidi maščoba, kri, plodovnica... Malo čudno je edino videt, kako zdravniki vlečejo narazen vso kožo kar z rokami...

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: fotografije / video carskega reza
7.9.2007 11:32:52   
Lusa
Tudi jaz sem si ga malo prej ogledala in tud meni se ne zdi nič kaj hujšega.Sem pa že 1x po tv gledala operacijo srčka ,ki je bila dost hujša kot to.Smo si različni in prav je tako.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: fotografije / video carskega reza
7.9.2007 13:34:25   
Tinča1
Tudi meni se ne zdi tako hudo. se mi zdi, da je vaginalni porod bolj krvav. Pa nenazadnje tudi pri vaginalnem se zna zgodit, da prerežejo presredek, pa se nobena ne zgraža. Hvala bogu, da imamo internet in si lahko takšne stvari vnaprej pogledamo, če že katero to doleti. Je pa res, da je okrevanje dalše. Ampak za naše sončke vse.

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Vrnitev na delovno mesto poporodniškem dopustu
viki92

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?

• Težave z usklajevanjem službe in družine (48%)

• Strah pred izgubo službe (11%)

• Prilagoditev na novosti in spremembe na delovnem mestu (10%)

• Preobremenjenost in pomanjkanje energije (15%)

• Z vrnitvijo na delovno mesto nimam težav (15%)


Število vseh glasov: 91

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!