|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   fotografije / video carskega reza
3.9.2007 13:10:24   
Mojc
Tukaj je gotovo kakšna, ki morda ve za kakšen link, kjer bi si lahko ogledala fotografije ali posnetek carskega reza.
Sama sem ga imela. Nepričakovano (vse ok). Ker pred porodom nisem kaj dosti raziskovala o tem, me pa sedaj toliko bolj zanima kako dejansko izgleda carski rez - da se bolje zaveš, kaj si preživel oz. da se tudi zavedaš, da je todejansko kar poštena operacija. (Jaz sem bila tako hitro ok, da se niti ne zavedam, da sem imela operacijo user posted image ).
Hvala za pomoč.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: fotografije / video carskega reza
3.9.2007 13:28:47   
jerikou
nasla ene par slikc
http://pregnancy.about.com/od/cesareansection/ss/cesarean.htm

drugace pa se na www.youtube.com marsikaj najde.................

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: fotografije / video carskega reza
3.9.2007 13:32:54   
jerikou
prikazano zelo konkretno zato ne glejte tisti, ki zelodec tega ne prenese........

http://youtube.com/watch?v=YoCN18ftKzI

(odgovor članu jerikou)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: fotografije / video carskega reza
3.9.2007 13:33:56   
mehurčica
Jaz sem šla tudi po porodu s CR takoj gledat, kako to zgleda in mi je še zdaj žal, ker zgleda grozljivo.user posted image Linkov torej nimam. 

(odgovor članu jerikou)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: fotografije / video carskega reza
3.9.2007 14:08:01   
bamby
Po 5. sekundah sem zaprla user posted image

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: fotografije / video carskega reza
3.9.2007 14:14:07   
Anonimen
Pogledala do konca in prav tako bi morala vsaka, ki se "vnaprej" odloči, da bo imela CR. Ali pa, ki si želi, da bi ga imela.

(odgovor članu bamby)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: fotografije / video carskega reza
3.9.2007 14:17:13   
Anonimen
Jaz si ne želim carskega reza, samo ga bom morala imeti zaradi operacije maternice. Včeraj so me punce malo potolažile na temi Carski rez-STRAH, danes pa tole. Joj, joj user posted image
Sploh ne bom linka odprla, dosti je, da sem komentarje prebrala.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: fotografije / video carskega reza
3.9.2007 14:25:01   
dory
no ja...zgleda hujs kukr je v resnici....tko...bi sla vseen se enkrat....se pa ne cudim,da mam prebavne motnje :)...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: fotografije / video carskega reza
3.9.2007 16:20:03   
Bubamaraa
zdej šele vidm kaj so mi počeli...user posted image

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: fotografije / video carskega reza
3.9.2007 16:31:12   
ursyka21
Če le imam možnost raje še 10x naravno rodim. 

_____________________________

20.5.2007 SEM POSTALA LUČ ŽIVLJENJA MOJEMU SINU

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: fotografije / video carskega reza
3.9.2007 16:37:20   
Anonimen
user posted image  mi je zdej žal, da sem gledala.

(odgovor članu Bubamaraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: fotografije / video carskega reza
3.9.2007 18:02:59   
PIKA
Kaj pa je to takega, če s tem rešijo novorojenčka in materi olajšajo porod! Saj nobena operacija ne izgleda lepo user posted image ! Ali katera lahko dobi posnetek abrazije po SS? Najbrž tudi to ni posebno privlačno, glede na to, da jo opravijo v borih petih minutah! Moji prijateljici so po 8 urnih popadkih, ker se ni odpirala, takoj naredili carski rez. Po operaciji ji je ostalo samo nekaj šivčkov čisto spodaj, pod bikinijem, popolnoma neopaznih! 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: fotografije / video carskega reza
3.9.2007 18:22:20   
total
Jaz sem tut pogledala,je grozno res...user posted image

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu PIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
3.9.2007 18:38:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu total)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: fotografije / video carskega reza
3.9.2007 19:46:48   
Mojc
Nikar ne jemljite posnetkov oz. samega CR kot nekaj slabega od zdaj naprej, ko je tukaj video. To je pač čisto lepa operacija. Sem pogledala. Malo je potrebno poznati anatomijo človeka /ženske in ti je povsem jasno. Meni je bilo super videti, kaj so počeli z mano. In sploh ni grozen posnetek. Tudi ni nič krvav. Videne krvavitve so minimalne in v mejah normale (naše telo je izvrstno prekrvavljeno in zato ni čudno, da ob vsakem rezu nekaj zakrvavi). Vidi se plodovna voda, ki malo bolj špricne... Sicer pa gre zgolj za prerezanje kože, maščevja (ja, koliko ga imamo, kaj!user posted image ), mišic, maternice, posteljice...
Gotovo bi bil posnetek marsikatere druge operacije veliko bolj krvav.

Hkrati pa tudi mislim, da ni potrebno vsakomur tega gledati. Saj je povsem normalno, da nismo vsi za vse. Če bi bilo vsem slabo, nihče ne bi bil zdravnik oz. obratno. Ni se torej treba siliti gledati, če veš, da ti bo neprijetno (čeprav je to res nekaj "naravnega" in bi lahko vsaka pogledala, da se poduči). Torej, mirne duše preskočite to tiste, ki ne potrebujete vizualne predstave.

Pa nikar, ampak res nikar, se zdaj tiste, ki še niste imela CR, le-tega ne bojte! Operacija res nič ne boli (tako ali tako si v narkozi). Meni osebno je zelo olajšala prejšnjih 11 ur rojevanja, tako da sem bila vesela, da so se odločili za CR.

Ker pa je to le operacija, in po vsaki operaciji moraš počasi okrevati, ni za zanemariti dejstva, kako skrbeti sama zase po operaciji. Da se torej zavedaš zakaj je pametno dalj časa počivati, počakati s sprehodi, ipd., čeprav se sicer dobro počutiš. In to najbolje veš (vsaj kar se mene tiče), če dejansko veš, kakšen poseg je CR (da pač le ne gre zgolj za odstranitev mandeljev ali osmic).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: fotografije / video carskega reza
3.9.2007 20:18:48   
koala
Posnetka nisem šla gledat, sem pa imela priliko videt dva v živo in vsaj meni sploh ni zgledalo tako hudo. Sem že tudi kaj hujšega videla.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: fotografije / video carskega reza
3.9.2007 20:27:29   
puncica
Jst sem pa prav presenečena nad temle, sem misla da je ful več krvi pri operaciji in  vse skupaj, pa da je rez manjši, tle se mi zdi da je ogromen user posted image Sem pa pogledala do konca in sej ne morjo drugač kot tako da te mal premetava. Pa vsak sloj posebej zarezat, mater res so umetniki tile dohtarji in če s tem rešijo otročka in mater vsaka jim čast user posted image Da bi se pa za to odločila kr tako da me ne bi bolel, ma ni šans.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: fotografije / video carskega reza
3.9.2007 22:03:42   
Tejcha
Tud js sm pogledla do konca in se mi zdi vse zelo realno. Strinjam se s trditvijo, da ta poseg velikokrat reši mamico in otročka in tudi sama bi takoj pristala na to, če bi bilo potrebno. Prvič sem rodila po naravni poti, upam, da bo tudi tokrat tako. Če pa ne bo šlo, pa bom naredila vse, da bo z otroškom vse ql - zavoljo parih šivov.

In po mojem mnenju bi to morala pogledat vsaka nosečnica, ker se to lahko zgodi vsaki.
A naraven porod je pa lep? user posted image Meni se razen tega, da sem lahko takoj stisnila škratka k sebi, čist nič ni zdelo pretirano lepo. V primerjavi s CRjem, videnem na tem posnetku, je prava packarija. Ali pa je bilo samo pri meni tako, kar pa močno dvomim...

Pozdravčki,
T




_____________________________

...In res... Ni lepšega občutka, kot je nežen dotik otroške ročice ...

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: fotografije / video carskega reza
4.9.2007 7:35:17   
Petjana
No ja, ne  prenašam  krvi, ampak tole  sem  vseeno lahko pogledala.

(odgovor članu Tejcha)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: fotografije / video carskega reza
4.9.2007 10:03:05   
pimpa
No jaz sem si tudi po prvem carskem rezu želela roditi po naravni poti. Mi je uspelo. Videla sem posnetek in se mi zdi, da bi ga morali videti vsi, ki porodnici rečejo: "KAJ SAJ TI NISI RODILA, SAJ SI IMELA CARSKI. PEJDI RODIT PA BOŠ VIDELA."
Ob posnetku me je malo zmrazilo, a kaj hočemo, tudi tako se rojevajo otroci. Moram pa reči, da če bi še enkrat rodila bi želela po naravni poti, tako kot drugič kajti takrat lahko končno uživaš z otrokom, po carskem pa ne moreš, saj si za osebje velika skrb. Mislim, da je Pušenjak v svojem planerju o nosečnosti lepo napisal, da CARSKI REZ SPADA MED VELIKE OPERACIJE in zato je tudi videt tako in zato je tudi okrevanje takšno.

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: fotografije / video carskega reza
4.9.2007 11:16:52   
Raho
In še enkrat moram čez touser posted image user posted image user posted image user posted image .
Pa ravno sem se pripravila, da bo v drugo šlo po naravni poti - takoj imam še enkrat 12 ur umetne popadke, samo, da mi ni treba iti na CR - pa bom moralauser posted image

(odgovor članu pimpa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: fotografije / video carskega reza
4.9.2007 11:28:08   
Anonimen
Meni ni nič grozno. Pač življenje.

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: fotografije / video carskega reza
4.9.2007 12:04:19   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Meni ni nič grozno. Pač življenje.


tocno to in ce povrh tega se resijo zivljenje.....in kot sem ze rekla,zgleda mnogo huje kot je dejansko:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: fotografije / video carskega reza
4.9.2007 12:20:19   
mišk
Meni je tud vaginalni porod velik bolj "grozen" za videt kot ta posnetek carskega reza!! Sicer še nisem doživela ne enega ne drugega, a ker me nekaj od tega v kratkem čaka si vaginalnega sploh ne upam it gledat, čeprav me včasih prav prsti srbijo!user posted image  
Res, zdej mi je tak čudno, ko nekateri porod opisujejo kot nekaj lepega,...
Itak, da je nekaj najlepšega, ko končno dočakaš tako težko pričakovanega user posted image , ampak sam porod dvomim, da je glih lep,... Ne vem no. Bom čez kak mesec povedala.user posted image

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: fotografije / video carskega reza
4.9.2007 12:54:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Pogledala do konca in prav tako bi morala vsaka, ki se "vnaprej" odloči, da bo imela CR. Ali pa, ki si želi, da bi ga imela.


Al bina, kolikor je meni znano se ne moreš kar sam sprdnit in se znislit, da boš imel CR!!!! CR je urgentna rešitev in ga ne delajo zaradi "muh" bodočih mamic!

Sploh pa ne vem zakaj mnogo mamic (ki bodo prvič) rodile zanima kako izgleda vaginalni porod ali pa CR. Vsak porod je "unikaten".

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Kje ste si "spletli gnezdo"?
frufru



na svojem (45%)

pri svojih starših (20%)

pri njegovih starših (26%)

podnajemnik (10%)


Število vseh glasov: 358

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!