|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 11:49:20   
ninčy
Ne vem, ali je bila tem že odprta, ampak vseeno ...user posted image
Zanima me, ali je katera izmed vas kadilka. Sama sem sicer uspela močno zmanjšati kajenje, in sicer s približno cele škatlice na dan na cca 5 cigaret. Saj se trudim in kakšen dan mi resnično uspe, kakšen dan, ko imam preveč časa, pa sploh ne. Kako ste pa ostale to premagale oz. premagujete?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 12:00:29   
nicolina
Jaz sem si tudi sama pred nosečnostjo kdaj prižgala, sicer nisem bila redna kadilka, tu pa tam, med vikendi ali na morju. Ko sem zanosila, niti enega več za dobro otroka. Vem, da ti je težko, če si prej dosti kadila. Ne vem kaj naj ti rečem, poskušaj vsaj zmanjšat, če ne gre drugače. Bolje bi bilo popolnoma nehat, ampak to je odvisno od tvoje volje.
Pa vso srečo! user posted image user posted image

(odgovor članu ninčy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 12:00:53   
Lanchy
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1566385

Evo, tukaj so punce ze nekaj pisale na to temo....

(odgovor članu ninčy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 12:01:12   
sinta
Čao,

jaz sem kadila (do max.10 cig/dan), pa se je otrok rodil 3700 g in 52 cm, tudi naprej lepo napreduje, lahko bi imel še kakšno kilo manj. To ti pravim zato, ker pravijo, da se otrok rodi z nižjo porodno težo in potem slabše napreduje. Pa menda imajo otroci kadilk večje tveganje za dihalne bolezni, vendar moja kolegica ni kadila, otrok se pa bori s hudo obliko astme.  Sedaj sem spet noseča in kadim enako kot v 1. nosečnosti. Vem, da to ni najboljše, ampak...
Odloči se pa SAMA.

Sinta

(odgovor članu ninčy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 12:02:08   
Lanchy
Nincy, pa vidim, da si domzalcanka....jaz tudiuser posted image  Bos kej na telovadbo hodila? V katerem mesecu pa si?

(odgovor članu Lanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 12:05:35   
birdy
Načeloma se pridružujem mnenju Sinte. Men je že skoraj ratal nehat kadit, sem prižgala sam ene dva na teden, pol mi pa zdej k sem čez rok tok paše, da je kr hudo.
Odločit se moraš žal sama, pa tud če se odločiš nehat boš mogla to bitko sama bit.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu sinta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 12:06:48   
MARUŠKA28
Oj!

Sama nisem redna kadilka (vsaj ne več), razen, če sem ravno v družbi skadim tja do 5 cigaret, približno škatlica na teden. Rada bi se odvadila tudi tega, ampak ob kavi mi kar nekaj manjka, če ne kadim. Prej sem kakšne 5 let kadila kar redno (v času študija). Sedaj še nisem noseča, delamo pa na tem približno 2 meseca, tako da mogoče sem (user posted image  4.8. torej jutri, če bo). Rada bi se odvadila tudi jaz tega, pa je res kar težko. Še posebej zdaj, ko imam počitnice (delam v šolstvu) in je dosti prostega časa, ne gre ravno po načrtih. Sem pa odločena, da če zagledam user posted image , preneham takoj.
Poznam osebe ko so kadile med user posted image , pa so rodile čisto zdravega user posted image  tako, da je to stvar lastne presoje, predvsem pa moralne moči.
Ker zaenkrat še samo poskušamo  na dojenčku tako čisto neobremenjeno, nimam še tako žive predstave o dojenčku. Se pa večkrat zamislim, ko sem v kakšnem lokalu na kavici, pa vidim koga ali ketro z vozičkom v totalno zakajenem prostoru, tam me pa mine vse...
Nisem te hotela prestrašit, ampak če bi se rada odvadila in si že user posted image , si predstavljaj to sliko, ki ni nič drugeče kot se dogaja v telesu, pa te mogoče odvrne od kajenja.
Brez zamere, če sem ti priskutila kakšno cigareto. Bila sem samo odkrita, da sem tudi sama grešnica, pa na kakšen način mislim temu narediti dokončen stop.

(odgovor članu ninčy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 12:08:39   
Bonnie_RR
Js sem bila kadilka pred nosečnostjo. Ko pa sem zagledala user posted image , sem cigarete popolnoma opustila. Enostavno sem jih skenslala, niti mi niso pasale, začele so mi smrdet... Kaj pa vem, mene je pač kar minilo... Tud po porodu nisem posegla po cigaretah. user posted image

Po mojem je vse to predvsem v glavi. Kar sem js tud kadila nekaj let, že tud po 1 škatlo na dan, pa z nehanjem nisem imela problema.

Probaj se s čim zaposlit, čim manj mislit na cigarete... Ne vem...

Srečno!




_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu ninčy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 12:09:00   
piščanc
večjega razloga za opustitev kajenja, kot je skrb za otroka ne bo nikoli. pa še zakon o kajenju ti bo pomagal.

če bo z otokom kaj narobe (sicer ni nujno, ampak nikoli ne veš), ti bo za vse življenje žal

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu ninčy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 12:18:07   
Špelka
Oja, jest sem tud pred nosečnostjo kadila tja do 12 cigaret na dan. Pol, k sem zanosila, sem pa kr avtomatično začela zmanjševat (sicer sem si vedno govorila da moram nehat, ampak ni takoj prišel ta dan). Najprej sem zmanjšala na 7 na dan, pol na pet, v 12. tednu sem pršla že na enega na dan, v 16. tednu na 1 na vsake 5 dni, no, zdaj v 24. tednu pa že več kot 2 tedna nisem prižgala. Aja, pa še zdej me včasih full potegne, ampak si rečem: če tako dolgo nisem, miu tudi sedaj ni treba!

Vzrok da sem lahko nehala? Predvsem slaba vest in bojazen, da bi si očitala celo življenje, če bi blo z ootrokom kaj narobe (alergije, astma, zajčja ustnica, predčasni porod...). Jaz mislim, da če imaš vest, ti bo uspelo! Srečno!

_____________________________

Kaja: 18.11.2007
Neca: 1.7.2010

(odgovor članu ninčy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 12:27:40   
Hanna M.
Vsaj v času nosečnosti se probaj vzdržati kajenja.
Dokazano je, da je kajenju zdravju škodlivo, torej tudi otroku, ki raste v tebi.

_____________________________

Bog, daj mi pogum, da spremenim stvari, ki jih lahko, daj mi moč, da sprejmem stvari, ki jih ne morem spremeniti in modrost, da ločim to dvoje.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 13:59:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sinta

Čao,

jaz sem kadila (do max.10 cig/dan), pa se je otrok rodil 3700 g in 52 cm, tudi naprej lepo napreduje, lahko bi imel še kakšno kilo manj. To ti pravim zato, ker pravijo, da se otrok rodi z nižjo porodno težo in potem slabše napreduje. Pa menda imajo otroci kadilk večje tveganje za dihalne bolezni, vendar moja kolegica ni kadila, otrok se pa bori s hudo obliko astme.  Sedaj sem spet noseča in kadim enako kot v 1. nosečnosti. Vem, da to ni najboljše, ampak...
Odloči se pa SAMA.

Sinta
Kako mi gredo take izjave na živce, ko mamice mislijo, da otroku niso škodovale s kajenjem med nosečnostjo samo zato, ker se je rodil z normalno težo in velikostjo. Drage kadilke, otroku se lahko pojavijo posledice kajenja kasneje v življenju, ni nujno, da samo kot dojenčku!!! Med nosečnostjo in dojenjem pač probajte biti manj sebične, pa bo. Leto ali dve(dojenje?) bi pa res lahko "potrpele" za svoje največje sreče, saj itak tako hitro mine.

No, probajte si samo predstavljati vaša zatemnjena pljuča glede na leta, ki ste jih prekadile. Potem pa pomislite na mala, razvijajoča se pljučka. Žalostno, da nekaterih to ne gane...

(odgovor članu sinta)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 16:25:10   
sonchek
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: sinta

Čao,

jaz sem kadila (do max.10 cig/dan), pa se je otrok rodil 3700 g in 52 cm, tudi naprej lepo napreduje, lahko bi imel še kakšno kilo manj. To ti pravim zato, ker pravijo, da se otrok rodi z nižjo porodno težo in potem slabše napreduje. Pa menda imajo otroci kadilk večje tveganje za dihalne bolezni, vendar moja kolegica ni kadila, otrok se pa bori s hudo obliko astme.  Sedaj sem spet noseča in kadim enako kot v 1. nosečnosti. Vem, da to ni najboljše, ampak...
Odloči se pa SAMA.

Sinta
Kako mi gredo take izjave na živce, ko mamice mislijo, da otroku niso škodovale s kajenjem med nosečnostjo samo zato, ker se je rodil z normalno težo in velikostjo. Drage kadilke, otroku se lahko pojavijo posledice kajenja kasneje v življenju, ni nujno, da samo kot dojenčku!!! Med nosečnostjo in dojenjem pač probajte biti manj sebične, pa bo. Leto ali dve(dojenje?) bi pa res lahko "potrpele" za svoje največje sreče, saj itak tako hitro mine.

No, probajte si samo predstavljati vaša zatemnjena pljuča glede na leta, ki ste jih prekadile. Potem pa pomislite na mala, razvijajoča se pljučka. Žalostno, da nekaterih to ne gane...



PUNCE NE KADIT!!!ni zdravo...ampak..
najbolj mi gredo na k...user posted image  anonimne, k mislijo da so boga prjele za jaj.. k ne kadijo...madona sej dons škodiš že sebi in posledično s tem tudi otroku s vsako drugo stvarjo...sej ni nič več zdravo...daleč od tega da zagovarjam kadilke,....ampak prosim te lepo, če si tok da se drugič razkriješ in lepo v miru poveš svoje mnenje na bl prjazen način..ne pa na tak k je zdele moj...user posted image
joj kok sem razkurjena...user posted image
...ti pa verjetno nisi čisto nič sebična???????????user posted image user posted image user posted image ..pri nobeni stvari...ja svaka ti čast....pol si pa popolna...user posted image


_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 16:54:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Kako mi gredo take izjave na živce, ko mamice mislijo, da otroku niso škodovale s kajenjem med nosečnostjo samo zato, ker se je rodil z normalno težo in velikostjo. Drage kadilke, otroku se lahko pojavijo posledice kajenja kasneje v življenju, ni nujno, da samo kot dojenčku!!! Med nosečnostjo in dojenjem pač probajte biti manj sebične, pa bo. Leto ali dve(dojenje?) bi pa res lahko "potrpele" za svoje največje sreče, saj itak tako hitro mine.

No, probajte si samo predstavljati vaša zatemnjena pljuča glede na leta, ki ste jih prekadile. Potem pa pomislite na mala, razvijajoča se pljučka. Žalostno, da nekaterih to ne gane...



A misliš, da si ti kaj popolna, ker ne kadiš? In, ker žališ pod anonimnostjo? Ne škodujejo samo cigareti, marsikaj drugega bolj škoduje!!

Daj, prav žal mi je zate, da se znaš skrivati, kadar je treba kaj takega napisati.. Se bojiš biti spljuvana? Jaoo

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 17:08:27   
nana35
Ko sem začela razmišljati o otročku sem takoj prenehala s cigaretami,od danes na jutri.Seveda sem si kake štiri mesece prej zadala ta cilj in neko prelomnico v življenju,da sem se potem držala tega,kar sem si obljubila.Vem,da vsaka ni tako močna ampak poskusiti je treba.En dan prej sem še normalno kadila(1. škatlico na dan) drugi dan pa nič več.Je bilo zelo težko,vendar mi je misel na otročka pomenila veliko več.Pa še sebi ne škodujem več.Prve tedne oz.mesece je bilo res težko in ni bilo dneva,ko nisem pomislila na čik.Pa sem si rekla,da niti dima,ker potem ni to to.In sem zdržala.

Zdaj je mimo točno 14 mesecev in ne mislim več na cigarete,že dolgo ne.In sem zelooo srečna da sem se rešila te nadloge.Najbolj pa sem vesela,da moj otroček v trebuščku ne trpi zaradi moje slabe razvade.Imam pa srečo ker nihče okrog mene ne kadi.

Punce vse gre,če je volja in se da,samo če ti nekaj v glavi klikne,potem zmoreš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 17:20:48   
sonchek
IZVIRNO SPOROČILO: nana35

Ko sem začela razmišljati o otročku sem takoj prenehala s cigaretami,od danes na jutri.Seveda sem si kake štiri mesece prej zadala ta cilj in neko prelomnico v življenju,da sem se potem držala tega,kar sem si obljubila.Vem,da vsaka ni tako močna ampak poskusiti je treba.En dan prej sem še normalno kadila(1. škatlico na dan) drugi dan pa nič več.Je bilo zelo težko,vendar mi je misel na otročka pomenila veliko več.Pa še sebi ne škodujem več.Prve tedne oz.mesece je bilo res težko in ni bilo dneva,ko nisem pomislila na čik.Pa sem si rekla,da niti dima,ker potem ni to to.In sem zdržala.

Zdaj je mimo točno 14 mesecev in ne mislim več na cigarete,že dolgo ne.In sem zelooo srečna da sem se rešila te nadloge.Najbolj pa sem vesela,da moj otroček v trebuščku ne trpi zaradi moje slabe razvade.Imam pa srečo ker nihče okrog mene ne kadi.

Punce vse gre,če je volja in se da,samo če ti nekaj v glavi klikne,potem zmoreš.


nana35..to si pa ful lepo napisala...bravo za "NO SMOKING"user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu nana35)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 17:44:26   
koala
Mene kar pogreje ko vidim kakšno nosečko ali pa mamico z majhnim otrokom z cigareto v roki. Vsi vemo, da kajenje je škodljivo in nihče me ne bo prepričal v nasprotno.
Sama sem hvaležna, da me nikoli ni obšlo da bi kadila, še posebaj sem ponosna nase, ker sta moja oba kadila. In vam povem da ni prav nič prijetno odraščati v zakajenm stanovanju.
Pa imam ćudovite starše.

Jaz vedno pravim, vsaka po svoje, samo zavedajte se, da niste same.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
3.8.2007 21:55:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 21:59:55   
*tajda*
Čestitke vsem ki so nehale kadit za vse ostale pa držim pesti da jim čimpreje uspe.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 22:04:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: sinta

Čao,

jaz sem kadila (do max.10 cig/dan), pa se je otrok rodil 3700 g in 52 cm, tudi naprej lepo napreduje, lahko bi imel še kakšno kilo manj. To ti pravim zato, ker pravijo, da se otrok rodi z nižjo porodno težo in potem slabše napreduje. Pa menda imajo otroci kadilk večje tveganje za dihalne bolezni, vendar moja kolegica ni kadila, otrok se pa bori s hudo obliko astme.  Sedaj sem spet noseča in kadim enako kot v 1. nosečnosti. Vem, da to ni najboljše, ampak...
Odloči se pa SAMA.

Sinta
Kako mi gredo take izjave na živce, ko mamice mislijo, da otroku niso škodovale s kajenjem med nosečnostjo samo zato, ker se je rodil z normalno težo in velikostjo. Drage kadilke, otroku se lahko pojavijo posledice kajenja kasneje v življenju, ni nujno, da samo kot dojenčku!!! Med nosečnostjo in dojenjem pač probajte biti manj sebične, pa bo. Leto ali dve(dojenje?) bi pa res lahko "potrpele" za svoje največje sreče, saj itak tako hitro mine.

No, probajte si samo predstavljati vaša zatemnjena pljuča glede na leta, ki ste jih prekadile. Potem pa pomislite na mala, razvijajoča se pljučka. Žalostno, da nekaterih to ne gane...



se popolnoma strinjam z Anonimno user posted image user posted image user posted image

sremota,res....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 22:05:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: koala

Mene kar pogreje ko vidim kakšno nosečko ali pa mamico z majhnim otrokom z cigareto v roki.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 22:23:43   
blanč
Zakaj pa odgovarjate kot anonimne, a vas je sram ali kaj??? Vsak lahko pove svoje mnenje. Tale anonimnost pride prav le tistim, ki so rade nesramne po drugi strani se pa lepe delajo.
Ja glede cigaret je pa tako kot glede drugih stvari, ki jih v življenju počnemo. Vse ima svoje slabe in dobre strani s posledicami pa se moramo naučiti živeti. Tudi jaz sem kadilka in mislim, da mi bo zelo težko prenehat ko zanosim, ker je to ena težjih zasvojenosti in tudi prenehanje lahko pusti posledice, tako da ti želim, da bi srečno donosila in imela zdravega in srečnega otroka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kajenje med nosečnostjo
3.8.2007 22:39:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blanč
Tudi jaz sem kadilka in mislim, da mi bo zelo težko prenehat ko zanosim


to je pa zelo žalostno slišat....

(odgovor članu blanč)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kajenje med nosečnostjo
4.8.2007 8:53:37   
amaya
Naj malo pokomentiram....
sama nisem kadilka (oz. bila pred nosečnostjo : 1 na teden user posted image ). Ko sva se odločila za user posted image   sem še s tem prekinila.
Pred meseci sem brala članek o kadilkah in nosečnosti. Dokazano je, da je  veliko slabše, če kadilka neha kaditi med samo nosečnostjo, saj je to velik šok za njeno telo. Kar pomeni, da tega sploh ne priporočajo, priporočajo pa zmanjšanje količino cigaret. Mislim, da tiste, ki kavo pijete ste na istem, da o alkoholu ne govorim. Imela sem že pred sabo nosečko, z velikim trebuhom, s pivom in čikom v gobcu....za se zbuhat...

no to je to...zdaj me pa linčajteuser posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kajenje med nosečnostjo
4.8.2007 10:23:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: amaya

Imela sem že pred sabo nosečko, z velikim trebuhom, s pivom in čikom v gobcu....za se zbuhat...




bravo user posted image

(odgovor članu amaya)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




DRAŽJE ALI CENEJŠE MLEKO?
MYBABYGROW

KATERO MLEKO PORABLJATE ZA SVOJEGA DOJENČKA?

aptamil (36%)

babylove (36%)

hipp (5%)

novalac (23%)


Število vseh glasov: 39

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!