|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj če mame ni?
11.6.2007 12:51:31   
Mojc
Vprašanje. Svojega skoraj 3 mesečnega malčka izključno dojim. Patronažna mi je lepo pojasnila, da mi prav nič ni treba dodajati (čaji in podobno), saj dobi čisto vse iz materinega mleka - da se odžja in naje.
Dojiva se nekje na 3 ure. Res pa je, da je sedaj v tej vročini včasih prej žejen in želi prej piti.
Sama imam (žal) določene obveznosti, ki jih moram včasih opraviti (študij) in takrat skočim za npr. 2 urci ven. Malčka čuva kdo drug. Seveda pa včasih ne zdrži in joče že prej kot po 3 urah, jaz pa tudi ne morem prav hitro nazaj domov. Kako si pomagati? Ali mu naj v vmesnem času dajo kakšen čajček? Kateri? A po flaški?
Naj še povem, da želim dojiti in ne bi želela, da s tem prenehava. Res pa je, da moram najti možnost, da malega ne bom mučila, če me ne bo v neposredni bližini. Kako ste doječe matere reševale te zadeve?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj če mame ni?
11.6.2007 12:58:37   
piščanc
malo iztisnjenega mleka v hladilniku, komarčkov čaj, adaptirano mlek, voda. včasih so otroci res žejni ali lačni.



_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj če mame ni?
11.6.2007 13:00:01   
Anonimen
Izstisni si mleko in ga shrani v hladilniku.Potem pa ga tisti ki ga pazi samo pogreje in mu ga da.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj če mame ni?
11.6.2007 13:02:18   
bellamia
jaz moji pupici že od rojstva naprej dajem janežev čaj.
po žlički. začela sem z eno žličko na dan in nato povečevala, počasi.
Sedaj pije že iz kozarčka (sva brez flaške in dude) in ful lepo pije.
tudi ko sva šli na gosto hrano ni bilo nobenih težav, ker je bila žlice že navajena žlice.

V času odsotnosti pa priporočam čajček, saj pri nas je bilo tako.
Odsotnost je problem, predvsem ker te otrok voha in takoj ve da te ni v bližini.

vse dobro želim
bellamia

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj če mame ni?
11.6.2007 13:02:26   
kjava
Jaz mam podobno situacijo. Mojmu dajo mal bebe čaja, pa ni panike.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj če mame ni?
11.6.2007 13:07:17   
Olivija
Ko je bila Julija stara 8 tednov, sem začela s francoščino in sem si potem vsakič mleko spumpala. Je imela pa zelo močen sesalni refleks in mislim, da ravno zaradi tega ni imela težav preklapljati med steklenico in dojenjem.


Tudi s čajem ne bo nič narobe, če je žejen.



(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj če mame ni?
11.6.2007 13:10:50   
bellamia
še to: moja pupika je stara 6 mesecev

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj če mame ni?
11.6.2007 13:14:00   
3T
Poznam situacijo, zelo dobro, jaz sem si načrpala mleko in jo je potem po flaški nahranil mož ( oziroma kdo drug ), s tem, da smo mi imeli težave, da se je sploh naučila piti po flaški, tako da smo jo mogli naučiti najprej tega.
Mislim, pa da imajo dojenčki poleti, kljub temu, da je mleko tudi za odžejat, še vseeno premalo, ne govorim iz lastnih izkušenj, ker naša je bila samo dojena le pozimi, tako, da bi ji jaz na tvojem mestu dodala nekaj tekočine, v obliki prekuhane vode ali pa čaja za dojenčke.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj če mame ni?
11.6.2007 15:38:42   
Naja30
Naša ni hotela nič, če mene ni bilo zraven. Mož ji je hotel dati čaj, vodo, moje mleko po žlički ali po flaški... nič nič! jokala je kot dež. Ko sem prišla domov in jo vzela v roke, pa je v trenutku zaspala user posted image  Verjetno od preveč jokanja.

Poskusi kot so ti svetovale predhodnice s čajem ali s svojim mlekom. Če bo vzela flaško, itak ni problema.

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Angelska imena za deklice in dečke
Preverite seznam prelepih in zelo posebnih imen za dečke in deklice, ki nosijo angelski pomen.




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?