Kaj če mame ni? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Mojc -> Kaj če mame ni? (11.6.2007 12:51:31)

Vprašanje. Svojega skoraj 3 mesečnega malčka izključno dojim. Patronažna mi je lepo pojasnila, da mi prav nič ni treba dodajati (čaji in podobno), saj dobi čisto vse iz materinega mleka - da se odžja in naje.
Dojiva se nekje na 3 ure. Res pa je, da je sedaj v tej vročini včasih prej žejen in želi prej piti.
Sama imam (žal) določene obveznosti, ki jih moram včasih opraviti (študij) in takrat skočim za npr. 2 urci ven. Malčka čuva kdo drug. Seveda pa včasih ne zdrži in joče že prej kot po 3 urah, jaz pa tudi ne morem prav hitro nazaj domov. Kako si pomagati? Ali mu naj v vmesnem času dajo kakšen čajček? Kateri? A po flaški?
Naj še povem, da želim dojiti in ne bi želela, da s tem prenehava. Res pa je, da moram najti možnost, da malega ne bom mučila, če me ne bo v neposredni bližini. Kako ste doječe matere reševale te zadeve?




piščanc -> RE: Kaj če mame ni? (11.6.2007 12:58:37)

malo iztisnjenega mleka v hladilniku, komarčkov čaj, adaptirano mlek, voda. včasih so otroci res žejni ali lačni.





Anonimen -> RE: Kaj če mame ni? (11.6.2007 13:00:01)

Izstisni si mleko in ga shrani v hladilniku.Potem pa ga tisti ki ga pazi samo pogreje in mu ga da.




bellamia -> RE: Kaj če mame ni? (11.6.2007 13:02:18)

jaz moji pupici že od rojstva naprej dajem janežev čaj.
po žlički. začela sem z eno žličko na dan in nato povečevala, počasi.
Sedaj pije že iz kozarčka (sva brez flaške in dude) in ful lepo pije.
tudi ko sva šli na gosto hrano ni bilo nobenih težav, ker je bila žlice že navajena žlice.

V času odsotnosti pa priporočam čajček, saj pri nas je bilo tako.
Odsotnost je problem, predvsem ker te otrok voha in takoj ve da te ni v bližini.

vse dobro želim
bellamia




kjava -> RE: Kaj če mame ni? (11.6.2007 13:02:26)

Jaz mam podobno situacijo. Mojmu dajo mal bebe čaja, pa ni panike.




Olivija -> RE: Kaj če mame ni? (11.6.2007 13:07:17)

Ko je bila Julija stara 8 tednov, sem začela s francoščino in sem si potem vsakič mleko spumpala. Je imela pa zelo močen sesalni refleks in mislim, da ravno zaradi tega ni imela težav preklapljati med steklenico in dojenjem.


Tudi s čajem ne bo nič narobe, če je žejen.






bellamia -> RE: Kaj če mame ni? (11.6.2007 13:10:50)

še to: moja pupika je stara 6 mesecev




3T -> RE: Kaj če mame ni? (11.6.2007 13:14:00)

Poznam situacijo, zelo dobro, jaz sem si načrpala mleko in jo je potem po flaški nahranil mož ( oziroma kdo drug ), s tem, da smo mi imeli težave, da se je sploh naučila piti po flaški, tako da smo jo mogli naučiti najprej tega.
Mislim, pa da imajo dojenčki poleti, kljub temu, da je mleko tudi za odžejat, še vseeno premalo, ne govorim iz lastnih izkušenj, ker naša je bila samo dojena le pozimi, tako, da bi ji jaz na tvojem mestu dodala nekaj tekočine, v obliki prekuhane vode ali pa čaja za dojenčke.




Naja30 -> RE: Kaj če mame ni? (11.6.2007 15:38:42)

Naša ni hotela nič, če mene ni bilo zraven. Mož ji je hotel dati čaj, vodo, moje mleko po žlički ali po flaški... nič nič! jokala je kot dež. Ko sem prišla domov in jo vzela v roke, pa je v trenutku zaspala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Verjetno od preveč jokanja.

Poskusi kot so ti svetovale predhodnice s čajem ali s svojim mlekom. Če bo vzela flaško, itak ni problema.




Stran: [1]