|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ZASKRBLJENA MAMICA
25.10.2004 14:43:19   
saba01
:sloncek:POZDRAVLJENI!Sem mamica 2 meseca stare hčerke in že od rojstva naprej se ji solzi levo oko,od solz pa se ji vedno zagnoji.Ko sma obiskali pediatra nama je predpisal bivacin a brez uspeha oko je znova in znova gnojno.Me pa zelo skrbi in me zanima,če je imel kdo tovrstne probleme in kako jih je rešil?

OTROCI SO NAŠ ZAKLAD!!!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   ZASKRBLJENA MAMICA
25.10.2004 14:48:00   
Anonimen
:duda:O tem pa je že bilo govora,poleg našega ima še nekaj takih problemov z učki.Najbrž gre tudi pri tvoji za zožen solzni kanal,zato se tolko solzi in potem pride ven gnojček.Ejj dekleta ve ki se bolj spoznate,ali ne bi to zaskrbljeno mamico naslovile na tiste poste,kjer smo se o tem že pogovarjale.Drugače pa bomo vse od začetka:masaža pa nekatere ste tudi kapljice dobile,pa napotnica za okulista ta bi malo več vedel,kot pediater.Pozdrav:morje::)-

(odgovor članu saba01)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   ZASKRBLJENA MAMICA
25.10.2004 14:53:35   
Katja & Kiara
To je najbrz zaprt solzni kanal. Tudi Kiari se je tko solzilo eno oko (ne vem vec katero :ups::)-:)-) samo se ji k sreci ni nic gnojilo. Se ji je pa solzevod sam od sebe odprl mislim da pri stirih mesecih. Vcasih se pa ne sam in ga morajo operativno (pa ni to nic strasnega).
Treba je paziti, da se ucka ne brise z umazanimi rokami ali krpicami, drugega ti pa skoraj ne morem svetovati. Mogoce edino se kaksen drug antibiotik probaj. Vprasaj pediatra.

Srecno! :miska:

(odgovor članu saba01)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   ZASKRBLJENA MAMICA
25.10.2004 14:54:20   
Katja & Kiara
Aja, masirali pa nismo nic.

(odgovor članu saba01)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   ZASKRBLJENA MAMICA
25.10.2004 14:56:34   
KIRA
skuhaj kamiličen čaj, pa ne sladkat. večkrat na dan ji očiko umivaj tako, kot so ti pokazali v bolnici od zunaj navznoter. kamilice blažijo vnetje. ampak z mlačnimi!!
po vsakem umivanju lahko namažeš z antibiotikom, če so ti ga predpisali.

(odgovor članu saba01)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   ZASKRBLJENA MAMICA
25.10.2004 15:22:45   
kimi
kamilice so skoraj za vse najboljše zdravilo

(odgovor članu saba01)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   ZASKRBLJENA MAMICA
25.10.2004 15:50:20   
akinom
Sama reč pediatrinji za mazilo ali kapljica tobrex ful pomagajo.Maruša je tudi imela probleme z učkim pa nam je dala te kapljice in mazilo v kombinaciji.Je pomagalo že drugi dan.:bravo::bravo:

lp monika

(odgovor članu saba01)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   ZASKRBLJENA MAMICA
25.10.2004 18:09:26   
Dadi
Če jo dojiš poskusi kapnit par kapljic mleka v uček, kar večkrat na dan. Bio je najbolj zdravo.:)

(odgovor članu saba01)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   ZASKRBLJENA MAMICA
25.10.2004 19:01:24   
CUKRČEK
Ojla,
tudi moja mala ima že od vsega začetka vneto oko.
Pa je pediater dal kapljice Bivacin, pa masiranje, pa bolj malo pomaga.
Upam, da bo minilo samo od sebe.

lp

(odgovor članu saba01)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   ZASKRBLJENA MAMICA
25.10.2004 19:35:57   
SANDY
Od moje prjatlce tamala, je mela oba učka zaprta tri mesece, ker je mela punca klamidijo in je bil to vzrok. Tko da še kako mnenje ne bi bilo narobe.

:sloncek:

(odgovor članu saba01)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   ZASKRBLJENA MAMICA
25.10.2004 21:00:22   
filipinka
Tudi moj Filip ima še malo vnete očke, opažam, da predvsem desno. Babica mi je svetovala kapljico mojega mleka v očko. Je pa težko iztisnit točno v oko, mislim, da mi je pri levem že uspelo, pri desnem pa gre vedno mimo!
Poskusi še ti!:kuza:

(odgovor članu saba01)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   ZASKRBLJENA MAMICA
25.10.2004 21:20:42   
anaj
Mleko v oko zares pomaga. Saj nam je. Pa masaža tudi.

:kuza:

(odgovor članu saba01)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   ZASKRBLJENA MAMICA
26.10.2004 8:14:16   
Donja
Kamilice so res za vse razen za oči. Nikoli kamilc v oči, ker bolj škodijo kot koristijo. Sama ima težave s solzenjem in mi je en dober okulist, ki je žal že pokojen, prepovedal kamilice. Raje prekuhano vodo. Ali pa materino mleko. Pri vnetju pa pomaga prekuhana voda s ščepcem morske soli. (1 dcl)

(odgovor članu saba01)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   ZASKRBLJENA MAMICA
26.10.2004 10:10:15   
viva
Tudi nam je pediater rekel, da nikoli kamilic v oči. Dobili smo kapljice Tobrex pa vsaj trikrat na dan ji moramo masirati.

(odgovor članu saba01)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   ZASKRBLJENA MAMICA
26.10.2004 10:29:11   
LaLi
Pozdravljena!

Imeli smo iste težave in tudi mi smo bili zaradi tega precej obremenjeni. Ampak je zadeva na srečo večine, ki se jim to dogaja, precej preprosta. Kot so že moje predhodnice napisale ima tvoja mala zamašen solzni kanal. To se lahko vleče tudi do 8., 9. meseca. Narediti drugega kot čakati, ne moreš. Kot je nam razložila pediatrinja težav z vidom ali kakršnihkoli drugih problemov otroček nima (HVALA BOGU!) Je pa na začetku tudi predpisala Bivacin kapljice, ki niso nič pomagale, potem smo dobili še Tobrex mazilo, katerega sploh nisem upala veliko uporabljati, ker je precej huda zadeva, pa zopet nič. Vmes sem ji učko spirala z mojim mlekom, pa s kamilicami, ampak NIČ ni pomagalo. Zato smo se vdali v usodo, vsake toliko časa učko obrisali in glej cca 10 dni nazaj (starost 4,5 meseca) je bilo naenkrat KONEC! Nekaj dni smo še spremljali kdaj se bo spet kaj pokazalo, potem pa VESELJE, zares je konec.
Zato ti svetujem, da pač počakaš, da se bo kanal odprl, jaz pa s tabo upam, da se bo čimprej.
V slučaju, da se ne bo, boste morali obiskati okulista, da ji bo kanal predrl.

LP!

(odgovor članu saba01)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?