|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
20.5.2007 23:05:55   
noviocka
Pozdrav vsem skupaj,

naša mala je bila vse do kakšen teden nazaj praktično brez pripomb. Jedla, spala. Zadnji teden pa zvečer redno akcija: najprej se naje, potem jo skopamo (in ji kar paše), nato pa najhujše dretje mojega življenja do 3 ure skupaj, z minimalnimi presledki. Ne pomaga nič. Tudi če jo skušam pomiriti kot to počne mami, mi ne uspe niti približno, pa bi rad pomagal, da razbremenim mamo. Ne najdeva kaj ji je. Pomiri jo le mami po teh 3eh urah. Čez dan nima nobenih težav, zato je tole še bolj čudno. Kakšen nasvet? Se pa izključno dojimo in je mleka dovolj.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
20.5.2007 23:07:47   
Maxica
Morda kakšni krči.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu noviocka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
20.5.2007 23:34:05   
mamči
Jaz bi pri vas malo zamenjala vrstni red : mogoče bi bilo boljše najprej kopanje, pa pol hranjenje. Možno, da ji kopanje ne paše s polnim trebuščkom.
Dojenčico verjetno dajejo krči, poskusite s kakšnimi kapljicami proti krčem, z masažo trebuščka (pomaga brinjevo mazilo).

(odgovor članu noviocka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
21.5.2007 0:01:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu noviocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
21.5.2007 0:06:13   
tweed
Hoj,
proti krčem res pomaga plantex. Pri nas ga še mami pije, dobiš ga pa v lekarni.
Pri nas je pomagalo petje pred spanjem in oba okrog nje.
upam, da boste našli pravi način...
LP

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu noviocka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
21.5.2007 6:00:17   
frufru
Lahko jp dajejo krčki. Kopanje pred hranjenjemje pa meni P odsvetovala , ker pol radi polivajo, ko majo želodček poln. Lahko jo pa voda ohladi, ker do 3m so otročki zelo termolabilni. Če bo voda kako stopinjo bolj topla ne bo nič hudega. Pri nas smo pri enem mesecu uvedli naslednji vrstni red. Kopanje, masaža ob glasbi iz narave, dojenje. Ponavadi mi je na bubisu zaspal, pol pa samo v posteljico. Pol so mu pa božične ful všeč ratale. Tako, da še zdaj, ko je siten sveto noč poslušamo, pa mali takoj mrkne.user posted image  Pri nas bo očitno božič celo letouser posted image  

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
21.5.2007 7:23:24   
Anonimen
Ja, za krče je prav značilno, da so najpogostejši zvečer. Nam je tudi Plantex pomagal. Kupi se v lekarni v vrečkah za 100 mll čaja.

(odgovor članu frufru)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
21.5.2007 7:24:01   
asso
Kot so že ostale napisale. Najbrž so se res začeli krči tako, da kakšne kapljice, čaje, homeopatska zrnca čez cel dan (pred vsakim dojenje), da vsaj malo ublažijo krče.
Poleg tega pa, ko so krči nošnja, nošnja in spet nošnja. Čim več zibanja in predvsem nošnja s trebuščkom navzdol. Tako da ima glavo pri tvojem komolcu in trebušček na tvoji dlani...

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
21.5.2007 8:19:53   
blue sky
Tudi mi smo imeli podobne težave, ki so hvalabogu minile. Našemu sinku smo vsak večer masirali trebuščka, nosili smo ga tudi na trebuščku (mu je ful pasalo in se je takoj umiril), imeli smo pa tudi Vetrovne kapljice, no, te še tu in tam uporabimo user posted image . Pa seveda vsak dan par požirkov bebi čaja.

A ste svoji punčki morda začeli dajati AD3 kapljice? Našega je po teh kapljicah tako matralo, da smo jih nehali dajati, saj je imel potem še večje krče in je še samo jokal.

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
21.5.2007 9:50:02   
K_a_t_i
Lahko da so krčki, možno, da niso. Morda ima dojenček toliko vtisov od vsega dneva, da ne ve kaj početi z njimi. Mi smo imeli enake težave (še zdaj občasno). Kričanje do onemoglosti - po 17ti uri. Probali smo vse kar je zgoraj našteto. Kaplice niso pomagale nobene...

Najbolj nam je pomagalo:
1. crkljanje na dojki
2. tesno povijanje (tako se dojenček počuti varnega in se umiri)
user posted image
3. prižgan fen

Malega še zdaj redno povijemo preden ga damo spat.

Slaba tolažba, ampak treba bo počakat, da mine.

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
21.5.2007 12:37:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
21.5.2007 13:18:24   
blue sky
Naš Alen pa ne mara tesnega povijanja. Sem enkrat probala, pa nikol več - takrat je šele tulil user posted image .

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
21.5.2007 18:40:22   
K_a_t_i
Sem prej pozabila - če je stanje res nevzdržno, ga dajta v lupinco, v avto in gasa!

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
21.5.2007 21:09:24   
noviocka
Eh, kaže, da so res krči. Zdaj je akcija že čez dan. To je torej sedaj začetek cca. dveh ali koliko mesecev tovrstnih tegob?
No, smo se oborožili s plantex-om in onim sirupom za krče iz galenskih ali kakšnih že laboratorijev. Zdaj pa samo upati, da bi se kakšen procent izboljšalo, drugače bomo počasi vsi na porodniški (no, oba)...user posted image
Aja, nismo še na AD3, to nas še čaka...kaj bo šele takrat...
Bog pomagaj, kako težko je poslušati tak jok, kar srce se nama trga, bi kar zraven jokaluser posted image


< Sporočilo je popravil noviocka -- 21.5.2007 21:15:15 >

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
22.5.2007 9:42:50   
annie17
jaz riporocam, da z AD3 pocakas, dokler krci ne minejo. Dete dobi te vitamine ze, ce greste ven pol ure dnevno. ---Kljub priporocilom zdravnika in patronazne!!!
Jaz ne vem, a oni nikol niso mel dojencka s krci?!

Pri nas ne pomaga prav nic drugega, kot nosi mami, nosi ati, nosi babi in nosite vsi obiski!!!!

Srecno

(odgovor članu noviocka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
22.5.2007 10:36:25   
majas
Glej jaz ti lahko rečem samo eno!! Kaj pa če je tako zelo utrujena??? tudi moja s eje tako jokala in sem komaj po nekaj dneh ugotovila da ji ni pasalo nobeno nošenje, ampak sem jo morala samo položiti v posteljico, dati dudo... parkrat še je zajokala in v miru zaspala.
Včasi tako jokajo pa mislimo da jih bomo z nošenjem potolažili...ampak je lahko žal včasih ravno obratno!
poskusite!

(odgovor članu noviocka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
22.5.2007 10:41:18   
Jančika_
Kot je napisala majas, je možno tudi, da je otrok preveč utrujen. Pri naših dveh je pomagalo to, da smo ju dali prej spat in da ju nismo vlačili po rokah. Niso bili krči, ampak utrujenost.  

(odgovor članu majas)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
22.5.2007 20:52:22   
noviocka
Ja, sva tudi pomislila na utrujenost. Smo kar po nekaj ur zunaj dnevno, čeprav ona večinoma spi. Jo lahko to utrudi? Zmanjšamo izhode?

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
22.5.2007 21:28:01   
Jančika_
Take male lahko razburi marsikaj. Njihov nastajajoč živčni sistem ne dohaja vseh novih vtisov. Mogoče lahko poskusita res zmanjšati izhode, pa zvečer naj bo umirjeno vzdušje, zatemnjena soba... Kaj pa vem, poskusiti velja, a neuser posted image . Sicer je še majhna, ampak po moje ni nič prezgodaj za kak umirjujoč večerni obred. 

(odgovor članu noviocka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
23.5.2007 18:47:43   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: noviocka

Zmanjšamo izhode?


Če med izhodi spi, jaz ne vidim razloga za njihovo zmanjšanje! Hvala bogu, da se vsaj nekje umiri. Skupaj z njo pa tudi mamica in očka. Pojdita na sprehod ločeno, drug pa naj med tem počiva in nabira moči za kasnejši jok. Tudi dojenček ve, kdaj sta mami in oči utrujena in temu primerno je lahko še bolj siten! Moj dojenček (3m) doma nikakor ne zaspi, razen na joški (ga sploh ne smem potem odložit), zunaj v lupinci pa spi kot tavelik. Več ko spi čez dan, bolje spi tudi ponoči. Saj bo!

(odgovor članu noviocka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
24.5.2007 1:54:58   
***pika***
Pri nas se je tak histeričen jok sicer začel kasneje - mislim da okrog 4 meseca. Je pa šlo za utrujenost - otrok je tako utrujen, da ne more spati, zgleda pa ful aktiven in mu niti ne prisodiš utrujenosti.

Je pred večernim spanjem kaj dlje 'pokonci' kot običajno?

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
24.5.2007 9:56:37   
Nogavica
Jaz tudi mislim, da so krčki. Ti znajo trajat po par ur, navadno vsak dan ob istem času. Z AD3 kapljicami pa vsekakor počakajte do takrat, ko bo s krčki konec, pa še takrat lahko nabavite recimo Oleovit, po katerih ni krčev.
Pri nas se je histeričen jok zaradi utrujenosti prvič pojavil nekje pri treh mesecih, ni pa nikoli trajal več kot 30-45min, ker je potem vseeno omagala in zaspala na rokah.
No, pa smo začeli prej hoditi spat in se je zadeva uredila.

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu ***pika***)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
28.5.2007 20:45:49   
noviocka
Nisem pameten, ne vem več kaj bi bilo. Čez dan in zvečer se ji po hranjenju meša, joka, da je noro, zaspi komaj komaj. Ponoči po hranjenju še nekako gre. Zunaj v vozičku še gre, vendar se tudi tukaj čas spanja (in miru) skrajšuje...ne morem verjet, da je sposobna jokat po uro in več brez prestanka. Nosiš, menjaš položaje, poješ, zibaš...brez haska user posted image

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
28.5.2007 20:53:35   
sayuri
Noviočka, te čisto razumem, da se vama para srce. Kaj pa če je pikica žejna?  Moj hvalabogu ni imel krčke, se je pa kar naprej jokal in jokal. Rojen je junija. Pediatrinja mi je zatrjevala, da z mojim mlekom dobi vse-da se tudi odžeja. In sem ji verjela. Ampak, ko ti otrok non stop joka, iščeš vse možne variante. Jaz sem bila cele dneve zunaj-le v vozičku se je potolažil. Potem pa mi je mami rekla, naj enostavno prekuham vodo, jo ohladim in mu jo po flaški ponudim - čisto malo...10ml. In je naenkrat vse popil. Revež je bil žejen!!!!! Od takrat naprej sem mu redno dodajala prekuhano vodo in pa Komarčkov čaj. jokanje je prenehalo in potem mi je šele bilo hudo, ker sem se sekirala, ker je otrok jokal zaradi žeje. Torej - moj nasvet je prekuhana voda ali komarčkov čaj čez dan-nekaj požirkov. In pa...ugotovita, kaj ji najbolj paše - tako kot je že ena napisala-magari ob polnoči v avto in vozit. Pa srečno user posted image

(odgovor članu noviocka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Histerija zvečer pri komaj 1 mesecu
28.5.2007 20:56:50   
Jančika_
Če je res tako zelo hudo, bi jo jaz peljala pokazat k pediatru. Škodilo ne bo; verjetno so res krči, ampak kaj pa vem, jaz bi jo po  moje peljala pokazat, če bi se toliko jokala. Ampak naša dva nista imela krčev, tako da ne vem, kako to zgleda in se mi morda samo zato zdi toliko joka tako grozno...user posted image

(odgovor članu noviocka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Moško ime
SaMaa

Katero ime izbrati?

Val (29%)

Nik (45%)

Lovro (26%)


Število vseh glasov: 154

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!