|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nepridobivanje na teži
15.5.2007 21:36:35   
bubica9
Naš fantek je star 11 mesecev in ima že 2 meseca enako kilažo - 8 kg. Čeprav se mi zdi, da počasi je malo več, se kilogrami nikamor ne premaknejo, ali ima še katera podobne težave? Ali bi ga ve na mojem mestu peljale k zdravniku, čeprav je drugače zadovoljen?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nepridobivanje na teži
15.5.2007 22:21:47   
bskrle
Koliko je pa velik?
Kakšne konstitucije sta pa vidva?
Teža ob rojstvu?

Na splošno težko kaj napišem.

(odgovor članu bubica9)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nepridobivanje na teži
15.5.2007 22:58:37   
muki1
Moja hčerka se od dopolnjenega 6 meseca ni tri tedne popolnoma nič zredila. Je imela prejšnji teden, ko sem jo peljala k zdravniku zaradi bronhitisa še vedno 6600g.
Sem malo spaničarila in ji je pediatrinja odredila preiskave krvi in vode. Pa še bolj kalorično hrano mi je svetovala ( sem potem pospešeno uvajala GH ).
Izvidi so bili okej, pa po silnem trudu se je zdaj poredila v enem tednu skoraj 200g.

Jaz bi na tvojem mestu šla, naj vzamejo kri, če ni slabokrven.
Kako pa kaj drugače? Če je recimo zelo aktiven, verjetno pokuri vse kalorije. Pri nas se je izkazalo, da je bronhitis in nenehne viroze naredil svoje. Je šla energija za borbo z virusami.

Srečno.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nepridobivanje na teži
16.5.2007 9:24:15   
Bonnie_RR
Moj tamali je na začetku lepo pridobival na teži (nekje v mesecu in pol do dveh meseceh je vedno pridobil 1kg), od 6 m pa se je pridobivanje teže upočasnilo, včasih tud stagniralo. Baje je to pri otrocih normalno, če to res ni predolgo.

Moj Nik se je rodil z 51cm in 3550g, pri 15m ima 85cm in 9kg. Suhec, kaj čem. No, glede na to, da je resnično živahen, se sploh ne čudim...user posted image


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nepridobivanje na teži
16.5.2007 9:59:37   
eya
Pri enem letu je imel moj mali 8700g, tudi pod mejami. Sva pa bila na preiskavah na gastroenterologiji, pa ni bilo nič nenavadnega. Če te zelo skrbi, lahko gresta do svoje pediatrinje po nasvet, ampak če se normalno razvija, je živahen in vesel, potem je verjetno tak po konstituciji. Eno morajo biti tudi suhci, da se lahko ustvari tisto povprečje, a ne.

Aja, če bolj malo poje, mu pripravljaj bolj kalorično hrano, malo dodatno sladkaj stvari (npr. v 100 ml mleka mu lahko daš žličko sladkorja), kislo smetano in žličko olivnega olja v zelenjavo,...

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nepridobivanje na teži
16.5.2007 10:10:13   
madela
Teža sedaj ne bo več tako hitro naraščala,pa če je otrok videti zdrav in vesel pol te nima kaj skrbeti.
Moj je imel pri 11 mesecih 9 kg,sedaj pri 2,5 let pa jih imaq 11kg. Torej je pridobil 2 kg v skoraj dveh letih,pa pri zdravniku nimava težav,da bi bilo premalo. Res pa je,da je mali suhec,pa tudi bolj malo poje.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nepridobivanje na teži
16.5.2007 10:23:48   
MarijaPo
Evo, podiram vse rekorde: Eva je pri 12 mesecih tezka 6.800 g.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nepridobivanje na teži
16.5.2007 10:28:35   
madela
IZVIRNO SPOROČILO: MarijaPo

Evo, podiram vse rekorde: Eva je pri 12 mesecih tezka 6.800 g.



user posted image  To pa res,da podiraš rekorde! Pa je mala drugače zdrava?

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nepridobivanje na teži
16.5.2007 10:57:15   
majas
IZVIRNO SPOROČILO: bubica9

Naš fantek je star 11 mesecev in ima že 2 meseca enako kilažo - 8 kg. Čeprav se mi zdi, da počasi je malo več, se kilogrami nikamor ne premaknejo, ali ima še katera podobne težave? Ali bi ga ve na mojem mestu peljale k zdravniku, čeprav je drugače zadovoljen?


mogoče pa sproti porabi ker je sigurno že  leteč user posted image

(odgovor članu bubica9)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nepridobivanje na teži
16.5.2007 10:57:48   
majas
IZVIRNO SPOROČILO: madela

IZVIRNO SPOROČILO: MarijaPo

Evo, podiram vse rekorde: Eva je pri 12 mesecih tezka 6.800 g.



user posted image  To pa res,da podiraš rekorde! Pa je mala drugače zdrava?


uh pa res,,, mi imamo pri 6M več g

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nepridobivanje na teži
16.5.2007 13:33:16   
Baucka
Mene ste kar malo potolažle. Ema je ob rojstvu tehtala 3120 in pri 6 mesecih 7200. Pri 9 pa samo 7800. Pri enem letu ni imela niti 8 kg. Res pa da je prebolevala virozo za virozo. Najprej 6 bolezen nato viroza, nato laringitis, nato spet virozo. Danes imava posvetovalnico, bomo videli kako bo, saj je zadnji mesec zdrava. Do šestega meseca je bila izključno dojena nato pa ni hotla GH hrane jest, pa še dojila se je manj. Raznih kašic z vodo mešat ni hotla jest, razen od Hippa v steklenički, te so pa full nizko kalorične.  Pa sadje ima še sedaj blazno rada. Katerokoli in kadarkoli. Začela sem ji kuhat po dva kosila na dan, ji dajat monte, sedaj smo ugotovili, da edino keksolino ima rada, čokolino noče niti pogledat, pa suho sadje je tudi kalorično. Za zajtrk pa smo palačinke pekli. Je pa problem, da sploh ni hotla sedet pri miru in jest, ampak je jedla ko se je gibala. Sedaj je že boljše. Poskusi mu tek spodbudit. Ne dajaj mu sokov za pit, naj pije vodo. In kuhaj mu kaj ima rad. Sem pa pri Emi opazla, da ko sem ji dajala sirupe, vitaminskega in za izkašljevanje mi je manj jedla.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu majas)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nepridobivanje na teži
16.5.2007 20:41:48   
bubica9
Hvala vam za vse nasvete, verjetno je res bolj pri ta suhcenih, pa tudi aktiven je precej. Pa še kruha, piškotov in podobno (zaradi glutena) mu do sedaj nisem dajala, pa se tudi to verjetno malo pozna. Zdaj pa sem se odločila, da bo jedel vse, bomo videli, kako bo napredoval.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nepridobivanje na teži
17.5.2007 12:47:08   
***lucy***
Moj pikec je pa tako priden kadar je treba jest. Je imel pri 3 mesecih in nekaj dni že 6800g. Lepo ne. Je pa tudi kar velik fant, meri že 63cm, tako da ne izgleda debel. Je pravi knedel user posted image

(odgovor članu bubica9)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?