|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vnete bradavice - nujno!!!
1.3.2007 13:08:39   
kamy
Prosim pomagajte mi! Imam dober mesec staro user posted image  in jo polno dojim. Sedaj pa so se mi bradevice in okoli bradavic močno vnelo, in enostavno ne vem kaj naj še naredim, da bo manj bolelo!!!!user posted image  probala sem že vse od bepanthena do blazinic compresses, ... pa nič ne pomaga ker se dojiva na tri ure in niti ni časa da bi se umirilo! Kaj pa nastavki za dojenje? Ali ima katera kaj izkušenj? Ali pomagajo? Prosim za čimprejšni odgovor, ker je res hudo in če to pomaga takoj skočim v nabavo!!!!!

Hvala in LP, Kamy

< Sporočilo je popravil Mič -- 1.3.2007 19:42:59 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: POMOČ-Dojenje! Nujno!!!
1.3.2007 13:14:31   
borovnička
Jaz sem imela tako hudo vneto levo bradavico in to tako, da mi je kar koža dol šla.

Jaz sem si mazala z lanolinom. Dobiš ga v lekarni. Pa skoz se fejst mazat. Pa fajn je, ker ne rabiš izpirat. Je takega bolj sladkastega okusa. Čez noč sem si pa fejst namazala z Bepanthenom pa blazinice dala čez.

Drugač pa, če te res tako fejst boli, pa si pojdi kupit nastavke. To ti bo zaščitilo bradavice. Pa jih uporabljaj, dokler se ti ne vnetje ne pomiri.

Pozdravček user posted image

_____________________________

Najino srce grejeta dve srečici... prvi je ime Nik, drugi pa Neja.

(odgovor članu kamy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: POMOČ-Dojenje! Nujno!!!
1.3.2007 13:17:36   
flower power
meni so nastavki ful pomagali. kar kupi jih boš vidla da bo bolš. pa z lanolinom sem si non stop mazala bradavice pa je blo bolš


(odgovor članu borovnička)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: POMOČ-Dojenje! Nujno!!!
1.3.2007 13:45:00   
Erdbeere
Najbolje, da greš kupit nastavke....sej vlekla bo normalno, samo potem ne bo imela neposrednega stika z bradavicami in se ti bodo lahko pozdravile. Pa veliko veselja z dojenjem se naprej.

(odgovor članu flower power)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: POMOČ-Dojenje! Nujno!!!
1.3.2007 15:58:51   
Baucka
Jaz sem pri ragadah uporabljala aventove male nastavke in to dokler se mi ni zacelilo. Pa mazala sem se z lanolinom in garmastanom iz Avstrije. Kupi si nastavke, saj se tako le mučiš. 

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: POMOČ-Dojenje! Nujno!!!
1.3.2007 21:17:21   
NAVT
Meni se je po slabem mesecu dojenja močno vnela desna bradavica. Najprej sem uporabljala Multi-mam blazinice, a se mi je situacija samo slabšala. Tako sem po 10-ih dneh trpljenja dobila gnojno rano. Glavna napaka, ki sem jo delala, je bila ravno v teh blazinicah. Po spremembi "strategije", je šla zadeva na boljše. Najpomembnejše je, da se po vsakem dojenju bradavica temeljito posuši. Glede na to, da je koža razbolela, je nikar ne briši, temveč "zrači" joške, torej naj se same posušijo na zraku. Šele nato namažeš z lanolinom, ki vrne koži maščobo in ščiti, da se lažje celi. Kot so že druge pred mano svetovale, si kupi nastavke, ker tako ne bo direktnega draženja vnete površine. Meni so nastavki (imela sem mehke silikonske) zmanjšali bolečino za 50%. Predvsem pa vztrajaj z dojenjem, četudi je sedaj mučno in boleče. Veliko sreče!

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: POMOČ-Dojenje! Nujno!!!
1.3.2007 22:01:56   
krfjolca
Še nekaj pomaga - jaz sem imela tudi tako vneto, da mi je šla koža stran, problem je bil, da se je kljub mazanju prilepila na blazinice in sem skupaj s kožo dol potegnila, potem je pa še krvavelo vse skupaj. Zato sem kupila v lekarni sterilne mrežice Cuticerin, pa je ful pomagalo.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu NAVT)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: POMOČ-Dojenje! Nujno!!!
2.3.2007 11:05:58   
tita2006
Nastavke (od chicco so tanki in bolj fini kot Aventovi-imam namreč oboje) si kupi in bo zanesljivo OK. Pa ne obupaj prehitro, če ti bo sprva nastavek malo nagajal. Oba z user posted image  bosta hitro "notr".

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: POMOČ-Dojenje! Nujno!!!
3.3.2007 8:41:19   
Naja30
Jaz sicer nisem imela ful vnetih, pomagal pa mi je zelo lanolin.

(odgovor članu tita2006)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: POMOČ-Dojenje! Nujno!!!
3.3.2007 8:59:11   
Marogica
Lanolin sigurno bolj pomaga, kot otale kreme, ker si ga ne rabiš pred podojem izpirati bradavice. Pa nastavki so tudi OK, ker otrok ne sesa "direktno". Meni so nastavki pomagali.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: POMOČ-Dojenje! Nujno!!!
3.3.2007 14:41:30   
cofek
multi mam blazinice, lanolin in nastavki, občasno še zračenje, pa kapljico mleka gor!!!!
sem mela čist razpokano in vneto levo bradavico, miško je vlekel na polno in pri vsakem začetku dojenja sem mislila da me bo pobralo od bolečin - gornji recept je preizkušen in meni je pomagal.
Pa če boš mela nastavke (jaz sem mela Chiccotove in so res super) ti priporočam, da jih hladno steriliziraš (s tekočino), ker se potem veliko bolj "primejo" kot če jih prekuhavaš.
Pa mleko sem dala na mozoljčke, praske od user posted image  in je bilo "magic"user posted image !

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: POMOČ-Dojenje! Nujno!!!
7.3.2007 21:47:42   
strommer
Tudi jaz sem imela zelo vnete in krvave bradavice po enem tednu dojenja.Pomagalo mi je,da sem si jih mazala z bepanthenom in si jih povila s bombažnimi plenicami.Pomaga pa tudi občasna topla kopel.Prenehala sem za 2 dni dojiti in si mleko stiskala.Sedaj so kot nove

(odgovor članu cofek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.




Sindrom karpalnega kanala
Sadrika

Vprašanje za tiste, ki ste imele v nosečnosti SKK(sindrom karpalnega kanala) zaradi otekanja. Težave so izginile:

takoj po porodu (33%)

1 teden po porodu (9%)

1 mesec po porodu (26%)

z operacijo (19%)

s pomočjo B-kompeksa (5%)

drugo -prosim za komentar (9%)


Število vseh glasov: 58

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!