|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako naj otrok sam je? Vsaj nekaj!
4.10.2006 0:13:05   
petra81
Namreč, naša mala bo stara 8m in sedaj bi lahko že sama, kaj poskusila dati v usta. Pa noče. Ko ji ponudim košček hrane, kar čaka, kdaj ji bom v usta dala!
Pa tudi, če so koščki v kašici, je ne mara oz se borimo cel obrok, da bi jo pojedla!

Kakšen predlog?? Kako naj jo privadim na to, da si lahko sama da v usta koščke hrane in kaj naj ji ponudim?

Hvala
Petra
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako naj otrok sam je? Vsaj nekaj!
4.10.2006 0:46:30   
Petraa
če noče pač noče.
Bo že sama jedla,ko bo bila pripravljena.
Naš je hotel sam jesti nekje od 13 meseca dalje.Sedaj pri 17 mesecih samostojno je

(odgovor članu petra81)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako naj otrok sam je? Vsaj nekaj!
4.10.2006 6:25:59   
Marogica
Ne vem, kako naj 8-mesečnik sam je. Naša sva pri tej starosti še nista sama jedla in nisem niti pomislila, da že bi. Sem bila srečna, da je jedel našo hrano, ne pa da bi razmišljala, da bo sam jedel.
Po moje otrok še nima teh "sposobnosti" v tej starosti.

Kar se pa koščkov tiče, je pa tudi normalno, da ima probleme, saj se mora navaditi prehoda iz zmiksane hrane na koščke.

Počasi, imam občutek, da malo prehitevaš.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako naj otrok sam je? Vsaj nekaj!
4.10.2006 6:33:39   
SašaR
Otroci so si različni.Naša pa vse da najprej v usta. Pri dobrih 6. mesecih je sama jedla piškotek. Dala sem ji ga v roko in ga je "pojedla". Normalno ji dam kaj kar na mizo pred njo, ker če ji pomolim pred nos ona samo usta odpre in čaka, kdaj ji bom dala v usta. 

_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako naj otrok sam je? Vsaj nekaj!
4.10.2006 8:29:23   
rainbow
Ni panike; moja pri osmih mesecih sploh ni hotela nič druga razen dojenja; še pri enem letu sem ji morala vse pasirati, ker se je kar davila; potem pa kot bi odrezal, je postala velik jedec; sedaj pri letu in pol hoče jest vse sama, vključno z juho, skutkami... tak da se ne sekiraj glede tega.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu SašaR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako naj otrok sam je? Vsaj nekaj!
4.10.2006 8:47:02   
mika
jaz sem naši mixala hrano do 10 meseca, ker ni hotela jesti koščkov. Samostojno pa je nekje od 18meseca dalje. Prej sploh ni kazala interesa. men je  bilo že malo čudno, da je žlička prej sploh ni zanimala. Sedaj(21mes) pa reče: mami zicko pinesi posimuser posted image user posted image (mami žličko prinesi prosim)

< Sporočilo je popravil mika -- 4.10.2006 8:50:30 >

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako naj otrok sam je? Vsaj nekaj!
4.10.2006 9:16:16   
tulip
Naš je takrat sicer že sam jedel piškotek, a je bilo veselja kmalu mimo, saj ga je potem samo še drobil - mu je bilo bolj zanimivo!
Sploh ne skrbi, pa ne sili ga, bo že sam pokazal, da bi jedel sam, ko bo zrel!user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako naj otrok sam je? Vsaj nekaj!
4.10.2006 21:38:48   
Aleksandra
Naša je stara 9 mesecev in tudi ne je sama. Ob vsakem obroku odpira usta, kot da ni jedla že cel teden, ali pa če jo dovolj hitro ne nosim v usta me vleče za roko v kateri imam žličko,...
Vse živo prime in nosi v usta, ko pa dam koščke hrane (npr. banana, hruška, etc) pred njo,  pa to seveda prime a potem vse zmrcvari, razmaže po obrazu in tako dalje...samo v usta ne nese. Ko pa jaz primem kak košček pa seveda spet zeva kot ptiček. Obvezno vsako hrano (tudi juhice) pretipa s svojimi prstki, a do ust jo pa ne nese.
Pa še to, ko jemo mora imeti obvezno v desni roki svojo žličko, s katero veselo maha in jo grize med "pavzami"....
Moram pa reči, da zelo lepo in zelo rada je pa naj bodo manjši ali večji koščki, pasirano. 
Skratka, je zelo zabavno.

Ko bo pripravljena, bo že jedla sama. Še vsi so!

LP
Sandra

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako naj otrok sam je? Vsaj nekaj!
4.10.2006 22:54:05   
petra81
No, hvala vsem za odgovore! Sej nisem mislila prehitevat, ampak mi je bilo čudno, ko hrane ni hotela nesti v usta, ko je pa vse ostalo!!

Hvala še enkrat vsem

(odgovor članu Aleksandra)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako naj otrok sam je? Vsaj nekaj!
6.10.2006 16:42:33   
natalia
jaz ji dam na vsaka 2 tedna enkrat, da po hranjenju še malo popaca po mizici na stolčku, dam ji kakšne male koščke banane, keks, drobtinice in jih nosi sama v usta, kljub temu, da potem grize svojo roko. danes je po mizi razmazala štrudl, nekaj pa je prišlo tudi v usta. poskusi malo za igro ji dat par koščkov na mizico.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu petra81)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako naj otrok sam je? Vsaj nekaj!
6.10.2006 18:00:34   
Nej
Anej je sam (z roko koščke) že od 7 meseca, ker drugače sploh ni hotel. Sem se ful sekirala, ker tako ni skoraj nič pametnega pojedel in seveda ni pojedel dosti. Več nisem vedala kaj mu naj dam. Zdaj je začel malo na žlico jest in sem ful vesela. Tudi sam si jo že nese v usta. Če sem prepočasna, mi jo kar zgrabi iz roke in si da v usta.
Tako, da se ne obremenjuj s tem, samo da je. Pri osmih mesecih pa še posebaj ne. Še pravi čas ti bo pokazala, da hoče sama jest. 
Daj pa ji v roko ali pred njo kdaj pa kdaj kak piškot ali kakšno mehko sadje.user posted image

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Kravje mleko nima dovolj hranil za zdrav r...
Pravilna prehrana malčkov po 1. letu je ključna za zdrav razvoj. Mlečne formule, kot sta Aptamil 1+ in 2+, zagotavljajo ...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?