|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj pokonci na nogice?
13.8.2006 22:53:45   
eya
Naš user posted image  se je začel ful na nogice opirat, ko ga imamo v naročju-on bi kar skoz stal in firbcal naokoli, je ugotovil, da tako več vidi, falot user posted image ...
Verjetno pa to ni preveč dobro za hrbtenico...
Kako dolgo lahko 4,5 mesečnika pustimo v takem položaju?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
14.8.2006 8:47:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu eya)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 8:59:27   
saba
na nogice tako zgodaj jo nismo postavljali, ampak naša je tudi skozi hotela stati. tako da smo jo puščali če je sama tako hotela, nikakor pa je nismo mi dajali na nogice. Eni so pač hitrejši in bolj radovedni.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
14.8.2006 11:35:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu saba)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 11:56:56   
Darči76
Tudi naš se kar postavlja na nogice in ga v tem primeru kar poležem, če se noče vsest. Ko sem o tem vprašala fizioterapevtko,mi je odgovorila, da se otrok mora sam postaviti na noge, ampak vsekakor mora prej tudi sam sedeti in se sam vsesti in plaziti.
Vsedejo se nekje med 6 in 8 mesecem, vse ostalo pa sledi potem. Tako da je pri 4,5m definitivno prezgodaj.
Je pa dobro, da otrok to težnjo pokaže, kar pomeni, da kasneje ne bo imel problemov.
Sami ga pa ne smemo vzpodbujat k temu, niti mu ustreč, ko to hoče - razen seveda, če že obvlada vse ostale faze in je dovolj star.
Posledica prezgodnjega postavljanja na noge lahko povzroči probleme kasneje v življenju - ko bo otrok že odrastel.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 11:59:08   
saba
nalin, naša je hotela stati še preden je samostojno sedela, pa sem vprašala njeno zdravnico, pa je rekla, da če sama tako hoče, da lahko, kljub temu, da smo do 4meseca nosili obroček za kolke. Sam ne da je stala - odrivala se je, kot da bi skakala, ko si jo imel v naročju in z njo sedel

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 12:01:35   
Seven*
Se strinjam z Darci in ostalimi. Ko se zna sam postaviti je tudi sposoben stati. Nic prej..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu saba)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 12:13:52   
eya
Itak, da še ne more sedet, saj komaj dobro glavico drži sam. Ne vem, če ste me nekatere dobro razumele-on to počne v naročju, ko ga hočem dat tako, da bi sedel v naročju in bil naslonjen name, on iztegne nogice in hoče stat... Al pa ko ga kdo prime, da ga bo pestoval-samo, da začuti kolena pod sabo, že naredi trde nogice in hoče stat...

No, kakorkoli, vidim, da je prezgodaj za kaj takega in se bomo izogibali temu...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 12:15:57   
saba
eya jaz sem te razumela, ker naša je delala istouser posted image

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 12:17:05   
Seven*
Aha. Eya. Vem kaj mislis. To pa ni stanje, to je pa protest. To pomeni, da se iztegne, ker noce tistega pocet, se vsest tja kot bi vi radi. To je tud Ema delala. To so prvi znaki trme. Verjetno je takrat tud nerazpolozen..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 12:41:37   
eya
Ja, včasih dela tako, ko je nerazpoložen, v glavnem pa je čisto dobre volje, še posebej, če mu pustiš tako "stat"...po moje je res en velik firbec user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 13:00:45   
2ursae
eya, saj so vsi v tej starosti firbčni ... sam ni treba, da pustimo, da jim to škodi.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 13:12:35   
barbaram
se pridružujem mnenjem, da ti otrok sam pove, kaj hoče. in on sam najbolj dobro ve, ali mu mišice že dovoljuje početi določeno stvar! če želi malo postati, naj! sam ga pa tako ali tako ne siliš!
moja neža ni hotela premikati rok nekje do tretjega meseca. seveda ji je pediater takoj napisal napotnico za fizioterapijo! po dveh obiskih, ko sem gledala vaje, ki jih je delal z njo, sem rekla, hvala lepa, mislim, da lahko iste vaje delava doma (predvideno je imela 10 obiskov). no, in sem pediatru sporočila svojo odločitev. seveda, odločitev je vaša, je dejal. skratka, z nežo je ves v najlepšem redu. naenkrat je začela uporabljati roke (ko si jo dal na trebuh, jih ni dala predse, ampak je ležala ko en vojak, z rokami ob telesu). in pri šestih je hotela po vsej sili na noge. kolikor je hotela, toliko sva ji pustila. posledično ni razvila plezalnega nagnjenja. zdaj pri 11m je že zverzirala svoje ravnotežje, tako da je na nogah zelo stabilna. za hojo še vedno rabi oporo, čeprav že poskuša napravit kakšen korak sama, pa tudi plazenje je sedaj v igri. ne sicer "običajno" na kolenih in rokah, ona gre bolj po riti in rokah.

(sem se malo razpisala). skratka, moj nasvet bi bil, poslušaj otroka!

pozdrav!

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 13:15:25   
Seven*
barbaram, moj nasvet bi pa bil, pa brez zamere, da gres nazaj na fizioterapijo. Tvoj otrok dela neke stvari po svoje. Ne slisi se ravno ful ok, to kar si napisala.user posted image
user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu barbaram)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 13:27:30   
barbaram
kaj točno pa se ti ne sliši ok?


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 13:42:51   
saba
barbaram jaz se strinjam s tabo. Glede fizioterapije, ki si jo prekinila, ne vem če bi jo v istem primeru tudi jaz, ampak itak se vsaka mama za svojega otroka odloči sama, glede ostalega pa ti dam prav. Naša je začela hoditi ob opori pri 9 mesecu , mesec kasneje pa je komaj začela se plazit po vse štirih.
ni nujno, da gredo stopnje razvoja tako kot piše v knjigi. Otroci od moje sestre so shodili brez nikoli se plazit, ker se enostavno niso znali in niti silila jih ni. Tako pač je. Otrok se ne bo nikoli postavil na noge če tega ni zmožen...no seveda razen če se ga sili, ma mislim, da nobena mamica svojega otroka ne sili v nekaj, ali se motim.

(odgovor članu barbaram)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 13:49:23   
barbaram
hvala, saba...

(da sva prekinili fizioterapijo, sem seveda prej vprašala samega fizioterapevta, kaj meni. ni mu bilo točno jasno, zakaj sva tam. ker "ni vsak otrok iz knjige", pa zato eni prej, eni kasneje...)


(odgovor članu saba)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 13:52:05   
saba
sem te spasla a? user posted image user posted image user posted image user posted image

se hecamuser posted image

(odgovor članu barbaram)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 14:08:33   
barbaram
user posted image


(odgovor članu saba)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 14:47:47   
Darči76
O tem vprašanju sem se kar dosti pogovarjala s fizioterapevtko. Otrok že pokaže težnjo, vendar pri tej starosti še ni fizično pripravljen stat na nogah in hopsat. Čeprav v tem uživa - normalno, zopet ena nova pogruntavščina več. Saj zelo dosti najstnikov tudi pri 13h rada potegne čik user posted image

Medenica še namreč ni dovolj trdna in ne prenese teže. Posledično bo otrok razvil vzorec nepravilne drže, ki jo mogoče mi laiki niti ne bomoopazili.  In kot sem že napisala prej, bo kasneje v življenju imel več možnosti, da bo trpel za bolečinami v križu itd.

Sama imam prijatelja, ki ima zelo resne probleme zaradi tega - pri še ne 30. letih,lepo prosim!!! Ker je prehitro "rastel"...

Sicer če otročka tu pa tam malo postaviš na nogice, že ne more škoditi. Da pa to konstantno počneš.....ne vem, vsak se pač odloča za sebe. Jaz pa sem prepričana, da strokovno usposobljeni za ta področja že vejo kako in kaj in sem se odločila, da upoštevam njihove nasvete. Malo vzdržnosti ne more škoditi. Če pa lahko koristi, bomo pa vsi zelo zadovoljni. Bomo pač hodili šele pri 15h mesecih. In  glavno je, da bomo!

(odgovor članu barbaram)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 16:00:38   
dory
Moj mali se je na nogice postavljal ze pri 4m...pa mi fizioterapevtka zarad tega ni nic tezila...pa sva imela eno ta tezkih....je rekla samo to, da otrok ze sam pokaze kaj zmore in kaj ne...in ce zmore,ga ne mores prisilit in ga tiscat nazaj...jaz sem ga torej pustila...pa zarad tega ni nic prej shodil...normalno ob letu...pa zarad tega ni imel nic krive noge...

(odgovor članu Darči76)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
14.8.2006 16:30:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu saba)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 19:30:17   
eya
No, tukaj je še mnenje pediatrinje iz sosednjega foruma:

Avtor: Tanč  user posted image  
Datum:   14-08-06 15:45

Spoštovana Eya,
sam se pač še ne more dvigniti, zatorej ga dvigujete vi. Raje ga v sedečem položaju v naročju prenašajte okoli, kot pa da bi sedaj vstajal in se opiral na nogice, ker to ni potrebno in razvojno nima od tega nič.

lp
Tanč

In pa link do strani:
http://med.over.net/phorum/read.php?f=46&i=3142&t=3142

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj pokonci na nogice?
14.8.2006 19:35:47   
dory
Ja Tanč je ena krasna pediatrinja..tudi meni je dala ze ogromno uporabnih in prakticnih nasvetov...pa vendar...v tem primeru bi bila jaz hvalezna,ce bi mi nekdo nasel kako lepilo, s katerim bi tamalim takrat za nekaj casa prilepila rito na tla...ker samo,da je imel priliko se je dvignil...kljub temu,da sem ga prenosila dneve in noci...

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj pokonci na nogice?
21.8.2006 12:52:07   
petra.horzi
jz tud mislim da otrok sam najbolš ve kaj že lahko in česa še ne more
ravno to vprašanje je ena mamica zastavla v knjigi Dojenček-kaj pričakujemo prvo leto, k je pr 4 mesecih se mala odrivala od njenih stegen in hotla stat, babica ji je pa rejkla da je prezgodaj, da bo mela krive noge in probleme s hrbtenico
pa je biol odgovor točno to-da naj ji pusti, saj sama ve kaj zmore-eni pač prej eni kasnej
narobe bi blo edin, da bi postavlalk otroka na noge pr taki starosti, če on ne bi še mogu stat, pa bi ga silil
naš je tud okol 5ga meseca se postavljal, pa smo m7u pustil, zdej je pa star 7,5 pa že korake dela če ga daš na tla, pa ne po prstih ampak tko k je treba, skoz bi bil na nogah, skače in je čist navdušen če lahko stoji
se pa zdej tud že sam povleče v stoječ položaj, pa stopji sam če se za neki drži
tko da jz tud pravm za vsako stvar poslušte otroka-on in vi najbolš veste kaj zmore
k mnenja glede tega so tok različna, da ne moreš vseh poslušat

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Ime za hčero
mag3

*

Naja (21%)

Neli (20%)

Lina (22%)

Hana (37%)


Število vseh glasov: 463

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!