|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krvave nitke v blatu?
6.8.2008 20:04:42   
tancho
Spet jaz - že 2x danes.

Ponoči je naš user posted image  dobil vročino (v ušesku sva namerila 38.1°C ), ki se ga drži že celi dan. Kri ni pokazala ničesar, saj levkociti niso povečani. Sem pa prejle v njegovem blatu zasledila krvave nitke. Kaj bi to bilo? Ali moramo še danes k dežurnemu zdravniku ali lahko počaka do jutri? Ima katera izkušnjo s tem?

že vnaprej hvala za vaše odgovore, lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: krvave nitke v blatu?
6.8.2008 20:16:29   
butt3rfly
malce opazuj in če se slučajno ponavlja, pojdi k pediatru. kajti kri v blatu je vedno znak, da nekaj ni vredu v črevesju, tako pri dojenčkih kot pri odraslih.

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu tancho)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: krvave nitke v blatu?
6.8.2008 20:24:00   
madasa
meni je rekla moja P. ko je imel moj user posted image  tako smrdljivo blato, da če ni krvi v blatu še ni sile. če pa bi opazila kri v blatu pa se bi morala prit pokazat.
Ce boš poklicala dežurnega se bosta migla prit pokazat pomojem. user posted image samo dežurni so tudi tako tako. Pa še kaj drugega lahko stakne.
Jaz bi poklicala in povprašala dr za mnenje če lahko počaka do jutri. Če pa se moraš it pokazat pa idi z partnerjem ali pač še eno osebo in ta naj zunaj čaka z dojenčkom ti pa porihtaš formalnosti in z malim šibneš direkt v dr ordinacijo.
Tako bi vsaj jaz reagirala.
Pa srečno.

(odgovor članu tancho)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: krvave nitke v blatu?
6.8.2008 20:37:25   
Sonnja
krvave nitke v blatu ponavadi pomenijo alergijo. s čim ga hraniš?

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: krvave nitke v blatu?
6.8.2008 21:17:45   
Lunc_a
Ah,tako nujno da gre k dežurnemu pa speti ni ;)
Če bi se še pojavljale greste do P,kjer vas potem dalje pošlje na testiranje

(odgovor članu tancho)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: krvave nitke v blatu?
6.8.2008 21:21:04   
PBJ
Pri našem so bile krvave nitke v blatu zaradi alergije na kravje mleko.

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu tancho)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: krvave nitke v blatu?
6.8.2008 22:15:22   
tancho
IZVIRNO SPOROČILO: PBJ

Pri našem so bile krvave nitke v blatu zaradi alergije na kravje mleko.


Midva se izključno dojiva, s tem, da jaz ne pijem kravjega mleka, saj je že od začetka imel lažjo obliko krčev. Res pa je, da dnevno "goljufam" z mlečnimi izdelki (kisla smetana, jogurt, sir...) In če dobro pomislim sem ravno včeraj jedla piščanca v smetanovi omakiuser posted image  Na alergijo sem že pomislila, ker ima naš user posted image  dneve, ko nonstop poliva - toliko, da čez dan ne utegne spati. Poleg tega je od enega tretjega tedna dalje, v njegovem blatu vedno več sluzi - sedaj jo je že toliko, da prevladuje. Sem to že omenila P, pa je rekla, da je to normalno. Ali lahko jaz zahtevam od  zdravnice, da ga pošlje na teste za alergijo ? Je možno, da se mu je zaradi alergične reakcije (npr.na mleko)povišala TT?

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: krvave nitke v blatu?
6.8.2008 22:28:43   
PBJ
Povišana temperatura ne bo povezana z alergijo.

Jaz sem tudi samo dojila in se je pokazalo v taki obliki. Našemu je blato še zelo smrdelo, prav neki poseben vonj je imelo.

Svetujem ti, da izključiš vse mlečne izdelke, tudi hrano v kateri je mlečni lecitin. Za kožne teste se mi zdi še malo hitro, ker je le še majhen. Morda bi lahko začeli s krvnimi testi. Našega so testirali pri 7. mesecih (bil je hospitaliziran), sestrico pa pri 6. mesecih. Lahko da testi ne potrdijo alergijo, čeprav je otrok alergičen. Pri sinu so bili kožni testi zmeraj pozitivni, krvni pa nikoli.

Vsekakor povej pediatrnji in se z njo posvetuj o tem.


_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu tancho)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: krvave nitke v blatu?
7.8.2008 10:38:49   
nia5
Tudi jaz sem pred kratkim zasledila krvave nitke (sicer čist malo) in sem klicala P in so rekli da če se bo ponovilo moram prit in se zaenkrat še niuser posted image user posted image user posted image , upam da ne bo nič resnega, vso srečo!

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: krvave nitke v blatu?
7.8.2008 14:09:22   
Sonnja
meni je pa čudno, da ti je za sluz rekla, da je vse ok. pa nočem te strašit sam ko je naš imel cel mesec drisko in sva bila v bolnici so najprej vprašali, če ima sluz v baltu in če sem opazila kri ali karkoli nenavdanega. potem, ko me je spet vprašala za sluz sem jo vprašala kaj pa pomeni, če jo ima? povedala mi je da lahko kdaj zaide smrkelj pač ga pogoltnejo, če pa je te sluzi preveč, da nekaj v črevesju ni vredu. probaj še kakšnega pediatra poklicat samo za mnenje.

glede povišane TT je možno, da je zaradi alergije ni pa pravilo (da bi pri vsakemu otroku, ki bi bil alergičen bila povišana TT) je zelo različno. najboljše, da kar tečnariš navsezadnje se gre za tvojega otroka P so pa včasih malo smotani. tudi, če ni nič narobe boš vsaj mirno spala.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: krvave nitke v blatu?
7.8.2008 14:33:57   
tancho
IZVIRNO SPOROČILO: Sonnja

meni je pa čudno, da ti je za sluz rekla, da je vse ok. pa nočem te strašit sam ko je naš imel cel mesec drisko in sva bila v bolnici so najprej vprašali, če ima sluz v baltu in če sem opazila kri ali karkoli nenavdanega. potem, ko me je spet vprašala za sluz sem jo vprašala kaj pa pomeni, če jo ima? povedala mi je da lahko kdaj zaide smrkelj pač ga pogoltnejo, če pa je te sluzi preveč, da nekaj v črevesju ni vredu. probaj še kakšnega pediatra poklicat samo za mnenje.

glede povišane TT je možno, da je zaradi alergije ni pa pravilo (da bi pri vsakemu otroku, ki bi bil alergičen bila povišana TT) je zelo različno. najboljše, da kar tečnariš navsezadnje se gre za tvojega otroka P so pa včasih malo smotani. tudi, če ni nič narobe boš vsaj mirno spala.



no, saj meni je ta sluz tudi čudna, predvsem zato, ker je na začetku ni bilo. Zgleda pa tako, da se celotno blato na plenici lepi. Mislim, da se naša P preveč osredotoča na njegovo kilažo (ima že 7kg), kar naj bi po njeno pomenilo, da je vse ok. Bom jutri zaslišala patronažno sestro, kasneje greva pa še k doktorju se pokazat in bom tam malo bolj zatežila.

Sonnja hvala za zeleno luč in pa hvala vsem za odgovore. Sem prvič mamica in mi marsikaj še ni jasno, zato so mi vaši odgovori v veliko pomoč in so pripomogli k bolj mirnemu spancu. lp

< Sporočilo je popravil tancho -- 7.8.2008 14:35:09 >

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: krvave nitke v blatu?
7.8.2008 14:41:06   
Sonnja
no pa sporoči nam kaj je bilo, držim pesti, da ni nič posebnegauser posted image

(odgovor članu tancho)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: krvave nitke v blatu?
7.8.2008 18:12:06   
Srečk@
adeno viroza

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: krvave nitke v blatu?
7.8.2008 19:21:43   
ULLA K
http://www.ringaraja.net/forum/m_2542515/mpage_1/key_/tm.htm#2543718

(odgovor članu tancho)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: krvave nitke v blatu?
8.8.2008 17:27:23   
petra05
naša je imela krvave nitke v blatu in izpuščaje na obrazu, pediatrinja je rekla da se to kao koža čisti.Ko so izvidi pokazali kri v blatu, kar mi najprej sploh ni vrjela nam je dala napotnico za pediatrično. Ugotovili so sum alergije na kravje mleko, razni testi sicer niso pokazali ničesar ,so rekli da vrjetno zato ker je še premajhna stara je bila 6t, pila je pa novalac.Takrat so ji predpisali  alernovo in od takrat je bilo vse dobro tudi manj je jokala.včeraj sva ravno prišle iz pediatrične- so jo en dan filali z aptamilom in ni bilo nobenih izpuščajev, sedaj je stara 6m

(odgovor članu tancho)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?