|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krči v nosečnosti?!
17.7.2006 13:17:05   
Anonimen
olja vse user posted image !!
a mi lahko katera pove a je mela med user posted image  kej krčev v nogah...jz mam zadnje cajte (teden) krče v levi nogi-meča- pa me zanima kaj kej pomaga da se jih ublaži, ker boli kot sam user posted image ,,pa poj sigurn š kakšne dve ure bolečina ne izgine....sm iskala z iskalnikom pa nism na to temo nič najdla....
thx...

lp....
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: krči v nosečnosti?!
17.7.2006 13:24:02   
Anonimen
Mislim, da za krče pomaga, da vsak dan piješ magnesol šumeče tablete, po tri na dan, se mi zdi. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: krči v nosečnosti?!
17.7.2006 13:25:05   
KaMa
jup, meni so se tud med nosecnostjo taki krci zaceli pojavljat. predvsem ponoci. sem pila magnezijeve tablete - to bi naj pomagalo (sem nekje prebrala, da se to pojavlja tudi ljudem, ki imajo pomanjkanje magnezija).
ampak zdaj, ko sem pa ze cez rok, pa so mi rekli, naj ne pijem vec magnezija, ker preprecuje tudi druge vrste krcev...tak da v vsakem primeru ne pretiravat.

_____________________________

Ela, 21.7.2006, 4170g, 52cm


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: krči v nosečnosti?!
17.7.2006 13:26:59   
Anonimen
ja vrejtno se moram o tem z G posvetovat....????

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: krči v nosečnosti?!
17.7.2006 13:58:36   
emaa
jaz sem poklicala G, pa mi je rekla naj kar vzamem magnezijeve tablete, pa sem si jih kupila v DM, pa krčev ni več in mirno spim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: krči v nosečnosti?!
17.7.2006 14:01:22   
sašaš
Ja, magnezijeve šumeče tablete - ampak ne 3 na dan! Eno (150- 200 mg) zvečer pred spanjem (pa tik pred tem ne kakšnih mlečnih izdelkov jest).

_____________________________

ČebELA je k nama priletela 20. 7. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: krči v nosečnosti?!
17.7.2006 14:58:32   
Naja30
Meni je tudi G priporočila magnezijeve tablete in je rekla, da naj ne pretiravam z njimi. Zanima me, katere ste ve kaj jemale, ker v trgovinah jih je mali miljon. Pa še to, zakaj pred tem ne smeš mlečnih izdelkov?

(odgovor članu sašaš)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: krči v nosečnosti?!
17.7.2006 15:08:02   
sašaš
Jaz sem jemala Magnesol. To okoli mlečnih izdelkov pa mi je G rekla. Pa je sploh nisem spraševala, zakaj - kura...user posted image  Po mojem zaradi kalcija (v mleku), ne vem pa točno...

_____________________________

ČebELA je k nama priletela 20. 7. 2006

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: krči v nosečnosti?!
17.7.2006 15:15:09   
Naja30
Sprašujem zato, ker sem to že slišala. Da ne smeš kalcija in magnezija jemati skupaj.

(odgovor članu sašaš)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: krči v nosečnosti?!
17.7.2006 15:31:14   
Anonimen
Tudi jaz sem imela ion jih imam še občasno krče v mečih. Povedala sem svoji G in dobila kalcijeve tablete na recept. Magnezijeve šumeče sem si pa kupila v lekarni. Men je rekla G, da tiste od KOlinske in ne vem katere šumečke ne veljajo.  V lekarni kupljene so priporočljive.
Magnezij moram jemati čez dan 300mg oz. zdaj 450mg, klacij sem pa jedla zvečer pred spanjem.
Med magnezijem in kalcijem mora biti vsaj 4 ure razlike. Zato se ne priporoča jemati magnezija pred mlečnimi izdelki.

Zdaj proti koncu pijem samo magnezij.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: krči v nosečnosti?!
17.7.2006 15:43:17   
SaaS
Jaz sem jih imela. Jemala sem magnezijeve (magnesol) in kalcijeve (calcium forte - nekaj takega) šumeče tablete. Vendar ne skupaj, ker se težje absorbira. Magnezij zvečer in kalcij zjutraj (vseeno kdaj, jaz sem pač tako jemala). In so se krči nehali.
Sem pa en mesec pred rokom nehala, ker magnezij zavira tudi krčenje maternice. Proti koncu nosečnosti se s tem maternica pripravlja na porod in zato brezveze preprečevat to. Zato tudi pri pogostih lažnih popadkih (kar sem imela pri drugem otroku) priporočajo uživanje magnezija.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: krči v nosečnosti?!
18.7.2006 15:02:25   
Billi
Mene je ene parkrat vsak dan zjutraj zagrabil tak krč, da sem zatulila ko user posted image . Ampak samo ene parkrat in je samo od sebe minilo. Drugače pa občasno spijem kakšno Mg tableto. Upam, da bo tudi pri tebi minilo samo od sebe in čim prej user posted image

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: krči v nosečnosti?!
18.7.2006 15:03:57   
Anonimen
user posted image user posted image ej bili mene že od včeraj noga boli ko hodm...
krč me je pa dons zjutrj spet..nj gre nekam!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Billi)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: krči v nosečnosti?!
18.7.2006 15:07:30   
Naja30
Jaz sem jih tudi včeraj kupila v lekarni, ene ki vsebujejo še B vitamin. Mi je pa ena medicinka rekla, da naj ne kupujemo tistih pocen v DM-ju, Millerju in podobno, ker je magnezija ful malo notri, največ je barvil in ne vem česa vsega še.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: krči v nosečnosti?!
19.7.2006 17:13:44   
krfjolca
Meni se krči ne pojavljajo več, odkar Magnezij pijem.
Sicer pa pomaga, če te že krč useka (mene je ponavadi ponoči v meča), da takoj skočiš iz postelje na noge. Potem takoj popusti.
V prvo me je pa tako stisnil, da sem še dva dni šepala user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: krči v nosečnosti?!
19.7.2006 17:25:07   
pikanogavička
Proti krčem pomaga magnesol 150 - to so šumeče tablete.

V navodilih piše:
Kdaj Magnesol uporabljate
Šumeče tablete Magnesol priporočamo: (navajam samo za krče)
-pri značilnih znakih pomanjkanja magnezija (nočni krči v mečih, mišična prenapetost)

Je pa treba pazit, ker deluje kot odvajalo in veliki odmerki lahko povzročijo drisko.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: krči v nosečnosti?!
19.7.2006 18:18:51   
KaMa
Meni je pa pomagalo (to sem nekje prebrala in bila ZELO hvaležna za informacijo), da sem poskušala raztegnit mišico - se pravi peto čimbolj ven naprej potisnit. Pravim poskušala, ker včasih je pač tak zagrabil, da to ni bilo mogoče. In ja, lahko potem še ves dan mišica boli :D
Srečno! To je pač še ena radosti nosečnosti ;)

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: krči v nosečnosti?!
19.7.2006 18:54:13   
Naja30
Ja KaMa, imaš prav. Jaz sem tudi slišala, da je treba peto čim bolj ven stegnat, ko te prime krč.
No, zdaj sem pila magnezij 2x zvečer in danes ponoči me je spet grabil krč. A katera ve, po kolikem času je boljše po pitju magnezija?

(odgovor članu KaMa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: krči v nosečnosti?!
19.7.2006 20:31:05   
pikanogavička
Spet bom citirala navodila:
Ravnovesje magnezija se v organizmu vzpostavi postopoma, zato morate šumeče tablete Magnesol jemati najmanj 4 tedne, nakar se posvetujte z zdravnikom.

Morem pa rečt, da sem jest samo enkrat začutila krče v mečih. Magnesol jem par dni, ampak zaradi tega, ker sem mela občutek, da mi user posted image dol pritiska in da mi trebuh otrdeva. Mi je G priporočala nej jem Magnesol in morem priznat, da pomaga.



(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: krči v nosečnosti?!
22.7.2006 14:11:06   
Strawberrie Cherrie
Poizkusiš lahko tudi s kremo Vitamobil Pferdesalbe z aloe vero in divjim kostanjem....osveži prebremenjene sklepe in ugodno deluje na prekvavitev - ker se sicer zelo rada 'športiram' in krči že v moji preteklosti niso bili izjema, ampak tale kremica superca pomaga - zdej pa tut, če sem zatečena ali če me bolijo podplati - jo uporabim in tko prijetno hladi, mišice pa ti povsem sprosti - ni ravno poceni, je pa vredna svojega denarja (kupujem jo v sanolaborju...)...
Drugače pa so lahko krči tudi zaradi pomanjkanja B vitamina - upam, da se ne motim!!!

(odgovor članu pikanogavička)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....




Alkohol v času nosečnosti
hmm...

Ali ste v času nosečnosti popile kaj alkohola? Npr. na kakšni obletnici in ali vas je skrbelo ali bo z otrokom vse vredu?

da, sem pila in me ni skrbelo (7%)

Sem pila in me ni skrbelo (3%)

Nisem pila (56%)

Občasno, ampak sem bila mnenja da ne bo škodilo (34%)


Število vseh glasov: 299

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!