|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krči 24h/dan
23.4.2009 10:17:18   
poka1
Pozdravljeni!

Moja hči ima danes 1 mesec in imamo krče čez cel dan in noč. Se mi smili..neprestano joka, se napenja, stoka...se vidi, da jo muči. Pokaka se 2krat na dan z veliko muko in dosti joka. Kaj naj naredim? Nič ji ne pomaga user posted image user posted image user posted image    Od tolko napenjaja pa kr bruhne in pol iz ust smrdi po kislem. Kaj je to normalno???!!!


_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
23.4.2009 10:28:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu poka1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: krči 24h/dan
23.4.2009 10:30:20   
Netopirčy81
Kaj pa če ti kaj takega ješ in ima zato cel dan krče??Mal pomisli, kaj si kaj jedla in probaj kaj drugega. Malčici pa daj kako žličko komarčkovega čaja.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: krči 24h/dan
23.4.2009 10:39:33   
poka1
IZVIRNO SPOROČILO: Netopirčy81

Kaj pa če ti kaj takega ješ in ima zato cel dan krče??Mal pomisli, kaj si kaj jedla in probaj kaj drugega. Malčici pa daj kako žličko komarčkovega čaja.


Se pazim kaj jem..skoraj živim na pepit keksihuser posted image .
Ja zgleda, da bo potrebno da minejo 3 meseci..sej en je že mimouser posted image

_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: krči 24h/dan
23.4.2009 10:41:19   
KatMat
ce dojis poskusi s cajem za dojenje od fajmoštov iz stične...

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: krči 24h/dan
23.4.2009 10:43:59   
tašy
Ali se dojita ali jo hraniš po steklenički?Če se dojita jo lahko krči mučijo zaradi hrane,ki jo ti poješ.Nekatera hrana zelo napenja dojenčke.Če pa jo hraniš z AM probaj menjati mleko.Nekateri dojenčki so pač bolj občutljivi in bodo imeli krče ,pa narediš karkoli.Takšen je bil moj starejši sin,pri mlajšem pa sem zelo pazila kaj sem jedla pa ni imel krčev.Drugače pa se tolaži s tem,da bo enkrat minilouser posted image .

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: krči 24h/dan
23.4.2009 11:36:37   
zmajaz
Probaj pit čaj za dojenje - najboljše tistega lekarniškega, ki je čisto naraven in ima kumino not, ki pomirja prebavila - jaz sem običajno še dodatno nasula kumine zraven, da jo je bilo še več, in se mi zdi, da je kar pomagalo.

(odgovor članu tašy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: krči 24h/dan
23.4.2009 11:39:58   
vrtnica21

Naša je tudi imela krče non-stop oz. po vsakem hranjenju jo je zvijalo in matralo. Obup. Te popolnoma razumem kako se počutiš.
Naša je tudi kar dosti polivala in kdaj tudi bruhnila v loku. To pride tudi od krčev, ker se skoz napenja.
Jaz sem ukinila mlečne izdelke in se je stvar 100% izboljšala. Polivat mi je skor nehala, krči pa so se tudi kar umirili. Ne še čisto, vendar je bila razlika očitna.
Aja....da pa se bo tvoja user posted image lažje posračkala, ti priporočam kapljice Bio Gaja. Dobiš jih v lekarni in so super. Moja user posted image v roku 20 minut vse čez ritko ven spravi, se naprdi in imamo potem mir.user posted image

(odgovor članu tašy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: krči 24h/dan
23.4.2009 11:46:28   
zmajaz
Se strinjam z vrtnico21 - mleko, kava in čokolada so med najpogostejšimi krivci, da dojenčka zvija - ko sem ukinila to troje, nismo imeli nobenih problemov več. Ko sem en večer pojedla kup čokoladic merci, smo pa imeli naslednji dan cel dan jok.

Za kapljice Bio Gaia sem pa tudi jaz slišala, da naj bi bile super - samo jaz sem zvedela zanje šele, ko je bila naša stara že kako leto - morda nam bodo pa zdaj pri 2. prišle prav.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 23.4.2009 11:47:39 >

(odgovor članu vrtnica21)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: krči 24h/dan
23.4.2009 11:50:39   
vrtnica21

Ja čokolada tudi. Jaz sem 1x pojedla čokoladno torto mi je 2 dni skoz polivala in bruhala. Pa skoz jok.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: krči 24h/dan
23.4.2009 11:59:16   
bskrle
Meni pomaga kombinacija čaj:kumina janež, masiranje debelega črevesja v smeri urinega kazalca, z blazinicami prstov kar močno pritisnem na črevo.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu vrtnica21)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: krči 24h/dan
23.4.2009 12:08:43   
veja21
Mi smo tudi  imeli krče - kolike. Vse žive kapljice smo nabavile, granule...pomiril jo je le zvok sesalca, kuhinjska napa,  šum vode s pipe! Čudno, a je bilo najbolj učinkovito! Probaj še s tem

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: krči 24h/dan
23.4.2009 13:27:07   
reckova
Mi smo do 2 tednov nazaj imeli isti problem. Pol pa mi je kolegica povedala, da naj mu pred vsakim (res vsakim) hranjenjem dam na žličko 15 kapljic Sab simplex (dobiš v lekarni) in zadeva se je končala. Še prda, ampak zvija ga pa ne več ....sem tak vesela, ker je bil reš bogi naš mali. Probaj. Zgubit nimaš kaj.

Lp

(odgovor članu veja21)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: krči 24h/dan
23.4.2009 13:30:05   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: poka1

Pozdravljeni!

Moja hči ima danes 1 mesec in imamo krče čez cel dan in noč. Se mi smili..neprestano joka, se napenja, stoka...se vidi, da jo muči. Pokaka se 2krat na dan z veliko muko in dosti joka. Kaj naj naredim? Nič ji ne pomaga user posted image user posted image user posted image    Od tolko napenjaja pa kr bruhne in pol iz ust smrdi po kislem. Kaj je to normalno???!!!



Da nima refluksa?

http://www.ringaraja.net/googlesearch.asp?cx=003895394721023096174%3Af9uj_wyowam&cof=FORID%3A11&q=refluks&x=0&y=0#1036

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: krči 24h/dan
24.4.2009 13:33:49   
poka1
IZVIRNO SPOROČILO: polma

IZVIRNO SPOROČILO: poka1

Pozdravljeni!

Moja hči ima danes 1 mesec in imamo krče čez cel dan in noč. Se mi smili..neprestano joka, se napenja, stoka...se vidi, da jo muči. Pokaka se 2krat na dan z veliko muko in dosti joka. Kaj naj naredim? Nič ji ne pomaga user posted image user posted image user posted image    Od tolko napenjaja pa kr bruhne in pol iz ust smrdi po kislem. Kaj je to normalno???!!!



Da nima refluksa?

http://www.ringaraja.net/googlesearch.asp?cx=003895394721023096174%3Af9uj_wyowam&cof=FORID%3A11&q=refluks&x=0&y=0#1036




Sem klicala P in je rekla, a ni refluks. Da se nimam kej za sekirat, ker s lepo redimo..da so krči in bo treba počakat 3 mesece, da mineuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: krči 24h/dan
24.4.2009 19:10:25   
nincha
js te čist razumem kakšne muke prestajaš...nisi edina,da imate krče 24 ur na dan..mi smo jih tut imeli,ampak ne  tri mesece ampak kar 7 mesecev...ja je tut men rekla P, da v skrajnosti trajajo do 9 mesecev,če pa več,je pa res nekaj narobe..no pri moji niso našli nobene alergije al pa kej..tk da smo morali res počakat..pa niso zagrable nobene kapljice in nič.glej samo to,če ti bo mleko v loku bruhala,potem to kaže na kakšno alergijo,tk so men rekli. no vglavnem, zdj je moja mala stara 15 mesecev,pa je še vedno prisotno napenjanje in jokanje..še posebej ponoči,al pa če ji dam (itak v zelooo majhnih količinah) kakšno stročnico za jest..upam,da boste krče imeli res samo 3 mesece....ker js sem bla že na pol v depresiji.vseeno pa mine..res..mine,čeprav tut takrat sama nisem verjela..nikoli konca,nikoli naspana...vso srečo vama želim!!!

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: krči 24h/dan
24.4.2009 19:30:06   
čebelica01
a daješ mogoče kake d3 kapljice al kako se že reče za kosti in to? ker moja tamala ko je dobivala te kapljice je imela skozi krče , ko smo zamenjali kapljice je blo vse ok.

_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu nincha)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: krči 24h/dan
24.4.2009 19:33:55   
clara23
IZVIRNO SPOROČILO: poka1

IZVIRNO SPOROČILO: polma

IZVIRNO SPOROČILO: poka1

Pozdravljeni!

Moja hči ima danes 1 mesec in imamo krče čez cel dan in noč. Se mi smili..neprestano joka, se napenja, stoka...se vidi, da jo muči. Pokaka se 2krat na dan z veliko muko in dosti joka. Kaj naj naredim? Nič ji ne pomaga user posted image user posted image user posted image    Od tolko napenjaja pa kr bruhne in pol iz ust smrdi po kislem. Kaj je to normalno???!!!



Da nima refluksa?

http://www.ringaraja.net/googlesearch.asp?cx=003895394721023096174%3Af9uj_wyowam&cof=FORID%3A11&q=refluks&x=0&y=0#1036




Sem klicala P in je rekla, a ni refluks. Da se nimam kej za sekirat, ker s lepo redimo..da so krči in bo treba počakat 3 mesece, da mineuser posted image user posted image user posted image


Pri nas je bilo isto..samo da so krči trajali do 5,5m. Uf..še dobro da je že mimo ker se mi je že mešalouser posted image

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: krči 24h/dan
24.4.2009 22:42:10   
Balonchy
IZVIRNO SPOROČILO: poka1

IZVIRNO SPOROČILO: polma

IZVIRNO SPOROČILO: poka1

Pozdravljeni!

Moja hči ima danes 1 mesec in imamo krče čez cel dan in noč. Se mi smili..neprestano joka, se napenja, stoka...se vidi, da jo muči. Pokaka se 2krat na dan z veliko muko in dosti joka. Kaj naj naredim? Nič ji ne pomaga user posted image user posted image user posted image    Od tolko napenjaja pa kr bruhne in pol iz ust smrdi po kislem. Kaj je to normalno???!!!



Da nima refluksa?

http://www.ringaraja.net/googlesearch.asp?cx=003895394721023096174%3Af9uj_wyowam&cof=FORID%3A11&q=refluks&x=0&y=0#1036




Sem klicala P in je rekla, a ni refluks. Da se nimam kej za sekirat, ker s lepo redimo..da so krči in bo treba počakat 3 mesece, da mineuser posted image user posted image user posted image



TI GARANTIRAM, DA IMA REFLUX (gastroezofagalni)!!!
 
Kot bi opisovala mesec in pol nazaj simptome našega malčka!!!
Zdaj smo na Ranitalu in je vse OK...
 
 

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: krči 24h/dan
25.4.2009 8:01:18   
poka1
Balonchy- Kaj vi ste se normalno redili? Ker P mi je rela, da če se lepo rdi, da sigurno ni reflux.

_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: krči 24h/dan
25.4.2009 9:05:15   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: poka1

Balonchy- Kaj vi ste se normalno redili? Ker P mi je rela, da če se lepo rdi, da sigurno ni reflux.


Naš lepo pridobiva na teži in ima refluks.

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: krči 24h/dan
25.4.2009 20:57:23   
NINOLINA
moji kolegici je pomagal bioenergetik, in je odrezalo, res.......

lp
nin@

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: krči 24h/dan
26.4.2009 9:56:48   
Anonimen
Tudi naša je imela krče in to zelo hude od 2. dneva dalje. Pri 4 mesecih jo še včasih zvije. Je bilo pa zelo hudo, cel dan, razen ponoči. To mora miniti in nobene kapljice tega ne bodo preprečile. Tudi pri bioenergetiku je bila (v osnovi sem šla jaz, pa je še njo malo pobožal)...larifari. Meni je P prav rekla. Pri vsem napredku v medicini še niso odkrili, kako pomagati malim pajcem glede krčev. Jaz sem bila obupana, na robu z živci zaradi joka, ker otroku res ne moreš pomagati. Pa je šel dan za dnem in so počasi jenjali, sedaj pa skoraj izginili. Res je škoda denarja za take in drugačne preparate. Kolegica ima celo izkušnjo, da je imela s kapljicami ful krče, sedaj, ko pa ji ne daje, jih je pa ful manj.

(odgovor članu NINOLINA)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: krči 24h/dan
26.4.2009 10:43:30   
Balonchy
IZVIRNO SPOROČILO: poka1

Balonchy- Kaj vi ste se normalno redili? Ker P mi je rela, da če se lepo rdi, da sigurno ni reflux.


Naš se normalno redi (skor še preveč)...
Res, da je za GER to "nenormalno", sam prosi vseeno P naj ti da napotnico za gastro...


(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: krči 24h/dan
26.4.2009 13:13:52   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: mtv

Tudi naša je imela krče in to zelo hude od 2. dneva dalje. Pri 4 mesecih jo še včasih zvije. Je bilo pa zelo hudo, cel dan, razen ponoči. To mora miniti in nobene kapljice tega ne bodo preprečile. Tudi pri bioenergetiku je bila (v osnovi sem šla jaz, pa je še njo malo pobožal)...larifari. Meni je P prav rekla. Pri vsem napredku v medicini še niso odkrili, kako pomagati malim pajcem glede krčev. Jaz sem bila obupana, na robu z živci zaradi joka, ker otroku res ne moreš pomagati. Pa je šel dan za dnem in so počasi jenjali, sedaj pa skoraj izginili. Res je škoda denarja za take in drugačne preparate. Kolegica ima celo izkušnjo, da je imela s kapljicami ful krče, sedaj, ko pa ji ne daje, jih je pa ful manj.


No, no, pri enih otrocih se najde recept za omilitev krčev. Mi smo sprobali 5 vrst kapljic, od tega sta 2 pomagali, ene smo naročili celo iz Anglije in lej ga ravno te so najbolj pomagale. In niti malo mi ni škoda denarja za vse te preparate oz kapljice. Zaradi tega ni bil noben na koncu z živci in kar je najpomembneje otrok je bil brez bolečin in joka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Kdaj imeti drugega otroka?
jagodka7

Idealna razlika med sorojenci

1 leto (16%)

2 leti (31%)

3 leta (35%)

4 leta (8%)

5 let (5%)

6 ali več (6%)


Število vseh glasov: 324

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!