|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko mleka morajo spiti 6 mesečniki in star...
12.10.2006 21:01:45   
livia
Stari smo 6 mesecev. Na dan imamo 4 obroke, od tega zjutraj samo dojenje + sok, za kosilo dojenje + GH (zelenjava ali sadje cca. 200 ml), popoldan dojenje + flaša (Aptamil cca.150 ml), zvečer dojenje + flaša (Aptamil z malo riževe kašice cca. 150-200 ml). Če takole pogledam mislim, da naša na dan spije cca. 400-500 ml mleka. Sedaj sem pa mislila ukinit dojenje pred kosilom in začeti z drugim gostim obrokom, samo to pomeni, da bo spila samo še cca. 200-300 ml mleka na dan. Meni se pa to zdi malo?
Kaj naj naredim? Ful rada je GH in bi res rada začela z drugim obrokom, a odlašam ravno zaradi tega.
Sem hotela to vprašat danes pediatrinjo, pa sva malo zamudili in se ji je ful mudilo (konec izmene), pa mi je samo na hitro rekla, da more spit pol litra mleka na dan.
A kdo kaj več ve o tem?
Kolko pa naj spije potem 7-mesečnik, pa 8 in 9 itd...?
Če začnem z 8 meseci šele dajati skuto in jogurte, mora tistega pol litra dobiti res skozi mleko. Kaj predlagate?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko mleka morajo spiti 6 mesečniki in ...
12.10.2006 21:06:05   
Petraa
tekočino otork dobi s sadjem in pa z juhami
Moj je spil od 5 meseca samo 2 deci na dan.Sedaj pije več.pač ni imel potrebe

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko mleka morajo spiti 6 mesečniki in ...
12.10.2006 21:09:02   
livia
Nisem mislila na tekočino kot tako, to me ne skrbi. Sem mislila bolj na mleko in njegove sestavine.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko mleka morajo spiti 6 mesečniki in ...
12.10.2006 21:11:29   
Petraa
Mleko je moj sin nehal piti pri 7 mesecu.
poskusi mu že skuto dajati,samo poglej na sestavino.pa tudi kakšen frutolino ipd

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko mleka morajo spiti 6 mesečniki in ...
12.10.2006 22:03:09   
Marogica
Naša dva sta spila pri 6. mesecih ca 200-250 ml. Tudi ko sta bila starejša sta spila nekje 250 ml. Govorim seveda za mlečni obrok.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko mleka morajo spiti 6 mesečniki in ...
12.10.2006 23:30:17   
Bonnie_RR
Moj tamali je imel eno obdobje (mislim, da ravno pri tej starosti), ko je imel čez dan samo 4 obroke. Potem smo pa nekako "vrinili" še enega vmes. Tako ima 1. obrok okoli pol 8h zjutraj, zadnjega pa med 7 in pol 8h zvečer. Še vedno ima zjutraj flaško mleka, zvečer malo kašice v mleko, čez dan pa 3 goste obroke (od tega je 4. obrok mlečni).
Aja, dobi pa 180ml na obrok. Pri 6 mesecih je dobil 150-160ml na obrok.

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko mleka morajo spiti 6 mesečniki in ...
13.10.2006 7:18:56   
ajdaN
Nekje do 1 leta naj bi dobili po 0,5l mleka na dan. V to štejejo tako mleko kot vsi mlečni izdelki.

Nam uspeva brez problemov. Zjutraj in zvečer spije 2dcl samega mleka, pa popoldansko malico ima mlečno (jogurt, skuta, mlečne kašice).

Je pa od otroka do otroka različno. Nekateri mleka ne morejo videti. Če ima samo 4 obroke bo težko dobila 0,5 l mleka dnevno. Tisto dojenje pred kosilom pa lepo ukini, ne bo nobene škode. Mogoče pa res probaj vriniti nekam še en obrok. Drugače pa ni problema, bo pač spila manj mleka.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko mleka morajo spiti 6 mesečniki in ...
13.10.2006 7:30:55   
Tiamo
od cca 6,5 meseca naprej in še zdaj pri 14 mesecih (pa ne vsak dan) je dobila mleko samo zjutraj oz. ponoči in zvečer cca 220 ml, tako da na dan torej cca 440 ml mleka.

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko mleka morajo spiti 6 mesečniki in ...
13.10.2006 11:15:21   
blak
naš ima 6m in pol in ima prav tako 4 obroke na dan.
7. 30-8.00 (žal le še malo) dojenja in flašo (160ml)
11.30-12.00 skuta s sadjem in zdrobljen piškotek
16.30-17.00 riž ali paštica z zelenjavo in pol sirčka
20.30-21.00 flaša in dve merici rižolinota

Vse poje zelo rad. Meni se je tudi včasih zdelo, da je to malo obrokov na dan in da je mogoče premalo mleka. Ampak fantek zgleda v redu, ne sprašuje po hrani, spi celo noč in lepo napreduje, tako da mislim, da je tako ok. Tako pravi tudi pediatrinja.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?