|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kelnerce!
18.2.2011 16:25:51   
*miska.mcc*
kolko nas je tukaj na kupu?
dajmo kako rečt okol posla, uzitka, tecnih gostov, stalnih strank, prijaznih možakarjev, moških, ki jim spilamo psihoterapevta, finih dam, ki mislijo da jim je treba najmanj poljubit noge ko vstopijo in vseh enkratnih, zabavnih in pozitivnih gostih.....
v glavnem o radostih in malo manj lepih reci v nasem poklicu.

evo.....sem miš in sem kelnerca. po duši in srcu!user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kelnerce!
18.2.2011 16:29:18   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

finih dam, ki mislijo da jim je treba najmanj poljubit noge ko vstopijo





a rdeče preproge pa nimate?

Jz sem pa TT. In sem mizantrop. HB nimam opravka s strankami, ker bi jih bilo pol mrtvih, nekaj pohabljenih in nekaj s težkimi psihičnimi posledicami.
Vsa čast šankistkam. Res. Zmeri to rečem.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kelnerce!
18.2.2011 16:32:28   
*miska.mcc*
ma ne....men je fajn. uzivam. sem mislila, da sem pred dvema letoma zakljucila s tem poklicem. pa mi ni zneslo. me je po 1em letu povleklo nazaj. gostinstvo ni sluzba, ampak je nacin zivljenja.

in ja, pridejo tezki dnevi. (v katerem poklicu pa ne?) ampak je pa veliko veliko dobrih dni.
pa tudi....ene parkrat se zjokas za sankom, ko pridejo gostje pod.je.bavat.....ampak hitro dobis debelo kozo.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kelnerce!
18.2.2011 16:58:28   
Klemy82
Jest sm pa Klemy, pa sem en del v svojem lajfu tudi bila kelnarca... moram rečt, da ne vem, če sem bila kdaj srečnejša kot takrat, ko sem nehala. user posted image Iiin... ne bi več. Oz, bi, samo za šankom ne več. V kakšni restavraciji, slaščičarni... ni pene. Samo da ni pijanih decev okol. Ker imam rahlo netoleranco in tik na alkoholizirana moška bitja. No, ženska tudi, da ne bo diskriminacije.user posted image



_____________________________

Jst.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kelnerce!
18.2.2011 17:01:29   
TomTaylor
sej sem tut jz kelnarila, samo sem bila mlada in potrpežljiva, zdej z izkušnjami, imam pa rahlo slabe živce za prenašat folk.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kelnerce!
18.2.2011 17:19:06   
Klemy82
TT, točno tak. Pač, imaš živce al jih pa nimaš. Jaz jih nimam več. Za pijančke. Sem delala v slaščičarni in je blo luštno, tud pride kak težak, pameten v 3pm, ampak preživiš. Za šankom je pa skos kej... smo imeli enega modela, ki je celo plačo pri nas zapil, zato se ga je tudi zelooo dolgo toleriralo, se nažrl kot mamba, potem pa lajal (dobesedno lajal kot pes), rinil v stranke, dokler ni eni sodelavki pol šanka zrušil, pokozlal pol gostilne in rekel šefici, da je user posted image user posted image user posted image , ko mu je rekla, da naj še spuca, ker kelnarca ni hotela, so ga fantje v modrem ven nesli in dolgo časa ga ni bilo nazaj, potem pa spet po malem, kakor kdaj.. Pa en model, ki tako zelo očitno sovraži ženske, da adijo pamet, bog ne daj, da si mu kaj rekla, da si rekla dober dan v tonu, ki mu ni bil všeč, ti je že hebal vse po spisku, pa enkrat mi je rekel, da naj mu neham z ritjo migat pred nosom... pa sem samo mimo mize šla... pa en model, profesor v bistvu, ful ok človek, za razne intelektualne debate, razen ko se ga je nalil, je ratal pa tako žleht, tako žleht, da adijo pamet. Enkrat se je on name spravljal in me žalil pred polno gostilno, ker sem eni stranki rekla, da mu ne dam več za pit, ker je bil pijan, da je skor pod mizo padel, stari pa meni, nej mu dam pijačo, da kaj se grem, kaj si mislim, da sem, itd itd, stranka je kralj in podobne ... ampak se mu nisem pustila, potem pa je drugi dan vsem razlagal, kok sem jst fajn... v glavnem teh štorij je miljon.. so pa tudi krasne stranke, seveda, pridejo na kavico, na pivo, malo počvekaš z njimi, pa čas prijetno mine. No, potem je pa tu seveda še babji kolektiv, ki itak vedno za sabo potegne vse živo, največ pa opravljanja. Delaš z eno, ti šimfa drugo, delaš drugo, opravlja taprvo...pol se sam vprašaš, kaj imajo čez tebe za povedat, ko te ni...
Ja, v glavnem, bilo je pestro, samo sem hepi, da je mimo. user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kelnerce!
18.2.2011 18:17:24   
gita10
Jaz jih imam - živce namreč. ker prihajam iz družine kjer je gostinska tradicija stara že preko 100 let sem vsega navajena in nikoli mi ni bilo teško delat v gostinstvu - razen včasi pospravljat.
To je delo pri katerem dobiš debelo kožo in se naučiš ogromno psihologije.
Danes v službi mi pri delu s strankami ogromno pomaga psihologija, ki sem se je naučila v gostinstvu. Kelnarca mora biti psiholog, trgovka, gostinka ,čistilka... Zato dosti ljudi tudi ne zmore, ker to res ni poklic za vsakogar. Meni je všeč in grem še dan danes rada pomagati mami ali bratu v njihove lokale. TAko,d a evo miš - v tem sva si sorodne duše .

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kelnerce!
18.2.2011 18:48:37   
Freya88
Evo, sm delala pol leta v gostilni, in pol leta v slascicarni...
Morm rect da je blo boljse... hmm... ku*r... isto je... v gostilni so tezili pjancki... v slascicarni pa:
1: zenske, ki jih je zanimalo koliko kalorij ima en kos torte
2: moske, katerim se ni dalo razlozit, zakaj v slascicarni nimamo vec kot tri razlicne vrste piva
3: otroci, ki od 15 razlicnih vrst sladoleda hocejo mango (wtf?)
4: otroci (na katere starsi ne pazijo) in zato najdejo pot za sank in vrzejo dol steklenico Jack Danielsa, crno vodko in martini
5: stare mame, ki zelijo poleg tortice spit 2dl vode iz steklenice (5dl je prevec in ker je ne bo spila toliko, je tudi placala ne bo)
6: vsi, ki narocijo torto, ki jo nujno rabijo jutri... za 150 ljudi
itd itd itd (nimam vec casa pisat, se mi mudi stroske pobirat)...:P

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kelnerce!
18.2.2011 19:27:38   
scarlett_
Evo, še ena user posted image Sam trenutno sem na porodniški, pa gostinska šola mi manjka, kar potem že skor ne moreš sam sebi rečt gostinec, zato jo mislem čimprej narest! Sem pa delala po restavracijah ..
Se strinjam s stavkom, da gostinstvo ni služba, ampak način življenja! user posted image

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kelnerce!
18.2.2011 20:18:24   
evelinka
še ena kelnercauser posted image  z dušo in telesom user posted image user posted image user posted image
mene pa alkouser posted image  gosti ne motijo. samo da moji najdražji ne pijejo.
Ja drugače pa celo življenje za šankom in v restavraciji.

Je pa res da v teh časih ne strežemo več kaj dosti vina, ampak bi pili samo še vodouser posted image user posted image , pa iz pipe po možnosti.

L.p.

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kelnerce!
18.2.2011 20:30:25   
Eva19
evo še ena, delam v lokalu, zraven imam še slaščičarno in pekarno, strežem na obeh koncih in ja, všeč mi je user posted image

(odgovor članu evelinka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kelnerce!
18.2.2011 21:07:16   
misa4
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

gostinstvo ni sluzba, ampak je nacin zivljenja.



ti pride v kriuser posted image

Ja jaz sem 10let, še več, če štejem študensko delo, trenutno sem 3 mesece v proizvodnji plastike, živo nasprotje, samo mi je tudi všeč, ker sem v dobri ekipi. Se bom pa sigurno vrnila, samo v svoj lokal, ko dobim kaj pametnega. Moraš biti pa malo psihologa, sploh pri cvetkah in jih znati diplomatsko ven vžtuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kelnerce!
18.2.2011 21:08:51   
misa4
http://www.youtube.com/watch?v=rqo2kofpWrw

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kelnerce!
18.2.2011 21:16:43   
TomTaylor
svaka vam čast! Cenim vas. Iskreno.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kelnerce!
19.2.2011 1:52:11   
*miska.mcc*
jeeeeeeeeeeeeeeeeej!!!!!
zakon smo.... samo zdaj grem spat!...ampak bomo se kako rekle. 1x sredi tedna. nas caka vikend!user posted image

me veseli, babe!


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kelnerce!
19.2.2011 4:58:49   
Kerensa*
Pred davnimi, davnimi časi, ko sem bila še mlada, sem bila en krajši čas natakarica. Rezultat? Upam, da mi nikoli več ne bo treba biti. Vse, kar se spomnim, so razlogi proti temu poklicu.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kelnerce!
19.2.2011 9:47:02   
pupca
jaz sem tudi kelnarca.v šoferski  oštariji.tako da je alkohola bolj manj.rada delam z ljudn+mi pa še plača ni slaba.tako da bom tukaj kar ostala.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kelnerce!
19.2.2011 21:17:55   
krtek 1
sem še ena,ki uživa v svojem delu,da poleg tega da vodim naš lokal tudi strežem in seveda skrbim za zaposlene,nabavo,račune...svoje službe ne bi (trenutno) zamenjala za nobeno drugo,ker se nikjer ne najdem tako kot v tej,pa čeprav sem po izobrazbi nekaj povsem drugega.Uživam,ko zjutraj pridem na delo in me pričakajo sodelavci z kavico,se malo nasmejimo,pogovorimo o poslu in otrocih in služba mi mine, še sama ne vem kdaj,ker mi je delo z ljudmi v veselje.S pijančki nimamo problemov,smo restavracija,tako da se tu ne zadržujejo,tudi gosti niso preveč zahtevni (se pa najdejo) in ko vidim,da so z nami zadovoljni,smo zadovoljni tudi mi.
So pa seveda tudi slabe strani tega dela,recimo delovni čas (na petke in svetke),brez skrbi,kako bo v gostilni ne moremo na dopust...
Si pa sebe ne predstavljam v eni pisarni z kupom papirja pred sabo,kislim obrazom in "freh" odnosom,do strank.Po moje so takšne zaradi enoličnega dela.user posted image

(odgovor članu pupca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kelnerce!
19.2.2011 21:42:57   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: krtek 1

v eni pisarni z kupom papirja pred sabo,kislim obrazom in "freh" odnosom,do strank.Po moje so takšne zaradi enoličnega dela.user posted image



Ma ne, freh smo zato, ker smo itak že po defoltu nekaj več od ljudi, ki si nas upajo med kafetanjem motit. Med kupi zadev se celo zgodi, da je treba tut kkšen predpis prečitat, če se nam ravno ljubi in če imamo čas... Samo se nam ne ljubi in niti nimamo časa, ker kafetkamo in se sončkamo in tako...Jz grem ful rada v službo, sam mi gre pa na živce čakat tistih 8 ur, da grem domov.

P.s.: čisti sarkazem.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kelnerce!
19.2.2011 22:08:49   
krtek 1
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: krtek 1

v eni pisarni z kupom papirja pred sabo,kislim obrazom in "freh" odnosom,do strank.Po moje so takšne zaradi enoličnega dela.user posted image



Ma ne, freh smo zato, ker smo itak že po defoltu nekaj več od ljudi, ki si nas upajo med kafetanjem motit. Med kupi zadev se celo zgodi, da je treba tut kkšen predpis prečitat, če se nam ravno ljubi in če imamo čas... Samo se nam ne ljubi in niti nimamo časa, ker kafetkamo in se sončkamo in tako...Jz grem ful rada v službo, sam mi gre pa na živce čakat tistih 8 ur, da grem domov.

P.s.: čisti sarkazem.





vrjamem,saj z izrazom na obrazih to pokažete user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kelnerce!
19.2.2011 22:33:18   
Kerensa*
Jaz delam v pisarni in ja - trenutno kofetkam in to s prav nič "freh" izrazom na ksihtu. user posted image

Uživam. Delam s strankami (preko telefona), ki so povečini OK, "svetlim izjemam", ki mi na trenutke dvignejo pritisk "do plafona", pa enostavno odložim slušalko in naj se pritožijo na "tramvaj-komando", če želijo. Imam čas za FB in RR, imam čas za lakiranje nohtov (hvala za idejo - res moram osvežit barvo), pisarna pa je opremljena po mojem okusu (kuhalnik, hladilnik, mikrovalovka, Internet, pa še kadim lahko noter). Vsake toliko moram res prebrat kakšen odlok ali zakon, ampak v tem uživam. Tudi kakšen račun je za pogledat', pa kakšen avion moram parkirat', vsake toliko celo pometem po tleh...

Yep - jaz sem pisarniški molj.

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kelnerce!
20.2.2011 1:14:18   
darja.mark
Evo da se še jaz pofočkam, v gostinstvu sem delala skoraj 10 let, najprej lokali nato restavracije. Hvala komurkoli že, da sem s tem nehala, ker sem imela gostinstva res že vrh glave in sem že z muko na šiht hodila (pa ne zaradi dela kot samega, ampak zaradi podobnosti med šefi, pri vseh je bilo treba lastno plačo sfehtat in skor izsilit), delavnik non-stop, rekord sem naredila ko sem delala 21 ur skupaj, pol mi še šef pribije 'jutri (no, bilo je že danes) delaš zjutraj'. Saj nisem vedla al naj kar tam ostanem in tam spim, skor se mi ni splačalo domov hodit. Tako da urnik in plače, to je bla ena sama katastrofa, delo z ljudmi sem pa oboževala. Kjerkoli sem delala se nisem z nobeno stranko skregala, povsod so me meli radi (no, vsaj zgledalo je tko :)). Sem pa zdaj v pisarni, res da malo pogrešam ljudi in vse tisto, samo tega šihta pa nebi zamenjala ker uživam 100 na uro user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kelnerce!
20.2.2011 10:52:11   
krtek 1
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Jaz delam v pisarni in ja - trenutno kofetkam in to s prav nič "freh" izrazom na ksihtu. user posted image

Uživam. Delam s strankami (preko telefona), ki so povečini OK, "svetlim izjemam", ki mi na trenutke dvignejo pritisk "do plafona", pa enostavno odložim slušalko in naj se pritožijo na "tramvaj-komando", če želijo. Imam čas za FB in RR, imam čas za lakiranje nohtov (hvala za idejo - res moram osvežit barvo), pisarna pa je opremljena po mojem okusu (kuhalnik, hladilnik, mikrovalovka, Internet, pa še kadim lahko noter). Vsake toliko moram res prebrat kakšen odlok ali zakon, ampak v tem uživam. Tudi kakšen račun je za pogledat', pa kakšen avion moram parkirat', vsake toliko celo pometem po tleh...

Yep - jaz sem pisarniški molj.





v mislih sem imela kakšne bolj resne pisarniške službe,ne pa take z peto stopnjo izobrazbe,kjer delaš preko telefona (predvidevam,da bi se ljudje obrnili na vratih tvoje kadilnice).a 700€ na mesec spacaš skupaj z malico in potnimi?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kelnerce!
20.2.2011 11:50:54   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: krtek 1

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: krtek 1

v eni pisarni z kupom papirja pred sabo,kislim obrazom in "freh" odnosom,do strank.Po moje so takšne zaradi enoličnega dela.user posted image



Ma ne, freh smo zato, ker smo itak že po defoltu nekaj več od ljudi, ki si nas upajo med kafetanjem motit. Med kupi zadev se celo zgodi, da je treba tut kkšen predpis prečitat, če se nam ravno ljubi in če imamo čas... Samo se nam ne ljubi in niti nimamo časa, ker kafetkamo in se sončkamo in tako...Jz grem ful rada v službo, sam mi gre pa na živce čakat tistih 8 ur, da grem domov.

P.s.: čisti sarkazem.





vrjamem,saj z izrazom na obrazih to pokažete user posted image



ma kje, to ne dela čakanje. Izraz na obrazu je že sam po sebi predispozicija za zasedbo določenega delovnega mesta, potem se pa intenziteta obrazne apatije (ali zategnjenosti) giblje premosorazmerno hiearhiji delovnega mesta. Tko nekak.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kelnerce!
20.2.2011 11:51:17   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

finih dam, ki mislijo da jim je treba najmanj poljubit noge ko vstopijo


a rdeče preproge pa nimate?

Pa kakšnega kipca v stilu Oscarja.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?